8:00-17:00 d.d.
+370 699 62969
 
 
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn

Metalai internetu pigiau

Visos naujienos Naujienos
 
 
Visos populiariausios prekės Populiariausios prekės
 
 
 
 

Metalai                                                                                                  

 

Spalvotieji metalai ir jų lydiniai turi jiems būdingą spalvą, pagal kurią, apytikriai, galime spėti, koks tai bus metalas ar lydinys, nors tiksliai to nustatyti negalime. Dar sunkiau spėti kokį turime juodųjų metalų ruošinį, nes pavyzdžiui nerūdyjantis plienas, atrodo vienodai, tamsiai pilkas.

 

Atpažinti juoduosius metalus galime pagal keletą būdų. Vienas iš tokių būtų, tai kad eksportuodama metalo ruošinius šalis ar firma prie metalo ruošinių prideda dokumentus apibūdinančius savo gaminį. Kiekviena firma turi savo žymėjimo sistemą, standartus, gaminant ir eksportuojant metalą. Lietuvoje metalo žymėjimo standartų neturime. Apibūdinančius dokumentus arba katalogus kartu su prekėmis teikia tos šalys iš kurių yra perkami metalo ruošiniai. Pavyzdžiui, Rusijoje pagamintas plienas 30XH2 reiškia, kad šis plienas yra legiruoutasis, turintis 0,3 procento anglies,vieną procentą chromo ir 2 procentus nikelio. Kiekvienoje šalyje metalas žymimas kitaip.

 

Į tris grupes skirstomas anglinis plienas. Jis gali būti minkštasis vidutinis ir kietasis. Minkštasis plienas turi nuo 0,1 iki 0,3 procento anglies. Iš minkštojo plieno gaminami varžtai, vielos, vinys ir kt.Vidutinio kietumo plienas turi nuo 0,4 iki 0,6 procento anglies. Iš jo gaminami geležinkelio bėgiai, vagonų ratai, veržliarakčiai, kai kurie šaltkalvių įrankiai ir kt. Kietasis plienas turi nuo 0,7 iki  1,3 procento anglies. Iš kietojo plieno gaminami metalų apdirbimo įrankiai – grąžtai, sriegikliai, dildės, metalo pjūklelių juostos, sriegpjovės. Taip pat dar yra anglinis įrankinis plienas. Jis žymimas Y10, Y11 ir t.t. ,arba Y10A, Y11A ir t.t. Šis plienas turi nedidelį kiekį kitų metalų priemaišų. Legiruoti plienai turi kitų medžiagų priemaišų, gerinančių jų savybes. Svarbiausios yra - chromas, volframas, manganas, nikelis ir kt. Nuo šių priemaišų kiekio ir procentinio dydžio priklauso pagaminto plieno kokybė. Jis yra skirstomas į legiruotąjį konstrukcinį plieną, iš kurio gaminami mašinų staklių velenai, kumšteliai, krumpliaračiai, spyruoklės, lingės ir kt. Ir greitapjūvį, turintį volframo, kobalto, vanadžio ir kt. priemaišų. Iš pastarojo gaminami metalų tekinimo,drožmo peiliai,kaltai,frezos ir kt.

 

Yra tokių firmų, šalių, kurios parduodant plieno ruošinius žymi tam tikromis spalvomis, dažniausiai dažomi yra ruošinių galai arba šonai. Taip pat plieno rūšis galima nustatyti tyrinėjant kibirkštes, jį galandant.

 

Visi metalai ir jų lydiniai yra skirstomi į juoduosius, spalvotuosius, brangiuosius metalus. Juodieji metalai yra geležis ir jos lydiniai su anglimi bei metalais. Kadangi sunku gauti gryną geležį niekas jos nenaudoja. Todėl yra naudojami geležies lydiniai su anglimi – plienas ir ketus. Šie metalai pasižymi savo tvirtumu ir kietumu. Iš šių metalų gaminamos staklės, mašinos, įrankiai ir kitos rūšies metalo dirbiniai. Be juodųjų metalų taip pat plačiai yra naudojami ir splavotieji metalai: aliuminis ir jo lydiniai,varis, jo lydiniai – žalvaris ir bronza, alavas,cinkas ir kt. Įvairių profilių metalai ir lydiniai yra naudojami šaltkalvystei ir kitų rūšių metalo darbams.