8:00-17:00 d.d.
+370 699 62969
 
 
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn

Palapinės internetu pigiau

 • Palapinė CHINOOK III Trivietė

  Kaina: 67.41 €
  232.77 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • Palapinė Woodland Igloo 2

  Kaina: 52.32 €58.44 €
  180.66 Lt201.81 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • Trivietė palapinė ZEPHYR III

  Išparduota
  Buvusi kaina: 44.85 €
  154.89 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • CHINOOK II

  Išparduota
  Buvusi kaina: 58.43 €
  201.76 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • Dvivietė palapinė ZEPHYR II

  Išparduota
  Buvusi kaina: 35.95 €
  124.13 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • Paplūdimio pavėsinė CLOUD II

  Išparduota
  Buvusi kaina: 22.46 €
  77.55 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • 3 vietų palapinė ZEPHYR III 2000mm

  Išparduota
  Buvusi kaina: 37.36 €
  129.02 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • Dvivietė palapinė ZEPHYR II 2000mm

  Išparduota
  Buvusi kaina: 29.83 €
  102.99 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • JUMBO 3+

  Išparduota
  Buvusi kaina: 111.79 €
  386.02 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • Palapinė dvivietė ZEPHYR II Dvivietė

  Išparduota
  Buvusi kaina: 22.29 €
  76.96 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • Palapinė Hi-Tec Tybet 2

  Išparduota
  Buvusi kaina: 70.28 €
  242.67 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • Palapinė dvivietė TRIMM Ohio

  Išparduota
  Buvusi kaina: 150.61 €
  520.06 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • Keturvietė palapinė ISIS 4

  Išparduota
  Buvusi kaina: 76.90 €
  265.52 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • Keturvietė palapinė FIDJI 4

  Išparduota
  Buvusi kaina: 127.73 €
  441.05 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • Dvivietė palapinė ISIS 2

  Išparduota
  Buvusi kaina: 62.54 €
  215.97 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • Dvivietė palapinė FIDJI 2

  Išparduota
  Buvusi kaina: 91.23 €
  315.03 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • Keturvietė palapinė TUNDRA

  Išparduota
  Buvusi kaina: 125.11 €
  432.02 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 • Trivietė palapinė ISIS 3

  Išparduota
  Buvusi kaina: 67.77 €
  234.02 Lt
  Žiūrėk ČIA
   
 
 
 

Palapinės - padėsime apsispręsti renkantis.

 

Palapinės, kaip ir kitas inventorius renkamos pagal paskirtį – t.y. pirmiausia reikia gerai žinoti kur keliausite, kur nakvosite, poilsiausite Lietuvoje ar Europoje. Svarbu žinoti ir tai, kada ketinate keliauti. Lengvos trijų sezonų palapinės yra skirtos pavasariui bei vasarai. Jos puikiai tinka esant vėjuotam ir lietingam orui, tačiau netinkamos esant sniegui. Jeigu keliaujate tik šiltuoju metų laiku — rinkitės trijų sezonų variantą, tačiau žiemos keliautojams siūlomos keturių sezonų palapinės.

 

Priklausomai nuo naudojimo pobūdžio palapinės gali būti universalios, bet yra gaminamos ir specializuotos palapinės, kaip pvz. skirtos speleologų bazinėms stovykloms ar palapinės-platformos, naudojamos uoliniuose maršrutuose. Tokios palapinės nelabai tiks baidarių žygyje ar poilsiaujant prie ežero.

Nors skirtingi gamintojai nevienodai skirsto palapines pagal naudojimo pobūdį, tačiau galima išskirti tris pagrindines linijas, tai:

 

- ekspedicinės palapinės;

- aktyvaus poilsio palapinės;

- laisvalaikio palapinės.

 

Renkantis palapinę visų pirmiausia svarbu žinoti jos hidrostatinį slėgį, t.y. kiek palapinė atlaiko kritulių. Išorinio palapinės tento hidrostatinis slėgis gali būti nuo 450 iki 10 000 mm. Palapinės kiaurai nepralis, jei jos hidrostatinis slėgis bus ne mažesnis nei 1500 – 2000 mm. Jeigu hidrostatinis slėgis yra mažiau nei 1000 mm, palapinė atlaiko tik nedidelį lynojimą. Taip pat svarbu, žinoti, jog kuo didesnis atsparumas vandeniui , tuo ilgiau ir patikimiau palapinė jums tarnaus.

 

Aukštis – jeigu Jums patogiau persirengti stovint arba tiesiog geriau jaučiatės didesnėje erdvėje, rinkitės aukštesnes palapines. Etiketėje paprastai žymima „peak height“ ir matuojama iki viršūnės.

 

Įėjimo patogumas – atkreipkite dėmesį ar palapinė turi vieną įėjimo angą ar dvi, kokios jos formos, kaip lengvai atsisega ir užsidaro.

 

Palapinės karkasas - jo struktūra lemia kaip sunku ar lengva ją surinkti. Kuo mažiau karkaso elementų, tuo greičiau ją pastatysite. Kur kas lengviau palapinės vidinę dalį prisegti kabliukais prie karkaso, negu jį prakišinėti per „rankoves“. Kai kurios palapinės turi tiek kabliukus, tiek rankoves atstojančias kilpas siekiant subalansuoti tvirtuma, ventiliaciją ir pastatymo lengvumą. Taip pat nemažiau svarbi ir karkaso kokybė. Juk šiai palapinės daliai tenka bemaž didžiausios apkrovos. Patys atspariausi ir lengviausi karkasai gaminami iš aliuminio lydinio vamzdelių. Net ir po ilgų naudojimo metų toks karkasas išliks toks pat tvirtas ir patikimas. Kita medžiaga naudojama karkasų gamyboje - stiklo pluoštas. Palapinės su stiklo pluošto karkasu yra gerokai pigesnės, tačiau sunkesnės ir nusileidžia atsparumu vėjui.

 

Tentas – tai atskira vandeniui atspari palapinės dalis apsauganti nuo kritulių. Yra dviejų tipų tentai – dengiantys viršutinę palapinės dalį bei pilnai apgaubiantys visą palapinę. Pastarieji pasižymi geresnėmis apsauginėmis savybėmis, tačiau palapinė tampa kiek prasčiau vėdinama. Esant geram orui visada galite nuimti tentą bei miegoti po žvaigždėtu dangumi bei pabusti su pirmais saulės spinduliais. O pirmasis palapinės sluoksnis jus puikiai apsaugos nuo uodų bei kitų vabzdžių.

 

Palapinės sluoksniai. Jei rinksitės vieno sluoksnio, tai ji bus ne tokia atspari lietui ir viduje darysis kondensatas. Miegant, oras palapinės viduje yra kur kas šiltesnis nei lauke ir ant palapines lubų gali rinktis drėgmė. Nuo lubų ji nutekės arba nulašės, kas mažins poilsio džiaugsmą. Dvisluoksnės palapinės vidinė dalis padaryta iš gerai orą praleidžiančios, o viršutinė iš neperšlampamos ir neperpučiamos medžiagos. Tokiu būdu kondensato išvengsite, arba jis kaupsis  ant antro sluoksnio. 

 

Supakuotos palapinės dydis ir svoris – keliaujant mažu automobiliu, o juo labiau dviračių arba plaukiant baidare šis kriterijus tampa esminiu.

 

Siūlės. Rinkitės tą palapinę, kurioje dugnas yra padarytas iš vandeniui nepralaidžios medžiagos, o susiuvimo su „sienomis“ siūlės randasi kiek aukščiau. Jei siūlės yra lygiai su žeme, per jas į palapinės vidų gali pribėgti vandens. Siūlės taip pat turi būti apklijuotos specialia izoliacine juosta. Jei tokios juostos nėra, įsigyki ją pats ir prieš pirmą kart naudojant palapinę – apklijuoki visas siūles. Šį procesą reikia kartoti kasmet.

 

Ventiliacija – tinklelis dažniausiai būna įsiūtas palapinės lubose, duryse ir langeliuose. Šios angos užtikrina oro srautų judėjimą bei padeda išvengti kondensato susidarymo. Dengiant tentą svarbu, kad jis nesiliestų su vidine palapinės dalimi. Taip pat per ventiliaciją į palapinės vidų neturi papulti sniegas ar lietus. Geriausia, jeigu ventiliacines angas galima atidaryti ir uždaryti neišlendant iš palapinės.

 

Prieangis – patogus palikti nešvarią avalynę bei kitus daiktus ar maisto atsargas esant lietingam orui. Prieangis gali būti arba integruota tento dalis arba priedas, kuris parduodamas atskirai.

 

Vidinės kišenės ir kilpos – kilpa žibintui paprastai būna palapinės pačiame viršuje, kad užtikrinti geriausią vidaus apšviestumą. Palapinės šonines kilpas galite panaudoti pakabindami tinklinę lentyną (paprastai parduodama atskirai) ir sudėti raktus, telefonus bei kitus smulkius daiktus. Išlaikysite tvarką palapinėje, daiktai nepasimes ant grindų ir bus saugūs nuo drėgmės. Taip pat galite pasinaudoti ir kišenėmis esančiomis palapinės viduje.

 

Verta atkreipti dėmesį ir į palapinės dugną:  jis gali būti polietileninis arba iš poliesterio. Abi šios medžiagos nepraleidžia vandens, tačiau šiek tiek skiriasi. Polietileninis dugnas storesnis, tad tokia palapinė sunkesnė nei su poliesterio dugnu. Užtat poliesterio dugnas brangesnis. Pirkti palapinę be dugno neverta. Tuo įsitikinsite lyjant lietui, kai vanduo skverbsis pro palapinės apačią. Dažniausiai visos palapinės turi armuotus, kad mažiau plyštų, dugnus, susiūtus su vidine palapine.

 

Palapinės pagrindas – klojamas po palapine (parduodamas atskirai). Kad ir koks palapinės grindų audinys būtų tvirtas, uolos, augalų ražienos, šakos ar purvas gali brangiai kainuoti. Sutaisyti ar pakeisti pagrindą kainuoja kur kas mažiau negu nauja palapinė. Šeimyninėms palapinėms, kai judėjimas į/iš yra labai intensyvus jis ypač naudingas.

 

 

Kai jau tiksliai žinote kokio dydžio palapinė jums reikalinga, svarbiausias sprendimas yra kokybė. Vienkartinėms išvykoms geru oru nebrangios palapinės gali pakakti. Tačiau jeigu stovyklavimas yra Jūsų kompanijos veikla, kokybiška ir ilgaamžė palapinė yra protinga investicija.