EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn

Indaplovės internetu

Indaplovė SIEMENS WD15G441EU Front loading, Washing capacity 8 kg, Drying capacity 5 kg, 1500 RPM, Direct drive, A, Depth 59 cm, Width 60 cm, White, LED, Display, Drying system

Kaina: 629.22 €636.22 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Candy CDP1L949W

Kaina: 284.91 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Bosch SKS62E28EU

Kaina: 309.35 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Bosch SKS62E22EU

Kaina: 296.32 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Dishwasher Candy CDP1L39X

Kaina: 282.91 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Dishwasher Bosch SPS25CW00E | 45cm A+

Kaina: 329.68 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Dishwasher Bosch SMS88TI36E | 60cm A+++

Kaina: 942.99 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Dishwasher Bosch SPS25CW03E | 45cm A+

Kaina: 338.47 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Dishwasher Bosch SPS25CI03E | 45cm A+

Kaina: 344.90 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Dishwasher Bosch SPS25CI00E | 45cm A+

Kaina: 332.05 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Candy CDPM77883X

Kaina: 383.38 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Bosch SPV53M70EU

Kaina: 384.22 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Candy Dishwasher CDP 1L39W Free standing, Width 60 cm, Number of place settings 13, Number of programs 5, A+, AquaStop function, White

Kaina: 288.81 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Bosch Dishwasher SPV25CX01E Built in, Width 45 cm, Number of place settings 9, Number of programs 5, A+, AquaStop function, White

Kaina: 345.00 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Bosch Dishwasher SMV68MX04E Built in, Width 60 cm, Number of place settings 14, Number of programs 8, A+++, Display, AquaStop function

Kaina: 714.52 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Candy Dishwasher CDI 1L949 Built-in, Width 45 cm, Number of place settings 9, Number of programs 7, A+, Display Yes, AquaStop function, White

Kaina: 237.85 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Bosch Dishwasher SMV24AX01E Built in, Width 60 cm, Number of place settings 12, Number of programs 4, A+, AquaStop function, Stainless steel

Kaina: 331.32 €
Žiūrėk ČIA

Indaplovė Bosch Dishwasher SMV68TX02E Built in, Width 60 cm, Number of place settings 14, A++, Display, AquaStop function

Kaina: 706.13 €
Žiūrėk ČIA
 
 

Indaplovės. Ar verta jas turėti savo namuose?

 

 

Jei anksčiau indaplovių niekas nevertino, tai šiais laikais jos vis populiaresnės mūsų namuose. Kokia to priežastis? Ir kaip galų gale jos veikia?

Jei anksčiau indaplovės veikdavo gana garsiai, tai dabar jų keliamas triukšmas prilygsta žmogaus pokalbiui. Taip pat jos atpigo bei tapo kur kas ergonomiškesnės. Jei anksčiau vienu plovimu sunaudodavo 20-30 l vandens, tai dabar sunaudoja vos 10-15 l. Ir kadangi 80% energijos sunaudojama vandeniui šildyti, mažesnis vandens kiekis reiškia tai, kad indaplovė išeikvoja mažiau elektros.
Taigi, kaip veikia indaplovės?

Pirmiausia į indaplovę pripumpuojama vandens. Kai pribėga pakankamai, vandens plūdė blokuoja jo tiekimą. Kaitinimo elementas sušildo vandenį iki reikiamos temperatūros, tada į jį patenka druskų ir jos suminkština vandenį. Į vandenį subėga ir įpiltas indų ploviklis. Pompa stumia vandenį aukštyn į sparnų purškiklius. Vanduo išpurškiamas ant nešvarių indų ir drauge su nešvarumais teka žemyn. Vanduo filtruojamas čia pat indaplovėje ir juo vėl plaunami indai. Baigus plauti, vanduo išpumpuojamas. Į indaplovę pribėga švaraus vandens, į jį patenka skalavimo skysčio ir indai išskalaujami. Galiausiai jie kaitinami, kol išdžiūsta.

Kokie pagrindiniai indaplovių pranašumai prieš įprastinį indų plovimą rankomis?

1.Indaplovė taupo vandenį. Remiantis tyrimais, šeima, naudodamasi indaplove, gali sutaupyti daugiau nei pusę – iki 60 proc. – vandens kiekio, sunaudojamo indus plaunant rankomis. Kitaip tariant, keturių asmenų šeima per dieną gali sutaupyti nuo 23 iki 46 litrų vandens.

2.Indaplovė taupo laiką. Laiką, kai indaplovė plauną jūsų indus, galite skirti svarbesniems reikalams.

3.Indaplovė taupo indų ploviklį. Tyrimais įrodyta, kad naudojantis indaplovėmis išeikvojama 25 proc. mažiau indų ploviklio nei plaunant juos rankomis.

4.Indaplovė tausoja rankų odą. Plaunant indus rankomis, plovikliai gali pažeisti rankų odą.

5. Indaplovė padeda palaikyti higieną. Indus plaunant rankomis, dažniausiai pasirenkama 40° C vandens temperatūra, kuri nėra tokia aukšta, kad visiškai sunaikintų bakterijas. Na, o plaunant indus indaplove, bakterijos sunaikinamos pilnai.

Dar šis tas apie indaploves ...

Beveik visose šiuolaikinėse indaplovėse numatytas režimas, jį nustačius įrenginys dirba ne visu pajėgumu. Tai reiškia, kad plaunami tik viršutiniame arba tik apatiniame stalčiuose sudėti indai. Pačiose moderniausiose indaplovėse yra sumontuotų jutiklių ir jie nustato ne tik indų, bet ir ant jų sienelių esančių nešvarumų kiekį. Dažniausiai indaplovėje yra ir laiko nustatymo mechanizmas, jį įjungus indus galima plauti naktį ar bet kokiu kitu jums patogiu metu.
Geriausi indaplovių modeliai žymimi visomis trimis A raidėmis.
B klasė rodo šiek tiek didesnes energijos ir vandens sąnaudas bei prastesnius plovimo ir džiovinimo rezultatus, C – dar prastesnius, bet tokių rinkoje jau beveik nepasitaiko.

Vis dar norite indus plauti rankomis? 
 

 

Kaip prižiūrėti indaplovę

 

Daugelis namų šeimininkių skundžiasi, kad nemažai rūpesčių joms sukelia indų plovimo mašinos. Jeigu indaplovė ėmė dirbti prasčiau, būtinai dar kartą perskaitykite instrukciją. Dažniausiai problemą galima išspręsti įprastomis, kiekvienuose namuose esančiomis priemonėmis.

Indaplovės burzgimas- daugelyje virtuvių įprastas garsas. Ja naudojamės kasdien net po keletą kartų, todėl vertėtų kuo daugiau žinoti apie jos priežiūrą ir tinkamą naudojimą.

Kur indaplovės vieta?

Paprastai indaplovė „įkurdinama“ ant grindų, šalia kriauklės ar viryklės. Virš indaplovės arba šalia jos įrengiamos lentynos indams. Galima įkišti plovyklę į sieninę spintą, tuomet ja naudotis bus dar patogiau. Tačiau nepamirškite, kad aukščiau grindų lygio stovinčiai indaplovei reikia šiek tiek kitaip organizuoto vandens tiekimo. Taip pat įsitikinkite, kad žarnelė, kuria išbėga vanduo, yra aukščiau nei aukščiausias galimas vandens lygis indaplovėje.

Kai kuriose instrukcijose patariama atidaryti plovyklės dureles, vos tik mašina baigia plauti, – taip indai greičiau išdžiūsta. Vis dėlto daugelyje indaplovių po plovimo lieka tiek daug drėgmės, kad iš jų kylantis garas nusėda ant virtuvės baldų. Drėgmė gali jiems labai pakenkti, todėl gausiai garuojančią plovyklę geriau įkišti į spintelę su patvariu paviršiumi.

Lengvus indus – į viršų

Prieš dedant į plovyklę, indų nereikia nuskalauti. Svarbiausia – pašalinti rupaus maisto likučius. Geriausiai nešvarius indus krauti į indaplovę iš karto po valgio, kol maisto likučiai dar nepridžiūvę.

Labai nešvarius indus dėkite į mašinos apatinę dalį – ten vandens srovė stipriausia. Plastmasiniai ir kiti lengvi indai sukraunami į plovyklės viršuje esantį sietą taip, kad nenukristų žemyn. Arbatinių šaukštelių galai gali išsikišti pro sietą, todėl jų nereikėtų plauti viršutinėje dalyje.
Indų ploviklį pilkite matuokliu. Sunku patarti, kiek reikia pilti indų ploviklio. Tai priklauso nuo to, ar labai nešvarūs indai, nuo jų kiekio, vandens srovės stiprumo ir temperatūros. Turi reikšmės ir plovimo priemonės sudėtis. Ant indų ploviklių pakuotės dažnai būna patarimų, tačiau tiksliai nuspręsti padės tik asmeninė patirtis. Jei indai po plovimo nelabai švarūs, galite padidinti ploviklio dozę, tačiau ploviklio perteklius dar nereiškia, kad jūsų indai bus idealiai švarūs.

Niekada nepilkite ploviklio tiesiai iš pakuotės, nes tikrai padauginsite, be to, nežinosite tikslaus kiekio ir negalėsite nuspręsti, ar ploviklio reikia daugiau, ar mažiau. Plovimo priemonei įpilti visuomet naudokite matuoklį.

Ploviklio nuosėdos indaplovėje

Labai dažnai diskutuojama apie ploviklių poveikį aplinkai. Daugumos plovimo priemonių ( taip pat ir indų ploviklių ) sudėtyje yra aplinkai kenksmingų medžiagų kaip, pavyzdžiui, fosforo ir chloro. Dabar gaminami nauji, ekologiškai švarūs plovikliai be fosfatų.

Ne visi ekologiški plovikliai yra vienodai geri. Dalis jų plauna tikrai gerai, tačiau naudojant kai kuriuos nefosfatinius ploviklius, jų efektyvumas jau po savaitės pradeda mažėti. Indai išplaunami vis prasčiau, o indaplovėje lieka plonas apnašų sluoksnis. Nuosėdos patenka ir į vandens įpurškimo sistemą, dėl to prasčiau tiekiamas vanduo.

Plovykloje susidariusias nuosėdas tirpdo skalavimo priemonės. Naudojant skalavimo priemones indai išdžiūsta greičiau, gražiau atrodo. Naudoti skalavimo priemones būtina, jei į namus atiteka kietas vanduo.

Šaltas ar šiltas vanduo?

Statydami indaplovę turite apsispręsti, prie kokio – šilto ar šalto vandens – vamzdžio ją prijungsite. Naudoti šiltą vandenį patogiau, nes indai išplaunami greičiau. Tačiau prieš apsispręsdami pamatuokite, kokios temperatūros vanduo teka iš čiaupo.

80-90 C temperatūros vanduo tikrai yra per karštas indaplovei. Tokiu vandeniu išplauti indai nebus idealiai švarūs, neatrodys gražiai. Labai karštas vanduo kenkia ir pačiai mašinai. Įvairių markių ir modelių plovyklėms yra numatyti skirtingi vandens temperatūros limitai.

Pasinaudojus indaplove, reikėtų užsukti čiaupą, per kurį tiekiamas vanduo . kol čiaupas atsuktas, didelis vandens slėgis veikia prietaiso vožtuvus ir juos silpnina. Laikui bėgant, vožtuvai gali neišlaikyti slėgio, ir vanduo pradės tekėti į apatinę talpą, esančią po kranu. Daugelyje šiuolaikinių indaplovių yra įtaisyta magnetinė sklendė su kranu : tai apsaugo vandens padavimo žarnelę nuo slėgio.

Indaplovės valymas

Po kiekvieno plovimo išvalykite ant sietelio susikaupusias maisto atliekas.

Išimkite sietelį ir išplaukite šepetėliu ( nebūtina to daryti kasdien, bet reikėtų reguliariai ). Skylutes, pro kurias įpurškiamas vanduo, irgi retkarčiais nuvalykite. Dažnai smulkios maisto atliekos,pvz., pipirai, sėklos, žuvies ašakos, – užkemša skylutes, ir vanduo negali laisvai patekti į plovyklę. Durelių briaunas ir užraktus valykite neutraliu plovimo skysčiu, kurio pH-6-8.

Retkarčiais nustatykite stipriausią programą ir palikite mašiną veikti. Taip nuosėdų šiek tiek sumažės.

Citrinos rūgštis mažina kalkes

Jei po plovimo indai atrodo dėmėti, stiklinės neskaidrios, o plovyklės vidus apsinęšęs, greičiausiai kaltos kalkės. Jos užkemša skylutes ir žarnelę, kuria teka vanduo. Dėl sumažėjusio skylučių spindžio plovyklė turi veikti smarkiau, o tai didina elektros sąnaudas. Jei kalkių sluoksnis dar nedidelis, jį galite pašalinti įpylę daugiau ploviklio arba naudodami skalavimo priemones.

Viena iš paprasčiausių kalkių šalinimo priemonių – citrinos rūgštis. Iš pradžių į plovikliui skirtą talpą įpilkite 2-3 šaukštus citrinos rūgšties ( 20-30g ). Jei jums atrodo, kad rūgšties dar per mažai, įberkite 50g. Nustatykite 60-65 C temperatūros programą ir įjunkite mašiną. Sustabdykite ją dar iki džiovinimo programos, antraip apnašos vėl prisitvirtins prie sienelių. Jei po plovimo rūgštimi vis dar matyti apnašų dėmės, įpilkite fosfatų turinčio ploviklio ir įjunkite pagrindinę programą. Galite naudoti specialias priemones, skirtas kalkėms šalinti. Ant jų pakuočių būna aiškūs nurodymai. Prieš pirkdami priemonę kalkėms šalinti pasidomėkite kainomis- jos labai skirtingos.

Kai kurios indaplovės turi specialius filtrus, kurie minkština vandenį. Jei filtras nebeveikia taip gerai kaip anksčiau, jį galima atnaujinti rupia druska ( ypač tinka jūros druska). Nenaudokite smulkios valgomosios druskos, nes ji gali sugadinti filtrą.

Senų namų virtuvės dažnai tokios mažos, kad apie indaploves šeimininkai tik svajoja. Tačiau jeigu jums pabodo plauti indus rankomis, galite įsigyti visai nedaug vietos užimančią „stalinę” indaplovę. Tai – idealus sprendimas, jeigu įprasto dydžio ( 45 cm pločio ) prietaisas netelpa. Šios indaplovės patenkina mažos šeimos reikmes, o dirba ne garsiau už didžiąsias.