Pinigų grąžinimo garantija
Saugumo garantija
Geros kainos

EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
8:00-16:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
GYLIS (cm)
Energijos klasė
PLOTIS (CM)
Tipai
Spalvos
Talpa (kg)
Gręžimo greitis
 

Skalbimo mašina Electrolux EWF1286LEW

Kaina: 516.97 €

Skalbimo mašina Electrolux EWF1287HDW

Kaina: 414.96 €
 
 

Skalbimo mašina – kokią pasirinkti?

Skalbimo mašina – rimta namų ūkio investicija, perkama ne vieneriems metams, todėl, prieš įsigyjant, reiktų atsižvelgti ne vien į tai, kaip gerai ji skalbia, bet ir į daugelį kitų niuansų. Pirkdami technikos gaminius, neretai susiduriame su keblumais: pasirinkimas milžiniškas, o kur dar tos gamintojų siūlomos papildomos funkcijos ir patobulinimai – net galva sukasi. Tad kokią skalbimo mašiną pasirinkti, kad vėliau netektų nusivilti? Mūsų pirkimo vadove rasite atsakymus į visus klausimus šia tema.

1. Pasirinkite vietą

Pirmas žingsnis – pasirinkti vietą, kurioje stovės skalbimo mašina. Nuo šios aplinkybės priklausys kiti pasirinkimai, tokie kaip mašinos tipas. Išmatuokite numatytą erdvę – taip žinosite, kokio dydžio skalbimo mašinos ieškoti, taip pat tai, ar patalpoje tilps papildomi įrenginiai, tokie kaip džiovyklė, lyginimo lenta ir pan.

2. Pasirinkite tipą

Tipai yra du: 1) mašinos, į kurias skalbiniai pakraunami per viršų; 2) mašinos, į kurias skalbiniai pakraunami per priekį. Abu tipai turi savo privalumų ir trūkumų, tuojau pat juos ir apžvelgsime.

Mašinos, pakraunamos per viršų

Šių mašinų pagrindinis privalumas yra tas, kad jos užima kur kas mažiau vietos, nei modeliai, pakraunami per priekį. Dėl šios priežasties jos idealiai tinka gyvenantiems nedideliame būste. Dar vienas tokių mašinų pliusas – skalbiant nereikia lenkti nugaros, nes anga skalbiniams dėti yra patogiame aukštyje. Pagrindiniai per viršų pakraunamų mašinų trūkumai – mažesnis stabilumas, sąlyginai mažesnė talpa (nors naujausiuose modeliuose siekia ir iki 5 kg) ir didesnė kaina.

Mašinos, pakraunamos per priekį

Šios skalbimo mašinos dėl savo konstrukcijos yra kur kas stabilesnės, nei pakraunamos per viršų. Dėl šios priežasties jos gali suktis greičiau, kas sąlygoja efektyvesnį skalbimą. Vis dėlto, dėl tos pačios priežasties, kai kurios skalbimo mašinos gali vibruoti ir kelti daugiau triukšmo, todėl tokias mašinas reiktų statyti ant tvirto pagrindo. Per priekį pakraunamos mašinos talpina daugiau skalbinių ir naudoja kiek mažiau vandens, nei anksčiau minėtas tipas, be to, jų kaina mažesnė. Didžiausias jų minusas – daug užimamos vietos, todėl, prieš perkant tokią mašiną, reiktų įsitikinti, ar ji tikrai tilps numatytoje patalpoje.

3. Atkreipkite dėmesį į skalbimo mašinos parametrus

Elektros energijos suvartojimo klasė

Pagal elektros energijos suvartojimą skalbimo mašinos skirstomos į klases nuo A+++ iki D. Jei jūs tausojate gamtą ir jums rūpi sąskaitos už elektrą dydis, rekomenduojame rinktis A klasės prietaisus. Na, o jei norite ypatingai taupios skalbyklės, rinkitės modelius, pažymėtus A+, A++, ar aukščiausiu reitingu – A+++.

Talpa

Šiuo metu siūlomų modelių talpa labai įvairi – nuo 3 kg iki net 12 kg talpinančių skalbimo mašinų. 1-2 žmonėms optimalus talpos dydis – 5-6 kg skalbinių. Na o didesnėms šeimoms rekomenduojama rinktis 8 ir daugiau kilogramų talpinančias skalbykles.

Gręžimo greitis

Vienas pagrindinių skalbimo mašinos parametrų, kurį visuomet rasite mašinos specifikacijoje. Dažniausiai didesnis greitis lems ir didesnę skalbimo mašinos kainą. Nors įvairių modelių  gręžimo apsukų greitis svyruoja nuo 700 iki 1600 sūkių per minutę, specialistai rekomenduoja rinktis skalbimo mašiną, kurios gręžimo greitis – bent 1000 apsisukimų. Taip būsite užtikrinti, kad skalbiniai bus pakankamai išgręžti.

Skalbimo programos

Nors nemažai gamintojų stengiasi įtikti pirkėjams, prigrūsdami mašiną įvairiausių skalbimo programų, pastaruoju metu ryškėja atvirkštinė tendencija: vis daugiau pirkėjų nori paprastesnių skalbimo mašinų, kurios turėtų tik pagrindines skalbimo programas. Taip yra todėl, kad retas vartotojas naudojasi visomis programomis, nes dažnai jų yra tiesiog per daug. Įvertinkite, ar tikrai visos programos, esančios nusižiūrėtame modelyje, jums bus reikalingos – juk nuo to priklauso ir mašinos kaina.

Valdymo skydelis

Dar vienas, bet ne mažiau svarbus faktorius, renkantis skalbimo mašiną – valdymo skydelis. Čia turime galvoje rankiniu ir elektroniniu būdu valdomas mašinas. Pirmojo tipo skalbyklės yra kur kas pigesnės, nei antrojo, tačiau pagalvokite kas jums svarbiau – ekonomiškumas ar patogumas. Elektroniniu būdu valdomos skalbimo mašinos geba pačios parinkti reikiamą skalbimo temperatūrą, apsisukimų skaičių, skalbimo laiką – jums tereikia pasirinkti audinio tipą ir sutepimo lygį.

4. Ką rinktis – įprastą skalbimo mašiną ar variantą „2 viename”, su įmontuota džiovykle?

Jei branginate savo laiką ir vietą, atsakymas vienareikšmiškas – rinktis antrąjį variantą tikrai verta. Nors tokios skalbimo mašinos ne tik kainuoja daugiau, bet ir naudoja daugiau vandens bei elektros energijos, jums nebereikės galvoti apie skalbinių džiaustymą. Na o jei šiam reikalui planuojate skirti didesnį biudžetą ir turite pakankamai erdvės, idealus variantas būtų rinktis skalbimo mašiną ir džiovyklę atskirai – tokios džiovyklės skalbinius džiovina efektyviau, nei „2 viename” modeliai.