Pinigų grąžinimo garantija
Saugumo garantija
Geros kainos

EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
8:00-16:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
Spalvos
Tūris, ltr
Energijos efektyvumo klasė
 

Orkaitė Candy FST 100/1 N

Kaina: 150.78 €

Orkaitė Candy FST 100/1 X

Kaina: 166.21 €
 
 

Ką vertėtų žinoti renkantis šiuolaikinę orkaitę internetu ?

Virtuvės remontas nėra toks dažnas, dar rečiau keičiame buitinę techniką, tad natūralu, jog prireikus pasikeisti, iškyla daug klausimų. Šiandien pažvelgsime į orkaites, kokios šiuolaikinės orkaitės vyrauja rinkoje, ką svarbu apie jas žinoti renkantis ir pan.

Įmontuojama orkaitė ar pastatoma?

Šiuo metu vis daugiau žmonių gaminančių maistą, savo virtuvėje pasirenka įmontuojamas orkaites. Tam yra kelios priežastys. Pirma, įmontuojama orkaitė gali būti montuojama bet kur virtuvėje. Tad ją galima pakelti nuo žemės ir dedant ar išimant maistą nereikės prie jos lankstytis ar tūpčioti, ji bus kaip tik tinkamame aukštyje. Kita, viryklė patenka virtuvės svarbiausių objektų trikampį, tad spintutė po ja yra strateginė. Ten gali būti visi puodai, keptuvės ir maisto ruošai reikalingi įrankiai. Tai įmanoma tik perkėlus orkaitę į kitą vietą.

Įmontuojamos orkaitės internete šiuo metu yra populiarios, tad jų pasiūla elektroninėse parduotuvėse yra išties didelė. Pasirinkti galima įmontuojamas orkaites iš įvairių kainų, modelių, dizainų, spalvų ir žinoma  funkcijų : b-a.eu .

Dujinė ar elektrinė orkaitė ?

Daugelyje daugiabučių ir nuosavų namų yra naudojamos gamtinės dujos ir viryklė pasirenkama dujinė – pigiau, ekonomiškiau, o ir daugelis patyrusių virtuvės šefų mieliau renkasi dujines virykles. Tačiau kalbai pasisukus apie orkaites, nuostata keičiasi. Elektrinės įmontuojamos orkaitės yra patogesnės, nes nereikia taikytis prie vietos kur ateina gamtinių dujų vamzdis.

Antra, net pačios pigiausios elektrinės orkaitės turi daugiau funkcijų. Dujinės paprastai kaitina tik iš apačios, retais atvejais iš viršaus. Tuo tarpu elektrinės kaitina ir iš viršaus, ir apačios, iš galo, o naujesni modeliai ir iš šonų.

Elektrinę orkaitę daug lengviau prižiūrėti, nes jis visa lygi, nėra išlindusių degimo elementų. Kartais tik išorėje paliekamas grilis. Taigi, lygų paviršių galima daug geriau prižiūrėti ir švariau išvalyti.

Dar vienas svarbus privalumas –  tikslus temperatūros reguliavimas. Elektrinė orkaitė itin greitai įkaista, galima nustatyti iki kokios temperatūros kaitinti ir lengvai pakeisti į kitą norimą temperatūrą kepimo eigoje. Būtent lengvas temperatūros reguliavimas leidžia sumažinti kepimo nesėkmes iki minimumo ir mėgautis darbu virtuvėje.

Orkaitės papildomos funkcijos

Kiekviena kiek brangesnė įmontuojama orkaitė turi tam tikrų funkcijų, kurios prisideda prie patogesnio orkaitės naudojimo. Todėl įvertinkite kas jums yra aktualu. Pavyzdžiui, galbūt reikalingas automatinis užraktas, kad į kepančią orkaitę neįlįstų lazanijos užsinorėjęs katinas arba pyrago anksčiau paragauti vaikas. O galbūt jums aktuali savaiminio išsivalymo funkcija? Šiuolaikinės orkaitės būna su pirolizės funkcija arba su valymo garu funkcija. Dar yra specialiomis medžiagomis padengtos orkaitės sienelės, tad visas purvas nuslenka tarsi nuo žąsies.

Dar viena įdomi papildoma funkcija yra reguliuojamas grotelių aukštis ir teleskopinis laikiklis – jie labai palengvina gyvenimą, kuomet orkaitėje kepami įvairių dydžių ir aukščių kepiniai, kuriems kiekvienam norisi pritaikyti optimaliausią aukštį.

Net pačioje paprasčiausioje elektrinėje orkaitėje yra apatinis kaitinimo elementas, įtaisytas po orkaitės dugnu. Kitas orkaitės elementas yra grilis. Griliu vadiname atvirą, viršutinėje orkaitės dalyje įmontuotą kaitinimo elementą. Kitas svarbus elementas - konvekcinis ventiliatorius, kuris būna montuojamas prie galinės orkaitės sienelės. Jis reikalingas tam, kad šiluma orkaitėje pasklistų tolygiai. Ventiliatorius padeda ne tik kokybiškai iškepti didesnius patiekalus, bet ir sutaupo apie 30% elektros energijos.

Kai kuriuose orkaičių modeliuose yra įmontuota mikrobangų krosnelė, kuri jungiama su bet kuriuo iš aukščiau minėtų kaitinimo būdų. Toks variantas taupo iki 50% elektros energijos, o kepimo laikas sutrumpėja.

Labai patogu, kai orkaitės lentynėlės yra ištraukiamos ant ratukų, be to kiekviena lentynėlė gali išsitraukti atskirai.

Ypač svarbu kokios yra durelės, nes nuo jų konstrukcijos priklauso šilumos nuostoliai. Geros orkaitės vidiniame durų krašte visu perimetru turėtų būti reljefinis pleišto formos išsikišimas. Per jį šiluma praktiškai negali išeiti iš orkaitės. Papildomai durys hermetizuojamos guminiu ar iš kompozicinės medžiagos pagamintu tarpikliu. Svarbu, kad durų stiklas neįkaistų net ir esant 300°C temperatūrai orkaitės viduje. Tam naudojami daugiasluoksniai stiklai, kurie dar ir aušinami iš viršaus pučiamo šalto oro srove. Šis oras pasišalina per apatinėje dalyje esančias groteles. Kad orkaitė būtų kuo lengviau prižiūrima, tam joje turi būti kuo mažiau sunkiai valomų medžiagų - gumos, plastmasės (turėtų dominuoti stiklas ir metalas). Grilis turėtų būti nuleidžiamas - taip nesunkiai išvalysite viršutinę orkaitės dalį. Neturėtų būti briaunų stiklo ir metalo jungtyse. Orkaitės vidus privalo būti padengtas mikroporų emale, kuri padeda pašalinti kepant išsiskiriančius riebalus.

Trumpai visos orkaičių charakteristikos:

Tipai. Būna dujinės ir elektrinės orkaitės. Šiuo metu populiariausios elektrinės orkaitės, nes turi daugiau pranašumų, t.y. turi daugiau funkcijų, lengviau valomos ir pan.

Energijos klasė. Ji parodo, kokios yra elektros energijos sąnaudos. Dažniausiai orkaičių energijos klasė būna A.


Talpa. Parodo, kiek litrų maisto telpa orkaitės viduje.


Valdymas. Modernios elektrinės orkaitės valdomos elektroniniu būdu. Viryklės valdymo skydelyje įrengtas ekranėlis su elektroniniu programatoriumi ir orkaitės temperatūros rodytuvu. Programatoriumi galima nustatyti, kad orkaitė automatiškai įsijungtų ir išsijungtų, pasirinkti kepimo režimą. Tai patogu ir taupo elektros energiją.


Daugiafunkcės orkaitės. Jos turi apie 8-10 gaminimo (kaitinimo) rėžimų.  Galinėje jų sienelėje yra  konvektorius, kuris cirkuliuoja orą orkaitėje. Konvektorius orkaitėje šilumą paskirsto tolygiai, todėl kepiniai niekada neperkepa ir nepridega ir iškepa greičiau.


Daugiafunkcės garų orkaitės. Tai orkaitės kai tradiciniai kaitinimo būdai derinami su karštų garų  funkcija. tuo metu orkaitė įkaitinama iki 96 laipsnių, o vėliau temperatūra reguliuojama pagal gaminamą patiekalą. Tokiu būdu geriausia gaminti žuvį, mėsą, daržoves, virtinius ir ryžių patiekalus.


Pirolitinės orkaitės. Tai orkaitės turinčios pirolizės sistemą, t.y. savaiminio išsivalymo funkciją, kurios metu maisto likučiai 500 laipsnių temperatūroje virsta pelenais ir atvėsusios orkaitės vidų reikia tik išvalyti drėgna šluoste ar išsiurbti dulkių siurbliu. Toks valymas patogiausias ir paprasčiausias.


Kaitinimo būdai. Paprastesnėse orkaitėse naudojami tradiciniai kaitinimo būdai, tokia kaip kaitinimas iš viršaus arba apačios. Modernesnėse orkaitėse atsiranda tokie kaitinimo būdai kaip žiedinis kaitinimas(praverčia šildant maistą), grilis, ventiliavimas, kepimas garuose, mikrobangos bei šių kaitinimo būdų tarpusavio derinimas, tokiu būdu galimos įvairios maisto kepimo variacijos, pavyzdžiui iškart kelių patiekalų gaminimas ir pan.