EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn

Fotoaparatai internetu pigiau

Išpardavimai Visi
Lowepro Lens Case 11 x 26 cm

Lowepro Lens Case 11 x 26 cm

Kaina: 48.00 €50.37 €
Žiūrėk ČIA
Fotoaparatas Sony ILCE-7 Black Body

Fotoaparatas Sony ILCE-7 Black Body

Kaina: 864.04 €920.17 €
Žiūrėk ČIA
Fotoaparatas Sony ILCE-7K Black Kit with SEL-2870, F3.5-5.6

Fotoaparatas Sony ILCE-7K Black Kit with SEL-2870, F3.5-5.6

Kaina: 971.97 €1083.98 €
Žiūrėk ČIA
Fotoaparatas Sony DSC HX400VB Black

Fotoaparatas Sony DSC HX400VB Black

Kaina: 429.57 €440.34 €
Žiūrėk ČIA
iWalk 2600mAh battery pack, micro-USB version (Blue)

iWalk 2600mAh battery pack, micro-USB version (Blue)

Kaina: 4.61 €5.76 €
Žiūrėk ČIA
Skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas ILCE-7SM2B

Skaitmeninis veidrodinis fotoaparatas ILCE-7SM2B

Kaina: 2561.24 €2845.36 €
Žiūrėk ČIA
 
Naujienos Visos naujienos

Blyksčių paleidėjas YongNuo RF-603 II N1

Kaina: 54.99 €
Žiūrėk ČIA

Popierinis fonas Colorama 2,72x11m Chromablue

Kaina: 68.99 €
Žiūrėk ČIA

Popierinis fonas Colorama 2,72x11m Riviera

Kaina: 68.99 €
Žiūrėk ČIA

Popierinis fonas Colorama 2,72x11m Sea Blue

Kaina: 68.99 €
Žiūrėk ČIA

Šviesdėžė Roundflash Magnetic Black

Kaina: 89.00 €
Žiūrėk ČIA

Šviesdėžė RoundFlash Dish

Kaina: 63.00 €
Žiūrėk ČIA
 
Populiariausios prekės Visos populiariausios prekės

Olympus, baterija LI-30B

Kaina: 17.19 €
Žiūrėk ČIA

Canon, baterija LP-E8

Kaina: 22.99 €
Žiūrėk ČIA

Kroviklis Nikon EN-EL5, NP-60, Li-30B

Kaina: 20.38 €
Žiūrėk ČIA

Kroviklis Olympus Li-30B

Kaina: 20.38 €
Žiūrėk ČIA

Objektyvas 4M 1/2.7 2.7-12mm

Kaina: 55.90 €
Žiūrėk ČIA

Išorinė baterija Acme PB18 power bank (Lightning and USB type-A) 10000 mAh, Black

Kaina: 45.46 €
Žiūrėk ČIA
 

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis fotoaparatą internete? Šių laikų fotikai ir jų pasirinkimas


Net ir nesidomintys fotografavimu ir fotoaparatais puikiai žino, kad pastarųjų įvairovė internete šiais laikais tikrai stebina. Ir nors daugeliui atrodo, kad fotografavimo funkciją puikiai atlieka ir paprastas mobilus telefonas, kažkodėl profesionalai vis dar perka atskirus brangius fotoaparatus po kelis ar net keliolika tūkstančių eurų ir dar tiek ar daugiau moka už skirtingus objektyvus. Vien b-a.eu internetinė parduotuvė siūlo tūkstančius skirtingų fotoaparatų ir jų priedų internete, tad kaip tokioje gausybėje nepasiklysti naujokams, nieko neišmanantiems apie fotografavimą, bet norintiems būti populiariais socialiniuose tinkluose? Pabandykime rasti atsakymą.


Paprasčiausias ir turbūt ne blogiausias patarimas tiesiog mėgėjams turėti nuotraukų yra tiesiog fotografuoti mobiliuoju telefonu. Juose esančios integruotos skaitmeninės foto kameros šiais laikais tikrai gali patenkinti daugelio poreikius. Žinoma, pagal tai teks rinktis ir telefoną, nes toli gražu ne visuose juose esančiomis kameromis galima išgauti bent kiek kokybiškas nuotraukas. Kita vertus, turėdami telefoną ir fotoaparatą viename, galite sutaupyti vietos, patogiau bus krauti vieną prietaisą vietoj dviejų ir iš karto galėsite talpinti nuotrauką į socialinius tinklus.


Tiems, kurie ieško pigaus fotoaparato, tačiau nenori tam tikslui naudoti mobilaus telefono, verta rinktis ką nors iš skaitmeninių fotoaparatų internete asortimento. Tiesa, jis tikrai didelis. Čia galime rasti pasiūlymų ir už keliasdešimt, ir už kelis šimtus eurų. Jie skirsis tiek nuotraukų kokybe, tiek ir kitomis funkcijomis, tačiau visumoje užims maždaug tarpinę stadiją tarp mobiliųjų telefonų, foto kamerų ir veidrodinių fotoaparatų.


Na o profesionalai renkasi brangius veidrodinius fotoaparatus. Juos matysite ir pas žinių reporterius bei kitus žurnalistus, ir pas foto menininkus, ir pas vestuvių fotografus. Veidrodinius fotoaparatus naudojame išgauti ženkliai geresnę nuotraukų kokybę, natūralesnes spalvas nei tai padarys įvairūs skaitmeniniai analogai. Pagrindinė to priežastis - tai didesnė veidrodinių fotoaparatų matrica, leidžianti geriau ir natūraliai perteikti vaizdą. Įvairūs veidrodinių fotoaparatų gamintojai dažnai siūlo ir visą gausybę įvairių jiems skirtų objektyvų. O tai leidžia kur kas kokybiškiau išplėsti savo nuotraukų tematikos ribas - natūralu, jog peizažui reikia plataus kampo objektyvo, o fotografuodami paukščius norėsite kuo labiau juos priartinti. Aplinkybių išties yra įvairiausių, ir šioje vietoje vėl gi skaitmeninės funkcijos toli gražu neleidžia pasiekti objektyvų teikiamos kokybės.


Tie, kas nori geros nuotraukų kokybės, tačiau veidrodiniai fotoaparatai jiems tiesiog per dideli ir nepatogūs, paprastai renkasi pigesnius sisteminius fotoaparatus internete. Ir nors kai kuriems jie atrodo mažiau patogūs, turi mažesnį objektyvų pasirinkimą, vis tik paprastiems fotografamas mėgėjams, mėgstantiems gerą nuotraukų kokybę, tai ko gero yra geriausias pasirinkimas. Sisteminiai fotoaparatai paprastai pasižymi ne prastesne nei veidrodiniai nuotraukų kokybe, tačiau yra gerokai mažesni, patogesni kelionėse ar tiesiog kišenėje. Tiesa, jie vis dar brangesni už skaitmeninius, tačiau po truputi pinga ir vis labiau populiarėja tarp fotografų mėgėjų.

Visi laukiame švenčių ir kitų mums ypatingų progų, tačiau ar nepastebėjote kaip greit jos praeina nusinešdamos visą džiugesį istorijon. Mūsų atmintis unikali, tačiau su metais pasikliauti ja galime vis mažiau ir mažiau ... O taip gaila, nes visas mūsų gyvenimas juk ir susideda iš tų trumpučių džiaugsmo minutėlių, kai jaučiamės, jog esame gyvi, mylimi ir kažkam labai reikalingi. Įamžinkite visas nuostabiausias gyvenimo dienas įsigiję patikimą fotoaparatą. Tačiau kaip tai padaryti, nepaklysti siūlomų produktų jūroje? Juk nedažnas mūsų gali pasigirti kažką išmanantis apie pikselius, rezoliuciją bei kitus techninius aspektus. Todėl toliau pateiksime jums pagrindines charakteristikas į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis internete skaitmeninį fotoaparatą.

Fotoaparatas yra sudarytas iš šių pagrindinių dalių:

 1. Kameros;

 2. Objektyvo;

 3. Užrakto;

 4. Ryškumo nustatymo mechanizmo;

 5. Vaizdo ieškiklio.

Kamera - dėžutė, kurios vienoje sienelėje įtvirtintas objektyvas, o priešingoje sienelėje įtaisoma šviesai jautri medžiaga. Kamera turi apsaugoti fotografinę plokštelę arba filmą nuo bet kokio pašalinio šviesos srauto.

Objektyvas yra svarbiausia ir brangiausia fotoaparato dalis. Jis projektuoja į plokštelę arba filmą fotografuojamo daikto šviesinį atvaizdą. Paprastasis surenkamasis lęšis duoda neryškų atvaizdą, dėl tos priežasties objektyvai paprastai yra sudaryti iš kelių lęšių, kurių iškilumas arba įdubumas ir stiklo sudėtis tiksliai apskaičiuoti, kad būtų pasiektas optimalus rezultatas. Pagrindinis objektyvą apibūdinantis rodiklis yra - židinio nuotolis. Tai atstumas tarp objektyvo optinio centro bei plokštelės kai ryškiai nustatytas labai tolimo daikto atvaizdas. Paprasčiau tariant, kiekvieno objektyvo židinio nuotolis - tai tas mažiausias atstumas nuo jo optinio centro iki plokštelės, kuriuo tegalima gauti ryškų atvaizdą. Objektyvas su trumpu židinio nuotoliu išgauna mažo formato atvaizdą smulkiu masteliu, objektyvas su ilgu židinio nuotoliu išgauna didelio formato atvaizdą stambiu masteliu. Atvaizdų mastelis yra tiesiog proporcingas židinių nuotoliams. Skiriami minimalus bei maksimalus židinio atstumai.

Fotoaparato užraktas – tai mechanizmas, kuris atidaro kelią pro objektyvą praėjusiems šviesos spinduliams į plokštelę ir po tiksliai nustatyto laiko uždaro jį. Būna dviejų tipų užraktų:

 • Užuolaidinis;

 • Centrinis.

Ryškumo nustatymo mechanizmas reikalingas tam, kad fotografuojamas objektas nuotraukoje būtų ryškus.

Vaizdo ieškiklis yra tiesiog “skylutė” virš arba šalia objektyvo, pro kurią matomas fotografuojamas vaizdas. Didžiausias šio vaizdo ieškiklio trūkumas yra tas, jog matomas vaizdas tik apie 80% atitinka realų vaizdą.  Dažniau sutinkamas yra skystųjų kristalų vaizdo ieškiklis. Šio tipo vaizdo ieškiklis dažnai vadinamas skystųjų kristalų ekranu arba LCD. Čia matomas realus, fotografuojamas vaizdas 99,9% tikslumu. Didžiausias šio tipo vaizdo ieškiklių minusas tas, jog dienos šviesoje per juos beveik nieko nesimato.

Fotoaparatų klasės

1 – oji klasė arba pradedančiųjų klasė. Šiai klasei priklauso funkciškai bei techniškai apriboti fotoaparatai, tačiau dažnai jie pasižymi veidrodinių fotoaparatų savybėmis, tokiomis kaip greitas fokusavimas, parametrų nustatymas ir pan. Tačiau vis dėlto pradedančiųjų klasei priklausantys aparatai neturi daugelio nustatymų bei jų pagalba tikėtis profesionalių, itin preciziškų nuotraukų nereikėtų.

2-oji klasė arba entuziastų klasė. Šios klasės fotoaparatai nelabai kuo skiriasi nuo pradedančiųjų klasės aparatų, tačiau jie labiau skirti tiems, kurie negalvoją apie intensyvų fotografavimą, bei pradedantiesiems, kurie planuoja tobulėti fotografijos srityje.

3-oji klasė arba pusiau profesionalų klasė. Šiai klasei priklausantys aparatai jau pasižymi geresnėmis techninėmis bei funkcinėmis savybėmis. Fotografuojant jais galime gauti geresnės kokybės nuotraukas ir juos mėgsta profesionalūs fotografai dėl prieinamų kainų. Tačiau pradedantiesiems jo naudoti nepatariama, geriau pradėti nuo pirmos klasės aparatų, nes tokiu būdu geriau perprasite fotografavimo subtilybes.

4-oji klasė arba specializuota profesionalų klasė. Tai itin išskirtinė klasė, kadangi jai priklausantys fotoaparatai gerai atlieka vienokią ar kitokią funkciją. Pvz. yra fotoaparatai, kurie daro geras nuotraukas kur objektai apšviesti ultravioletinių spindulių spektro šviesos ir pan. Taigi, jei esate profesionalas ir jums reikia fotoaparato pagalba atlikti vieną ar kitą užduotį – rinkitės 4-osios klasės fotoaparatus.

5-oji klasė arba profesionalų klasė. Tai aukštos kokybės bei raiškos fotoaparatai, kainuojantys didelius pinigus. Juos renkasi norintys itin preciziškų, galima sakyti net tobulų nuotraukų. Tai mados, vestuvių fotografų pagrindinis įrankis. Juos renkasi ir dauguma fotožurnalistų, menininkų, foto studijų savininkų. Tai gaminys atitinkantis aukštą kainą.

Pagrindiniai kriterijai į ką atkreipti dėmesį perkant fotoaparatą internetu

Visų pirma nuspręskite kokiais tikslais fotoaparatas bus naudojamas. Ar jis jums reikalingas tik mėgėjiškai įamžinti gyvenimo akimirkas ar galbūt norite užsiimti profesionalia fotografija. Žemiau pateikiami svarbiausi kriterijai į ką turėtų atkreipti dėmesį perkantys fotoaparatą pramogai ir į ką – perkantys jį darbui ar kūrybai.

Fotikų charakteristikos, priedai:

Megapikseliai. Visi aparatai, turintys virš 4 megapikselių yra geri. Pirkti fotoaparatą turintį daugiau megapikselių patartina tik tais atvejais, kai jūsų fotografuojamas vaizdas bus labai stipriai pritraukiamas.

Svarbu:Profesionalams

Užprogramuoti režimai. Šiuolaikiniuose skaitmeniniuose fotoaparatuose užprogramuoti gamtovaizdžio, portreto, judesio ir kt. rėžimai padeda neįgudusiam vartotojui padaryti geresnes nuotraukas.

Svarbu: Mėgėjams

Galimybė fotografuoti be perstojo. Sakykim, esate judrioje aplinkoje ir norite pagauti gerų kadrų. Šis rėžimas labai palengvins jūsų užduotį, kadangi įsivaizduokite kokia tikimybė padaryti gražią nuotrauką, jei bus nufotografuota tik vieną kartą, ir kokia tikimybė, jei bus fotografuojama be perstojo. Manau atsakymas aiškus.

Svarbu:Profesionalams, mėgėjams

Sensoriaus dydis. Kuo didesnis sensorius, tuo fotoaparatas labiau priartėja prie klasikinio 35 mm formato.

Svarbu:Profesionalams, mėgėjams

Jautrumas. Sensoriaus jautrumo reguliavimas svarbus visiems, tačiau profesionalams ypatingai. Kuo jautrumas didesnis, tuo mažiau šviesos reikia kokybiškai nuotraukai gauti. Tačiau yra vienas "bet" - keliant ISO reikšmę, kyla sensoriaus triukšmai ir nuotraukos tampa „grūdėtos“. Todėl rinktis fotoaparatą, kur galima nustatyti didesnį nei 400 ISO nėra prasmės, nebent tai profesionalus fotoaparatas.

Svarbu:Profesionalams

Lęšis. Tai itin svarbi fotoaparato dalis, todėl renkantis fotoaparatą atkreipkite ypatingą dėmesį į lęšį.

Svarbu:Profesionalams, mėgėjams

Vaizdo fokusavimo rėžimai. Mėgėjams visiškai nesvarbu kiek taškų naudojama fokusavimui.

Svarbu:Profesionalams

Blykstė. Šiaip blykstė yra svarbi visiems, tačiau tik profesionalai investuos į didelius pinigus kainuojančias išorines papildomas blykstes .

Svarbu:Profesionalams

Optinis priartinimas. Teoriškai būtų svarbus visiems, tačiau profesionalai turėtų atkreipti ypatingą dėmesį.

Svarbu:Profesionalams, mėgėjams

Uždelstas fotografavimas. Svarbus visiems, ypatingai tais atvejais, kai norisi nusifotografuoti save ir reikia laiko „įbėgti į kadrą“.

Svarbu:Profesionalams, mėgėjams

Šviesos balansas. Ši funkcija gali labai pagerinti net kasdienės nuotraukos kokybę, tačiau šia funkcija nedaug kas naudojais.

Svarbu:Profesionalams, mėgėjams

Fotiko atminties kortelė. Tai pakankamai svarbu, ypač jos talpa, nes nesinori dažnai perkėlinėti nuotraukų į kompiuterį, kad atsilaisvintų talpa. 4 GB yra pats tas šių dienų fotoaparatams.

Svarbu:Profesionalams, mėgėjams

Fotoaparato objektyvas. Tai privaloma fotoaparato detalė, kompaktiškieji fotoaparatai turi įmontuotus fotoobjektyvus, jie maži bei jų pakeisti neįmanoma. Na, o profesionaliems aparatams turite galimybę pritaikyti įvairaus dydžio ir galingumo objektyvus.

Svarbu:Profesionalams, mėgėjams

Papildomas akumuliatorius. Nebūtinas, tačiau kartais reikalingas aksesuaras. Ypač praverčia tolimesnėje kelionėje.

Svarbu:Profesionalams, mėgėjams

Filtras objektyvui. Irgi nėra būtinas priedas, tačiau juk lengviau nusipirkti filtrą objektyvui, nei paskui keisti susibraižiusį patį objektyvą.

Svarbu:Profesionalams, mėgėjams

Trikojis. Itin naudingas fotografuojant naktį ar šiaip prasto apšvietimo sąlygomis, tačiau jei esate neprofesionalus, šis prietaisas jums tiks trukdys. Taip pat geri, patvarūs stovai nepigiai kainuoja, taigi geriau patariama jo pirkimą atidėti vėlesniam laikui.

Svarbu:Profesionalams

Tai visgi kokį fotoaparatą rinktis: kompaktinės klasės ar veidrodinį?

 • Veidrodiniai fotoaparatai pasižymi greitesniu fokusavimu, o štai kompaktiškieji aparatai fokusuoja žymiai lėčiau, taigi su jais sunku nufotografuoti judančius objektus, jie dažnai išsilieja, ko niekada nebūna, jei fotografuojate veidrodiniu.

 • Dėl didesnio sensoriaus veidrodinių fotoaparatų nuotraukų kokybė išlieka gera net pasirinkus didesnį jautrumą, kai tuo tarpu kompaktiškųjų fotoaparatų didžiausias trūkumas, jog padidinus jautrumą, nuotraukų kokybė nukenčia dėl itin išaugusio skaitmeninio triukšmo.

 • Dauguma veidrodinių fotoaparatų turi didelį, aiškų vaizdo ieškiklį, kurio dėka patogu fotografuoti tiek dieną, tiek naktį.

 • Nusipirkę veidrodinį fotoaparatą jūs galėsite išplėsti jo galimybes pasitelkę galybę priedų, kuriuos galima įsigyti už papildomą kainą. Tuo tarpu įsigiję kompaktinės klasės fotoaparatą turėsite pasitenkinti tuo, ką jis sugeba, nes praplėsti jo galimybių pasinaudojant priedais nebus galima.

 • Tačiau štai vienas argumentas kur kompaktiškieji fotoaparatai lenkia veidrodinius. Tai dydis. Veidrodinis aparatas pasižymi savo dydžiu bei svoriu, todėl jo taip lengvai nepavyks įsimesti į rankinę, kaip kompaktiškojo. Būtinai privalote pasirūpinti krepšiu ar specialiu dėklu, kurio pagalba galėsite patogiau transportuoti veidrodinį fotoaparatą, tuo tarpu kompaktiškajam dėklo išvis galite nenaudoti.

Dar keletas patarimu, kurie padės išsirinkti Jums tinkamą fotoaparatą internete:


•Pirmiausia pagalvokite, kam Jums bus reikalingas fotoaparatas, ką žadate fotografuoti. Jei Jūs trokštate įamžinti šeimynines šventes, nufotografuoti augančius vaikus ir pan., gal nesirinkite didelių matmenų fotoaparatų. Jums paprasčiausiai bus nepatogu tampytis didesnį fotoaparatą su savim. Plius įvairiose šventėse, kur yra nemažai alkoholio , fotoaparatą su didesniu objektyvu lengva išmesti iš rankų, palikti ne vietoje, pamiršti ir pan. Čia labiau praverčia kompaktiška ir į kišenę telpanti taip vadinama “muilinė”.


•Fotoaparatas turi būti ergonomiškas. Nepatingėkite nueiti į bet kurią foto reikmenų parduotuvę ir “palaikyti” vieną ar kitą fotoaparato modelį rankose. Esminis dalykas, į kurį turite atkreipti dėmesį – fotoaparatą turi būti patogu laikyti rankose, surasti visus jo nustatymus ir pan.


•Nesižavėkite megapikseliais. Daugumai atrodo, kad kuo daugiau megapikselių, tuo geriau. Tačiau tai klaidinga nuomonė. Jei nesiruošiate spausdinti A1 formato plakatų, tai šešių milijonų pikselių visiškai pakaks. Megapikselių skaičius parodo, kiek taškų (pikselių) patenka į fotomatricą. Tuo tarpu fotomatrica konvertuoja objektyvo “pagautą” vaizdą į skaitmeninį pavidalą. Taigi, atrodytų, kuo daugiau pikselių, tuo geresnį rezultatą gausime. Tačiau šiuo metu kai kurie fotoaparatų gamintojai “žaidžia” su megapikselių skaičiumi ir tokiu būdu stengiasi privilioti kuo daugiau neišmanančių potencialių pirkėjų. Visi megapikseliai turi būti patalpinti į fotomatricą ir, kuo daugiau megapikselių turi fotoaparatas, tuo mažesni jie privalo būti, kad sutilptų į to paties dydžio matricą. O kuo mažesnis pikselis, tuo mažiau šviesos jis “pagauna” ir tokiu būdu vaizdo kokybė nukenčia.


•Pamirškite skaitmeninį didinimą/priartinimą. Fotoaparatai vaizdą gali priartinti dviem būdais: skaitmeniniu ir optiniu. Tada, kai maksimaliai išnaudojamas optinis priartinimas, automatiškai įsijungia skaitmeninis vaizdo didinimas. Tačiau skaitmeninis didinimas kenkia vaizdo kokybei. Tad rinkdamiesi fotoaparatą, pamirškite apie šį parametrą (ang. digital zoom).


•Nesižavėkite X (iksais), kurie rašomi ties optiniu fotoaparato priartinimu (ang. optical zoom). Ar pastebėjote, kad optinis priartinimas apibrėžiamas tokiais skaičiais: 4X (35-140 mm)? Juk iš tiesų dauguma iš mūsų galvoja, kad pirmasis skaičius 4X ir parodo maksimalų priartinimą, t.y. šiuo atveju keturi kartai. Bet iš tiesų atkreipkite dėmesį į skaičius skliausteliuose – (35-140 mm). Norėdami sužinoti maksimalų priartinimą, paskutinįjį skaičių 140 padalinkite iš 50 mm. Laikoma, kad 50 mm maždaug atitinka žmogaus akimi aprėpiamą vaizdą. 140:50=2,8 karto. Iš tiesų priartinimas yra 2,8 karto, o ne 4, kaip galvoja dauguma. Taigi, ką reiškia tas 4X ir kaip jis gaunamas? Atsakymas: 140:35=4. Šis skaičius rodo skirtumą tarp maksimalaus objektyvo priartinimo ir atitolinimo, o ne maksimalų priartinimą, kaip galvoja dauguma.


•Laikas duoti patarimą tiems, kurie nori paveiksluoti peizažus. Kokį fotoaparatą pasirinkti? Vėl tenka sugrįžti prie aukščiau pateiktų skaičių, kurie figūruoja ties optinio priartinimo parametru, t.y. (35-140 mm). Rekomenduojama, kad pirmasis skaičius būtų kuo mažesnis. 35 mm yra neblogai, bet kuo mažiau, tuo dar geriau, pvz.: 28-112 mm. Su tokiu objektyvu “apimsite” platesnį vaizdą. Šis parametras taip pat aktualus tiems, kas fotografuoja ankštose patalpose, pvz.: kai norime “aprėpti” visus ant sofos sėdinčius draugus. labai nesistenkite naudoti optinį priartinimą, nes kuo labiau priartinsite vaizdą, yra rizika, kad nukentės jo kokybė.


•Dažnai žmonės nori fotoaparato, kuris ir gerai filmuotų, ir fotografuotų. Šiuo klausimu mano nuomonė tokia: fotoaparatas skirtas fotografavimui, video kamera – filmavimui.


•Atkreipkite dėmesį, ar išsirinktas fotoaparatas turi optinį (ne skaitmeninį) stabilizatorių. Stabilizatorius reikalingas, esant blogam apšvietimui. Kuo blogesnis apšvietimas, tuo išlaikymas (išlaikymas – tai laiko tarpas, per kurį fiksuojamas vaizdas) bus ilgesnis. Kuo išlaikymas ilgesnis, tuo tikimybė, kad sudrebės Jūsų ranka didesnė. Sudrėbėjus rankai, vaizdas nuotraukoje bus išplaukęs. Stabilizatorius padeda sumažinti rankos drebėjimą. Bet šis parametras nepadės, jei norėsite nufotografuoti judančius daiktus ar žmones.


•Į klausimą, kokį išsirinkti fotoaparatą, kad galėčiau gauti puikias nuotraukas, fotografuojant naktį, galiu atsakyti, kad tarp muilinių tokio nerasite. Tokių fotoaparatų kainos prasideda maždaug nuo 3.000 Lt. Ir čia labai daug ką lemia turima optika (objektyvas).

•Netikėkite tais, kuries sakys, kad firmos XXXX gaminami fotoaparatai yra patys geriausi. Šiuo metu rinkoje yra gana nemažai gerų fotoaparatų gamintojų.

Fotoaparatai yra skaitmeniniai, skaitmeniniai veidrodiniai, skaitmeniniai sisteminiai, kompaktiniai sisteminiai, vienkartiniai fotoaparatai, specialiosios paskirties fotoaparatai, momentiniai fotoaparatai ir kita.

Fotoaparatas tai optinis mechaninis arba optinis elektroninis prietaisas objektų atvaizdams gauti, erdvinį vaizdą fiksuojantis plokštumoje.

Šiuolaikiniai fotoaparatai turi tokias pagrindines dalis: šviesos nepraleidžiantį korpusą, objektyvą, kuris vaizdą formuoja plokštumoje, diafragmą, kuri reguliuoja praeinančios šviesos kiekį, užraktą ir kita.

Prie papildomų fotoaparato dalių galima priskirti vaizdo ieškiklį, kuris rodo kokią vaizdo iškarpą formuoja objektyvas ekspoziciniame lange, kadrų skaitiklis (juostiniuose fotoaparatuose) ir kita.

Fotoaparatai skiriasi naudojamu fotografiniu nešikliu (juosta, plokštele ir kita), vaizdo ryškumo nustatymo būdu, optine sistema, automatizavimo ir kitais požymiais.

Fotoaparatai yra skirstomi į kelias klases: skaitmeninius, plokštelinius, juostinius.

Skaitmeniniai fotoaparatai, tai tokie kuriame atvaizdas gaunamas naudojant elektroninę matricą. Didžiausią skaitmeninių veidrodinių fotoaparatų pasirinkimą siūlo Canon, Nikon, Pentax, Sony gamintojai.

Plokšteliniai fotoaparatai, tai tokie kurie naudoja lakštines plėveles ar stiklo plokšteles.

Juostiniai fotoaparatai, tai tokie kurie naudoja suvyniotą šviesai jautrią juostą. Juostiniai fotoaparatai dar yra skirstomi į veidrodinius, kompaktinius, tolimatinius bei specialios paskirties.

Veidrodiniai juostiniai fotoaparatai būna vieno arba dviejų objektyvo. Fotografuojant matiniame stikle matomas vaizdas, formuojamas objektyvo, toks, koks jis bus nuotraukoje.

Kompaktiniai juostiniai fotoaparatai yra nebrangūs paprasti aparatai, skirti neišrankiems fotomėgėjams. Jie yra labai įvairūs.

Tolimatiniai juostiniai fotoaparatai yra skirti profesionalams. Objektyvo formuojamas vaizdas tiesiogiai yra nematomas: matyti tik jo imitacija vaizdo ieškiklyje ir kita.

Na, o reprodukciniai, panoraminiai, aviafotoaparatai yra specialios paskirties fotoaparatai.

Renkantis fotoaparatą internete reikia atsižvelgti į jo dydį, procesorių, blicą, korteles, gamintoją, rūšį ir kita. Taip pat yra labai svarbu, kad fotoaparatą būtų patogu ir lengvą naudoti, nes kai yra dirbama ar šiaip fotografuojama kelias valandas gali tiesiog išvaginti, ir bus pats fotografavimas nebe malonumas, o tikra kančia.

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad vien gero fotoaparato neužteks, reikės ir objektyvo, o gal net  ir kelių.

Fotoaparatus galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, nes čia galite rinktis iš plataus asortimento, nereikia gaišti laiko važinėjant į parduotuves, galima sutaupyti pinigų ir laiko.