Mediniai tašai, tašeliai, brūseliai, C24 mediena ir kiti medienos gaminiai


Šiandien daugelis pastatų statomi iš plytų ir kitų statybinių medžiagų, bet medienos naudojimo statybininkai neskuba atsisakyti. Iš daugelio medienos rūšių yra gaminama įvairi pjautinė mediena, kuri yra plačiai naudojama įvairiuose konstrukciniuose elementuose.

Tašai yra vienas iš populiariausių tokių gaminių


Tašas - tai tiesiog iš keturių pusių apipjaustytas rąstas, kurio profilis yra keturkampis. Dažniausiai tašai yra gaminami profiliuoti ir klijuoti. Paprastas apipjautas tašas yra pats populiariausias dėl savo žemos kainos. Tačiau jo neapdirbtas paviršius reikalauja papildomos išorinės ir vidaus apdailos. Profiliuotas tašo profilis sudėtingesnis, jo paviršius apdirbamas iki dailylenčių kokybės. Klijuotas tašas tai ne vientisas rąstas, o sudėtinė konstrukcija.

Tašai yra gaminami skirtingų matmenų. Mūsų kataloge rasite visus populiariausius dydžius. 50x50 mm, 100x100 mm, 200x200 mm, 150x150 mm, 50x100 mm, 25x50 mm ir kitų dydžių džiovinti ir nedžiovinti tašai, neobliuoti ir obliuoti tašai, kalibruoti tašai, antiseptikuoti ar padengti priešgaisriniu tirpalu.

Tašai statybose yra reikalingi todėl, kad jų pagalba yra daromi karkasai, kurie laiko, pavyzdžiui, dailylentes, taip pat yra naudojami kaip atraminės arba laikančiosios konstrukcijos - sijos, kolonos, skersiniai, ilginiai ir kita. Taip pat tašai tinka konstruojant stogą.

Profiliuoti tašai naudojami statant pirtis, namelius. Norint pagaminti nedidelę pirtį pakanka sienos iš 45 mm profiliuotų tašų. Didesnėms pirtims dažniausiai reikia storesnių profiliuotų tašų. Profiliuoti tašai turi būti gerai išdžiovinti. Kadangi yra naudojama speciali technologija, tai tašai yra tiksliai sujungiami ir užtikrinama gera šilumos izoliacija. Tašams yra naudojama mediena be šerdies, dėl šios priežasties mediena mažiau išsikreipinėja. Kadangi tašai naudojami išdžiūvę, tai pirtis nesėda. Profiliuoti tašai patogūs, nes juos nesudėtinga iškrauti, karkasas surenkamas be papildomos įrangos, darbas vyksta labai greitai. Keli meistrai vidutinio dydžio pirties profiliuotų tašų sienas sudeda per pusdienį. Visą pirtį galima pastatyti ir įrengti per savaitę. Statant pirtis iš profiliuotų tašų nebūtinai reikalingas yra monolitinis pamatas.

Iš profiliuotų tašų galima statyti namus, nes nereikalauja papildomos apdailos. Gamybos metu rąstai supjaunami į lentas, kurios džiovinamos kamerose, apdirbamos antiseptikais ir antipirenais, obliuojamos, vėl suklijuojamos, juose išpjaunamos techninės ertmės, įgilinimai. Galiausiai gaunamas klijuotas tašas, kuris atrodo patraukliai, namai lengvai surenkami, praktiškai nesėda.

Kalibruota mediena C24 stogams, stogų konstrukcijoms ir kitiems statybos darbams


Parduodame įvairių matmenų C24 medieną. Tai iki 16-18% drėgnumo išdžiovinta, graduota kalibruota mediena atitinkanti C24 ženklinimo klasėms keliamus tvirtumo ir atsparumo reikalavimus, kurie nurodomi statinių projektavimo sąlygose. Tokia mediena yra naudojama stogų konstrukcijoms (santvaroms), pastogėms gaminti bei įvairiuose kituose projektuose, kur keliami aukšti reikalavimai.


Užsisakius internetu tašai, brūseliai, C24 mediena ir kiti medienos gaminiai pristatomi visoje Lietuvoje.