EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn

Atsarginės autodalys internetu

Naujienos Visos naujienos

Akumuliatorius 63Ah/12V/610A/J

Kaina: 80.59 €
Žiūrėk ČIA

Akumuliatorius 70Ah/12V/640A/J

Kaina: 77.88 €
Žiūrėk ČIA

Akumuliatorius 74Ah/12V/680A/J

Kaina: 86.79 €
Žiūrėk ČIA

Akumuliatorius 77Ah/12V/780A/J

Kaina: 88.48 €
Žiūrėk ČIA

Akumuliatorius 100Ah/12V/830A/J

Kaina: 114.87 €
Žiūrėk ČIA

Akumuliatorius HANKOOK 55Ah/12V/480A/J

Kaina: 48.59 €
Žiūrėk ČIA
 
Populiariausios prekės Visos populiariausios prekės

Akumuliatorius 63Ah/12V/610A/J

Kaina: 80.59 €
Žiūrėk ČIA

Akumuliatorius 70Ah/12V/640A/J

Kaina: 77.88 €
Žiūrėk ČIA

Akumuliatorius 74Ah/12V/680A/J

Kaina: 86.79 €
Žiūrėk ČIA

Akumuliatorius 77Ah/12V/780A/J

Kaina: 88.48 €
Žiūrėk ČIA
Akumuliatorius 80Ah/12V/740A/J Akumuliatoriai

Akumuliatorius 80Ah/12V/740A/J

Kaina: 94.59 €101.37 €
Žiūrėk ČIA

Akumuliatorius HANKOOK 55Ah/12V/480A/J

Kaina: 48.59 €
Žiūrėk ČIA
 

Atsarginės dalys                            

                    

Atsarginės dalys apima akumuliatorius, padangas, akumuliatorių pakrovėjus, auto reikmenis ir kita.

Renkantis akumuliatorių vertėtų atkreipti dėmesį į:

Sąlyginai akumuliatorius galima suskirstyti į aptarnaujamus ir neaptarnaujamus. Pirmo tipo akumuliatorius reikia prižiūrėti pačiam, tikrinti ir prireikus papildyti elektrolitą. Smarkiausiai elektrolitas garuoja per didelius karščius ir… didelius šalčius. Antro tipo akumuliatoriai, jeigu elektros instaliacija tvarkinga, tarnauja visą jiems priklausantį laiką be papildomo įsikišimo. Elektrolitas ne išgaruoja, o cirkuliuoja specialiais kanalais.


Kokio tipo akumuliatorių perkate, turėtų pasakyti pardavėjas. Deja, dar pasitaiko atvejų, kai pardavėjas tai padaryti „pamiršta”. Neprižiūrimas pirmojo tipo akumuliatorius gali be laiko išsikvėpti. Laimė, nesunku nustatyti, kokio tipo yra konkretus akumuliatorius. Tereikia nuplėšti viršuje esančius lipdukus. Jeigu po jais užsuktos elektrolito įpylimo angelės - akumuliatorius aptarnaujamas ir reiktų patikrinti elektrolito kiekį. Jei akumuliatoriaus paviršius vientisas, be angelių, jis antrojo tipo, tad dėl elektrolito galima nesijaudinti. Visgi, jei akumuliatorius turi indikatorių, jį reiktų stebėti. Be to, reiktų nepamiršti, kad energija, kurią akumuliatorius išnaudoja automobilio užvedimui, atsistato tik maždaug po 30 min. važiavimo. Jeigu važinėjate dažnai ir trumpais atstumais, profilaktiškai reiktų akumuliatorių kas porą mėnesių parsinešti namo ir įkrauti.

Norint, kad akumuliatorius veiktų taip, kaip priklauso, jis turi būti normaliai įkraunamas. Turint matuoklį, krovimą galima patikrinti pačiam, neturint - užsukus į pirmą pasitaikiusį servisą. Automobiliuose su benzininiais varikliais, sujungus pagrindinius elektros prietaisus, krovimas turi būti mažiausiai 13,7 V; dyzeliniuose mažiausiai 14 V, bet ne daugiau kaip 14,5 V, nes tokiu atveju elektrolitas gali pradėti virti. Jeigu skaičiai mažesni reiktų patikrinti generatorių ir elektros instaliaciją. Jeigu generatorius veikia netinkamai, akumuliatorius gali būti įkraunamas tiek per mažai, tiek ir per daug. Jeigu akumuliatorius bus kraunamas per mažai, jo tarnavimo laikas gerokai sutrumpės. Per daug kraunant akumuliatorių jis gali tiesiog sudegti. Tai išduos salone pasklidęs specifinis kvapas. Taip pat reiktų žinoti, kad net ir naujas akumuliatorius gali visiškai išsikrauti dėl gedimų elektros instaliacijoje. Jeigu laidai kur nors „trumpina”, elektra nuteka ir, nors automobilis stovi, akumuliatorius „dirba”. Netvarkingą automobilį palikus porai dienų, vėliau jo galima ir neužvesti. Jei akumuliatorius išsikrovęs, tai pasukus raktelį variklis „nerodys jokių gyvybės ženklų”, gali neveikti signalizacija, nedegti lempos ir pan. Jei kilo bent mažiausių abejonių dėl akumuliatoriaus ar kitos elektros įrangos veikimo, užsukite į servisą. Profilaktika visada kainuoja pigiau negu remontas.


Labai svarbu ir konkrečiam automobilio modeliui parinkti tinkamą akumuliatorių. Taupant pinigus ir pasirinkus per silpną, vasarą jo gal ir užteks, tačiau žiemą toks taupymas atsigręš prieš patį vairuotoją. Esant maždaug -10 ar - 15 C vieno užvedimo metu akumuliatorius praranda apie 40 proc. galios.

Geriausia rinktis gamintojo rekomenduojamą akumuliatorių. Galima galios paklaida - iki 10 proc. nurodyto dydžio. Tarkim, iki 1998 m. pagamintuose automobiliuose su benzininiais iki 2,2 l darbinio tūrio varikliais turėtų būti iki 62 ampervalandžių talpos akumuliatoriai. Šiuo atveju pasirinkimas labai platus, nes 55-62 ampervalandžių talpos akumuliatorių, tinkančių benzininiams automobiliams su 1,6 l; 1,8 l ir 2,0 l varikliais, korpusai yra vienodi. Išimtis šiuo atveju yra BMW automobiliai, kuriems reikia 74 ampervalandžių talpos akumuliatorių. Tai - šių automobilių specifika: išjungus variklį elektros sistemos dar kurį laiką naudoja elektros energiją.
Automobiliuose su dyzeliniais varikliais akumuliatoriaus talpa taip pat svarbu, tačiau svarbiau mažiausia sukuriama starterinė srovė. Didelė akumuliatoriaus talpa garantuoja, kad jis ilgai suks starterį, tačiau, jei sterterinė srovė bus per maža, starteris bus sukamas lėtai. Dyzeliniams varikliams labai svarbu, kad starteris būtų sukamas greitai, tad srovė turi būti didelė. Kai kuriems modeliams keliami skirtingi reikalavimai, tačiau modeliams, kurių varikliai iki 2,5 l darbinio tūrio, reiktų rinktis akumuliatorius, kurių starterinė srovė ne mažesnė negu 600A (EN). Modeliams, kurių varikliai nuo 2,5 l - kai srovė ne mažiau kaip 800 A (EN).

Paprastiems dyzeliniams automobiliams, kurių variklių tūris yra iki 2,2 l, tinka 72-74 ampervalandžių, jei variklių tūris 2,5-3 l, reiktų 85-100 ampervalandžių akumuliatoriaus.
Dar viena pastarųjų metų klaida, su kuria susiduria servisų meistrai - didelis garso įrangos kiekis automobilyje ir galingi akumuliatoriai. Jaunimas įsivaizduoja, kad galingesnis akumuliatorius skirs ir automobiliui, ir garso įrangai reikalingą energijos kiekį. Tai klaida. Generatorius per didelės talpos akumuliatoriaus visiškai neįkrauna ir jis „išsikvėpia” net greičiau negu tinkamos talpos akumuliatorius. Muzikos mėgėjams, norintiems automobilyje vežiotis diskoteką, reiktų pagalvoti apie specialius apie 1 000 Lt kainuojančius helio akumuliatorius.

Taip pat reikėtų žinoti:

Akumuliatoriaus paruošimas naudojimui

Jei perkate akumuliatorių specializuotoje parduotuvėje, tokiu atveju jums turi pasiūlyti pilnai parengtą naudojimui akumuliatorių, t.y. užpildytą elektrolitu ir įkrautą. Elektrolito tankis 1,27±0.01 kg/l, įtampa tarp gnybtų ~12,7 V esant 25 laipsnių pagal celsijų.

Akumuliatoriaus įstatymas automobilyje

Jeigu automobilio ar papildomos elektros įrangos ( audioaparatūra, signalizacija, ryšio priemonės, švyturėliai ir t.t.) gamintojas nekelia specialių reikalavimų ar sąlygų, tai akumuliatoriaus įstatymas vykdomas tokia tvarka:
* išjunkite variklį ir visus įrenginius naudojančius elektros energiją;
* naudodami metalinius įrankius, venkite trumpo sujungimo;
* pirmiausia atjunkite neigiamo poliaus gnybtą, po to teigiamo poliaus gnybtą;
* tuomet atsukite ir nuimkite akumuliatoriaus laikiklį;
* iškelkite seną akumuliatorių ir į jo vietą įstatykite naują;
* prisukite atgal akumuliatoriaus laikiklį ir priveržkite tiek, kad akumuliatorius neklibėtų ir tvirtai laikytųsi savo vietoje;
* nuo akumuliatoriaus polių ir laidų nuvalykite švino oksidą ir nešvarumus bei sutepkite tepalu;
* pirmiausia prijunkite teigiamo poliaus gnybtą, paskui neigiamo. Patikrinkite ar pakankamai priveržėte gnybtus;
* jei ant seno akumuliatoriaus yra papildomos dalys (poliaus dangtis, dujų rezervuaras, alkūnė, vamzdelis, kamšteliai ir pan.), tuomet nuimkite tas dalis nuo seno akumuliatoriaus ir jeigu reikia sumontuokite ant naujo;
* palikite bent vieną dujų angą atvirą (tai galioja ir senam akumuliatoriui).

Akumuliatoriaus priežiūra

*Akumuliatoriaus išorė turi būti švari ir sausa;
* Nuolat patikrinkite elektrolito lygį akumuliatoriaus sekcijose ir esant reikalui papildykite distiliuotu vandeniu. Elektrolito lygis turi būti 10- 15 mm virš švino elementų bloko. Jeigu tenka dažnai ir dideliais kiekiais vandens papildyti (tai netaikoma neaptarnaujamiems akumuliatoriams), tuomet patikrinkite generatoriaus įtampos reguliatorių;
* Akumuliatoriaus įkrovimo automobilinė įranga turi dirbti gerai. Veikiant varikliui, įtampa ant prijungto akumuliatoriaus polių turi būti nuo 13,8V iki 14,5V nepriklausomai nuo to ar įjungti papildomi elektros energijos imtuvai (šviesos, stiklo apšildymas, ventiliatorius, kondicionierius ir t.t.) ar ne;
* Eksploatuojant akumuliatorių sunkiomis sąlygomis t.y. nuolat važinėjant mieste, naudojant žibintus ar daug elektros energiją vartojančios įrangos, esant dideliems karščiams ar šalčiams, būtina kas mėnesį patikrinti akumuliatoriaus būklę. Tai atlikti galite specializuotose parduotuvėse ar servisuose.
* Nepalikite iškrauto akumuliatoriaus! Kaip galima greičiau jį įkraukite. Dėl fizinių-cheminių akumuliatoriaus savybių, esant gilioms iškrovoms, prasideda aktyviosios medžiagos, esančios švino plokštelėse, irimas. Šis procesas yra negrįžtamas, todėl iškrautas akumuliatorius greitai praranda talpumą ir galią;
* Nenaudokite jokių papildomų chemikalų ar taip vadinamų “pagerintojų”;
* Jeigu elektrolito tankis yra žemiau 1,24 kg/l, įkraukite akumuliatorių;
* Nepalikite neįkrauto akumuliatoriaus šaltyje. Akumuliatorius, kurio įtampa yra 12,1V, elektrolito tankis 1,18 kg/l, užšąla prie -19°C, dar labiau iškrautas akumuliatorius gali užšalti esant -10°C šalčio. Susidarę ledo kristalai suardo švino plokštelių aktyviąją masę ir gadina separatorius;
* Nepalikite nenaudojamo automobilio ilgiau kaip 10 dienų su įjungta signalizacija;
* Nepalikite automobilio su įjungtais nereikalingais, elektros energiją naudojančiais, prietaisais. “Trumpos šviesos” visiškai įkrautą 55Ah talpos akumuliatorių gali iškrauti per 4 – 6 valandas.

Akumuliatoriaus įkrovimas

* Atjunkite ir išimkite akumuliatorių iš automobilio;
* Neįkraudinėkite akumuliatoriaus gyvenamose patalpose ir arti galimų ugnies ir kibirkščių šaltinių;
* Patalpos turi būti gerai vėdinamos, temperatūra ne žemesnė kaip 10°C;
* Naudokite tik tam skirtus nuolatinės srovės įkroviklius. Atidžiai perskaitykite įkroviklio gamintojo rekomendacijas ir jų laikykitės;
* Patikrinkite elektrolito lygį ir, jeigu reikia, papildykite distiliuotu vandeniu (tai netaikoma neaptarnaujamiems akumuliatoriams). Niekada nepilkite rūgšties!
* Akumuliatoriaus teigiamą polių prijunkite prie įkroviklio teigiamo gnybto, o neigiamą polių – prie įkroviklio neigiamo išėjimo gnybto;
* Įkroviklį įjungti tik po to, kai prijungtas akumuliatorius, o išjungti baigus įkrovimą ir prieš atjungiant akumuliatorių;
* Rekomenduotina įkrovimo srovė (amperais, A): 1/10 akumuliatoriaus talpumo (Ah);
* Jeigu elektrolito temperatūra pakyla virš 55°C, nutraukite įkrovimą;
* Giliai iškrautą akumuliatorių reikia įkraudinėti ne mažiau kaip 20 val.;
* Pilnai įkrauto akumuliatoriaus elektrolito tankis yra 1,27 ± 0,01 kg/l, o įtampa tarp gnybtų ~12,7V, esant 25°C;
* Akumuliatorius pilnai įkrautas, kai elektrolito tankis ir įkrovimo įtampa dvi valandas daugiau nekyla.

Nenaudojamas akumuliatorius

* Pilnai įkraukite akumuliatorių ir padėkite jį sausoje, vėsioje, vaikams neprieinamoje vietoje. Jeigu nenaudojamą akumuliatorių paliekate automobilyje, atjunkite neigiamą gnybtą;
* Būtina tikrinti akumuliatoriaus būklę kas 6 mėnesius ir, jeigu reikia, papildomai įkraut

Apie akumuliatorių pakrovėjus reikėtų žinoti:

Akumuliatorių pakrovėjus ir užvedėjus ypač patogu naudoti žiemą. Juos galite rinktis iš plataus asortimento, skirtingų gamintojų, kainų, spalvų, išmatavimų, medžiagų iš kurių yra pagaminti, galingumų ir kita.

Apie pakrovėjus reikia žinoti tokius svarbius 5 punktus: pirmiausiai reikia išsiaiškinti kokios rūšies yra Jūsų akumuliatorius, nes skirtingas akumuliatorių rūšis rekomenduojama krauti skirtinga įtampa, kad per didelė įtampa akumuliatoriaus nesugadintų. Rūgštiniai automobiliniai akumuliatoriai, taip pat yra vadinami švino akumuliatoriais ir yra skirstomi į tokias dvi grupes: standartinius skysto elektrolito, neaptarnaujamais, uždaro tipo arba tiesiog VRLA akumuliatoriais.

Kitas svarbus momentas yra akumuliatoriaus talpa. Lengvajam automobiliui skirtų akumuliatorių talpa svyruoja nuo 35 Ah iki 235 Ah. Kiekvieno akumuliatoriaus įkroviklio apibūdinime turi būti nurodoma kokios talpos akumuliatoriams jis tinka. Jei jūsų akumuliatorius 60 Ah, o pakrovėjo maksimali pakrovimo talpa siekia 30 Ah, į tokį nekreipkite dėmesio.

Reikėtų išrinkti akumuliatoriaus įkroviklio rūšį – standartinis kroviklis, kroviklis su užkūrimo funkcija.

Pažiūrėję į krovimo srovę galėsite nuspręsti apie kroviklio galingumą. Akumuliatorių rekomenduojama krauti ne didesne nei 10% akumuliatoriaus talpos srove. Tad jei jūsų akumuliatorius yra 60 Ah talpos, jums pakaks 6 A įkrovimo srovės. Jei akumuliatorius kaista ir pasiekia 40 – 45 ˚C laipsnių ribą, tuomet srovę rekomenduojama mažinti. Šioje vietoje labai naudinga apsaugos nuo akumuliatoriaus perkaitimo funkcija. 

Reikėtų nuspręsti apie krovimo būdą – automatinį ar rankinį. Pagrindiniai pakrovimo etapai yra trys: pagrindinis krovimas, gilus krovimas, impulsiniu palaikomuoju krovimu.

 Įkroviklis su automatinio įkrovimo funkciją visus šiuos režimus atliks automatiškai. Jei automatinės funkcijos nebus, tuomet šiuos režimus jums reikės reguliuoti patiems. Su pigiausiais įrenginiais įtampą (V) ir galingumą (A) teks stebėti patiems.

Taip pat reikėtų įvertinti kokias papildomas funkcijas pakrovėjas turi atlikti: automatinis išsijungimas pakrovus, automatinė apsauga nuo perkaitimo, apsauga nuo neteisingo pajungimo, galimybė krauti tiek prijungtą, tiek ir atjungtą akumuliatorių, greito pakrovimo funkcija ir kita.

Verta žinoti, kad akumuliatoriaus, kuris yra nepilnai įkrautas, perkrautas tarnavimo laikas sutrumpėja keletą kartų, krauti reikėtų tik gerai vėdinamoje patalpoje, kuo lėčiau krausite, tuo akumuliatorius tarnaus ilgiau, pilnai išsikrovusio akumuliatoriaus automobilyje pakrauti neįmanoma ir kita.