EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn

Automobilių transmisinės alyvos internetu pigiau

 
 

Ką turėtumėte žinoti apie transmisines alyvas?

 

Skystis, naudojamas automatinės transmisijose, atlieka pačias įvairiausias funkcijas:
1) perduoda sukimo momentą hidrotransformatoriuje iš variklio į pavarų dėžę, 2) užtikrina valdymo ir kontrolės sistemos funkcionavimą, 3)užtikrina frikcinių diskų darbą, 4) šaldo ir tepa besisukančias detales.
Norint, kad transmisija dirbtų ilgai bei sėkmingai, būtina palaikyti reikiamą skysčio kiekį bei kartas nuo karto jį pakeisti. Šiaip šį skysti rekomenduotina keisti kas 20 – 25 tūkst. km. Tai labiausiai taikytina senesniems vakarietiškiems automobiliams, kurie dažniausiai dirba ekstremaliomis sąlygomis. Be to dalis skysčio pasilieka vožtuvuose, siurblyje, kitose automobilio dalyse, taigi, rankiniu būdu galima pakeisti tik dalį skysčio, todėl jis daugiau atnaujinamas nei pakeičiamas.
Transmisijos skysčio būklę geriausiai apibūdina jo spalva ir kvapas, jei automatinė pavarų dėžė veikia gerai, be jokių trukdžių, o transmisijos skystis yra sodrios raudonos ar oranžinės spalvos, tokiu atveju reiškia, jog jis dar tinkamas naudoti ir keisti nereikia, tačiau jei skystis patamsėjęs ir dvokia, tokiu atveju tai reiškia, kad laikas automobilį varyti į autoservisą, kur specialios įrangos pagalba transmisijos skystis bus išplautas ir pakeistas nauju.
Daugumos automobilių, turinčių automatinę pavarų dėžę, transmisijos skystis tikrinamas įjungus stovėjimo pavarą „P“. Reikia, kad skystis įkaistų iki reikiamos temperatūros ( ji turi būti apie 60 – 90 laipsnių) , taigi patartina nuvažiuot tam tikrą kelią ir tada tikrinti skysčio lygį. Taip pat svarbu, kad automobilis stovėtų horizontalioje vietoje, nes tik tokiu atveju sodmenys bus tikslūs. Taigi, ištraukus tepalo matuoklio liestuką, žemiausia sausa jo vieta rodys tepalo lygį.
Per mažas skysčio kiekis pavojingas, tuo, jog siurblys gali pradėti siurbti su tepalu kartu ir orą. Tepalas nesuspaudžia kaip reikiant frikcinių diskų ir jie nuo trinties gali sudegti. Taip pat atkreipkite dėmesį ar transmisijos tepalas nėra suputavęs, kadangi tokiu atveju matuojamas tepalo lygis rodys klaidingus rezultatus, nes tepalas bus automatiškai pakilęs. Todėl pavažiavus, šiek tiek leiskite automobiliui pastovėti, kad skystis nurimtų ir jūs galėtumėte tinkamai pamatuoti tepalo lygį. Tepalo suputavimas galimas ir kai skysčio būna per daug, ir kai per mažai, taigi, pasistenkite, kad tepalo kiekis būtų toks, kokio reikia, tuomet automobilis jums tarnaus ilgą laiką 
                                                      

Automobilio transmisijoje yra keletas mazgų kuriuose būtina transmisinė alyva. Tai yra pavarų dėžė, varantieji tiltai, šoniniai ir vairo reduktoriai. Šiuos mazguose transmisinė alyva, kurią drąsiai galime vadinti transmisijos elementų “krauju”, veikia kaip tepimo ir aušinimo elementas, o kartais - ir kaip judesio perdavimo elementas.

Transmisinės alyvos pasižymi tokiomis savybėmis kaip: geba atlaikyti apkrovas/saugo nuo dilimo, atsparios oksidacijai, užtikrina apsaugą nuo korozijos, pasižymi puikiomis slydimo savybėmis, palaiko terminį stabilumą/švarą, yra atsparios putų susidarymui, pasižymi suderinamumu su sandarikliais – nereaguoja su guminėmis detalėmis ir kita.

Kokia alyva turi būti tepama automobilio transmisija ir kada ji keičiama, nurodo automobilio gamintojas eksploatacijos instrukcijoje. Na, o perkant transmisinę alyvą, kaip ir variklinę, svarbu žinoti jos kelis svarbius rodiklius – klampos klasę, kokybės grupę, kurie yra būtini nurodyti automobilio eksploatacijos instrukcijoje.

Transmisinių alyvų klasifikacijos indeksų galimi SAE variantai yra: SAE 70W, SAE 75W, SAE 80W, SAE 85W, SAE 90, SAE 140, SAE 250 arba SAE 75W-80, SAE 75W-90, SAE 75W-140, SAE 80W-90, SAE 80W-140, SAE 85W-90. Alyvos, turinčios po vieną klampos indeksą su raide „W“ yra sezoninės alyvos, alyvos su abiem klampos indeksais yra visasezoninės.

Taigi transmisines alyvas galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, b-a.lt elektroninėje internetinėje parduotuvėje, nes čia galite rinktis iš plataus asortimento, vyksta įvairios akcijos.