EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
Rodyti
Gamintojas
Filtruoti
 
 

Baterijos kompiuteriams internetu pigiau

Baterija Asus SBP-28 (PadFone A66)

Kaina: 18.00 €
Žiūrėk ČIA

ADATA PV150 Power Bank 10000mAh (for smatphones, tablets) Blue

Kaina: 13.70 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Whitenergy Asus A32-K72 11.1V 4400mAh juoda

Kaina: 29.46 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Qoltec Asus F82, F83S 11.1V, 4400mAh

Kaina: 42.47 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Qoltec Samsung R580, 11.1 V, 5200mAh

Kaina: 39.43 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Qoltec Samsung R580, 11.1 V, 4400mAh

Kaina: 36.18 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Qoltec Samsung R425 R428 11.1V, 4400mAh

Kaina: 36.98 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Qoltec HP/Compaq CQ62, 10.8-11.1 V, 5200mAh

Kaina: 41.15 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Qoltec Toshiba PA3634, 10.8-11.1 V, 5200mAh

Kaina: 37.43 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Qoltec HP/Compaq CQ62, 10.8-11.1 V, 4400mAh

Kaina: 36.18 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Qoltec Toshiba A200 A300, 10.8 V, 5200mAh

Kaina: 39.43 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Qoltec Toshiba A200 A300, 10.8 V, 4400mAh

Kaina: 36.98 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Qoltec HP CQ40/45, 10.8V, 4400mAh

Kaina: 31.76 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Whitenergy Dell E6420 11.1V 6600mAh

Kaina: 44.09 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Whitenergy Dell Vostro 3300 / 3350 14.8V 2200mAh

Kaina: 24.02 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Whitenergy Samsung N148 11.1V 4400mAh juoda

Kaina: 23.84 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Whitenergy Asus A32-K53 10.8V 5200mAh

Kaina: 35.08 €
Žiūrėk ČIA

Nešiojamo kompiuterio baterija Whitenergy Dell Vostro 3400, 3500, 3700 11.1V, 44

Kaina: 27.45 €
Žiūrėk ČIA
 
 

Geros nešiojamų kompiuterių baterijų kainos internete – realybė ar mitas ?

Tie, kas turim ir naudojam nešiojamus kompiuterius, puikiai suprantam, kaip nepatogu yra ne laiku išsikrovusi kompiuterio baterija. Įdomiausioje vietoje nutrūkęs filmo žiūrėjimas, vos įpusėtas elektroninis laiškas ar straipsnio rašymas. Jei tai nėra labai svarbu – tarsi ir nieko tokio, tačiau kartais baterija išsenka pačiomis svarbiausiomis akimirkomis. Tuomet imame karštligiškai ieškoti artimiausios rozetės ir skubame kuo greičiau vėl įjungti kompiuterį. Kad viso to nebūtų ir problemų išvengtume, tereikia laikytis poros labai paprastų taisyklių – turėti gerą nebrangią kompiuterio bateriją ir atidžiai sekti jos tuštėjimą, kad spėtumėte išsiųsti nors ir sutrumpintą elektroninio laiško variantą.

Visų elektrinių baterijų, arba akumuliatorių priešas yra laikas. Tiek laikas apskritai, tiek ir su laiku ateinantis didelis įkrovimų skaičius, neišvengiamai mažinantis akumuliatoriaus talpą. Tad nors ir labai kokybišką bateriją pirksite, neišvengiamai po poros metų jos talpa bus ženkliai sumažėjusi. Žinoma, pavyzdžiui b-a.eu pateiktame baterijų sąraše galite ir tikrai kokybiškų kompiuterio akumuliatorių, kurie tarnaus gal net dvigubai ilgiau bei patikimiau už pigiausius ir prasčiausius. Tačiau neverta tikėtis, jog toks įtaisas nepablogėjęs veiks penkis ar net dešimt metų.

Dažniausiai daugelis nešiojamų kompiuterių savininkų visą laiką naudoją tą pačią, originalią, kartu su pirktu kompiuteriu internetu gautą bateriją. Pirmus metus jie džiaugiasi, jog ji tarnauja net keturias valandas, antrus metus dar vis tenkinasi dviejų ar trijų valandų kompiuterio gyvybės palaikymų. Po kelių jau puikiai žino, kad baterijos užteks vos pusvalandžiui ir kad ir kur bebūtų, stengiasi iš karto bent akimis susirasti rozetę. Kita vertus, net ir pusvalandis yra ne taip ir mažai svarbiausiems darbams atlikti. Po kokių penkių galime tikėtis, kad baterija dar atlaikys penkiolika minučių ir spėsime reikalui esant parašyti skubų elektroninį laišką. O kompiuterį beveik visada naudosime įjungtą į tinklą.

Vis tik jeigu ir po kelių metų naudojimo norite, kad jūsų nešiojamas kompiuteris ir tarnautų kaip nešiojamas, be tinklo pagalbos, bateriją teks atsinaujinti. Dažnas naudotojas patiria šiokį tokį psichologinį barjerą, kai reikia savo senam, penkis metus skaičiuojančiam kompiuteriui pirkti naują bateriją už keliasdešimt eurų, kai ne kaži kiek daugiau jau vertas ir visas kompiuteris. Tačiau jei kompiuteris dar geros būklės, o joms jums reikia dažnai tokiose situacijoje, kur elektros iš tinklo lengvai negausite, tokia investicija tikrai pasiteisina. Juk kompiuterių baterijos internete nėra tokios brangios, juolab kad dažniausiai prekyboje galime pasirinkti iš gana didelio asortimento. Tiesa, šioje vietoje reikia griežtai įtaikyti bateriją ir jūsų kompiuterio modelį. Kartais, jei kompiuteris tikrai senas, gali būti gana sunku atrasti būtent jam skirtą akumuliatorių. Tačiau didžiausiose internetinėse parduotuvėse paprastai pasirinkimo pakanka.

Prieš perkant kompiuteriui bateriją reikia sąžiningai atsakyti sau į vieną klausimą. Ar norite pigios, tačiau gerokai prastesnės ir trumpiau tarnausiančios baterijos, ar vis tik rinksitės originalią, gal ir dvigubai brangesnę, tačiau tokią, su kuria problemų nekils ir sėkmingai galėsite ją naudoti dar kelis metus. Kiekvienu atveju abu variantai gali būti geri, vis tik reikia turėti omenyje, jog už mažą kainą kokybės retai galime tikėtis. Bet jei perkate su mintimi, kad baterijos reikės vos pusmečiui, nes po to atsinaujinsite visą kompiuterį, tuomet sutaupyti yra tikrai logiška.

Kaip prailginti nešiojamo kompiuterio akumuliatoriaus veikimo amžių?

 

Kompiuterio baterija nėra ilgaamžė ir neteisingai naudojama net po 6 mėnesių gali visiškai prarasti talpą. Baterijos nėra pigios, todėl retas kompiuterio savininkas sutinka papildomai investuoti. Taigi, būtina žinoti kelis patarimus kaip galima prailginti baterijos veikimą ir taip sutaupyti pinigų! Įsigijus naują kompiuterį ar naują bateriją internetu, svarbiausia ją pilnai įkrauti, o po to pilnai iškrauti. Patartina padaryti tokius 3-4 ciklus, kad baterija įsidirbtų ir turėtų pilną talpą. Jei kompiuteriu dirbate visada įjungę maitinimo šaltinį, tai baterijas naudinga bent kartą į mėnesį visiškai iškrauti, o paskui – visiškai pakrauti. Kad visiškai iškrautumėte sistemą, reikės išjungti nustatymus, pagal kuriuos pasiekus 10 proc. baterijos veikimo ribą kompiuteris ”užmigdomas”, o pasiekus 3 proc. – pervedamas į „hibernation” būklę. Bateriją reikia visiškai išnaudoti. Nešiojamąjį kompiuterį galima laikyti prijungtą prie srovės šaltinio visą laiką - baterija tikrai greičiau nesusidėvės. Tačiau kartais vis dėlto patikrinkite, ar baterija neperkaista. Įkaitusi baterija tinkamai nepasikraus. Jei baterija įkaitusi ir nesikrauna, išjunkite kompiuterį, leiskite jai atvėsti ir pabandykite dar kartą. Jei baterija vis tiek perkaista, teks ją pakeisti.

 

Anksčiau ar vėliau baterijos susidėvi. Po maždaug 500 pakrovimų ir iškrovimų, ko gero, naudositės tik 75 proc. naujos baterijos galimybių. Jei nešiojamojo kompiuterio bateriją naudojote tik kelias minutes, ji gali nesikrauti vėl prijungus elektros laidą. Kad apsaugotų nuo pernelyg dažno krovimo ir iškrovimo ciklo (dėl kurio gali sutrumpėti baterijos tarnavimo laikas), dauguma sistemų krauna bateriją tik tuo atveju, kai ji išsikrovusi mažiau nei 95 proc. Į tai reikėtų atkreipti dėmesi jei norite prailginti baterijos amžių, kuo mažiau ciklų ją krausite tuo ilgiau ji nepraras talpos. Neskubėkite išjungti kroviklio išsijungus krovimo indikatoriui – dažniausiai baterija bus pakrauta dar tik 80 procentų. Ličio jonų baterijos turi savybę savaime išsikrauti. Per 2-3 savaites jų talpa gali sumažėti net 80%. ”Užmigusi” sistema kasdien naudoja apie 15 proc. baterijos energijos. Taigi maždaug per savaitę baterija išsikraus. Todėl įsitikinkite, ar nešiojamasis kompiuteris yra visiškai pakrautas prieš naudodamiesi juo ilgiau ten, kur nėra kintamosios srovės šaltinio.

 

Baterijos veikimo trukmę galite pailginti 30-45 minutėmis, jei racionaliai naudosite energijos taupymo nustatymus. Geriausias būdas pailginti baterijų veikimo laiką – sumažinti ekrano ryškumą. Perėjus nuo blyškiausio prie ryškiausio, papildomai sunaudojami 3-5 vatai energijos - gana daug sistemai, iš viso sunaudojančiai 10-20 vatų. Įsitikinkite, ar įjungti energijos valdymo įrankiai. Nustatykite juos į „Battery optimized” ar „Max battery” lygmenį (tai paprastai yra standartiniai nustatymai „Control Panel” skyriuje „Power Options”, jei naudojate „Windows XP” operacinę sistemą). Nustatykite ekrano užsklandą po 1-2min. Jei nereikalingas interneto ryšys, išjunkite bevielio tinklo galimybę. Sutaupysite 1 vatą. Netgi nenaudojamas ”Wi-Fi” gali ”nusodinti” bateriją. Išjunkite ir laidinio vietinio tinklo galimybę - abiejų nustatymus pasieksite iš sistemos valdymo skydo. Išimkite visus darbui nereikalingus priedus iš „PC Card” ir USB jungčių.

 

Visai kitaip yra su darbine atmintimi: kuo daugiau atminties (pavyzdžiui, 1024MB ar 512 MB vietoj 256 MB), tuo ilgiau veikia baterija. Papildomos energijos darbinei atminčiai atnaujinti nereikia tiek, kiek sutaupoma rečiau naudojant kietąjį diską. Kad geriausiai išnaudotumėte turimą darbinę atmintį, uždarykite nenaudojamas programas.

 

Tačiau, kai visgi akumuliatoriaus galiojimo laikui ateina galas yra dvi išeitys: pirkti naują arba galima pabandyti atnaujinti senąjį. Atnaujinimo metu senieji akumuliatoriaus elementai (celės) keičiami į naujus. Pakeitus elementus akumuliatoriuje perprogramuojamas laiko skaitliukas, koreguojami krovimo/iškrovimo parametrai, atstatomi kiti gamykliniai parametrai. Po remonto atliekamas specialus akumuliatoriaus kalibravimas ir keli testavimo ciklai. Visi darbai atliekami laikantis nešiojamojo kompiuterio gamintojo technologinių rekomendacijų. Šiuo metodu restauruotos baterijos tiek savo parametrais, tiek kokybe nenusileidžia naujoms, o kai kuriais parametrais net viršija.

 

Viena iš pagrindinių baterijos kokybės savybių yra elementų (celių) parametrų sutapimas. Masinės gamybos metu gamintojai neturi galimybės tikrinti ir parinkti visus elementus pagal parametrų sutapimą, todėl dažna naujų baterijų trumpo tarnavimo priežastis – elementų parametrų skirtumas. Na, o atnaujinimo metu, kiekvienas elementas parenkamas individualiai.

 

Taigi, tinkamai naudokite kompiuterio akumuliatorių, o šiam galutinai "išsikvėpus" ,prieš perkant naują, pasvarstykite ar neverta pabandyti jos atnaujinti