Stūmoklinis kompresorius INGERSOL RAND PSe3b-100L-1 Suspausto oro įranga - kompresoriai

Paleidimo slėgio relė Condor MDR 3/11 Suspausto oro įranga - kompresoriai

Sraigtinis oro kompresorius WALTER SK 11 Suspausto oro įranga - kompresoriai

Sraigtinis oro kompresorius WALTER SK 15 Suspausto oro įranga - kompresoriai

Sraigtinis oro kompresorius WALTER SK 7.5 Suspausto oro įranga - kompresoriai

Akumuliatorinis kompresorius MAKITA DMP181Z Suspausto oro įranga - kompresoriai

Akumuliatorinis kompresorius MAKITA MP001GZ Suspausto oro įranga - kompresoriai

Stūmokliniai bei sraigtiniai kompresoriai, jų palyginimas

Jau praktiškai visose didesnėse gamybinėse įmonėse oro spaudimui yra naudojami sraigtiniai kompresoriai (sraigtiniuose kompresoriuose orą spaudžia dviejų besisukančių sraigtų grupė).

Pagrindiniai sraigtinių kompresorių privalumai yra:
- dėka kitokio tepimo būdo, sraigtiniai kompresoriai gali dirbti 24 val per parą;
- dirba tyliai;
- sunaudoja mažiau el. energijos tam pačiam oro kiekiui suspausti;
- yra ilgaamžiai.

Pagrindiniai sraigtinių kompresorių trūkumai yra:
- kaina;
- serviso kaina.

Įvertinant tai, kad sraigtiniai kompresoriai sunaudoja mažiau el. energijos tam pačiam oro kiekiui suspausti ir tai, kad sraigtinių kompresorių darbo resursas yra žymiai didesnis, darosi aišku kodėl sraigtiniai kompresoriai vis labiau ir labiau įsivyrauja, ypač didesnėse gamybinėse įmonėse.

Stūmokliniai kompresoriai savo ruoštu dar skirstomi į:
- betepalinius oro kompresorius;
- tiesioginės pavaros oro kompresorius;
- kompresorius su diržine pavara.

Jei lyginsime stūmoklinius ir sraigtinius kompresorius, pamatysime, kad stūmokliniai kompresoriai beveik neturi privalumų prieš sraigtinius - jie dirbdami skleidžia didesnį triukšmą, naudoja truputį daugiau el. energijos tam pačiam oro kiekiui suspausti, yra mažiau ilgaamžiai.
Stūmoklinių kompresorių pagrindinis privalumas – pigumas ir eksploatacijos paprastumas. Visi šiuolaikiški stūmokliniai kompresoriai yra pilnos komplektacijos, turi stabdymo-paleidimo slėgio relę, pneumo reduktorių, apsauginį vožtuvą.
Kompresoriaus ilgaamžiškumą apsprendžia keletas esminių momentų. Pirma – teisingas kompresoriaus pasirinkimas jį perkant, antra – teisinga eksploatacija (kompresorių, kaip ir kitą techniką, reikia prižiūrėti).
Pirkėjas įsigydamas kompresorių privalo žinoti kiek suspausto oro ltr/min ar m³/h sunaudoja jo staklės ar kiti įrengimai. Žinodami šį pagrindinį parametrą galėsite pasirinkti jums reikalingą stūmoklinį ar sraigtinį kompresorių.
Ir dar...

Vienos ir dviejų pakopų kompresoriai.
Vienakopis kompresorius daugiausiai naudojamas pvz. dažams purkšti, pūsti, orui pripildyti ir pneumatiniams įrankiams eksploatuoti. Dviejų pakopų kompresorius naudojamas tada, kai reikalingas slėgis viršija 8 barus. Pvz. pumpuojant dideles sunkvežimių padangas. 
Kompresoriaus slėgis.
Nurodomas barais ir kPa visiems kompresorių dydžiams.
Cilindru pratekantis tūris.
Yra teorinė charakteristika, išgaunama lygtimi: stūmoklių skaičius x stūmoklių plotas x smūgio ilgis x apsisukimų skaičius, ir nurodoma l/sek., l/min. arba m³/min. (1 1tr/sek=60 ltr/min; 1 1tr/sek=0,06 m3/min).
Laisvai išleistas oro kiekis.
Yra tikrasis kompresoriaus pajėgumo rodiklis ir nurodo, ką iš tikrųjų kompresorius tiekia į orą. Nurodomas l/sek.. arba l/min.
Veikimo laipsnis = Laisvai išleistas oro kiekis palyginti su pratekėjusiu tūriu cilindre.
DĖMESIO. Atskirkite laisvai išleistą oro kiekį ir cilindru pratekėjusį tūrį.
Sumaišius sąvokas galima padaryti esminę klaidą nustatant kompresoriaus dydžius, nes laisvai išleidžiamas oro kiekis sudaro apie 65% cilindru pratekėjusio tūrio 1 pakopos kompresoriuose ir 75% 2 pakopų kompresoriuose.
Apkrovimo laipsnis. 
Stūmoklinių kompresorių apkrova yra apie 70%, ir tai reiškia, kad stūmoklinio kompresoriaus negalima eksploatuoti daugiau kaip 70% darbo laiko. Kompresorius turi pasikrauti darbo metu ir pailsėti, nes slėgis sumažėja iki nustatyto žemesnio slėgio. Sraigtinio kompresoriaus apkrova – 100%.
Sraigtinis kompresorius.
Pirmiausia sraigtinis kompresorius naudojamas, kai oro poreikis didesnis nei 1 m³/min (1000 l/min). Be to, jį lengviau sumontuoti nei stūmoklinį kompresorių, turi mažiau judamų detalių ir todėl mažesnį aptarnavimo ir priežiūros poreikį. Jį lengviau integruoti į visuotinę oro tvarkymo sistemą (aušinantis džiovintuvas, filtras bei šilumos perdirbimas).
Eksploatuoti be vožtuvų.
Variklis nuolat dirba, o kompresorius dirba „tuščiąja eiga“, t.y. iškraunamas tarp kompresoriaus intervalų. Vėdinantis prietaisas turi būti iškraunamas rankiniu būdu pradedant prieš slėgį.
Visiškai automatizuotas eksploatavimas.
Visiškai automatizuotai valdomi kompresoriai su elektriniu varikliu tiesioginiam užsivedimui iki 4,0 kW (5,5 Hp). Slėgio jungiklis pertraukia ir išjungia variklį, kuris sustabdo ir užveda kompresorių esant aukštesnei ir žemesnei slėgio ribai.
Suderinta elektros pneumatinė eksploatavimo automatika.
Visiškai automatizuotam eksploatavimui su uždelstu sustabdymu arba eksploatacija be vožtuvų. Paprastai naudojama kompresoriuose su YD užvedamu varikliu nuo 5,5 kW (7,5 j) ir daugiau.
Vieno ar kelių kompresorių pasirinkimas.
Suspaustas oras daugeliui lygiai taip pat svarbus kaip ir elektros energija. Reikia siekti 2 1 kompresorių, t.y. du eksploatuojami ir valdomi automatiškai pagal besikeičiančias oro sąnaudas ir vienas rezervinis kompresorius. Toks sprendimas užtikrina eksploataciją, jos ekonomiškumą ir geras investicijas.
Kompresorių įrengimų dydžių nustatymas.
Pasirinkite pakankamai didelį ir užtikrintai veikiantį kompresorių įrengimą, kad išvengtumėte šilumos ir kondensatų problemų. Apskaičiuokite grynas oro sąnaudas atsižvelgdami į išnaudojimo laipsnį, slėgio kritimą, nutekėjimą, nusidėvėjimą ir t.t. Galvodami apie ateities poreikius pasirinkite kompresorių, kurio pajėgumas būtų lygus dviguboms grynosioms sąnaudoms.
Kompresorių vietos rengimas.
Turi būti pakankamai vietos, kad būtų lengviau prižiūrėti, aptarnauti ir primontuoti kompresorius. Labai svarbi gera ventiliacija. Pasitarkite su gamintoju arba tiekėju dėl suspausto oro tinklo formavimo ir dydžio nustatymo.