Pinigų grąžinimo garantija
Saugumo garantija
Geros kainos

EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
8:00-16:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
Rodyti
Gamintojas
Filtruoti
 
 
Taip pat siūlome:

Puodas alium. 2.5 l

Kaina: 15.02 €

Puodas met. 6.0L

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 10.56 €

Puodas emal. 26cm 6.7L su stikl. dang. 676GDF

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 33.28 €

Puodas Stoneline Cooking pot 7451 1.5 L, die-cast aluminium, Grey, Lid included

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 31.63 €

Puodas met. 16cm 1.9L s/d 24A04M

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 12.15 €

Puodas su rankena 1,7 L 80934 R indukc.

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 10.81 €

Puodas met. 14.0L

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 13.58 €

Puodų emal. 4d. rink.(16,18,20,22cm) 1145

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 60.03 €

Puodas emal. 16cm 1.4L .su stikl.dang. 258

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 12.60 €

Puodas alium. b/d 1.5L 18cm GREYSTONE

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 6.05 €

Puodas met. ilga rankena 16cm 1.9L s/d 24A04M

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 12.15 €

Puodas emal. 24cm 5.0L su dang. 676YD

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 21.55 €

Puodas sulčiaspaudė met. 5L 23cm 0163 indukc.

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 42.10 €

Puodas emal. 5 L indukc su dekor

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 15.03 €

Puodas emal. 2 L indukc su dekor

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 13.43 €

Puodas alium. 40L

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 68.43 €

Puodas nerūd. pl. 20cm 3.6L CORI

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 22.23 €

Puodas emal. 3.9L b/p

Išparduota. Klauskite
Buvusi kaina: 13.36 €
 
 

Garų puodai - ką rinktis?

 

Garų puodai skirti sveikai ruošti maistą. Garų  puode maistas gaminamas veikianti dideliu karščiu ir tolygiai, drauge išlaikant maistui būdingą skonį. Ruošiant maistą garuose, jame išsaugoma daugiau maistingųjų medžiagų, be to, visada gausite norimą rezultatą, nes garų puode maisto nepervirsite ir nesudeginsite. Taigi jeigu bandote maitintis sveikiau, įsigykite garų puodą ir garuose ruoškite daržoves, kiaušinius, jūros gėrybes, paukštieną, pupeles ir daug kitų produktų, kuriuos galite pasirinkti patys! Garų puode galite ne tik ruošti maistą, bet ir jį pašildyti. Kadangi karštis išlaikomas garų puodo viduje, virtuvė bus vėsi.

 

Kaip išsirinkti garų puodą

 

Čia aprašomi pagrindiniai parametrai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis šį prietaisą savo namams. 
 

Galia
 

Daugumos garpuodžių galingumas siekia 600 – 2000 W. Atkreipti dėmesį į šį parametrą ganėtinai svarbu, nes jis įtakoja produktų virimo greitį. Tiesa, vien nuo galingumo viskas nepriklauso, nes greičiui įtakos turi ir paties garų puodo konstrukcija, indų dydis ir t.t. 
 

Valdymo tipas
 

Dauguma šiuo metu rinkoje esančių garų puodų yra valdomi mechaniniu būdu. Tai reiškia, kad gaminimo trukmę turėtumėte nustatyti reguliuodami mechaninį laikmatį. Tačiau, naujesniuose modeliuose gali būti įrengtas elektroninis valdymas. Tokie prietaisai įprastai turi ir daugiau funkcijų, pavyzdžiui, galite atidėti gaminimo laiką (delay time) iki 12 valandų. Tai labai patogu, jei norite grįžti po darbo ir rasti jau paruoštą vakarienę. Dar viena puiki funkcija – tai temperatūros palaikymas (keep warm), neleidžiantis maistui atvėsti, t.y. po to, kai maistas išverda, dar valandą-dvi maistas būna šildomas.

Visgi reikėtų neužmiršti, jog be daugybės pliusų, garų puodai su elektroniniu valdymu turi ir minusų: juos įjungti, nustatyti programas užima tam tikrą laiką. Jeigu ketinama maistą garų puode ruošti dažnai, o maisto ruošimo laiko atidėjimo funkcija ir šildymas ne itin reikalingi – tuomet pravarčiau įsigyti modelį su mechaniniu valdymu.
 

Garų indų kiekis
 

Dauguma garų puodų turi 2 arba 3 indelius produktams, tačiau yra modelių su vienu indeliu. Jeigu šeima nedidelė, tikriausiai pakaks ir vieno ar dviejų indų. Jeigu mėgstama vienu metu gaminti daug skirtingo maisto, geriau tiktų modelis su trejais indais. Reikia nepamiršti, jog tokiu atveju maistą ruošti teks kiek ilgiau, nes padidėja garais užpildomas tūris ir virimo garuose procesas užsitęsia.

Įprastai komplekte būna ir specialus ryžių dubenėlis (puikiai tinkantis ir košėms ar net sriubai). Šio indelio dugne nėra skylių, todėl į jį galima pilti vandenį, kuris būtinas sausų produktų, tokių kaip grūdai, pagaminimui. Pirkdami garpuodį būtinai atkreipkite dėmesį, ar jo komplektacijoje yra ryžių dubenėlis, kuris Jums tikrai pravers.

 

Virimo puodų talpa
 

Virimo puodai įprastai būna 1,5-3,5 litrų talpos, o ryžių dubenėliai – nuo 0,7 iki 2 litrų talpos. Kokio dydžio puodus pasirinkti, priklauso nuo to, keliems asmenims arba kokį maisto kiekį ketinate gaminti.
 

Vandens lygio indikatorius
 

Kai kurie garų puodai turi išorinį vandens lygio indikatorių. Jis patogus tuo, kad bet kada galite pažiūrėti, ar pakanka vandens, nenuimant maisto indų. Tačiau jis nebūtinas, kadangi vandens galima pripilti kaskart, prieš naudojant garų puodą.
 

Skysčiams surinkti skirto padėklo aukštis 
 

Renkantis garų puodą, būtina atkreipti dėmesį į skysčius surenkančio padėklo dydį. Jeigu jis bus per mažas, susikaupusį kondensatą, maisto gaminimo metu gali tekti išpilti keletą kartų (priklauso nuo to, kiek ilgai turi virti produktai). Jeigu tai nebus atlikta, padėklas persipildo ir skystis patenka ant kaitinimo elemento. Kai kurie garų puodai tokį konstrukcijos minusą deja turi. Taip pat pageidautina, jog padėkliukas skysčiams surinkti turėtų ir rankenėles, tik tokiu atveju sumažės tikimybė nusideginti išpilant kondensato perteklių.
 

Vandens lygio indikatorius
 

Kad garų puodas normaliai funkcionuotų, jame visuomet privalo būti reikiamas kiekis vandens. Kaitinimo elementas turi būti visiškai ar mažiausiai iki pusės paniręs vandenyje. Jei vandens puode nepakanka, jis savaime išsijungia. Tačiau, kai kuriuose modeliuose yra įrengtas išorinis vandens lygio indikatorius, kurio dėka nereikės ardyti garpuodžio, norint patikrinti vandens likutį. Dar vienas galimas privalumas – speciali anga, pro kurią galima papildyti vandens, nepertraukiant maisto gaminimo proceso. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog tokios angos vandeniui yra tiesiog būtinos, tačiau be jų galima labai lengvai apsieiti. Jeigu prieš kiekvieną maisto virimą vandens rezervuarą pripildysite iki viršaus, tai gaminimo metu įlieti vandens daugiau nereikės. Jeigu garų puodas dirbs tiek ilgai, jog vanduo spės išgaruoti, prieš pilant vandens, neišvengiamai reikės ištuštinti ir skysčius surenkantį padėklą. Tad vis tiek reikės išjungti prietaisą ir nuimti indelius su maistu.

 

Kiti garpuodžių tipai

 

Nerūdijančio plieno garintuvai

 

Norėdami naudoti šiuos garintuvus, uždėkite juos ant verdančio vandens puodo, stovinčio ant viryklės, o tada sudėkite maistą ar daržoves, kuriuos norite paruošti. Jeigu turimam puodui norite įsigyti atskirą garintuvą, ieškokite garintuvo su gera rankena, kad galėtumėte iš puodo lengvai ištraukti garintuvą. Taip pat garintuvus galima sudėti vieną ir kitą, taip palengvinant jų laikymą. Norėdami įsigyti garintuvus, atsižvelkite ir į šią savybę. 
Patarimas: reikiamo garintuvo tipas priklauso nuo to, ką dažniausiai gaminate: 
- Jeigu jums patinka garuose ruošti didesnes daržoves, ieškokite garintuvo be centrinės angos. 
-  Aukštoms daržovėms (pavyzdžiui, kukurūzų burbuolėms) ieškokite vertikalaus garintuvo, kuris yra aukštesnis ir siauresnis nei dauguma garintuvų.
-  Jūros gėrybėms ieškokite didelių, jūrų gėrybių ruošimui skirtų garintuvų. Kai kurie iš šių garintuvų turi specialią angą, pro kurią po garinimo galima išleisti skystį. 

 

Bambukiniai garintuvai

 

Bambukiniai garintuvai gali padėti paruošti išskirtinius maisto produktus. Šie garintuvai gali suteikti maistui šviežią skonį, kuris būdingas Azijos virtuvei. Šio tipo garintuvai dedami į „Wok“ tipo keptuves, pripildytas vandeniu. Garintuvų dugne yra griovelis ir kupolo pavidalo dangtelis, kurie padeda efektyviai garinti ir tolygiai ruošti maistą. Bambukiniais garintuvais vienu metu galima ruošti kelis, skirtingos rūšies maisto produktus, tačiau šiuo atveju skoniai labiau susimaišo, nes krepšeliai yra dedami tiesiogiai vienas ant kito. 

Patarimas: jeigu norite ruošiamam maistui suteikti papildomą skonį, į „Wok“ keptuvės vandenį pridėkite prieskoninių žolelių. Didesnius maisto gabalus, pavyzdžiui, mėsą arba žuvį, reikia dėti į apatinį krepšelį, nes šiame lygmenyje maistas paruošiamas greičiau. Nepamirškite, kad bambukinių garintuvų negalima plauti taip, kaip įprastų modelių, todėl jiems reikalinga ypatinga priežiūra.

 

Daugiafunkcis puodas

 

 

Tai elektrinis puodas su nesvylančia danga, į kurį sluoksniais dedami paruošti produktai. Puodas hermetiškai uždaromas, todėl gaminimo metu skystis ir natūralios sultys lieka viduje, neišgaruoja. Tereikia pasirinkti programą, pagal kurią prietaisas veiks. Daugumoje daugiafunkcių puodų maistas gali būti verdamas, kepamas ar troškinamas. Juose galima pagaminti beveik viską: sriubą, košę, plovą, kepsnį. Beje, yra ir gaminimo garuose režimas. Kaip ir garų puode, šiame taip pat galima pašildyti maistą, nustatyti gaminimo pradžios ir pabaigos laiką. Daugiafunkciai puodai skiriasi indo talpa ir vykdomomis funkcijomis. Neprideganti danga neleidžia patiekalui prisvilti, ją labai lengva išplauti šiltu vandeniu. Prie puodo pridedamas specialus šaukštas – metalinio naudoti negalima, kitaip pažeisi nepridegančią dangą. Šiuo atveju puikiai tiks medinis šaukštas ar mentelė. Naudojantis daugiafunkciu puodu, patariama itin stropiai laikytis produktų proporcijų, ypač – kruopų ir vandens, kitaip patiekalas bus kur kas prastesnis nei tikimasi.