EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn

Prekės žirgams ir žirgynams internetu

Naujienos Visos naujienos

Pasaga Professional (galinė)

Kaina: 2.66 €
Žiūrėk ČIA

Pasaga Professional (priekinė)

Kaina: 2.66 €
Žiūrėk ČIA

Pasaga SP (galinė)

Kaina: 2.46 €
Žiūrėk ČIA

Šėrykla integruota apsauga nuo barstymo OKP140

Kaina: 28.91 €
Žiūrėk ČIA

Šėrykla kampinė OKP107 -15%

Kaina: 23.39 €
Žiūrėk ČIA

Ėdžios, pusapvalės

Kaina: 69.77 €
Žiūrėk ČIA
 
Populiariausios prekės Visos populiariausios prekės

Pobalnis Western

Kaina: 51.00 €
Žiūrėk ČIA

Skylamušis odai raudonas

Kaina: 13.59 €
Žiūrėk ČIA

Gūnia nuo musių HKM Sports Equipment

Kaina: 46.42 €
Žiūrėk ČIA

Išjodinėjimo pavarža (75cm)

Kaina: 26.60 €
Žiūrėk ČIA

Gūnia laukui (1200d.)

Kaina: 86.25 €
Žiūrėk ČIA
Šilta gūnia laukui FLORENZ (1200d/300gr.)

Šilta gūnia laukui FLORENZ (1200d/300gr.)

Kaina: 67.00 €83.74 €
Žiūrėk ČIA
 

Prekės žirgams ir žirgynams                                                                           

 

Prekės žirgams ir žirgynams apima žirgo balnus, kamanas ir jų priedus, žąslus ir jų priedus, kantaras, išvedžiojimo pavadžius, žirgo šepečius, šukas, kirpimo priemones, žirgo apsaugos priemones, žirgo pašarus, papildus, skanėstus ir kita.

Balnas, tai arklio aprangos dalis – raitelio pasėdas. Balnas gali būti sudarytas iš medinio ar metalinio karkaso, kuris gali būti aptrauktas medžiaga, oda ir kita, taip pat gali turėti 2 balnakilpius, balnasaičius, asų nešuliams pritvirtinti.

Perkant balną reikia pasitikrinti, ar balnas tikrai tinka žirgui. Na, o tikrinimas atliekamas pagal tokias taisykles: žirgas privalo stovėti ant kieto ir lygaus pagrindo, balną reikia dėti tiesiai ant nugaros, be jokių pobalnių, tada atlikti tikrinimą.

Taigi norint tiksliai uždėti balną reikia žinoti keletą taisyklių: balną uždėkite ant gogo ir patraukite atgal, kad atsidurtų teisingoje padėtyje, už mentės. Labai svarbu yra žinoti mentės vietą. Tada suraskite, kurioje vietoje eina metalinis balno rėmo lankelis ir ją pasižymėkite. Tada reikėtų pamatuoti tarpą tarp balno pagalvėlių ir bet kurioje vietoje turėtų lengvai tilpti 3 pirštai. Jeigu telpa mažiau pirštų pavyzdžiui du, tai geriau tokio balno tada nenaudoti.

Taip pat reikėtų žinoti, kad stovint žirgui, balno rėmas turi gulėti maždaug per tris pirštus nuo mentės, virš stuburo turi likti oro tarpas visu balno ilgiu. Balnas turi gulėti tik ant nugaros raumenų. Na, o balno rėmo plotis turi atitikti žirgo nugaros plotį. Niekada nenaudokite per siauro balno. Jeigu balnas yra per didelis, tai galite bandyti priderinti gelio ar kailinį pobalnį. Užveržus pavaržą, tarp gogo ir balno gugos turi likti maždaug dviejų trijų pirštų storio tarpas. Jei tarpas per didelis, tikėtina, kad balnas per siauras, jei tarpas per mažas - balnas per platus. Taip pat reikėtų žinoti, kad balnas turi būti gerai subalansuotas – ties gogu ji negali būti per siauras ar per platus. Reikėtų patikrinti ar giliausia balno sėdynės dalis yra lygiagreti pagrindui ir ar ji yra balno centre. Balnas neturėtų slydinėti į šonus. Uždėjus balną reikėtų švelniai perbraukti ranka per žirgo nugarą po balno pagalvėlėmis ir patikrinti ar visur vienodai yra jaučiamas spaudimas. Taip pat balnu negalima naudotis, jeigu balno priekis ir galas yra nepakankamai prigludęs prie nugaros ir siūbuoja.

Žirgo balno priedai yra krepšys prie balno, paminkštinimas po balnu – gali būti ir kailinis, pobalnis, balnakilpės ir kita.

Kamanos, tai arklio pakinktų dalis – galki būti odinis apynasris su žąslais arkliui valdyti. Kamanas sudaro odiniai dirželiai, apjuosiantys arklio galvą nuo pakaušio iki snukio, kur jungiasi su žąslais. Gali būti prie išilginių dirželių prisiuvami ir akidangčiai – odos lopai, kurie uždengia arklio akis, kad šis nesibaidytų.

Kamanas galite rinktis iš skirtingų kainų, gamintojų, spalvų, dydžių, medžiagų iš kurių yra pagaminti, išmatavimų, rūšių ir kita. Kamanų karūnėlės gali būti papuoštos kristalais, svarovskiais ir kita. Tad karūnėlės pagalba galite savo žirgą papuošti.

Kamanų priedai yra karūnėlės kamanoms, odinė kapsulė kamanoms, pavadžiai, dirželis kapsulei ir kita.

Dedant žirgui kamanas stovėkite prie žirgo kaklo jam iš kairės, tada permeskite vadeles per žirgo galvą ant jo kaklo. Tada laikykite kamanas dešinėje rankoje už šoninių dirželių, apimdami žirgo žandikaulį. Žąslus laikykite kairėje rankoje ir švelniai spustelėkite dantenas kol žirgas išsižios. O tuo metu galite įdėti žąslus į žirgo burną ir švelniai pakelti kamanas į viršų. Tada laikant žąslus žirgo burnoje ir naudodami abi rankas uždėkite kamanų karūną už žirgo ausų. Tada reikėtų užkišti nosies dirželį už šoninių dirželių ir pažiūrėti ar dirželiai yra reikiamame lygyje taip pat reikėtų įsitikinti ar nėra užsisukusių dirželių. Užsegus pasmakrės dirželį tarp žandikaulio ir dirželio turi tilpti keturi pirštai. Tada užsekite nosies dirželį, kad tarp jo ir žirgo tilptų du pirštai.

Žąslai veikia atpalaiduojančiai, jeigu gali laisvai judėti, tačiau gali tapti ir žiaurūs jeigu raitelio ranka tampa griežta. Taip pat žąslai gali stimuliuoti seilių išsiskyrimą, gali padėti išlaikyti burnos gleivinės drėgnumą ir kita. Žąslai gali būti naudojami kinkomiems į karietą žirgams.

Paprasti žąslai susideda iš dalies arklio burnoje ir dviejų žiedų. Žąslus galite rinktis iš įvairaus dizaino. Naudojamas tiesioginis žandikaulio, liežuvio ir lūpų kampučių spaudimas.

Žąslai laužtukai veikia ne spaudimo principu, o laužimo principu.

Pelhamo laužtukų veikimą būtų galima apibūdinti kaip „laužtukinių žąslų“. Tai dvigubi žabokliai su dvejais pavadžiais: žąslams ir laužtukams. Pasižymi laužiamuoju poveikiu nepriklausomai, ar naudojami žąslai, ar laužtukai, kadangi abu sujungti. Poveikis gali būti stipresnis už laužtukų.

Kimberwicke yra laužtukų ir žąslų hibridas. Šiek tiek švelnesnė priemonė už laužtukus. Vietoje strypelio montuojamas D formos žąslų žiedas, į kurį veriamos vieneri pavadžiai, po smakru eina grandinėlė. Veikimo principas panašus į laužtukų, tik poveikis švelnesnis.

Žąslų priedai yra grandinėlė, dirželiai, žąslams liežuvėlis ir kita.

Žirgo valymas yra svarbi jo priežiūros dalis. Geriausiai tai būtų daryti reguliai. O norint, kad žirgo kailis būtų švarus, tvarkingas ir kita yra reikalingos specialiai tam skirtos priemonės: kirpimo, šepečiai, šukos, žirklės ir kita.

Taigi žirgo kailis turėtų būti švarus ne tik dėl grožio, bet ir dėl bendros higienos, geros žirgo sveikatos, nes jeigu žirgo kailis yra purvinas, tai balnas ir pavarža gali pritrinti žaizdų, o būtent valymas ir pašalina šią problemą, taip pat sumažina įvairių odos ligų galimybes.

Taip pat joti švariu žirgu yra daug maloniau. Valant žirgą stiprėja ryšys su žirgu.

Geriausiai būtų žirgą valyti lauke, o ne garde, prieš tai jį pririšus.

Taigi valant žirgo kailį ne tik nuvalysite daug nešvarumų, bet ir pagerinsite kraujo cirkuliaciją. Netgi kai kailis atrodo švarus, tačiau prieš balnojant žirgą reikėtų perbraukti kailį šepečiu. Pradėti valyti reikia nuo galvos, plaukų augimo kryptimi.

Pirmiausia su kietu šepečiu nuvalomas, pakeliamas purvas ir nešvarumai, iškritę plaukai ir stimuliuojama oda. Atsargiai juo valykite visą žirgo kūną sukamaisiais judesiais, išskyrus galvą ir kojas. Ypač atidžiai patikrinkite tas vietas, kur dedamas balnas. Po to reikėtų nuvalyti su minkštu šepečiu, tai ką paliko kietas šepetys. Tad šiuo šepečiu galite pašalinti nešvarumus nuo kojų ar snukio. Valymas su minkštu šepečiu suteikia žirgo plaukui minkštumo, spindesio ir kita. Turint du minkštus šepečius, vienu galėsite valyti tik žirgo kūną, o kitu ir galvą, kojas.

Galite rinktis ir specialius šepečius, kurie yra skirti valyti žirgą šėrimosi laikotarpiu. Tačiau reikėtų žinoti, jog dažnas tokio šepečio naudojimas gali erzinti odą ir sekinti kailį.

Taip pat reikėtų žinoti, kad labai svarbu yra valyti ir žirgo kanopas, maudyti ir kita. Na, o karčiai yra valomi su karčių šukomis. Na, o jeigu norite žirgo karčius apkirpti, tai bus reikalingos specialios žirklės.

Taigi žirgo šepečius, šukas, kirpimo priemones galite rinktis iš skirtingų kainų, gamintojų, spalvų, medžiagų iš kurių yra pagaminti, rūšių, formų, išmatavimų ir kita.

Žirgo apsaugos priemonės apima žirgo kojų, kanopų apsaugas, žirgo galvos apsaugas, žirgo bintus, gūnias ir kita.

Žirgo kojų, kanopų apsaugos gerai apsaugo arklio užpakalines kojas nuo smūgių, įbrėžimų beik įvairių sužalojimų. Lengva ir paprasta naudoti, galite rinktis iš patvaraus audinio, tad tinka kasdieninėms treniruotėms. Taigi žirgo kojų, kanopų apsaugas galite rinktis iš skirtingų spalvų, dydžių, medžiagų iš kurių yra pagaminti, kainų ir kita. Žirgo kojų, kanopų apsaugos gali skirtis priekinių kojų nuo galinių kojų. Taip pat kanopų priežiūrai galite rinktis įvairius gelius, kurie puikiai maitina kanopas ir suteikia joms elastingumo.

Gūnia jojimui gali būti skirta nuo lietaus. Tinka jojimui kai ilgas, šaltas pavasaris bei rudenį pliaupiant lietui. Gali būti pagamintas iš nailono su teflono danga. Viduje esantis audinys gali būti minkštas ir švelnus, o išorinis audinys atsparus vandeniui ir kvėpuojantis. Taip pat gūnias galite rinktis skirtas apsaugai nuo musių, vabzdžių, prakaito ir kita.

Žirgo bintai suteikia žirgui maksimalų komfortą ir apsaugą. Bintai pagaminti iš minkšto ir švelnaus aidinio idealiai tinka arkliams, kurie turi jautrią odą ir sužalojimus. Bintus taip pat galite rinktis iš skirtingų spalvų, išmatavimų, medžiagų iš kurių yra pagaminti ir kita.

Žirgo galvos apdangalas puikiai apsaugo žirgo veidą nuo musių, vabzdžių ir kita.

Jeigu žirgui duosite įvairių skanėstų, gardėsių, tai bus malonus papildas prie kasdienio pašaro. Tačiau reikėtų tuos skanėstus duoti saikingai, kad nepersivalgytų, o tiesiog paįvairintumėte kasdienį žirgo maistą ir pakeltumėte žirgui nuotaiką.

Skanėstus, gardėsius reikėtų rinktis natūralius, o ne įvairius traškučius, saldainius ir kita. Natūralūs gardėsiai nekenkia žirgo sveikatai.

Žirgo gardumynai, skanėstai gali būti džiovinti vaisiai, bananai, duona, morka, obuolys, arbūzas, cukrus ir kita.

Džiovinti vaisiai stiprina žirgo širdies raumenį bei reguliuoja vandens apykaitą organizme. Tad džiovinti vaisiai yra ne tik gero skonio, bet yra ir rekomenduotini žirgo sveikatai. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad vaisiai būtų be kauliukų.

Tai pat žirgas labai mėgsta bananus.

Jeigu duodate duonos, tai ji tūrėtų būti ruginė arba juoda. Ją galima padžiovinti orkaitėje arba gryname ore kokias 2 paras. Prieš džiovinant duonos riekę reikėtų išmirkyti vandenyje, po truputį tirpdydami jame cukrų. Tačiau reikėtų duonos neperdžiovinti, o šviežios duonos duoti žirgui griežtai draudžiama.

Duodant morką žirgui reikia ją supjaustyti ir yra tinkam tiek žalia, tiek ir virta. Taip pat reikėtų supjaustyti gabaliukais ir duodant obuolį.

Žirgų pats mėgstamiausias skanėstas yra cukrus.

Na, o žirgui skirti papildai (įvairiausi vitaminai ir mineralai) reikalingi, kad jis būtų sveikas, gražus, stiprus.

Taigi prekes žirgams ir žirgynams galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, b-a.lt elektroninėje internetinėje parduotuvėje, nes čia galite rinktis iš plataus asortimento, vyksta įvairios akcijos, šiltas ir dėmesingas aptarnavimas.