EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn

Senos buitinės technikos ir elektronikos utilizavimas

      Elektronikos atliekoms priskiriami visi namuose, įmonėse, įstaigose ar kitose organizacijose susidaranti nebenaudojama, sugedusi buitinė technika ir kita elektroninė įranga (nuo plaukų džiovintuvo iki kompiuterio ar šaldytuvo).

Prietaisai, kuriuos reikia atskirti nuo kitų komunalinių atliekų yra ženklinami specialiu ženkliuku:

 Elektros ir elektroninės įrangos ženklinimo simbolis, nurodantis kad pažymėta įranga turi būti surenkama atskirai nuo kitų buitinių atliekų, t.y. šių atliekų negalima mesti į šiukšlių konteinerį virtuvėje ar antrinių žaliavų (stiklo, plastikų, popieriaus ir kartono) konteinerius šalia Jūsų namų.

 

     Stambius buities prietaisus visoje Lietuvoje nemokamai išveža ir perdirba UAB „EMP recycling“ EMP atliekų TAKSI: atliekų išvežimą galite registruoti tel.1806 arba užpildžius atliekų išvežimo formą www.emp.lt. Smulkius elektronikos preitaisus galite mesti į specialius konteinerius šioms atliekoms (visoje Lietuvoje pastatyta 1000 vnt.), artimiausią konteinerį galite rasti www.mesk-i-konteineri.lt.

      Elektronikos prietaisų iki jų pridavimo į surinkimo vietas jokiu būdu negalima ardyti dėl jose esančių pavojingų komponentų – tai gali daryti tik specialią įrangą ir leidimus turinčios įmonės. Surinkimo metu ypač daug dėmesio turi būti skiriama dūžtančioms atliekoms: kineskopams, kompiuterių monitoriams bei atliekoms, kuriose yra pavojingų medžiagų (pvz. nebenaudojami šaldytuvai). Šios atliekos turi būti surenkamos specialiuose konteineriuose ir transportuojamos kaip įmanoma saugiau.

 Dėmesio, visi prietaisai turi būti atjungti nuo visų sistemų (elektros, dujų, vandentiekio ir t.t.)!!!

      Jei turite klausimų dėl elektronikos atliekų surinkimo ir perdirbimo, galite rašyti el. paštu klientams@emp.lt

 

 Perdirbimui priimamų prekių sąrašas:

1. Stambi buitinė technika: šaldytuvai, šaldikliai, skalbimo mašinos, drabužių džiovintuvai, indaplovės, duonkepės, virtuviniai kombainai, garų surinktuvai, elektrinės viryklės, šildytuvai, radiatoriai bei ventiliatoriai, mikrobangų krosnelės, oro kondicionavimo prietaisai.

2. Smulki buitinė technika: dulkių siurbliai, gariniai valytuvai, šlavimo mašinos, siuvimo, mezgimo mašinos, lygintuvai ir kiti skalbinių lyginimo, gręžimo bei kitokios priežiūros prietaisai, gruzdintuvai, skrudintuvai, vaflinės, keptuvės, smulkintuvai, sulčiaspaudės, kavamalės, talpyklų ir pakuočių atidarymo ar sandarinimo įranga, elektriniai peiliai, plaukų kirpimo, džiovinimo, dantų valymo, skutimosi ir masažavimo prietaisai, epiliatoriai, rankiniai ir staliniai laikrodžiai bei laiko matavimo, rodymo ar fiksavimo įranga, svarstyklės.

3. IT ir telekomunikacijų įranga: delniniai kompiuteriai, spausdintuvai, stalo ir nešiojami kompiuteriai, kopijavimo aparatai, skaneriai, elektrinės ir elektroninės rašomosios mašinėlės, faksimiliniai aparatai, teleksai, telefonai, taksofonai, bevieliai telefonai, mobilieji telefonai.

4. Kiti prietaisai: radijo aparatai, televizoriai, vaizdo kameros, vaizdo grotuvai, garso grotuvai, garso stiprintuvai, muzikos instrumentai, fotoaparatai ir kitos garso, vaizdo įrašymo, atkūrimo priemonės, įskaitant signalus ar kitas garso, vaizdo paskirstymo priemones (išskyrus telekomunikacijų) MP3, CD, DVD.

5. Medicininius prietaisus

6. Žaislai, laisvalaikio ir sporto įranga: elektriniai traukinukai, lenktyninių automobilių komplektai, rankiniai vaizdo žaidimų pultai, vaizdo žaidimai, kompiuteriai, naudojami dviračiuose, nardymo, bėgimo, irklavimo ir kitoje įrangoje, elektroniniai treniruokliai, ėjimo, bėgimo takeliai, elektrinė smigių lenta, švieslentės, monetų aparatai ir kt.

7. Įrankius: grąžtai, pjūklai, siuvimo mašinos, tekinimo, malimo, šlifavimo, smulkinimo, pjovimo, kapojimo, kirpimo, gręžimo, skylių darymo, perforavimo, lankstymo, lenkimo prietaisai; kniedijimo, kalimo, veržimo arba kniedžių, vinių, varžtų ištraukimo įrankiai, virinimo, litavimo įrankiai; skystų, dujinių medžiagų purškimo, skleidimo, paskirstymo ar kitokio apdorojimo įvairiomis priemonėmis įranga, vejos pjovimo ar kitų sodo darbų įrankiai ir pan.

8. Apšvietimo įranga: įvairūs šviestuvai