Plytelė 30*90 MT MARBLEOUS GLOSS WHITE, Keraminės apdailos plytelės

30*90 BLANCO BRILLO, plytelė Keraminės apdailos plytelės

25*75 ELANDA BIANCO STR, plytelė Keraminės apdailos plytelės

Plytelė 20*20 TIN TILE CREAM, Keraminės apdailos plytelės

4.8*25 ADAGGIO, juostelė Keraminės apdailos plytelės

30*60 ORRIOS MOTYV B, plytelė Keraminės apdailos plytelės

Plytelė 29.8*59.8 D- SFUMATO PATCH, dek. Keraminės apdailos plytelės

Plytelė 10*20 FABRIC MIX, Keraminės apdailos plytelės
38.63 € / 1 kv.m

Plytelė 25*36 S- OXIDE ECRU STR, Keraminės apdailos plytelės

30*60 ORRIOS GRYS, plytelė Keraminės apdailos plytelės

33.3*100 V14401501 PARK NATURAL, plytelė Keraminės apdailos plytelės

29.8*59.8 S-ONIS STR, plytelė Keraminės apdailos plytelės

30*60 ORRIOS MOTYV A, plytelė Keraminės apdailos plytelės

25*75 ELANDA BIANCO, plytelė Keraminės apdailos plytelės

50*50 ELANDO BIANCO (ELANDA), plytelė Keraminės apdailos plytelės

Plytelė 30.8*60.8 S- TEMPRE GREY, Keraminės apdailos plytelės

Keraminės apdailos plytelės 

 

Šiuolaikinis plytelių pasirinkimas yra didžiulis, todėl gali būti sunku jas išsirinkti. Jų yra įvairių dydžių, spalvų, medžiagų, faktūrų. Dažniausiai plytelės klojamos virtuvėse, voniose bei prieškambariuose, tačiau pamažu atsiranda nauja tendencija išmėginti jas ir kituose gyvenamojo namo kambariuose. Taigi kokias plytelių spalvas ir raštus pasirinksite priklauso tik nuo Jūsų pačių fantazijos, norimo gauti galutinio rezultato, kuriamo interjero.

Keraminės ir akmens masės plytelės yra pačios populiariausios. Keraminės plytelės pasižymi didesniu vandens įgeriamumu, tačiau klojant jas namo viduje, šis parametras beveik neturi reikšmės. Kone visos keraminės plytelės yra glazūruotos, kai tuo tarpu akmens masės plytelių apdaila būna įvairi, jos dažnai būna didesnių išmatavimų. Nors keraminės plytelės gali būti naudojamos visose patalpos erdvėse, tačiau dažniausiai jos naudojamos vonios kambaryje. Akmens masės plytelės dažniausiai dedamos tokiose erdvėse, kurios yra didesnės – svetainėse, koridoriuose.

Nors techniškai plytelės gali būti žymimos pagal įvairius parametrus, tačiau renkantis jas naudojimui namuose svarbu yra – slidumo klasė, įgeriamumas, atsparus įbrėžimams, dilumui – nuo to priklauso ar plytelės tinkamos kloti, pavyzdžiui, lauko sąlygomis. Glazūruotų plytelių atsparumą lemia plytelės apdailos tipo ir konkrečių technologijų taikymo būdai.

Atsparumas dilimui apibūdinamas kaip plytelės paviršiaus nusidėvėjimas per tam tikrą laiką, matuojant kubiniais milimetrais. Tai vadinamoji PEI klasė, žymima penkiomis kategorijomis (I-V).

Šis parametras aktualus ten kur vaikšto didelis žmonių srautas, o bute ir name užtenka pasirinkti ir žemesnės klasės plyteles ir II-III.

Kitas svarbus dalykas renkantis plyteles yra slidumas. Slidumas basai kojai žymimas A, B, arba C klase, o avalynei egzistuoja R klasės nuo 9 iki 13. Tai svarbu įrengiant plyteles vonios kambariuose, baseinuose. Kuo aukštesnė kategorija, tuo paviršius mažiau slidus: A klasėje reikalavimai yra mažiausi, C klasės danga vaikštant basomis yra mažiausiai slidi. Tas pats galioja ir R klasei - R9 yra slidžiausia iš jų.

Taip pat labai svarbu yra ir estetika. Renkantis plyteles reikėtų konkrečiai žiūrėti pagal turimą patalpą, skonį ir dizainą. Galima keisti erdvės suvokimo pojūtį, tai priklauso nuo to kaip bus išklijuotos plytelės. Jeigu stačiakampes plyteles klijuosime horizontaliai, ilgąja kraštine, patalpa atrodys didesnė, jei vertikaliai – aukštesnė. Taip pat didesnio formato plytelės (45x45 cm, 30x60 cm ir panašios plytelės) mažesnę patalpą padarys didesne, o priešingai, jei klijuosime mažesnio formato plyteles (10x10, 20x20 cm plyteles) didesnę patalpą padarys mažesne.

Plytelės gali būti matinės, pusiau blizgios ir blizgios.

Keraminės glazūruotos plytelės suklotos, kad ir pavyzdžiui koridoriuje, kur dažniausiai yra vaikštoma nešvariais batais, per laiką plytelės gali susibraižyti, pasikeisti estetinis vaizdas. Jei apdailos plyteles yra akmens masės, o ypatingai neglazūruotos akmens masės, tai danga bus ilgaamžiškesnė.

Šildomoms grindims tinka visokios keraminės grindų plytelės.

Plyteles prižiūrėti nėra sunku, nes jų danga ne tokia jautri drėgmei palyginus su kitomis dangomis ir lengvai nuvalomos. Tiesiog galima nuvalyti labai paprastai – kasdieninėmis buitinėmis priemonėmis, drėgna šluoste. Jeigu plyteles valysite kartą ar du kartus per savaitę, jos bet kokiu atveju išsivalys ir estetinis vaizdas niekur nedings. Taip pat užpildas tarp plytelių bėgant laikui gali keisti spalvą dėl užterštumo, tačiau siūles galima taip pat nuvalyti.

Kiekvienai plytelių rūšiai yra gaminami atitinkami klijai. Vieni skirti tik keraminėms sienų plytelėms, kiti - keraminėms grindų, dar kiti tinka akmens masės plytelėms, klinkeriui. Be to, reikia atsižvelgti, ką jūs ketinate klijuoti, t.y. ar tai bus vonios kambarys, židinys, garažas, lauko laiptai, terasa, baseinas ar kt. Be abejo, yra universalių klijų, bet visada geriau naudoti specialius. Jais klijuoti patikimiau ir didesnė tikimybė, kad, laikui bėgant, plytelės neatsiklijuos. Bendra rekomendacija - pirkti klijus tik gerai žinomų gamintojų, tokių kaip "Sakret" ar "Kreisel".

Plytelių tarpų glaistai skirstomi pagal norimų užglaistyti tarpelių plotį, mechaninį ir cheminį atsparumą, elastingumą ir gaminami įvairių spalvų. Įvairių gamintojų plytelių tarpų glaistai pasižymi skirtingomis technologinėmis bei eksploatacinėmis savybėmis. Siauriems, 1-4 mm, tarpeliams skirti glaistai yra smulkesnės frakcijos ir jais užglaistytas paviršius būna glotnesnis, bet jie labiau įgeria drėgmę, yra trapesni ir silpnesni mechaniškai. Kuo platesniems tarpams skirtas glaistas, tuo stambesnė jo paviršiaus faktūra, tačiau tokie glaistai paprastai būna elastingesni, stipresni ir mažiau įgeriantys vandenį. Juos rekomenduojama naudoti lauke, šildomoms grindims, baseinams, o prieš eksploatuojant nereikia papildomai impregnuoti.

Taigi plati keraminių plytelių spalvų ir atspalvių gama, faktūrų bei formatų įvairovė leidžia įgyvendinti vartotojui pačius netikėčiausius sumanymus, pasiekti norimą įspūdį formuojant patalpos erdves.