EUR /

  /

Delivery: Lietuva

Delivery (shipping to)
Products basket: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn

Sleeping bags

Universalus miegmaišis su avikailiu, Mėlynas

Universalus miegmaišis su avikailiu, Mėlynas

Price: 30.00 €35.50 €
Watch
Sleeping-bag Mil-Tec Commando

Sleeping-bag Mil-Tec Commando

Price: 42.79 €50.29 €
Watch
Sleeping-bag Freetime MICROPAK 900

Sleeping-bag Freetime MICROPAK 900

Price: 54.83 €63.96 €
Watch
Sleeping-bag Freetime CONDOR 300 W/hood

Sleeping-bag Freetime CONDOR 300 W/hood

Price: 47.73 €55.45 €
Watch
Sleeping-bag Spokey KIDS

Sleeping-bag Spokey KIDS

Price: 28.06 €32.60 €
Watch
Sleeping-bag blankets K350

Sleeping-bag blankets K350

Price: 20.91 €24.19 €
Watch
Sleeping-bag Freetime CONDOR 250 XLF

Sleeping-bag Freetime CONDOR 250 XLF

Price: 50.48 €58.06 €
Watch
Sleeping-bag Freetime MICROPAK 600

Sleeping-bag Freetime MICROPAK 600

Price: 50.38 €57.83 €
Watch
Sleeping-bag Feetime MICROPAK 1200

Sleeping-bag Feetime MICROPAK 1200

Price: 60.20 €68.64 €
Watch
Sleeping-bag Freetime CONDOR 200

Sleeping-bag Freetime CONDOR 200

Price: 28.69 €32.66 €
Watch
Sleeping-bag Freetime CONDOR 250 XL W/hood

Sleeping-bag Freetime CONDOR 250 XL W/hood

Price: 33.18 €37.76 €
Watch
Miegmaišis mumia M300

Miegmaišis mumia M300

Price: 24.45 €27.77 €
Watch
Sleeping-bag MUMMY

Sleeping-bag MUMMY

Price: 19.52 €21.99 €
Watch
Miegmaišis Neosphere -4/Zip Left size 205

Miegmaišis Neosphere -4/Zip Left size 205

Price: 181.83 €220.79 €
Watch
Miegmaišis Phantom 3D Flex-1 Right size 215

Miegmaišis Phantom 3D Flex-1 Right size 215

Price: 219.09 €265.75 €
Watch
Miegmaišis Spice -8 SB size 215

Miegmaišis Spice -8 SB size 215

Price: 117.30 €142.28 €
Watch
Miegmaišis Phalcon 7SB mars red size 215

Miegmaišis Phalcon 7SB mars red size 215

Price: 186.29 €225.97 €
Watch
Miegmaišis Neosphere -15 L/Zip Right size 205

Miegmaišis Neosphere -15 L/Zip Right size 205

Price: 278.31 €335.53 €
Watch
 
 

Renkamės miegmaišį: ką vertėtų žinoti?

Atėjus šiltajam metų laikui, vis dažniau išsiruošiame į turistinius žygius ar iškylas gamtoje. Kelionių metu visavertis miegas yra labai svarbus, na o gero miego pagrindas – kokybiškas ir patogus miegmaišis. Nors miegmaišiai dažniausiai naudojami vienam pagrindiniam tikslui – stovyklavimui, vertėtų žinoti, kad jų įvairovė labai didelė, pradedant nuo miegmaišių vaikams bei suaugusiems, skirtingų formų, užpildų rūšių, baigiant pritaikymu skirtingam klimatui. Šiame pirkimo vadove pasistengsime apžvelgti visus šiuo metu prekyboje esančius miegmaišių tipus ir jų savybes.

Miegmaišių formos

Yra keletas pagrindinių miegmaišių formų: stačiakampiai, mumijos (kokono) ir statinės formos. Kokį miegmaišį pirkti, priklausys nuo kelių veiksnių, tokių kaip klimatas bei miegmaišio paskirtis.

Stačiakampiai miegmaišiai

Šios formos miegmaišiai dažniausiai naudojami miegojimui lauke, vidutinėje temperatūroje. Stačiakampiai miegmaišiai nėra itin patogūs ir prastokai sulaiko šilumą. Be to, dėl savo dydžio, stačiakampio formos miegmaišis nėra labai geras pasirinkimas ilgiems žygiams. Pagrindinis šio tipo privalumas yra tas, kad tokį miegmaišį galima visiškai atitraukti, todėl jis gali būti naudojamas kaip paklodė ar antklodė. Kai kurie stačiakampiai miegmaišiai turi gobtuvus bei raištelius, kurie padeda sulaikyti šilumą.

Mumijos (kokono) formos miegmaišiai

Dėl savo formos, tokie miegmaišiai geriau išsaugo šilumą už stačiakampio formos miegmaišius. Mumijos  formos miegmaišiai paprastai turi gobtuvą ir yra siaurėjantys kojų link. Visiškai užtraukus tokį miegmaišį, lieka tik nedidelė anga veido srityje. Mumijos forma palaiko optimalią miegančiojo temperatūrą, todėl tokie miegmaišiai yra labai populiarūs tarp patyrusių keliautojų ir stovyklautojų.

Statinės formos miegmaišiai

Šie miegmaišiai (dar vadinami mišrios formos miegmaišiais) panašūs į mumijos formos miegmaišius, tačiau dažniausiai yra kiek didesni ir neturi gobtuvo. Statinės formos miegmaišiai nėra tokie šilti, kaip mumijos formos, bet yra kompaktiškesni už stačiakampio formos miegmaišius. Šis tipas yra tarsi tarpinis variantas tarp stačiakampio ir mumijos formos miegmaišių, todėl puikiai tiks tiems, kurie negali apsispręsti, kurį iš pastarųjų rinktis.

Miegmaišio išorinė medžiaga

Perkant miegmaišį, verta atkreipti dėmesį į jo išorinį sluoksnį. Dažniausiai sutinkamos medžiagos - nailonas, mikropluoštas, poliesteris ir Dryloft audinys. Dauguma nailoninių dėklų turi vandeniui atsparią dangą. Mikropluoštas, savo ruožtu, yra ne tik atsparus drėgmei, bet ir nepraleidžia vėjo. Jei ieškote ekonomiškesnio varianto, rinkitės nailoninę arba poliesterio dangą, kuri paprastai yra pigesnė. Dryloft audinys – brangiausias, tačiau labiausiai nepralaidus vandeniui ir leidžia kūnui kvėpuoti.

Užpildai

Yra nemažai skirtingų tipų miegmaišių užpildų, bet dažniausiai naudojamos medžiagos yra medvilnė, žąsų pūkai ir sintetika. Priimdami sprendimą dėl užpildo, pirmiausia atsižvelkite į jo izoliacines savybes, esant drėgnoms aplinkos sąlygoms. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, ar jis pakankamai lengvas ir pralaidus orui, ar miegmaišis su konkrečiu užpildu lengvai susukamas / sulankstomas ir ar neužima daug vietos.

Medvilnė

Medvilnė turi puikių, šilumą suteikiančių savybių, tačiau su laiku, medvilnei susiplūkus, miegmaišis gali prarasti savo efektyvumą. Medvilniniai miegmaišiai, palyginti su kitais, ypač sintetinių užpildų miegmaišiais, yra gana sunkūs, be to, sušlapusią medvilnę tenka ilgai džiovinti.

Žasų pūkai

Žasų pūkai, kaip užpildas, naudojami jau labai ilgą laiką ir yra labai efektyvi medžiaga. Tokie miegmaišiai itin šilti ir tinkami naudoti žemiausiose temperatūrose, tačiau turi ir neigiamų savybių: sudrėkę pūkai labai ilgai džiūna, o kai kurie žmonės net gali būti jiems alergiški.

Sintetiniai užpildai

Sintetinių užpildų įvairovė yra labai didelė, įskaitant tokius populiarius patentuotus gaminius kaip PolarGuard, Quallofil, Hollofil ir Thermolite. PolarGuard – itin greitai džiūstantis užpildas, todėl puikiai tinka naudoti drėgname klimate ar kelionėms baidarėmis. Hollofil ir Thermolite dažniau naudojami žemesnės klasės, pigiau kainuojančiuose miegmaišiuose, tačiau tokio užpildo visiškai pakaks paprastiems šeimyniniams žygiams šiltuoju metų laiku. Quallofil užpildas pasižymi puikiomis izoliacinėmis savybėmis, tačiau yra gerokai sunkesnis, todėl juo užpildyti miegmaišiai nelabai tinka ilgoms kelionėms.

Specialūs dydžiai ir stiliai

Neretai pasitaiko individualių pirkėjų pageidavimų, ypač kalbant apie miegmaišio dydį bei išvaizdą. Pavyzdžiui, jei ieškote miegmaišio vaikui, svarbu rasti tokį, kuris būtų skirtas specialiai vaikams. Vaikiškų miegmaišių galima įsigyti įvairių formų ir stilių: gyvūnų formos, su įvairiais animacinių filmų herojais, besipuikuojančiais miegmaišio išorėje ar ant pamušalo. Kai kurie vaikiški miegmaišiai skirti naudoti patalpų viduje, o kiti gali būti naudojami šaltoje temperatūroje ir atšiauriomis oro sąlygomis.

Dar vienas dažnas pageidavimas – specialaus dydžio miegmaišiai. Nuo reguliaraus dydžio miegmaišių jie skiriasi tuo, kad gali būti platesni arba ilgesni, nei įprasta, todėl tinka stambesniems arba aukštesniems žmonėms – priklausomai nuo to, kokie yra jų poreikiai.

Kai rinksitės miegmaišio spalvą, turėkite galvoje, kad tamsesnės spalvos miegmaišis greičiau išdžius saulėje, be to, ant jo mažiau matysis dėmės.

Kiti svarbūs aspektai

Didelė dalis miegmaišių turi temperatūros reitingą, nurodantį, kokiai temperatūrai miegmaišis pritaikytas. Temperatūros reitingas reiškia, kokioje mažiausioje temperatūroje miegmaišis gali būti naudojamas, tuo pačiu užtikrinant ramų ir komfortišką poilsį.

Atkreipkite dėmesį į miegmaišio siūles. Tvirtos ir tankios siūlės – kokybiško miegmaišio požymis.

Kokybiškas užtrauktukas taip pat svarbu: juk būtų labai nemalonu, jei jis sugestų kelionės metu. Aukštesnės klasės miegmaišiai neretai turi vandens nepraleidžiančius užtrauktukus ir specialias sklendes, kurios padeda išvengti šilumos nuostolių.

Apykaklė – labai naudinga detalė šaltu oru. Vis dėlto, miegmaišį su fiksuota apykakle patariama rinktis tik tokiu atveju, jei stovyklaujate išskirtinai atšiauriomis oro sąlygomis. Jei norite turėti universalesnį miegmaišį, rinkitės modelį su nuimama apykakle: ją galėsite nuimti ir vėl uždėti, kai to reikės.

Išvados

Renkantis miegmaišį, svarbiausia žinoti, kur ir kokiu tikslu miegmaišis bus naudojamas, bei kas jį naudos. Trumpoms vasarinėms išvykoms į gamtą tikriausiai pakaks ir paprasčiausio stačiakampio formos miegmaišio, na o jei planuojate nakvoti šaltame ore, neapsieisite be šilto mumijos tipo miegmaišio. Atkreipkite dėmesį į šias svarbias detales: išorinę miegmaišio medžiagą, užpildą, užtrauktukus bei temperatūros reitingą, nurodytą gamintojo.

Smagių kelionių ir malonių įspūdžių!