Patarimai kaip internetu renkantis miegmaišį nesuklysti , nevertinkite vien tik miegmaišio kainos ar jo pigumo

Lietuvoje pastaruoju populiarėja pažintinis, sportinis keliavimas pėsčiomis. Vis labiau tvarkomi regioniniai ir nacionaliniai šalies parkai sulaukia vis daugiau lankytojų ir iš Lietuvos ir iš užsienio šalių. Nemažai žmonių renkasi ir dviejų ar daugiau žygius pėsčiomis, baidarėmis, dviračiais. Jei į tokį žygį išsiruošiama pirmą kartą, turbūt iškyla negalė klausimų: kokius daiktus reikia pasiimti, ką geriau palikti namie, kokį miegmaišį pasirinkti, kaip neapsikrauti, tačiau nieko nepritrūkti ir dar patogiai išsimiegoti? Būtent apie nakvynę žygiuose ir norime pašnekėti. Bet kuris keliaujantis pasakys, kad miegas be miegmaišio gamtoje sunkiai įsivaizduojamas. Todėl svarbu išsirinkti tinkamą miegmaišį, iš siūlomų parduotuvėse: b-a.eu.

Bet be miegmaišio vargu ar išsiversite. Miegmaišį internete reiktų rinktis pagal metų laiką ir temperatūrą, kurioje žadate miegoti.Nuo to priklaiso ir miegmaišio kaina. Visuose miegmaišiuose yra aprašymai, kuriuose nurodytos temperatūros. Dažniausiai tai būna komforto ir ekstremali temperatūros. Žiūrėkite į komfortinę temperatūrą, nes ekstremali temperatūra tik pasako, kad dar liksite gyvas, jei tokioje temperatūroje miegosite tame miegmaišyje. Svarbu pasirinkti tinkamą miegmaišį ir tikrai nesušalsite. Geriau turėti ne vieną miegmaišį, vasarai – vieną, kitiems sezonams – kitą. Nes vasarą gali būti tiesiog per karšta miegoti žieminiame miegmaišyje, be to, dažnai naudojant miegmaišis greitai susidėvės. Todėl geriau vasarai nusipirkti kone pigiausią miegmaišį, o į žieminį miegmaišį galima investuoti ir daugiau.

Šiame pirkimo vadove pasistengsime apžvelgti visus šiuo metu prekyboje esančius miegmaišių tipus ir jų savybes.

Miegmaišių formos

Yra keletas pagrindinių miegmaišių formų: stačiakampiai, mumijos (kokono) ir statinės formos. Kokį miegmaišį pirkti, priklausys nuo kelių veiksnių, tokių kaip klimatas bei miegmaišio paskirtis.

Stačiakampiai miegmaišiai

Šios formos miegmaišiai dažniausiai naudojami miegojimui lauke, vidutinėje temperatūroje. Stačiakampiai miegmaišiai nėra itin patogūs ir prastokai sulaiko šilumą. Be to, dėl savo dydžio, stačiakampio formos miegmaišis nėra labai geras pasirinkimas ilgiems žygiams. Pagrindinis šio tipo privalumas yra tas, kad tokį miegmaišį galima visiškai atitraukti, todėl jis gali būti naudojamas kaip paklodė ar antklodė. Kai kurie stačiakampiai miegmaišiai turi gobtuvus bei raištelius, kurie padeda sulaikyti šilumą.

Mumijos (kokono) formos miegmaišiai

Dėl savo formos, tokie miegmaišiai geriau išsaugo šilumą už stačiakampio formos miegmaišius. Mumijos formos miegmaišiai paprastai turi gobtuvą ir yra siaurėjantys kojų link. Visiškai užtraukus tokį miegmaišį, lieka tik nedidelė anga veido srityje. Mumijos forma palaiko optimalią miegančiojo temperatūrą, todėl tokie miegmaišiai yra labai populiarūs tarp patyrusių keliautojų ir stovyklautojų.

Statinės formos miegmaišiai

Šie miegmaišiai (dar vadinami mišrios formos miegmaišiais) panašūs į mumijos formos miegmaišius, tačiau dažniausiai yra kiek didesni ir neturi gobtuvo. Statinės formos miegmaišiai nėra tokie šilti, kaip mumijos formos, bet yra kompaktiškesni už stačiakampio formos miegmaišius. Šis tipas yra tarsi tarpinis variantas tarp stačiakampio ir mumijos formos miegmaišių, todėl puikiai tiks tiems, kurie negali apsispręsti, kurį iš pastarųjų rinktis.

Miegmaišio išorinė medžiaga

Perkant miegmaišį, verta atkreipti dėmesį į jo išorinį sluoksnį. Dažniausiai sutinkamos medžiagos - nailonas, mikropluoštas, poliesteris ir Dryloft audinys. Dauguma nailoninių dėklų turi vandeniui atsparią dangą. Mikropluoštas, savo ruožtu, yra ne tik atsparus drėgmei, bet ir nepraleidžia vėjo. Jei ieškote ekonomiškesnio varianto, rinkitės nailoninę arba poliesterio dangą, kuri paprastai yra pigesnė. Dryloft audinys – brangiausias, tačiau labiausiai nepralaidus vandeniui ir leidžia kūnui kvėpuoti.

Miegmaišio užpildai

Yra nemažai skirtingų tipų miegmaišių užpildų, bet dažniausiai naudojamos medžiagos yra medvilnė, žąsų pūkai ir sintetika. Priimdami sprendimą dėl užpildo, pirmiausia atsižvelkite į jo izoliacines savybes, esant drėgnoms aplinkos sąlygoms. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, ar jis pakankamai lengvas ir pralaidus orui, ar miegmaišis su konkrečiu užpildu lengvai susukamas / sulankstomas ir ar neužima daug vietos.

Medvilnė

Medvilnė turi puikių, šilumą suteikiančių savybių, tačiau su laiku, medvilnei susiplūkus, miegmaišis gali prarasti savo efektyvumą. Medvilniniai miegmaišiai, palyginti su kitais, ypač sintetinių užpildų miegmaišiais, yra gana sunkūs, be to, sušlapusią medvilnę tenka ilgai džiovinti.

Žasų pūkai

Žasų pūkai, kaip užpildas, naudojami jau labai ilgą laiką ir yra labai efektyvi medžiaga. Tokie miegmaišiai itin šilti ir tinkami naudoti žemiausiose temperatūrose, tačiau turi ir neigiamų savybių: sudrėkę pūkai labai ilgai džiūna, o kai kurie žmonės net gali būti jiems alergiški.

Sintetiniai užpildai

Sintetinių užpildų įvairovė yra labai didelė, įskaitant tokius populiarius patentuotus gaminius kaip PolarGuard, Quallofil, Hollofil ir Thermolite. PolarGuard – itin greitai džiūstantis užpildas, todėl puikiai tinka naudoti drėgname klimate ar kelionėms baidarėmis. Hollofil ir Thermolite dažniau naudojami žemesnės klasės, pigiau kainuojančiuose miegmaišiuose, tačiau tokio užpildo visiškai pakaks paprastiems šeimyniniams žygiams šiltuoju metų laiku. Quallofil užpildas pasižymi puikiomis izoliacinėmis savybėmis, tačiau yra gerokai sunkesnis, todėl juo užpildyti miegmaišiai nelabai tinka ilgoms kelionėms.

Specialūs miegmaišių dydžiai ir stiliai

Neretai pasitaiko individualių pirkėjų pageidavimų, ypač kalbant apie miegmaišio dydį bei išvaizdą. Pavyzdžiui, jei ieškote miegmaišio vaikui, svarbu rasti tokį, kuris būtų skirtas specialiai vaikams. Vaikiškų miegmaišių galima įsigyti įvairių formų ir stilių: gyvūnų formos, su įvairiais animacinių filmų herojais, besipuikuojančiais miegmaišio išorėje ar ant pamušalo. Kai kurie vaikiški miegmaišiai skirti naudoti patalpų viduje, o kiti gali būti naudojami šaltoje temperatūroje ir atšiauriomis oro sąlygomis.

Dar vienas dažnas pageidavimas – specialaus dydžio miegmaišiai. Nuo reguliaraus dydžio miegmaišių jie skiriasi tuo, kad gali būti platesni arba ilgesni, nei įprasta, todėl tinka stambesniems arba aukštesniems žmonėms – priklausomai nuo to, kokie yra jų poreikiai.

Kai rinksitės miegmaišio spalvą, turėkite galvoje, kad tamsesnės spalvos miegmaišis greičiau išdžius saulėje, be to, ant jo mažiau matysis dėmės.

Kiti svarbūs aspektai perkant miegmaišį

Didelė dalis miegmaišių turi temperatūros reitingą, nurodantį, kokiai temperatūrai miegmaišis pritaikytas. Temperatūros reitingas reiškia, kokioje mažiausioje temperatūroje miegmaišis gali būti naudojamas, tuo pačiu užtikrinant ramų ir komfortišką poilsį.

Atkreipkite dėmesį į miegmaišio siūles. Tvirtos ir tankios siūlės – kokybiško miegmaišio požymis.

Kokybiškas užtrauktukas taip pat svarbu: juk būtų labai nemalonu, jei jis sugestų kelionės metu. Aukštesnės klasės miegmaišiai neretai turi vandens nepraleidžiančius užtrauktukus ir specialias sklendes, kurios padeda išvengti šilumos nuostolių.

Apykaklė – labai naudinga detalė šaltu oru. Vis dėlto, miegmaišį su fiksuota apykakle patariama rinktis tik tokiu atveju, jei stovyklaujate išskirtinai atšiauriomis oro sąlygomis. Jei norite turėti universalesnį miegmaišį, rinkitės modelį su nuimama apykakle: ją galėsite nuimti ir vėl uždėti, kai to reikės.

Išvados

Renkantis miegmaišį, svarbiausia žinoti, kur ir kokiu tikslu miegmaišis bus naudojamas, bei kas jį naudos. Trumpoms vasarinėms išvykoms į gamtą tikriausiai pakaks ir paprasčiausio stačiakampio formos miegmaišio, na o jei planuojate nakvoti šaltame ore, neapsieisite be šilto mumijos tipo miegmaišio. Atkreipkite dėmesį į šias svarbias detales: išorinę miegmaišio medžiagą, užpildą, užtrauktukus bei temperatūros reitingą, nurodytą gamintojo.

Smagių kelionių ir malonių įspūdžių!