Nerūdijančio plieno lakštai 

 

Nerūdijančio plieno paviršių tipai

Paviršiaus apdirbimas priklauso nuo to, kam plienas bus skirtas, atitinkamai pagal reikalavimus ir standartus, išskiriant karšto ar šalto valcavimo.
Karšto valcavimo – matinis (No.1) paviršius, naudojamas pramonėje, kur reikalaujamas atsparumas karščiui bei korozijai, tačiau paviršiaus glotnumas bei lygumas nėra svarbūs.
Šalto valcavimo – tai matinis (2B): minkštas plienas su baltai – sidabrinės spalvos paviršiumi; veidrodinis (BA): naudojama aplinkoje, kur reikalaujama blizgaus, žvilgančio paviršiaus, skirtas virtuvės indų gamybai, statybos, apdailos darbams; šlifuotas (Korn 180-240, Korn 320): skirtas medicinos įrangai gaminti, apdailos darbams, barų restoranų įrangai gaminti. Šis paviršius paprastai yra apsaugotas apsaugine plėvele.

1D - karšto valcavimo, matinis paviršius. Naudojamas pramonėje, kur reikalaujamas atsparumas karščiui bei korozijai, tačiau paviršiaus lygumas bei glotnumas nėra svarbūs.
2D - šalto valcavimo, matinis paviršius. Minkštas plienas su baltai - sidabriniu spalvos paviršiumi.
2B - Šalto valcavimo, matinis paviršius. Skirtas maisto pramonei, medicinos įrangai, virtuvės indams, statybos apdailos darbams ir t.t.
BA - šalto valcavimo, veidrodinis paviršius. Naudojama aplinkoje, kur reikalaujama blizgaus, žvilgančio paviršiaus. Tinka virtuvės indų gamybai, statybos, apdailos darbams.
BB- viena pusė BA paviršiaus, kita - 2B.
3N - šlifuotas paviršius. Korn. 150 - 180. Skirtas virtuvės indams, statybos, apdailos darbams.
4N - šlifuotas paviršius. Korn. 180 - 240. Skirtas virtuvės indams, statybos, apdailos darbams, medicinos įrangai gaminti.
5N - šlifuotas paviršius. Korn. 280 - 320. Skirtas virtuvės indams, virtuvės technikai gaminti.

Taigi nerūdijančio plieno lakštai yra atsparūs elektrocheminei korozijai (ore, vandenyje ir agresyviose terpėse). Nerūdijančio plieno sudėtyje, be geležies ir anglies taip pat visuomet būna 12-28 proc. chromo. Įdėjus į nerūdijantį plieną silicio, titano, molibdeno ir vario padidėja jo atsparumas korozijai kai kuriose agresyviose terpėse. Iš chrominių nerūdijančių plienų (20X13, 30X13) dažniausiai yra gaminami namų apyvokos daiktai, spyruoklės, įrankiai, rutuliniai guoliai, maisto pramonės įrenginiai ir kita. Iš chromonikelinių nerūdijančių plienų (04X18H10, 08X18H10T ir kt.) dažniausiai yra gaminami chemijos ir maisto pramonės įrengimai, vamzdžiai, rezervuarai ir kita. Chromnikeliniai plienai tinka naudojimui aukštesnėje kaip 600oC temperatūroje.

Taigi nerūdijančio plieno lakštus galite rinktis iš šalta ar karšto valcavimo. Šalto valcavimo nerūdijančio plieno lakštai, kurių storis nuo 0,4 mm iki 8,00 mm ir krašto valcavimo lakštai nuo 3,00 mm iki 200 mm. Standartiniai nerūdijančio plieno lakštų išmatavimai: 1000x2000mm; 1250x2500mm ir 1500x3000mm. Nerūdijančio plieno lakštų paviršiai gali būti: matiniai, šlifuoti, veidrodiniai.

Taigi nerūdijančio plieno lakštus galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, nes čia galite rinktis iš plataus asortimento, nereikia gaišti laiko važinėjant į parduotuves, galima sutaupyti pinigų ir laiko, nereikia rūpintis papildomu transportu ir kita.