EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn

Meškerykočiai internetu pigiau

Naujienos Visos naujienos
Teleskopinė meškerė LARUS Telemacth 4508 25G

Teleskopinė meškerė LARUS Telemacth 4508 25G

Kaina: 57.49 €64.90 €
Žiūrėk ČIA
Jūrinė meškerė Maver Falcon Tele Surf 4.2m

Jūrinė meškerė Maver Falcon Tele Surf 4.2m

Kaina: 59.47 €67.14 €
Žiūrėk ČIA
Teleskopinė meškerė DAM Backbone TELE 160

Teleskopinė meškerė DAM Backbone TELE 160

Kaina: 35.66 €40.28 €
Žiūrėk ČIA
Jūrinis spiningas Okuma Solterra Boat 2.28m 30-50lbs 2sec ALPS

Jūrinis spiningas Okuma Solterra Boat 2.28m 30-50lbs 2sec ALPS

Kaina: 99.17 €112.51 €
Žiūrėk ČIA
Jūrinis spiningas Okuma Solterra Boat 2.28m 50-80lbs 2sec ALPS

Jūrinis spiningas Okuma Solterra Boat 2.28m 50-80lbs 2sec ALPS

Kaina: 104.12 €118.12 €
Žiūrėk ČIA
Jūrinis spiningas Okuma Cortez 2.23m 20-30lbs

Jūrinis spiningas Okuma Cortez 2.23m 20-30lbs

Kaina: 71.40 €81.00 €
Žiūrėk ČIA
 
Populiariausios prekės Visos populiariausios prekės
Spiningas AKARA 3169 EFFECT SERIES TROUT IM8, 1.8 m

Spiningas AKARA 3169 EFFECT SERIES TROUT IM8, 1.8 m

Kaina: 23.28 €26.06 €
Žiūrėk ČIA
Meškerė AKARA DIAMOND 6M

Meškerė AKARA DIAMOND 6M

Kaina: 33.55 €37.72 €
Žiūrėk ČIA
Spiningas AKARA ERION Jig Spin 2-8g

Spiningas AKARA ERION Jig Spin 2-8g

Kaina: 26.52 €29.81 €
Žiūrėk ČIA
Spiningas AKARA ERION Jig Spin 5-25g

Spiningas AKARA ERION Jig Spin 5-25g

Kaina: 25.76 €28.85 €
Žiūrėk ČIA
Dugninė meškerė LARUS Freeday Feeder 60-120 g.

Dugninė meškerė LARUS Freeday Feeder 60-120 g.

Kaina: 20.79 €23.35 €
Žiūrėk ČIA
Dugninė meškerė SURF MASTER COMBAT Ultra Feeder 3X 120g

Dugninė meškerė SURF MASTER COMBAT Ultra Feeder 3X 120g

Kaina: 26.52 €29.81 €
Žiūrėk ČIA
 

Meškerykočiai                                 

                                                                     

Meškerykočiai apima spiningą, plūdines meškeres, dugnines meškeres, karpines meškeres, teleskopines meškeres, jūrines meškeres ir kita.

 

Spiningas gali būti mėgėjiška arba sportinė žūklė. Dažniausiai spiningaujama žvejyboje su dirbtiniu masalu (tai gali būti blizgės, sukriukės, guminukai ir kita). Dirbtinį masalą galima pritaikyti ir naudoti ir kitiems žūklės būdams. Meškerės ilgis gali būti nuo 1,5 iki 3-4 metrų ilgio. Gali būti ir specializuoti spiningai, skirti tam tikriems masalams mėtyti.

 

Pagal užmetimo svorį spiningai gali būti klasifikuojami į: lengviausią klasę (labai lengvas spiningavimas), lengvą klasę (lengvas), vidutinę klasę (vidutinis), sunkiąją klasę (sunkus).

 

Tačiau lengviausia klasė yra populiariausių spiningavimo būdu. Šios klasės įrankiai yra skirti gaudyti nedideles žuvis: ešerius, upėtakius, lydekas, šapalus, menkes, kiršlius ir kita. Šios žvejybos metu yra naudojami ploni valai (0,12 - 0,2 mm), na o patys kotai yra pakankamai trumpi (1,5 - 2,1 m). Masalai yra lengvi, svoris iki 7 gramų.

 

Lengvos klasės spiningai gali būti bet kokio ilgio, užmetamo masalo svoris iki 12-14 gramų.

 

Vidutinė klasė yra labiau paplitusi šiauriniuose regionuose ir bet kokiuose mažai apgyvendintuose rajonuose, kur vandens telkiniai yra retai lankomi žvejų ir žuvis turi galimybę užaugti gana didelė. Čia galima sugauti didelius ešerius, lydekas, lašišas, taimenius ir kita. Šios žvejybos metu yra naudojami storesni valai (0,25 - 0,35 mm), masalo svoris gali siekti iki 40 gramų, tad čia įtakos turi užmetimo gylis ir nuotolis. Kotų ilgiai - 2,4 - 3,3 metro.

 

Sunkioji klasė yra pati sunkiausia spiningavimo klasė. Čia naudojant labai stiprius kotus (jų ilgis gali būti daugiau nei 2,7 metro, užmetamo masalo svoris daugiau nei 30 gramų) galima gaudyti menkes, šamus, taimenius ir kitas dideles žuvis. Galima išskirti dar vieną spiningavimo klasę – jūrinė žvejyba velkiaujant. Čia naudojami rankos storumo kotai, žiedeliai su guoliais, o šiam žvejybos būdui naudojama multiplikatorinė ritė labiau primena „gervės mechanizmą“.

 

Gali būti spiningai skirti tam tikros žuvų rūšies gaudymui, kaip pavyzdžiui upėtakiai, ešeriai, lydekos ir kita.

 

Žymiausi spiningų gamintojai: Daiwa, G. Loomis, Shimano, Cormoran, Shakespeare, Lamiglas ir kita.

 

Žvejyba plūdine meškere atviruose vandenyse prasideda pavasarį, vos ledams nutirpus ir dar nepraskaidrėjus vandeniui. Žvejojama ežeruose bei upėse nuo kranto, ar iš valčių, užtvankose, užtakiuose, daubose, prie tiltų, tvenkiniuose ir kitur.

 

Plūdinei meškerei labai svarbu yra, kad visos dalys tiek valas, tiek meškerykotis, plūdė ar kabliukas būtų tarpusavyje suderinti.

 

Taigi plūdinės meškerės meškerykotis turi būti sąlyginai lengvas, nes kitu atveju gali pavargti ranka ir vietoj žvejybos malonumo bei poilsio teliks tik nuovargis ir pats gaudymas nebebus toks intensyvus.

 

Plūdinei meškerei naudojamas dažniausiai 0,1 – 0,25 mm storio valas, kuriuo galima ištraukti nemažą žuvį. Tačiau būna, kad ir meškerykotis būna sunkesnis bei ilgesnis, ir valas storesnis – iki 0,4 mm, tai daroma specialiai stambių žuvų (karšių, lydekų, laukinių karpių ir kt.) gaudymui.

 

Plūdinė žvejyba, tai daug žmonių mėgstamas ir paprastas žvejybos būdas, nes nereikalauja labai daug pastangų norint pagauti žuvį. Tiesiog reikia stebėti iš vandens savo plūdę ir viskas.

 

Taigi žvejojant reikia turėti meškerę, ritę, valą, pašarą, kvapų, masalą, kabliuką, suktuką, plūdę, pavadėlį ir kita.

 

Kad plūdinė meškerė būtų patogi reikėtų imti lengvą meškerykotį. Šiomis meškerėmis dažniausiai žvejojama 1-3 m. gylyje, o kartais ir giliau. Norint, kad masalas greičiau pasiektų dugną ir jo begrimztančio nenumautų smulkios žuvytės, bei kad plūdė stovėtų - ant pavadėlio tvirtinami svareliai. Svareliai dažniausiai naudojami šratelio pavidalo. Pradžių per 5 - 15 cm nuo kabliuko pritvirtinamas mažiausias svarelis, o toliau - didesni: vienas nuo kito per 15 - 20 cm.

 

Kokią plūdę pasirinksite priklauso nuo to kur žadate žvejoti ar tekančiame vandenyje ar kitokiame vandenyje ir kita.

 

Dugnine meškere dažniausiai yra gaudoma rudenį, pavasarį ir vasarą. Vasaros metu žvejyba dugnine yra ne tokia sėkminga ir dažniausiai yra gaudoma naktį.

 

Gali būti žvejoja 2-4 dugninėmis meškerėmis vienu metu.

 

Turint dugninę meškerę žuvis galite gaudyti nuo dugno. Dugninė meškerė neturi plūdės, kuri žvejui parodo, kada žuvis užkimba. Kad žuvis užkibo rodo valo įsitempimas. Tačiau yra ir kitokių signalizatorių, kurie palengvina pastebėti kibimo momentą.

 

Renkantis meškerę reikėtų atkreipti dėmesį į jos visumą, o ne atskirus jos elementus.  

 

Taigi renkantis dugninį meškerykotį reikėtų atkreipti dėmesį į jo stiprumą. Dugninės meškerės valas turėtų būti storesnis, kabliukai vienas ar keli su ilgesniais koteliais. Ant 10 cm ilgio pavadėlio apie 35 – 40 cm nuo kabliuko pririšamas svarelis, kurio svoris priklauso nuo srovės stiprumo. Kuo stipresnė srovė, tuo sunkesnis turi būti svarelis. Jeigu žvejojate upėje, tai reikėtų naudotis cilindro, kūgio, piramidės ar kitokių formų svorelius. Na, o žuvis gaudant ežeruose yra naudojamas slankiojantis slyvos formos svarelis. Kad svarelis, užmetant meškerę, nenuslinktų iki pat kabliuko, ant valo vienas šratelis pritvirtinamas per 20 cm nuo kabliuko, o kitas – ne arčiau 40 cm. Tame tarpe šis svarelis ir slankioja.

 

Jeigu žvejojate vakare ar naktį, tai galite pritaisyti varpelį ar kokį kitą signalizatorių, kad greičiau išgirstumėte kibimo momentą. Gaudant dugnine nuo kranto reikalingi ir meškerės laikikliai.

 

Karpinė meškerė yra skirta žvejoti karpius.

 

Karpis yra tokia žuvis, kuriai pagauti reikia įdėti šiek tiek pastangų. Daug kas priklauso nuo vandens telkinio kuriame žvejojama. Karpiai gyvena ežeruose, tvenkiniuose, buvusiuose molio karjeruose ir kita. Karpiai mėgsta plaukioti meldų sąžalynuose, giliose vietose, duobėse, po nusvirusiais medžiais ir krūmais. Karpių buvimo vietą galima nustatyti pagal kylančius burbuliukus ir drumstą jo vandenį.

 

Taip pat renkantis karpinę meškerę reikėtų atsižvelgti ir į jos patogumą, medžiagas iš kurių yra pagamintos ir kita.

 

Karpius taip pat galima gaudyti ir su dugnine meškere.

 

Renkantis karpinę meškerę reikėtų atkreipti dėmesį į jos visumą, o ne atskirus jos elementus. 

Teleskopinės meškerės gali neturėti ritės. Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti kuo lengviausias teleskopines meškeres, kurių ilgis siekia net iki keliolikos metrų. Pradedančiajam nereikėtų skubėti ir pirkti pačios ilgiausios meškerės.

 

Vidutinės klasės teleskopinės meškerės gali būti pagamintos iš aukščiausios rūšies anglies pluošto ir sutvirtintos pynimais iš viršaus, kas leidžia ištraukti įspūdingų dydžių žuvis jų nesulaužant.

 

Teleskopinės meškerės žvejų tarpe yra mėgstamos, nes galima labai lengvai ir greitai jas surinkti, taip pat yra tikslus ir greitas užmetimas į vieną ir tą patį jaukinamą tašką, taip pat patogus pravedimas upėje arba maloni žvejyba stovinčiame vandenyje, kadangi esant labai lengviems įrankiams nepavargsta ranka ir kita.

 

Pagrindinis valas naudojamas 0,12 – 0,14 mm. Pavadėliai - 0,08 – 0,10 mm. Pavadėlių ilgis dažniausiai - 20-50 cm. Plūdelės naudojamos kuo įvairiausios formos, priklausomai kur ruošiamės žvejoti – upėje, ežere ar kanale.

 

Tačiau teleskopinės meškerės yra puikios elektros srovės laidininkės ir labai pažeidžiamos esant minusinei temperatūrai.

 

Su tokiomis meškerėmis nedideliuose upeliuose ar vidutinio dydžio upėse galite sėkmingai gaudyti šapalus, strepečius, kuojas ir kitas žuvis.

 

Taigi jeigu nežinote kokius meškerykočius pasirinkti, Jums visada gali padėti šios srities specialistas, konsultantas.

 

Meškerykočius būtų geriausiai pirkti iš patikimų gamintojų, kurie garantuoja kokybę, ilgaamžiškumą ir kita.

 

Meškerykočius galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, nes čia galite rinktis iš  plataus asortimento, nereikia gaišti laiko važinėjant į parduotuves, galima sutaupyti pinigų ir laiko.