Dviejų dalių svetainės staliukas Folla baltas Svetainės staliukai
Turime sandėlyje
63.98 € / 1 vnt

Žurnalinis staliukas KWADRO SQAURE baltas Svetainės staliukai
Turime sandėlyje
42.98 € / 1 vnt

Žurnalinis staliukas Achilles Svetainės staliukai
Turime sandėlyje
83.01 € / 1 vnt

Atpigo Dviejų dalių svetainės staliukas Flamingo Svetainės staliukai
Turime sandėlyje
209.00 € 219.98 € / 1 vnt

Atpigo Svetainės staliukas LAVIDA Svetainės staliukai
Turime sandėlyje
125.00 € 131.39 € / 1 vnt

Atpigo Šoninis kavos staliukas Kampa Svetainės staliukai
Turime sandėlyje
57.19 € 59.98 € / 1 vnt

Žurnalinis staliukas Catania Svetainės staliukai
Turime sandėlyje
54.98 € / 1 vnt

Trijų svetainės staliukų komplektas VG7-A Svetainės staliukai
Turime sandėlyje
59.98 € / 1 vnt

Svetainės staliukas VG11-A Svetainės staliukai
Turime sandėlyje
54.98 € / 1 vnt

Svetainės staliukas VG12-A Svetainės staliukai
Turime sandėlyje
57.98 € / 1 vnt

Svetainės staliukas VL7-232 Svetainės staliukai
Turime sandėlyje
53.98 € / 1 vnt

Svetainės staliukas RL2-AA Svetainės staliukai
Turime sandėlyje
63.98 € / 1 vnt

Atpigo Šoninis kavos staliukas Tribeca juodas marmuras / auksinė Svetainės staliukai

Atpigo Kavos staliukas Tribeca baltas marmuras / auksinė Svetainės staliukai

Atpigo Apvalus svetainės staliukas Sardinia Svetainės staliukai
25.00 € 33.98 € / 1 vnt

Atpigo Kavos staliukas Morena Svetainės staliukai
145.00 € 191.98 € / 1 vnt

Atpigo Apvalus kavos staliukas Venus Svetainės staliukai
199.00 € 250.48 € / 1 vnt

Atpigo Dviejų dalių svetainės staliukas Mercury Svetainės staliukai
259.00 € 325.01 € / 1 vnt

Kaip išsirinkti svetainės staliuką?

Svetainės staliukas – vienas svarbiausių baldų svetainėje. Jis ne tik formuoja erdvę, bet dažnai yra ir pagrindinis kambario akcentas bei puošmena. Dėl šios priežasties tinkamai pasirinkti – nepaprastai svarbu. Svetainės staliukų pasirinkimas itin didelis: jie gaminami iš įvairiausių medžiagų, pradedant ąžuolu, buku ar riešutu, baigiant metalu ar stiklu. Kalbant apie formą, dažniausiai pasitaikantys staliukai – apvalūs arba stačiakampiai. Prieš įsigydami svetainės staliuką, būtinai apsvarstykite jo dydį ir stilių. Galbūt norite klasikinio medinio žurnalinio staliuko, turinčio talpią lentyną, skirtą susidėti žurnalams bei kitiems daiktams, o gal jums artimesnis modernus stiklinis dizainas? Šiuos ir kitus klausimus aptarsime šiame pirkimo vadove, kuris padės jums lengviau apsispręsti.

Kaip ir kiti baldai, svetainės staliukai nusipelno meilės ir dėmesio: nepamirškite, kad juos reikia prižiūrėti ir valyti, todėl stenkitės pasirinkti tokį staliuką, kad šie darbai jūsų pernelyg neapsunkintų. Pagalvokite ir apie tai, kam staliukas bus dažniausiai naudojamas: galbūt jis bus reikalingas laikyti knygoms bei žurnalams, o gal ant jo kartas nuo karto pasidėsite ir mėgstamos kavos puodelį? Gerai apsvarsčius ir tinkamai pasirinkus, svetainės staliukas ne tik džiugins akį bet ir tarnaus ilgus metus.

Svetainės staliuko dydis

Įprastai, svetainės staliuko ilgis turėtų siekti nuo pusės iki dviejų trečdalių sofos (ar kito ilgiausio baldo, esančio kambaryje) ilgio. Staliuko aukštis turėtų būti viename lygyje su sofos sėdimąja dalimi.

Jei jūsų svetainė nedidelė, venkite plačių ar aukštų staliukų, kurie užima daug erdvės – vietoje to, ieškokite ko nors kompaktiško. Tuo tarpu erdviose svetainėse neretai naudojamas kitas sprendimas – du vienodi mažesni staliukai, vietoje vieno didelio. Kad geriau įsivaizduotumėte potencialaus staliuko poziciją ir proporcijas, išmatuokite svetainės grindų ilgį ir plotį bei pažymėkite staliuko vietą lipnia juostele ar siūlu.

Svetainės staliukas neturėtų apsunkinti judėjimo kambaryje, todėl nepamirškite, kad iš visų staliuko pusių turėtų būti bent 90-ies centimetrų atstumas, skiriantis staliuką nuo artimiausių baldų. Kitokiu atveju, pro staliuką nuolat teks spraustis, kas, savo ruožtu, neišvengiamai reikš numestus daiktus ar išpiltus gėrimus. Jei minėto atstumo palikti tiesiog nėra galimybės, o staliuko vis tiek norisi, rinkitės apvalaus tipo modelį – aplink jį judėti bus lengviau.

Medis, stiklas ar metalas?

Jūsų pasirinktas svetainės staliukas turi atitikti jūsų gyvenamosios erdvės stilių. Klasikiniame interjere puikiai derės stačiakampis riešutmedžio arba ąžuolo staliukas medinėmis kojelėmis. Kūgio formos kojos ar neįprastos formos pagrindas svetainei suteiks kontūrus, o vintažinis staliukas įneš stiliaus. Galų gale, medis kambariui visada suteiks šilumos pojūtį.

Žinoma, tradicinė išvaizda nebūtinai turi būti vienintelis jūsų pasirinkimas. Staliukai gali būti apvalūs, ovalūs ar kitokios geometrinės formos, o kartu ir labiau šiuolaikiškos išvaizdos. Stiklinis stalviršis arba metalinis pagrindas / kojos puikiai derės moderniame interjere, o kambarys atrodys atviresnis ir erdvesnis. Šie variantai ypač tinka nedidelėse svetainėse, be to, yra labai universalūs ir praktiški. Spalva yra dar vienas faktorius, kurį verta apsvarstyti: šiais laikais galima įsigyti beveik bet kokios spalvos baldą, pradedant nuo natūralių atspalvių, baigiant balta, juoda ar kitomis ryškiomis spalvomis. Tai reiškia, kad galite pasirinkti atspalvį, kuris derėtų prie kitų kambario baldų.

Staliukas kaip svetainės akcentas

Svetainės staliukas dažnai yra kambario centrinis objektas, todėl jis gali būti naudojamas, siekiant sukurti kontrastą. Yra keletas būdų, kaip tai padaryti. Jei svetainėje vyrauja stačiakampės ar kvadratinės formos, apvalus arba ovalinis staliukas tikrai sukels norimą efektą – geometrinės figūros puikiai atlieka centrinio kambario akcento funkciją.

Kitas būdas – svetainės staliukas su apmušalais. Apmušalų spalva turėtų kontrastuoti su erdve, t.y. ryškūs apmušalai blankių spalvų kambaryje, ir atvirkščiai. Taip pritrauksite žmones prie staliuko, į kambario centrą, be to, apmušalai apsaugos medinio staliuko paviršių.

Tinkamai parinktas staliuko ir kilimo derinys taip pat labai traukia akį, o tuo pačiu vizualiai išplečia ir sluoksniuoja erdvę.

Svetainės staliuko naudojimas

Kam naudosite savo svetainės staliuką? Daugelis mūsų juos naudoja kaip vietą gėrimams, žurnalams, laikraščiams ar televizoriaus nuotolinio valdymo pultui bei susibūrimams su šeima arba draugais, kortų ar stalo žaidimams. Taip pat verta pagalvoti apie staliuką su vienu ar daugiau stalčių, ar lentynėle: tai labai praverčia, kai reikia skubiai patraukti daiktus, kad kambarys atrodytų tvarkingas. Jei išvardinti dalykai jums svarbūs, rinkitės tvirtą ir patikimą žurnalinį staliuką.

Jei auginate mažus vaikus arba pas jus dažnai užsuka svečiai, pravartu rinktis staliuką su borteliais stalviršio kraštuose. Tokiu atveju net ir išpiltas gėrimas neišsilies ant grindų, o liks ant stalo. Stiklo staliukas – taip pat puikus pasirinkimas, nes jis itin lengvai valomas.

Jei jūsų svetainės staliukas bus skirtas daugiau dekoratyviniams, nei praktiniams tikslams, kodėl gi nepapuošus jo žvakėmis, vazomis ar kitais keramikos dirbiniais? Žinoma, nereikėtų persistengti, tačiau skoningi stalo akcentai į kambarį įneš elegancijos.

Medžio bei stiklo staliukų priežiūra

Kokį staliuką beturėtumėte – medžio masyvo ar stiklinį, – visuomet naudokite specialius gėrimų padėkliukus, ar net padėklus, taip kiek įmanoma apsaugant jį nuo vandens dėmių ar karščio.

Valymas

Staliukus stiklo paviršiumi valyti itin paprasta. Tiesiog pašalinkite dulkes ar nešvarumus drėgnu skudurėliu, o tada nusausinkite paviršių.

Medinį paviršių valyti šiek tiek sudėtingiau, priklausomai nuo apdailos tipo. Bet kokiu atveju, turėtumėte vengti naudoti valiklius, kurių sudėtyje yra alkoholio ar amoniako. Žemiau pateikiame medinių staliukų apdailos tipus bei valymo būdus:

  • Nelakuotas medis – plaukite paprastu ar muiluotu vandeniu, naudodami skepetą. Nenaudokite muilo tiesiogiai ant medinio paviršiaus. Nuvalę nedelsdami nusausinkite.
  • Lakuotas medis – naudokite drėgną kempinę ir specialų valiklį lakuotiems paviršiams, tačiau stenkitės staliuko per daug nesušlapinti.
  • Medžio lukštas – šis apdailos tipas reikalauja ypatingos priežiūros. Jei lukštas nelakuotas, tiesiog drėgna skepeta nubraukite dulkes, jei lakuotas – valykite, naudodami kempinę ir muilą. Nuvalę staliuką, būtinai pašalinkite visus muilo likučius ir tuomet nusausinkite paviršių.
  • Vaškuotas paviršius – naudokite muilą ir venkite pernelyg sušlapinti staliuką. Nuvalę, nusausinkite minkštu skudurėliu.

Venkite įbrėžimų

Ant staliuko – ypač stiklinio – daiktus dėkite atsargiai, taip pat stenkitės ant jo nelaikyti sunkių objektų. Kad ir kaip būtų gaila, baldų įbrėžimai yra kasdienis ir neišvengiamas reiškinys. Vis dėlto, būnant atsargiems ir vengiant ant staliuko dėti aštrius bei šiurkščius daiktus, įbrėžimų kiekį galima žymiai sumažinti, be to, neryškūs įbrėžimai gana nesunkiai panaikinami. Visai kas kita – gilūs įbrėžimai, kuriems ištaisyti dažniausiai prireiks specialistų pagalbos.