Vaizdo grotuvas Manta DVD072 HDMI Vaizdo grotuvai

Seniai įprasta pirkti vaizdo grotuvus internetu. Kokių kainų vaido grotuvai diktuoja madas? 

Vaizdo grotuvai reikalingi tiems žmonėms, kurie nemažai laiko praleidžia žiūrėdami filmus, serialus, leisdami laiką prie televizoriaus. Tačiau, jei yra televizorius, kam reikalingas dar ir vaizdo grotuvas? Visų pirma, per televizorių negalėsite pažiūrėti bet kokio filmo bet kuriuo paros metu. O štai naudodami vaizdo grotuvą, galite nuskaityti kompaktinius diskus su filmais ir mėgautis vaizdais kada tik panorėsite. Tačiau, kuo tai skiriasi nuo video medžiagos žiūrėjimo kompiuterio ekrane? Iš tiesų, skirtumas yra. Šiais laikais ne visi kompiuteriai turi kompaktinių diskų nuskaitymo įrenginius ir kartais tiesiog negalima pažiūrėti nusipirkto filmo ar serialo. Kita priežastis, dėl ko kompiuteris gali būti nepatogus filmų žiūrėjimui, yra ta, jog šiais laikais daug kas namuose turi nešiojamus kompiuterius su nedideliais ekranais. O jei norite žiūrėti filmą ir gauti maksimalią kokybę, tą padaryti geriau naudojantis dideliu televizoriaus ekranu.

Vaizdo grotuvų internete pasirinkimas yra išties didelis. Pasižiūrėkite, iš kiek daug vaizdo grotuvų geromis kainomis galima rinktis šioje svetainėje b-a.eu. Nesunkiai pastebėsite, kad vaizdo grotuvai yra dviejų tipų – tai yra, skirti namų naudojimui ir kelioniniai. Kelioniniai pigesni vaizdo grotuvai puikiai tiks norint žiūrėti filmus automobilyje, autobuse, traukinyje ar kitoje transporto priemonėje. Jie yra nedideli, lengvi ir puikiai tinkantys vaizdų peržiūrai. Tokie grotuvai palaiko daugybę video formatų, taip pat mp3 ir jpeg formatus, kas pravers klausant muzikos ir peržiūrint nuotraukas.

Kelioniniai vaizdo grotuvai skiriasi ir dydžiu ir rezoliucija, ekrano tipu. Didelis vaizdo grotuvas leis geriau įsijausti į filmą, bus patogiau žiūrėti vaizdo įrašus. Tačiau didelių gabaritų minusai yra pats dydis ir svoris. Tad, jei manote, kad jums dažnai reikės jį nešiotis, galbūt verta rinktis mažesnį grotuvą. Ekrano rezoliucija taip pat svarbi, norint mėgautis filmais ir serialais. Kuo didesnė raiška, tuo geresnės kokybės vaizdą matysite. Tačiau, renkantis grotuvą pagal ekrano raišką, reiktų atsižvelgti ir į ekrano dydį – kuo jis didesnis, tuo didesnės raiškos jums reikės. Ekranai skiriasi ne tik raiška, bet ir technologija. Kai kurie grotuvai turi šiuolaikinius IPS ir TFT ekranus. Didžiausias tokių ekranų privalumas tas, jog žiūrint į ekraną iš apačios, viršaus ar šono, vaizdas nepatamsės ir nepašviesės. Tai itin patogu, kai į vieną ekraną žiūri keli žmonės iš skirtingų kampų.

Taip pat nepamirškite pasidomėti, ar jūsų vaizdo grotuvas yra įkraunamas ar jį galima pajungti į automobilio ar namų rozetę. Įkraunami šie vaizdo grotuvai skirsis veikimo trukme, todėl tai yra svarbus kriterijus renkantis šį įrenginį. Galiausiai, jei jus riboja finansai, galite vaizdo grotuvą rinktis pagal kainą. Pigiausi gali kainuoti 50 – 60 eurų, na ir kainos kyla iki 200 eurų ir daugiau. Tačiau dažnai brangūs grotuvai yra tiesiog prikrauti daug smulkių, ne itin reikšmingų smulkmenų, kurių jums gali ir neprireikti. 

Vaizdo grotuvus galite rinktis iš skirtingų gamintojų, kainų, spalvų, išmatavimų, techninių parametrų ir kita. Vaizdo grotuvai gali turėti vaizdo triukšmo šalinimo sistemą, užraktą nuo vaikų, USB jungtis, nuotolinį valdymą, žaidimų funkciją ir kita.

Taigi daugelio namų komfortą padeda sukurti kokybiška garso ir vaizdo technika. Muzikos ir vaizdo grotuvai, namų kino sistema, ausinės, radijo imtuvai – kiekvienuose namuose rasime bent dalį šios aparatūros. Tačiau ar ji tarnaus ilgai ir džiugins akį bei ausį, priklauso nuo to, kaip teisingai pasirinksite. Vaizdo technika išplės televizoriaus galimybes ir sukurs namie kino teatro salės efektą, jei atsižvelgdami į įrangos charakteristikas ir savo kambarių plotą pasirinksite tinkamus komponentus.