EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn

Kieto kuro katilai internetu pigiau

Naujienos Visos naujienos

Kieto kuro katilas Stropuva S20

Kaina: 1248.55 €1258.55 €
Žiūrėk ČIA

Granulinis katilas KLIMOSZ LING 15kW, su 185l bunkeriu

Kaina: 4270.37 €
Žiūrėk ČIA

Dujų generacinis kieto kuro katilas VIGAS 25S (5-35 kW) K.P. AK3000

Kaina: 1824.90 €
Žiūrėk ČIA

Katilas granulinis PELLMAX 16 kW, bunkerio talpa 200 l

Kaina: 4504.49 €
Žiūrėk ČIA

Granulinis katilas PELLMAX 40 kW, su 200 l bunkeriu

Kaina: 5733.00 €
Žiūrėk ČIA

Katilas granulinis PELLDUOX 25 KW (bunkerio talpa 200 ltr.)

Kaina: 4582.50 €
Žiūrėk ČIA
 
Populiariausios prekės Visos populiariausios prekės

Kieto kuro katilas Atmos DC18 S

Kaina: 1420.71 €
Žiūrėk ČIA
Kieto kuro katilas ŽVAKĖ 35 kW (viršutinio degimo) Kieto kuro tradiciniai katilai

Kieto kuro katilas ŽVAKĖ 35 kW (viršutinio degimo)

Kaina: 1380.01 €1436.17 €
Žiūrėk ČIA

Kieto kuro katilas Stropuva S20 universalus

Kaina: 1588.72 €
Žiūrėk ČIA

Ketinis kieto kuro katilas Viadrus Hercules U22/6 Basic; 30-34,kW

Kaina: 1523.06 €1535.20 €
Žiūrėk ČIA

Kieto kuro - biomasės katilas TROTEX 25 kW

Kaina: 1856.39 €
Žiūrėk ČIA

Kieto kuro katilas KOMPAKT 12, 12kW

Kaina: 519.79 €
Žiūrėk ČIA
 

Kieto kuro katilai: kokį pasirinkti?

Šildymo kainoms kylant, vis daugiau namų savininkų pasirenka ekonomiškesnius namų šildymo būdus. Taigi, jei atėjo laikas keisti šildymo katilą, arba jums tiesiog nusibodo nuolatinis šildymo kainų augimas, energijos suvartojimo efektyvumas turėtų būti jūsų prioritetas. Pastaraisiais metais vis labiau populiarėja kieto kuro šildymo sistemos, pasižyminčios ekonomiškumu.

Kieto kuro šildymo sistemos – kas tai?

Šildymo sistemų yra labai įvairių: nuo gamtinėmis dujomis šildomų namų ūkių, iki elektrinių ar mišrių šildymo sistemų.

Savo ruožtu, kietasis kuras – tiek mediena, tiek anglis – buvo naudojamas nuo pat žmonijos aušros. Dujos, nafta ir elektra tapo plačiausiai naudojamomis kuro rūšimis XX amžiuje, tačiau kietasis kuras niekur nedingo – atvirkščiai, ši kuro rūšis grįžta ir darosi vis populiaresnė.

Nemažai žmonių, ypač kaimo vietovėse, namams apšildyti naudoja malkines krosnis arba židinius ir konvekcinę centrinio šildymo sistemą. Tai paprasta ir prieinama sistema, tačiau ji nėra labai efektyvi ir ekonomiška, lyginant su šiuolaikiniais kieto kuro katilais. Be to, daugelis iš jų naudoja švaraus degimo technologijas, todėl neteršia aplinkos.

Kieto kuro šildymo sistemos veikimo principas panašus kaip ir bet kurios kitos šildymo sistemos: vanduo šildomas boileryje arba specialioje talpoje, prijungtoje prie kieto kuro katilo, o iš ten patenka į radiatorius. Kai kurios mišrios sistemos gali naudoti kietąjį kurą ir dujas ar elektros energiją, tačiau jos paprastai yra brangesnės ir sunkiau įdiegiamos.

Kieto kuro katilų rūšys

Didžiausią pirkėjų susirūpinimą, renkantis kieto kuro katilą, kelia jų kaina ir nepatogumai, susiję su kuro pakrovimu. Dauguma namų savininkų nėra labai sužavėti minties, kad katilą teks nuolat pildyti malkomis ar kitu kietu kuru. Laimei, šiais laikais didžiąją dalį darbo atlieka automatizuotos kuro padavimo sistemos, kurias užtenka papildyti kas keletą dienų ar kas savaitę. Yra dvi pagrindinės autonominių kieto kuro katilų rūšys:

Katilai su automatine kuro tiekimo sistema

Šio tipo katilai virš degiklio turi didelę kuro talpą, kuri gali talpinti kurą kelioms dienoms. Tokie katilai paprastai kūrenami medžio granulėmis, anglimi ar antracitu. Tokio tipo šildymo katilai yra brangiausi, tačiau jie yra kur kas patogesni ir gali būti įvairių dydžių.

Katilai su rankine kuro tiekimo sistema

Rankiniai šildymo katilai kur kas pigesni, tačiau jiems reikalingas dažnas kuro papildymas – tuo jie panašūs į konvekcines krosneles ar židinius. Tiesa, tokie katilai turi privalumą – jų  nereikia prijungti prie elektros sistemos, nes juose nėra termostatų ar kitų elektrinių komponentų. Dėl šios priežasties rankiniai šildymo katilai yra tinkamesni mažesnėms reikmėms.

Apsibrėžkite savo poreikius

Šiuolaikiniai namai pasižymi geromis šilumos izoliavimo savybėmis, todėl jie nereikalauja tiek energijos šildymui, kiek senesni pastatai. Todėl ypač svarbu, kad katilo galia atitiktų apskaičiuotus šilumos nuostolius. Viena dažniausių klaidų – įsigyti per didelį katilą aukšto energetinio efektyvumo pastatui. Galingas katilas, kuris neveikia optimaliomis sąlygomis ir yra dažnai išjungiamas, nėra labai ekonomiškas. Dėl šios priežasties turėtumėte atsižvelgti į namo energetinę klasę ir pasirinkti atitinkamo galingumo katilą. 

Pabaigai

Kieto kuro šildymo katilas anaiptol nereiškia netvarkos ir nuolatinės priežiūros. Modernus kieto kuro katilas – nepigus malonumas, tačiau jo kainą kompensuos nedidelės išlaidos kurui, lyginant su dujiniais ar elektriniais katilais. Dėl sumažėjusių šildymo kaštų, jūsų investicijos turėtų atsipirkti vos per keletą šildymo sezonų, o efektyvi ir ekonomiška šildymo sistema padidins jūsų namų vertę.