Buitinė paprasta ir pigi duonkepė sugrąžino šviežios duonos kvapą į namus.Kokios duonkepės populiarios internete?

Kad nėra nieko gardžiau už namie keptą duoną, tikriausiai nepaprieštaraus nė vienas. Bet tenka pripažinti, jog šio gardumyno šeimininkės ilgą laiką nekepė – esą, per sudėtinga. Juk kur kas paprasčiau nueiti į parduotuvę ar kepyklėlę ir nusipirkti duonos, tiesa? Tačiau daugelis pirktinių kepalėlių nė iš tolo neprimena tikros naminės duonos – tokios, kokią rytais kai kuriems, vos atsikėlus, tekdavo ragauti pas močiutes kaime. Ir tik prieš gerą dešimtmetį, atsiradus modernioms duonkepėms, maksimaliai supaprastinusioms ir sutrumpinusioms visą duonos kepimo procesą, šimtmečiais tobulintas amatas vėl atgimė.

Šiuolaikinės duonkepės internete nė trupučio nepanašios į močiučių naudotas krosnis, nereikia čia ir tešlos minkyti gerą valandą ar duonos pašauti ant ližės – būtent dėl to šiuolaikinės, savo laiką taupančios ir skaičiuojančios moterys ir ryžosi duoną kepti namuose. Duoną išsikepsite kompaktiškoje ir virtuvės neužgriozdinančioje paprastoje buitinėje pigioje duonkepėje. Duonkepės turi ir atskirus skyrelius, į kuriuos reikia supilti visus reikiamus produktus – miltus, sėklas, raugą, vandenį ir t. t. Beje, jei mėgstate duoną su traškia ir stora pluta, taip pat galėsite nustatyti kepimo funkciją, o jei stora pluta nepatinka, duoną reikės kepti šiek tiek trumpiau.

Norint išsikepti šviežios duonos, neteks keltis vos saulei prašvitus – sudėjus produktus iš vakaro, galima nustatyti laiką, kada duonkepė turėtų įsijungti ir pradėti kepti duonelę. Jei šeima didelė, galėsite iškepti didelį kepalą, kurio užteks net kelioms dienoms. O jei duonos valgytojų nėra daug, pakaks ir plonesnio, mažesnio kepaliuko. Tiesiog įdėkite perpus mažiau produktų.

Kiek kainuoja duonkepės internete?

Duonkepių kainas lengvai sužinosite apsilankę elektroninėje parduotuvėje b-a.eu . Duonkepių kainos prasideda nuo maždaug 70 eurų, tačiau kokybišką ir funkcionalią duonkepę galite įsigyti už 120-150 Eur, yra ir brangesnių duonkepių, pasižyminčių ypatinga kokybe ir tobuliausiomis funkcijomis. Tačiau, nors suma atrodo nemaža, duonkepė vidutiniškai turėtų atsipirkti per vienerius-dvejus metus naudojimo.

Skaičiuojama, kad, sudėjus visas sąnaudas, duonos kepalas vis tiek kainuos apie dukart pigiau nei parduotuvėje. 

Gardžiausia naminė Ciabatta

Ciabatta – tai labai gardi itališka duonelė, kurios galima lengvai išsikepti namuose. Jai reikės:

  • 300 ml drungno vandens;

  • 25 g įprastų mielių (jei renkatės sausas, jų prireiks 7 g);

  • 1 šaukšto rudojo cukraus (jei neturite, tiks ir įprastas);

  • 1 a. š. jūros druskos (taip pat tiks tokia, kokios turite namuose);

  • 3-4 šaukštai alyvuogių aliejaus,

  • Apie 400 g. miltų.

Sumaišyti visus ingredientus, išskyrus miltus. Tuomet po truputį maišant vis berti miltų tol, kol masę dar įmanoma pamaišyti šaukštu. Tešlą galima ir atsargiai paminkyti. Beje, visą šį procesą gali atlikti pati duonkepė. Jei minkysite savarankiškai, tuomet, suformavus rutulį, tešlą valandai reikia dėti į duonkepę, leisti pakilti ir jau galima kepti (kepimo trukmė – 20-30 min).

Duonkepės - duonos kepimo krosnelės duonos kepimą padarė prieinamu ir įprastu reikalu

Jei anksčiau duonos kepimas, buvo tikras menas, tai dabar viskas itin paprasta. Tereikia į atitinkamus duonos kepimo krosnelės skyrelius supilti pasirinktų produktų ir apie duoną kelioms valandoms galėsite pamiršti, kol jus pašauks gardus kvapas ir aparato pyptelėjimas. Jokio rūpesčio, ar tinkamai įšilusi krosnis, ar pakankamai iškilusi tešla. Net ir plutos spalvą bei storį lems ne jūsų sumanumas, o vieno mygtuko spustelėjimas.

Duonkepė, pati išmaišo tešlą (veikia gana tyliai), leidžia jai pastovėti, tada, sukūrusi idealią temperatūrą rūgimo procesams vykti, tešlą pakildina. Pakilusi tešla vėl išmaišoma ir kepama. Iškepusiai duonai leidžiama palengva atvėsti bei susigulėti. Po visų procedūrų ant stalo atsiranda gardus šviežias kepalas.

Visa procedūra užtrunka ilgiau nei 4 valandas. Tiesa, dauguma duonkepių turi greitesnio režimo programą, kuri kepimo laiką sutrumpina daugiau nei du kartus. Tik tereikia įdėti šiek tiek daugiau mielių.

Yra galimybė visus produktus supilti iš anksto ir krosnelę užprogramuoti taip, kad duona būtų iškepta tą valandą, kai sėdatės prie stalo pusryčiauti arba grįžtate iš darbo. Beje, kepalo dydį taip pat galima reguliuoti savo nuožiūra, dedant daugiau arba mažiau receptūroje nurodytų produktų.

Paskaičiuota, kad naminė duona kainuoja maždaug du kartus pigiau nei pirktinė, net ir su produktų bei elektros sąnaudomis. Mat daugiausia elektros energijos duonkepė sunaudoja būtent kepimo metu, o tol, kol tešla maišoma, minkoma ir kildinama, elektros sąnaudos minimalios.

Duonkepėse galima kepti ne tik klasikinę juodą ar baltą, bet ir sveikuolišką, su sėlenomis, įvairiais grūdais, riešutais, šviežiais ir džiovintais vaisiais ar daržovėmis, duoną. Kepant galima rinktis tiek kvietinių, tiek ir grikių, ryžių, kukurūzų, avižinių miltų ar jų mišinį. Jose galima ne tik kepti duoną, bet ir pasigaminti kuo puikiausiai suminkytos tešlos (dauguma šeimininkių tešlos minkymą vadina pačiu nemaloniausiu procesu ruošiant kepinius) bandelėms, koldūnams, picos paplotėliams, išvirti uogienės, kompoto, kisieliaus.

Gardžios ir skalsios Jums naminės duonos