Atpigo Televizoriaus laikiklis Sbox CPLB-102M Televizoriai
41.78 € 47.14 € / 1 vnt

Atpigo TV laikiklis Sbox PLB-4269T (60-100/75kg/900x600) Televizoriai

Atpigo Televizoriaus laikiklis Sbox FS-500 (37-70/40kg/600x400) Televizoriai

Atpigo Televizoriaus laikiklis Sbox CPLB-9441 Televizoriai
52.28 € 55.37 € / 1 vnt

Atpigo Televizorius Manta 40LFN120TP Televizoriai
243.05 € 256.51 € / 1 vnt

Atpigo Televizoriaus laikiklis Sbox PLB-4986 (43-90/80KG/800X400) Televizoriai

Atpigo Televizorius Denver LED-1033 Televizoriai
124.13 € 127.62 € / 1 vnt

Atpigo Televizorius Manta 39LHN120TP Televizoriai
171.12 € 174.97 € / 1 vnt

Laikiklis Sbox PLB-7036F Televizoriai
28.25 € / 1 vnt

Televizoriaus laikiklis Manta P3 for 32-65 Televizoriai

Televizoriaus laikiklis Sbox PLB-7369F Televizoriai

Patarimai planuojantiems įsigyti naują televizorių

Rinkdamiesi naują televizorių savo namams, žmonės dažniausiai galvoja apie du dalykus: kokio dydžio televizorius bus, ir kiek jis kainuos. Kai kuriems pirkėjams šių veiksnių visiškai pakanka, kad išsirinktų norimą prekę. Vis dėlto, jeigu norite savo pinigus, skirtus televizoriui, panaudoti maksimaliai naudingai, turėtumėte žinoti šį tą daugiau.

Žinoma, mes nešnekame apie sudėtingus techninius dalykus, kurie daugeliui mūsų yra pernelyg sunkūs suprasti. Kalbame apie tai, kas svarbiausia eiliniui vartotojui. Taigi, apžvelkime svarbiausius aspektus, kurie turėtų rūpėti, perkant naują televizorių.

Ekrano tipai

Vienas iš svarbiausių pasirinkimų, leisiančių susiaurinti paieškų ratą – televizoriaus ekranas. Beveik visi dabar parduodami televizoriai skirstomi į tris pagrindinius tipus: LCD, LED ir OLED.

LCD (angl. Liquid Crystal Display), arba skystųjų kristalų televizorius: nors šį tipą baigia išstumti LED televizoriai, LCD televizorių vis dar galima rasti prekyboje. Pagrindinis šių televizorių privalumas, lyginant su kitais – sąlyginai mažesnė kaina. LCD televizoriai pasižymi gana nedideliu energijos suvartojimu ir neblogu spalvų atvaizdavimu. Paprastam žiūrėjimui tokio televizoriaus turėtų pakakti, tačiau jei norite žaisti naujausius kompiuterinius žaidimus, reikalaujančius aukšto kadrų dažnio, LCD televizorius nėra pats geriausias pasirinkimas. Be to LCD ekranų matymo kampas – labai ribotas, todėl žmogui, sėdinčiam į šoną nuo ekrano, matyti vaizdą bus sunkiau.

LED (angl. Light Emitting Diode): tai tas pats LCD televizorius, tik turintis LED foninio apšvietimo sistemą. Tuo jis skiriasi nuo LCD televizoriaus, kurio foniniam apšvietimui naudojamos liuminescencinės lempos. Čia reikėtų atkreipti dėmesį, ar jūsų pasirinktas modelis turi vietinio apšvietimo valdymo funkciją (angl. Local Dimming) – jos dėka televizoriaus vaizdas bus kontrastingesnis. Kuo didesnis kontrastas, tuo didesnis skirtumas tarp šviesiausių ir tamsiausių detalių, vadinasi, vaizdas tikroviškesnis. LED televizoriai suvartoja mažiau elektros energijos, nei LCD televizoriai, todėl yra šiek tiek brangesni.

OLED (angl. Organic Light Emitting Diode): šie televizoriai nuo anksčiau minėtųjų LCD televizorių skiriasi tuo, kad sukurti vaizdą čia naudojami spalvoti LED elementai, kuriems papildomas foninis apšvietimas nereikalingas. Tokiu būdu sukuriamas aukščiausios kokybės vaizdas, suvartojama ypač mažai elektros energijos, o televizoriaus korpusas – itin plonas. Be to, vaizdas juose kur kas ryškesnis, kas gali būti aktualu, jei planuojate žiūrėti televizorių šviesiuoju paros metu. Ką jau bekalbėti apie didelį vaizdo kontrastingumą, juodos spalvos gilumą, kas leidžia mėgautis sodriu ir realistišku vaizdu. Deja, dėl minėtų savybių, šių televizorių kaina kol kas gerokai didesnė, nei LCD modelių.

Raiška: Full HD ar 4K (UHD)?

Vis dažniau naujausių televizorių pristatymuose ir reklamose šmėžuoja 4K pavadinimas. Kas tai? Prisiminkite, kai pasirodė HD televizoriai, visur buvo akcentuojamas skaičius 1080. Lygiai tas pats vyksta ir šiuo metu, tik kylama dar vienu laipteliu aukščiau – pereinama prie ultra raiškiosios televizijos, arba UHD (angl. Ultra High Definition). Jei šiuo metu rinkoje dominuojančius Full HD 1080p ekranus sudaro 1080 pikselių vertikaliai ir 1920 pikselių horizontaliai, tai 4K (UHD) ekranuose telpa atitinkamai 2160 ir 3840 pikselių. Pastarųjų ekranų privalumai visiškai atsiskleidžia tik itin didelio dydžio televizoriuose, todėl prieš pirkdami gerai pasvarstykite, kokio dydžio televizoriaus Jums reikia. Didžiausias 4K televizorių trūkumas yra tas, kad šiuo metu vis dar nėra daug 4K kokybę atitinkančio vaizdo turinio, todėl paprasčiausiai nebus kaip tinkamai išnaudoti visų Jūsų naujojo televizoriaus savybių. Tokio televizoriaus įsigijimas – tai daugiau žingsnis į ateitį, viliantis, kad televizorius ilgiau nepasens.

Kontrastas

Kaip jau minėjome anksčiau, kontrastas turi labai didelę reikšmę vaizdui, todėl šis parametras visuomet nurodomas prie televizoriaus specifikacijų. Vis dėlto, skirtingi gamintojai dažnai skirtingai apibrėžia kontrasto dydį. Dažniausiai išvysite tokius skaičius, kaip 2000:1 ar 5000:1 – kuo didesnis skaičius, tuo kontrastingumas geresnis. Pasitaiko ir gamintojų, nurodančių kontrastą esantį, pavyzdžiui, 1000000:1, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad televizoriaus rodomas vaizdas bus geresnis, nei to, kurio kontrastas tėra 5000:1. Todėl geriausia yra pasikliauti įvairiais profesionaliais kontrasto matavimo testais, kurių rezultatus galima rasti internete, arba tiesiog lyginti kontrastą plika akimi, kuo tamsesnėje aplinkoje. Jei tam neturite laiko, ieškokite televizorių, kurių specifikacijose prie kontrasto yra prierašas True (liet. tikras) ar Native (liet. grynas), kaip priešpriešos dinaminiam kontrastui.

Spalvų atvaizdavimas ir gylis

Nors šį aspektą daugelis gamintojų nutyli, jis gali būti svarbus, ypač jei renkatės pigų televizorių. Įsitikinkite kad bito (informacijos matavimo vieneto) gylis yra 8 bitai vienam kanalui arba daugiau. Tai užtikrins, kad televizorius geba atkurti pakankamai spalvų ir vaizdas bus malonus akiai.

Vaizdo formatas (angl. Aspect Ratio)

Vaizdo formatas – tai ekrane rodomo vaizdo plotis ir aukštis. Nors vaizdo formatas nėra tai, į ką turėtumėte kreipti didžiausią dėmesį, tinkamas jo pasirinkimas gali lemti malonesnį žiūrėjimą. Viskas priklauso nuo turinio, kurį daugiausiai planuojate žiūrėti. Jei mėgstate žiūrėti filmus, tikriausiai norėsite rinktis platesnį televizorių, kad kuo didesnė ekrano dalis būtų užpildyta vaizdu, o ekrano viršuje ir apačioje neliktų tuščių juodų juostų. 16:9 formato ekranai yra pakankamai geras pasirinkimas, tačiau, jei mėgstate žiūrėti naujausią Holivudo produkciją, vertėtų pasidairyti 2:4:1 formato ekrano.

Vaizdo atnaujinimo dažnis (angl. Refresh Rate)

Vaizdas televizoriaus ekrane – tai milžinišku greičiu besikeičiantys statiški vaizdai, taip sukuriantys judančio vaizdo iliuziją. Vaizdo atnaujinimo dažnis nurodo, kiek kartų per sekundę vaizdas ekrane yra atnaujinamas. Jis matuojamas Hercais – televizoriaus specifikacijose Jūs galite išvysti nurodytą 50Hz, 100Hz ar net 200Hz vaizdo atnaujinimo dažnį. Didesnis atnaujinimo dažnis lemia geresnę vaizdo kokybę, sklandesnį jo vaizdavimą, todėl šis aspektas gali būti labai svarbus veiksmo filmų ar žaidimų mėgėjams. Nors gamintojų nurodomi duomenys paprastai būna tikslūs, skirtingai nei kontrasto atveju, kai kurie gamintojai mėgsta nurodyti didesnį, skaitmeniniu būdu pagerintą vaizdo atnaujinimo dažnį. Toks vaizdo pagerinimas turi savų privalumų ir trūkumų. Jis gali būti naudingas, žiūrint sporto transliacijas ar žaidžiant žaidimus, bet žiūrint filmus, toks vaizdas neretai erzina, nes atrodo nenatūraliai, lyg žiūrėtum muilo operą. Tačiau tokį skaitmeninį vaizdo apdorojimą galima bet kada išjungti.

Jungtys

Gali būti, jog Jūsų nusižiūrėtas televizorius turi daugiau jungčių, negu Jūs šiuo metu naudojate. Tačiau atsiminkite, jog naujas televizorius Jums tarnaus ilgus metus, todėl įvairių jungčių gausa yra didelis privalumas, galintis praversti ateityje. Trumpai apžvelgsime svarbiausias jungtis, kurias turėtų turėti šiuolaikinis televizorius:

HDMI jungtis. Bene svarbiausia jungtis, naudojama prie televizoriaus jungiant aibę skaitmeninių prietaisų, tokių kaip kompiuteris, Blu-ray grotuvas, naujausios žaidimų konsolės ir t.t. Šių jungčių televizoriuje turėtų būti bent 3-4.

Analoginė komponentinė jungtis. Ši jungtis reikalinga, norint prie televizoriaus prijungti analoginius prietaisus, tokius kaip VHS vaizdo grotuvus ar senesnės kartos žaidimų konsoles.

USB jungtis. Naudojama jungiant įvairias išorines laikmenas: kietuosius atminties diskus ar USB flash tipo atmintines. Televizoriuje turėtų būti bent dvi ar daugiau USB jungčių.

Tinklo jungtis. Nors šiuolaikiniuose televizoriuose dažniausiai veikia ir bevielis ryšys, tinklo jungtis užtikrina stabiliausią interneto ryšio tiekimą.

Skaitmeninė garso išvestis. Naudojama norint prie televizoriaus prijungti ausines ar išorinę garso sistemą.

Bluetooth ryšys. Juo patogu prie televizoriaus prijungti telefoną ar kompiuterį, šį ryšį naudoja ir dalis naujesnių išorinio garso sistemų.

Išmanusis televizorius – kas tai?

Daliai pirkėjų tai gali būti lemiamas veiksnys. Išmanieji televizoriai geba prisijungti prie interneto ir tokiu būdu transliuoti įvairų turinį: nuo YouTube klipų iki Netflix programėlės siūlomų filmų ar serialų. Didžioji dauguma išmaniųjų televizorių turi savo programėlių parduotuves, kuriose galima įsigyti ar veltui parsisiųsti įvairių programėlių bei žaidimų. Todėl, jeigu nenorite aplink televizorių apsikrauti papildomais prietaisais, išmanusis televizorius gali būti tai, jo Jums reikia.