Pasiūlymai
Populiariausios prekės

Virtuvinės plautuvės - kokią rinktis?

Kiekvienas, kuriam teko įrenginėti ar renovuoti virtuvę, žino, ką reiškia priimti aibę sprendimų per labai trumpą laiką. Todėl iš anksto planuoti būsimus pirkinius bei susipažinti su potencialiais pasirinkimais yra tiesiog būtina, jei norite išvengti galimo streso. Šį kartą aptarsime virtuvines plautuves, konkrečiau – medžiagų pasirinkimą.

Kaina, funkcionalumas ir estetika – trys pagrindiniai svertai, renkantis virtuvinę plautuvę. Pavyzdžiui, galite įsigyti puikią nerūdijančio plieno kriauklę už tikrai patrauklią kainą, tačiau turėkite galvoje, kad tokios plautuvės lengvai braižosi, be to, ant jų itin greitai išryškėja kalkių nuosėdos. Degto molio arba ketaus kriauklės yra gražios, tačiau teks dažnai pasiraitoti rankoves, norint palaikyti baltumą ir nepriekaištingą išvaizdą. Akmens masės (granito) plautuvės tampa vis populiaresnės, tačiau jos dažnai pasižymi santykinai didele kaina ir taip pat nėra nepažeidžiamos.

Neapsisprendžiate, kas geriausiai tiktų jūsų virtuvei? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie populiariausių šiandienos virtuvinių plautuvių medžiagų savybes.

Nerūdijantis plienas

Nerūdijančio plieno plautuvės – populiariausia virtuvinių plautuvių rūšis. Tokios virtuvinės plautuvės atsparios karščiui bei dėmėms, jų galima įsigyti įvairiausių tipų, stilių ir dydžių. Rekomenduojame rinktis šlifuoto metalo arba satino, o ne veidrodinę apdailą – taip kalkių dėmės ir įbrėžimai bus mažiau pastebimi. Ieškokite plautuvių, kurių dugne įmontuoti garsą sugeriantys kilimėliai. Bandymų metu nustatyta, kad būtent šis kilimėlis, o ne garsą absorbuojanti danga ar storesnis plieno sluoksnis, efektyviausiai mažina triukšmą, kuris yra viena didžiausių nerūdijančio plieno plautuvių bėdų.

Nerūdijančio plieno plautuvių kainos – labai įvairios, tačiau galima nesunkiai rasti geros kokybės nerūdijančio plieno kriauklę už nedidelę sumą. Dėl šios priežasties tokią plautuvę verta rinktis turintiems ribotą biudžetą.

Akmens masė

Akmens masės plautuvės puikiai atrodo, yra tvirtos ir ant jų beveik nesimato kalkių nuosėdų bei įbrėžimų žymių, skirtingai nei ant nerūdijančio plieno plautuvių. Spalvų gama labai įvairi: pradedant neutraliais šviesiais atspalviais, baigiant ruda ar juoda spalvomis, kurios puikiai maskuoja nešvarumus. Nors šios kriauklės yra gana patvarios, jos gali įtrūkti, todėl jas transportuojant bei montuojant reiktų būti atsargiems.

Keramika

Keramikinės plautuvės sulaukia vis daugiau populiarumo pirkėjų tarpe. Taip yra ne tik dėl to, kad jų paviršius švelnus it šilkas ir tokias kriaukles itin malonu liesti: keramikinės plautuvės, jei tinkamai prižiūrimos ir reguliariai valomos, gali tarnauti ilgus metus. Prižiūrėti jas itin paprasta – pakanka kartas nuo karto nuplauti vandeniu. Tokio tipo plautuvės, pagamintos iš degto molio, idealiai tinka tradiciniams ir kaimiško stiliaus interjerams.