Aliuminio strypas D120 AW2024 Aliuminis

Aliuminio strypas D 130 AW6082 Aliuminis

Aliuminio strypas D-16T diam 30 Aliuminis

Aliuminio strypas D160 AW6082 Aliuminis

Aliuminio lakštas 0,5x1000x2000 Aliuminis

Aliuminio strypas AW2024 diam20 Aliuminis

Aliuminio savybės ir jo panaudojimas

Aliuminis – tai spalvotasis metalas, kuris pasižymi aukštu elektros laidumu, geru plastiškumau, bet turintis žemas mechanines savybes. Skistomas dar į pirminį ir antrinį aliuminį.
Aliuminis - minkštas, lengvas, sidabriškai baltas metalas su dideliu šilumos ir elektros laidumu. Aliuminio lydymosi temperatūra yra 660 ° C. Pagal metalų išgavimą žemėje aliuminis užima pirmą vietą.
Prie aliuminio ir jo lydinių privalumų galima būtų priskirti jo mažą tankį (2,7 g/cm3), santykinai dideles stiprumo charakteristikos savybes, gerą šilumos ir elektros laidumą, praktiškumą, bei didelį atsparumą korozijai. Esant šių savybių kombinacijai aliuminį galima būtų priskirti prie svarbiausių pramoninių žaliavų. Aliuminis yra plačiai naudojamas kaip konstrukcinė medžiaga. Pagrindiniai aliuminio privalumai:
1. Metalas yra lengvas;
2. Atsparus korozijai (ore aliuminis nedelsiant pasidengia kieta aliuminio folija Al2O3, kuri užkertą kelią jo tolesniam oksidacijos procesui);
3. Lengvai štampuojamas;
4. Didelis šilumos laidumas, aliuminio junginiai netoksiški.

Visų pirma, šios savybės leido aliuminiui išpopuliarėti gaminant virtuvės indus, aliuminio folijai, bei maisto ir pakuočių gamyboje.
Pagrindinis aliuminio kaip konstrukcinės medžiagos trūkumas yra - mažas atsparumas linkimui, todėl jį paprastai lydo kartu su nedideliu kiekiu vario ir magnio (lydinys vadinamas duraliuminis).
Aliuminio elektros laidumas yra panašus į vario, prie viso to aliuminis yra pigesnis už pastarąjį. Todėl jis yra plačiai naudojamas elektrotechnikoje gaminant laidus juos ekranuojant ir netgi mikroelektronikoje naudojant puslaidininkius gaminant mikroschemas. Tiesa, kad aliuminis kaip elektrotechnikos medžiaga turi ir nemalonią savybę - dėl savo kieto oksido plėvelės jį sunku lituoti. Dėka visų savybių komplekso, aliuminis plačiai paplitęs, vėdinimo įrenginiuose.
Naudojant lydinius iš aliuminio statyboje, sumažina kitų metalų panaudojimą, pagerina patikimumą ir ilgaamžiškumą ekstremaliomis sąlygomis (žema temperatūra, žemės drebėjimas ir t.t) veikimą.
Aliuminis yra plačiai naudojamas įvairių rūšių transporto sferoje. Šiuo metu aliuminio lydiniai yra plačiai naudojami aviacijoje, tai kone pagrindinė konstrukcinė medžiaga orlaivių gamyboje. Aliuminis ir jo lydiniai vis dažniau naudojami laivų statyboje. Iš aliuminio lydinių gaminami korpusai, denio antstatai, ryšių ir įvairių tipų laivų įrenginiai. Šiuo metu daromi aliuminio putų tyrimai kaip ypač stipri ir lengva medžiaga.