Patarimai perkantiems skaitmeninį kūno termometrą

Kokybiško skaitmeninio termometro savybės

Tikslūs temperatūros rodmenys. Kad ir kiek kitų funkcijų jis turėtų, termometras pirmiausiai turėtų tiksliai fiksuoti kūno temperatūrą.

Greiti rezultatai. Matuojant temperatūrą skaitmeniniu termometru, jūs arba jūsų sergantis vaikas turite laikytis ramiai ir nejudėti, kol matavimas bus baigtas. Spartus termometras palengvina matavimo procesą: jums nereikės atlikti pakartotinių matavimų vien dėl to, kad nuslydo ranka, ar sujudėjo jūsų vaikas. Geriausi skaitmeniniai termometrai pateikia rodmenis per 10 sekundžių ar dar greičiau.

Patogios matavimo vietos. Tinkamiausia matavimo vieta (tiesioji žarna, burna, pažastis ar kakta) priklauso nuo paciento amžiaus ir poreikių. 3-ejų metų ir jaunesniems vaikams, temperatūra tiksliausiai išmatuojama tiesiojoje žarnoje.

Garsinis signalas ir ekranas su pašvietimu. Tam, kad nepažadintumėme šalia miegančių žmonių ar netrikdytume sergančio vaiko miego, neretai temperatūrą tenka matuoti tamsoje. Tokiu atveju, ekranas su pašvietimu ir pyptelėjimas, nurodantis, kad matavimas atliktas, gali labai praversti. 

Įspėjimas apie karščiavimą. Kai kurie skaitmeniniai termometrai duoda spalvinius įspėjimus, nurodančius apie aukštą temperatūrą. Tokiu atveju, jums net nebūtina žiūrėti į ekrano rodmenis, kad žinotumėte, jog temperatūra aukštesnė, nei įprasta.

Atmintis, skirta ankstesniems rodmenims išsaugoti. Daugelis skaitmeninių kūno termometrų turi vidinę atmintį, kurioje saugomi nuo vieno iki trisdešimties ankstesnių temperatūros rodmenų. Taip jums nebereikės užsirašinėti naktį ar anksti ryte paimtų rodmenų.

Ilgas maitinimo elementų tarnavimo laikas. Kad ir kokius maitinimo elementus jūsų skaitmeninis termometras naudotų – sagos tipo, ar standartinius šarminius elementus, – kuo ilgiau jie tarnaus, tuo mažiau turėsite rūpesčių juos keičiant.

Naudingi patarimai

Pagalvokite apie paciento amžių. Daugelis gydytojų vis dar pataria naudoti tiesiosios žarnos termometrą vaikams iki trejų metų amžiaus, tačiau rekomenduoja kitų tipų termometrus vyresniems vaikams ir suaugusiems, kuriems temperatūros matavimas tiesiojoje žarnoje gali būti nemalonus. Jei asmuo, kurio temperatūrą matuojate, matavimo metu būna neramus, proceso palengvinimui rinkitės spartesnį ar mažiau invazinį termometrą.

Kada paprastai matuojate temperatūrą? Susirgus naujagimiui, tėvai neretai matuoja temperatūrą naktį, kai kūdikis yra ramesnis. Tuo tarpu vyresniems vaikams ir suaugusiems temperatūra paprastai matuojama dienos metu. Taigi, jei temperatūrą matuosite naktį, atsiminkite porą svarbių faktorių, kurie gali turėti įtakos matavimo sėkmei: 1. termometro pypsėjimo garsas, kuris gali pažadinti kitus; 2. termometro invaziškumo lygis (invazinis termometras gali pabudinti patį pacientą).

Ar jums reikalinga temperatūros dokumentacija? Jei naudojate skaitmeninį termometrą vaisingumo stebėjimui arba lėtinės ligos atveju, kai reikalinga nuolatinė reguliari dokumentacija, ieškokite termometro, kurio vidinėje atmintyje būtų galima išsaugoti kuo daugiau ankstesnių rodmenų. Termometro gebėjimas išsaugoti 20 ar 30 rodmenų yra labai patogus būdas sutaupyti laiko.

Ar termometras bus naudojamas daugiau nei vienam asmeniui? Jei ieškote skaitmeninio termometro visai šeimai, ieškokite modelio su lengvai valomu zondu arba vienkartiniais keičiamais zondo dangteliais. Tai ypač svarbu, jei jūs naudojate tą patį termometrą tiesiosios žarnos bei kitų vietų temperatūrai matuoti. Tokiu atveju, daugelis vartotojų turi du termometrus: vieną, skirtą matavimui tiesiojoje žarnoje, o kitą – kitoms kūno vietoms.

Pabaigai

Tikimės, kad šie patarimai padės lengviau apsispręsti, kokį skaitmeninį kūno termometrą pasirinkti. Kviečiame apsilankyti b-a.eu internetinėje parduotuvėje – čia rasite platų kūno termometrų ir kitos medicinos įrangos asortimentą, patrauklias kainas ir gausybę akcijų. b-a.eu – pirk pigiau ir patogiau!