Stumdomi, atveriami, dvivėriai kiemo vartai ir varteliai


Išsirinkti kokybiškus ir tinkamus kiemo vartus gali būti tikras iššūkis. Rinkoje egzistuoja daug įvairių pasirinkimų - stumdomi ir atveriami kiemo vartai, dvivėriai vartai ir kiti. Jie gali būti su automatika arba stumdomi, atveriami be jos. Kiemo vartai yra gaminami įvairių matmenų, formų, stilių bei spalvų. Vartai gali būti modernaus ar klasikinio dizaino, pagaminti iš skirtingų medžiagų (medis, metalas). Dažniausiai kiemo vartų karkasas gaminamas iš tam tikros formos (kvadrato ar stačiakampio) metalinio vamzdžio, ant kurio vėliau tvirtinamos medinės lentos, profiliuota skarda ir kita vartų apdaila.

Prieš renkantis, pirmiausia reikėtų nuspręsti, kokio tipo kiemo vartai jums yra reikalingi. Priklausomai nuo kiemo tipo, įvažiavimo dydžio ir kitų aspektų yra pasirenkamas vartų atvėrimo pobūdis. Norint privatumo, geriausia rinktis aklinus ir aukštus kiemo vartus. Tiesa, reikia nepamiršti, kad kiemo vartai gali sumažinti arba atvirkščiai, padidinti kiemo erdvę. Būtent aklini kiemo vartai gali vizualiai sumažinti erdvę, todėl jei jums to nereikia, reikėtų rinktis ne tokius uždarus vartus.

Jei reikėtų išskirti, kokie yra geriausi kiemo vartai, atsakymas būtų labai paprastas - tokie vartai, kurie yra kokybiški, patogūs, praktiški, saugūs ir atitinka individualius jūsų poreikius.

Kokie yra skirtumai tarp stumdomų ir atveriamų kiemo vartų


Stumdomi kiemo vartai dažniausiai yra statomi kiemuose, kuriuose įvažiavimas yra su nuolydžiu. Šie vartai tvirtinami ant betoninio pamato, yra montuojama vežimėlių sistema, kuria vartai nuslenka išilgai tvoros. Tokie vartai užima mažai vietos vidinėje kiemo pusėje.

Atveriami kiemo vartai - tai klasikiniai kiemo vartai, kurių pagrindinė konstrukcinė dalis yra kvadratinis rėmas su vyriais. Šie vartai yra tvirtinami ant betoninių ar metalinių stulpų. Atsižvelgus į vartų svorį ir matmenis yra parenkami skirtingo dydžio stulpai ir jų pamato dydis. Dažniausiai tokie vartai yra dvivėriai. Tokia konstrukcija padaro vartus lengvesnius, sumažina sąvarų judėjimo spindulį. Be to, atveriami vartai paprasčiau montuojami ir yra pigesni.

Žiūrint iš praktinės pusės, stumdomi kiemo vartai yra šiek tiek praktiškesni. Jie užima mažiau vietos kieme, turi mažesnį pasipriešinimą nenukastam sniegui (kas labai svarbu mūsų klimato sąlygomis). Be to, dėl atidarymo pobūdžio, stumdomi kiemo vartai leis paprasčiau įvažiuoti į kiemą, be to, jei kieme vietos yra nedaug, atveriamų vartų negalėsite uždaryti, tam trukdys jūsų automobilis. Į šoną stumdomi vartai tokios problemos nesukelia.

Apibendrinant, atveriami kiemo vartai netinka, jeigu kieme stovintis automobilis trukdo vartų uždarymui, yra didelis kiemo nuolydis arba nėra pakankamai laisvos erdvės atidaryti vartus į gatvę. Stumdomi kiemo vartai nebus praktiški jei neturės pakankamai vietos nuvažiavimui į šoną.

Pramoniniai kiemo vartai


Pramoniniai kiemo vartai gali būti tiek atveriami, tiek stumdomi. Jie yra skirti įvažiavimo į įvairias teritorijas užtvėrimui ir pravažiavimo kontrolei užtikrinti. Įprastai pramoniniai kiemo vartai yra ilgesnių matmenų, stipresnio, tvirtesnio metalo profilio, gaminami specialiai montavimui tokiose aplinkose. Pramoniniai kiemo vartai gali būti užpildyti vamzdeliais, tvoriniu segmentu ar kitu užpildu. Labai svarbu, kad pramoniniai vartai būtų pagaminti iš kokybiškų, aplinkos poveikiui atsparių medžiagų. Ypač svarbu, kad tokių vartų elementai būtų apsaugoti nuo rūdžių atsiradimo. Vartus dengiant antikorozine danga naudojant karštą cinkavimą ir miltelinį dažymą vartai apsaugomi nuo aplinkos poveikio.

Pramoniniai kiemo vartai gali būti valdomi automatika arba rankiniu būdu. Jei vartai nėra labai dideli ir sunkūs, jų nereikia dažnai atverti, pakaks ir kiemo vartų bet automatikos, tačiau jei pramoniniai vartai yra sunkūs, o jūs norite taupyti laiką, vartų automatika šiuo atveju yra idealus sprendimas. Jums nereikės kas kartą atverti ar stumdyti sunkių vartų.

Automatiniai kiemo vartai - praktiškas, o kartu ir komfortiškas sprendimas


Šiandien vis populiaresni tampa automatiniai kiemo vartai, nes jais patogu naudotis darganotą rudenį, šaltą žiemą, kada nesinori išlipti iš automobilio ir atidarinėti vartų rankiniu būdu. Jei planuojate naudoti vartų automatiką, stumdomiems vartams reikės tik vienos pavaros, o atveriami kiemo vartai yra valdomi dviem pavaromis. Nusprendus įsigyti vartų automatiką, rekomenduojame rinktis kokybišką, kad ir brangesnę įrangą. Tada būsite tikri, kad turite patikimą vartų atidarymo sistemą, kuri tarnaus žymiai ilgiau.

Kiemo varteliai


Kiemo varteliai yra skirti patekti, o kartu ir apriboti įėjimą į tam tikrą teritoriją. Jei planuojate tverti tvorą, jums bus reikalingi ir patikimi kiemo varteliai. Įprastai yra gaminami metaliniai kiemo varteliai iš tvirto, plieninio profilio. Cinkuoti, milteliniu būdu nudažyti varteliai bus atsparesni aplinkos poveikiui. Varteliai gali būti su tvoros segmento, vamzdelių ar kitu užpildu.

Dėl saugumo, įsigykite vartelius su spyna ar užraktu. Taip pat galima įmontuoti ir elektroninę spyną, valdomą elektromagnetiniu užraktu. Tokiu būdu, jūs galėsite atidaryti vartelius per nuotolį ir įleisti asmenis į teritoriją.

Nuo ko priklauso kiemo vartų kaina


Nustumiami vartai, jei įmanoma juos sumontuoti, sutaupo vietos, bet yra brangesni, nes jiems dar papildomai yra reikalingas pamatas ir montuojamas gembinis komplektas. Tad įprastai kiemo vartų kaina priklauso nuo vartų tipo, jų dydžio, gamyboje naudojamų medžiagų, taip pat kaina gali skirtis atsižvelgiant į tai, kokius priedus užsisakysite.

Mūsų kataloge rasite itin platų kiemo vartų bei vartelių pasirinkimą. Skirtingo stiliaus, dydžių ir tipo vartai tiks tiek dideliems, tiek ir ribotą erdvę turintiems kiemams. Esame tikri, kad čia rasite geriausią ieškomą variantą. Atminkite, kad tik patikrintų gamintojų kiemo vartai atitiks visas reikiamas technines charakteristikas ir tarnaus žymiai ilgiau.

Dažnai taikome akcijas, todėl kiemo vartus akcijos metu įsigysite už itin patrauklią kainą.

Nesate tikri, kokie stumdomi ar atveriami kiemo vartai jums geriausiai tiktų? Reikia išsamesnės konsultacijos dėl pramoninių kiemo vartų pasirinkimo? Susisiekite su mumis. Supažindinkite su poreikiais ir mes paruošime konkretų pasiūlymą, atitinkantį jūsų lūkesčius ir finansines galimybes.