Vandens pramogos
Vandens pramogos yra vandenlentė, vandens atrakcionai, vandens slidės, vandens apranga, nardymo komplektai, nardymo vamzdeliai ir kita.
Renkantis vandenlentę reikia atkreipti dėmesį ne tik į jos dizainą, spalvą, gamintoją, kainą, bet ir į tinkamą svorį, pelekus ir kita.
Tinkamas vendenlentės svoris palengvina čiuožimą ir triukų atlikimą. Nuo medžiagų iš kurių yra pagaminta lenta priklauso jos svoris. Šiandien populiariausia medžiaga yra penopoliuretanas, kuris iš viršaus dengiamas grafitu ir stiklo pluoštu. Kuo vandenlentė yra lengvesnė, tuo ji yra brangesnė.
Vandenlentės ilgis ir plotis turi atitikti raiderio ūgį ir svorį. Internete jūs galite rasti šių atitikmenų lenteles. Jei abejojate pateiktais duomenimis, tai vertėtų rinktis kiek ilgesnę lentą. Aukštesni žmonės gali jaustis nekomfortiškai čiuoždami mažesne vadenlente. Trumpesnė vandenlentė gali būti mažiau stabili darant posūkius ar kylant iš vandens. Paprastai vandenlentės yra 120-150 cm, o jų plotis proporcingas ilgiui. Pagal išilginį vandenlentės išlenkimą galima spręsti apie lentos „charakterį“. Kuo išlenkimas didesnis, tuo stabilesnis ir minkštesnis bus nusileidimas. Jei išlenkimas nedidelis, tai įsibėgėjimas ir čiuožimas ant vandens paviršiaus bus stabilesnis.
Vandenlentės pelekai, lentai suteikia stabilumo, kai yra čiuožiama vandens paviršiumi ir nusileidimo metu. Vandenlentės pelekai dar kitaip gali būti vadinami kyliais, kyliukais ar finais. Pelekai neleidžia vandenlentei nekontroliuojamai sukiotis iš vienos pusės į kitą. Su pelekais yra parduodamos visos vandenlentės. Pelekus galima keisti ir pavyzdžiui čiuožiant dideliais pelekais tiesiai, jie suteikia didesnį stabilumą. Didesni pelekai yra labiau skirti pradedantiems arba tiems, kurie čiuožia banguotu vandens paviršiumi. Na, o mažesni pelekai gali būti skirti tiems, kurie moka daryti posūkius ar kitaip manevruoti vandenlente ir jie labiau yra tinkami ramiam vandens paviršiui.
Paprastai prie vandenlentės yra tvirtinami du pelekai, na o naujausiose vandenlenčių komplektacijose yra 4-6 pelekai. Vandenlentės geresnės yra toks, kurių pelekai nėra nuimami, o išformuoti dugne ir sudaro vieną visumą.
Vandens atrakcionai suteiks didelio džiaugsmo ne tik Jūsų mažiesiems, bet ir tėveliams. Juos galite rinktis iš vienviečių, dviviečių, triviečių ir kita. Tad laiką vandenyje galite praleisti kartu su visa šeima ar draugais. Turint nuosavą vandens atrakcioną galėsite bet kada ir bet kur džiaugtis šia pramoga.
Vasaros metu, tai gali būti viena smagiausių ir įdomiausių pramogų, prie vandens telkinių.
Taip pat vandens atrakcionus galite rinktis iš patvarių medžiagų, jie gali turėti kelis pelekus, kurie plaukiojant palaiko stabilumą, gali būti pagalvėlės keliams ir alkūnėms, rankenos už kurių galite laikytis ir kita.
Vandens atrakcionus naudoti yra labai paprasta, paprasčiausiai kai norėsite juo pasinaudoti, reikės jį pripūsti ir galėsite skrieti vandeniu.
Vandens atrakcionus galite rinktis specialiai savo mažyliams, kurie yra gaminami taip kad būtų tam tikros apsaugos ir neleistų Jūsų vaikui iškristi. Vandens atrakcionas – pavyzdžiui vandens ratas, gali būti puiki dovana Jūsų mažyliui.
Vandens atrakcionus reikėtų rinktis iš patikimų gamintojų, kurie garantuoja savo prekės kokybę, ilgaamžiškumą ir kita.
Vasariškos vandens pramogos Lietuvoje kasmet tampa vis įvairesnės, kokybiškesnės, įdomesnės. Dar palyginti neseniai modernūs vandens kateriai, skrodžiantys veidrodinį upės ar ežero paviršių, mums buvo daugiausiai pažįstami tik iš televizijos laidų ar kino filmų. Tačiau laikai keičiasi ir pasiplaukiojimai kateriais, jų tempiamomis vandens slidėmis tapo dažnas reiškinys, o ypač didžiuosiuose Lietuvos ežeruose.
Ko gero nėra žmogaus, kuriam nepatiktų pračiuožti vandens paviršiumi ir gauti didelę adrenalino dozę. Tai yra viena populiariausių vandens pramogų. Labiau patyrę gali čiuožti ir viena slide.
Vandens slides galite įsigyti ir turėti nuosavas, arba išsinuomoti. Pradedantiems slidžių paviršiaus plotas yra didesnis, taip pat slidžių priekinė dalis yra platesnė, todėl jomis yra itin lengva ir paprasta skrieti. Taip pat tokios slidėmis čiuožimas yra itin stabilus.
Pramokus čiuožti vandens slidėmis galite dalyvauti varžybose ir rungtyniauti su kitais mėgėjais ar profesionalais.
Ant vandens kateriu greitį galima pasiekti gana didelį, todėl reikėtų jį rinktis kuo saugesnį, nes jeigu ištrūktumėte iš slidžių apkaustų dideliu greičiu ir rėžtumėtės į vandenį galite stipriai nukentėti. Yra tokių atvejų, kai profesionalai sportinėse varžybose nuo patirtų traumų neišgyveno.
Vandens slidžių sportas priklauso tiesiogiai ir nuo oro sąlygų, nes oro sąlygos tam turi būti tinkamos, paviršius turi būti ramus ir kita.
Visi, kas bent kartą yra išbandę nardymą, neleis sumeluoti, kad po vandeniu slypi nepakartojamas gamtos grožis, stebina vandens gyventojų gyvenimas, o tvyranti ramybė bei atsiveriantys vaizdai tiesiog užburia ir abejingų tikrai nepalieka. Tad jeigu ir Jus žavi nardymas ir viliote vilioja kelionės po povandeninį pasaulį, nepraleiskite progos įsigyti tam reikalingo kokybiško inventoriaus.
Į nardymo komplektus įeina plaukmenys, nardymo kaukė, vandens batai, akiniai ir kita.
Plaukmenys, dėka savo formos užtikrina greitesnį plaukimo greitį. Pelekai sukurti pagerinti plaukimo techniką. Kojos pėda plaukmenyje turi jaustis laisvai. Reikėtų nepamiršti, kad atvėsus orams norėsis užsidėti ir storesnę kojinę, todėl numatykite tai ir pirkite bent 2-3 dydžiais didesnius plaukmenis nei Jūsų kojos dydis.
Nardymo kaukės su vamzdeliu forma gali puikiai derėti prie Jūsų veido, o dideli akiniai gali užtikrinti puikų matomumą. Reguliuojami dirželiai leis lengvai reguliuoti dydį pagal poreikius.
Renkantis kaukę, atkreipkite dėmesį į jos tūrį (dydį). Kuo ji mažesnė, tuo lengviau bus sulyginti slėgį. Neriant gilyn slėgis slegia kaukėje esančią oro ertmę, todėl didesnei kaukei Jums reikės sueikvoti daugiau oro, norint joje išlyginti slėgį. Kuo mažesnis kaukės tūris, tuo mažiau oro reikės slėgio išlyginimui. Atkreipkite dėmesį, kad mažo tūrio kaukės gerai tinka laisvajam nardymui, bet nelabai pritaikytos povandeninei medžioklei, kur gylis nėra didelis, tačiau matomumas reikalingas kuo geresnis. Povandeninėje medžioklėje rinkitės plataus matomumo kampo kaukes.
Vamzdelis turėtų būti „minkštas“, kad kuo mažiau priešintųsi ir trukdytų neriant. Neriant vamzdelį būtina išspjauti, nelaikyti burnoje. Tai saugumo technikos sumetimais.
Nesvarbu ar Jūsų esate mėgėjas ar profesionalus nardytojas, visada reikia išsirinkti tinkamą ir patogią Jums įrangą.
Nardymas su vamzdeliu tampa vienu populiariausiu vandens sportu, ypatingai turistinėse zonose prie vandens telkinių. Nardymas su vamzdeliu tinka visai šeimai ir reikalauja mažai pastangų bei lėšų. Nardant su vamzdeliu užlaikius kvėpavimą galima tiesiog mėgautis povandeninio pasaulio grožiu, o kas svarbiausiai, kad Jums nereikės tam didelių lėšų.
Jeigu įsigysite povandeninį šautuvą, Jūs puikiausiai galėsite užsiiminėti povandenine medžiokle, o įsigiję dar ir povandeninį foto aparatą galėsite įamžinti ir povandeninius, gražius vaizdus.
Tačiau neriant pirmą kartą su nardymo vamzdeliu reikėtų išklausyti instruktoriaus mokymus, nes tada galėsite išvengti traumų ir mėgautis nardymu.
Instruktorius Jus gali išmokinti: kaip pasirinkti, naudoti ir prižiūrėti nardymui su vamzdeliu skirtą įrangą; kaip kvėpuoti per vamzdelį; kaip nerti po vandeniu užlaikius kvėpavimą; saugų įšokimą į vandenį ir iškilimą į paviršių ir daug kitų svarbių dalykų.
Vamzdelis naudojams paviršiniam nardymui nenaudojant kvėpavimo įrangos, angliškai – snorkelling, arba nardant su įranga, tuo metu kai naras yra vandens paviršiuje tam kad neeikvoti oro iš savo baliono.
Svarbiausiai renkantis nardymo vamzdelį yra komfortas. Įsitikinkite, kad kandiklis Jums yra patogus, kvėpavimas yra lengvas, vamzdelis lengvai ir paprastai prisitvirtina prie kaukės. Kuo didesnis yra vamzdelis, tuo didesnis pasipriešinimas plaukiant po vandeniu.