Bituminiai lakštai


Bituminiai banguoti lakštai yra skirti naujų šlaitinių stogų dengimui bei senų stogų renovacijai, taip pat apvaliems angarams dengti, fasado sienoms. Tai lengvai apdirbama, ilgaamžė stogo danga. Bituminiais lakštais dengtas stogas įgyja puikų estetinį vaizdą, nes galima rinktis iš daugybės skirtingų spalvų ir raštų, o pats stogo klojimas yra itin nesudėtingas.

Bituminiai lakštai yra gaminami skirtingų spalvų, gamintojų (GUTTANIT, BITUWELL, ONDULINE, KARTONSEC, AQUAWELL ir kita), kainų, raštų, išmatavimų ir kitų parametrų.

Nuo gamintojo priklauso ir bituminio lakšto kokybė, todėl rinkitės patikimą gamintoją, kad paskui nereikėtų stogo dengti iš naujo. Perkant lakštus reikėtų žiūrėti ar gamintojas turi sertifikatus ir savo gaminiams suteikia garantiją.

Bituminius lakštus galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, nes čia galite rinktis iš plataus asortimento, nereikia gaišti laiko važinėjant į parduotuves, galima sutaupyti pinigų, nereikia rūpintis specialiu transportu.

Bituminiai stogai - privalumai ir trūkumai


Bituminiais lakštais dengti stogą kainuoja pigiausiai, tačiau ši stogo danga nepasižymi ilgaamžiškumu, jautriai reaguoja į temperatūrų svyravimus ir kitą aplinkos poveikį. Tiesa, tokių lakštų privalumai yra tai, kad darbus galite patys nesudėtingai atlikti, toks stogo dengimas yra nebrangus, didelio kiekio montavimo galimybės, natūralios spalvos, sudėtyje nėra asbesto, tinka perdirbimui. Bituminiai stogai yra lengvi.

Bituminius lakštus taip pat galima panaudoti sienų apdailai, stogų renovacijai, dengiant naują stogą ir kita. Taigi šios dangos panaudojimas yra gana platus. Bituminiai lakštai gali būti panaudoti įrenginėjant gamybos pastatus, sandėlius, žemės ūkio pastatus, privačius pastatus, sodo pastoges, komercinius pastatus, vasarnamius ir kita.
 
Bituminiai lakštai yra pritvirtinami specialiais vinimis (dantytaisiais vinimis) ir plaktuku. Taip pat ant vinies užmaunama guminė poveržlė, kuria lakštai, kalant juos per viršutinę bangą, stipriai prispaudžiami. Vinies strypelio dantukai ir įdubos, veikiant temperatūros skirtumams, neleidžia viniai išsitraukti.

Bituminių lakštų spalva natūralios oksidacijos metu gali nežymiai kisti, o lakšto paviršius pasidaro šviesesnis ir spindi.

Taigi bituminiai lakštai – tai nebrangi stogo danga, panaši į šiferį, tačiau ji lengvesnė, lankstesnė ir kita. Jeigu norite, kad bituminiai lakštai būtų elastingi ir atsparūs įvairioms klimato sąlygoms reikėtų du kartus nudažyti dangą akriliniais dažais.