Pasiūlymai
Populiariausios prekės

Sienų apdailos medžiagos 

Sienų apdailos medžiagas sudaro dailylentės (PVC, MPP, medžio), dekoratyvinės plokštės, kamštinė danga, stiklo audinio tapetai, viniliniai tapetai ir kt.

Ruošiantis namus atnaujinti, pirmiausiai reikėtų galvoti ne apie norimų dažų, tapetų ir kt. spalvą, o apie sienos apdailos medžiagų kokybę. Kokias sienų apdailos medžiagas rinksitės priklauso nuo patalpų paskirties, drėgnumo, žmonių judėjimo intensyvumo, taip pat labai svarbu yra naudojamų medžiagų sudėtis, kad medžiagos nebūtų kenksmingos sveikatai.

Viena iš klasikinių sienų dekoravimo priemonių yra tapetai. Šiai dienai tapetų pasirinkimas yra didžiulis, tad tapetus gali išsirinkti ir pats įnoringiausias pirkėjas. Tapetai gali būti stiklo audinio ar natūralaus pluošto tapetai, fototapetai, ir jau nuo seno visiems žinomi popieriniai, viniliniai ar flizelininiai tapetai.

Taip pat tapetus galima gražiai derinti tarpusavyje su dažais. Galimybė rinktis iš gausybės raštų, spalvų, faktūrų leidžia įgyvendinti net ir įmantriausius norus.

Taigi vieni iš populiariausių tapetų yra vaniliniai tapetai. Viniliniai tapetai - tai popieriaus arba flizelino pagrindas su skirtingo tankumo polivinilo danga, suteikiančia tapetams patvarumo ir atsparumo vandeniui. Visi šios rūšies tapetai pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis: atsparūs mechaniniam poveikiui, plovimui ir ultravioletiniams spinduliams. Jie yra elastingi. Didelis spalvų ir raštų pasirinkimas.

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad tapetai gražiai ir ilgai stovėtų išsirinkti kokybiškus klijus, kurie yra skirti sienoms tapetuoti.

Dažomieji tapetai yra trijų rūšių: popieriniai, stiklo audinio ir viniliniai tapetai.

Stiklo audinio tapetai pasižymi natūralumu. Aukštoje temperatūroje lydant smėlį išgaunami stiklo siūlai, iš kurių audžiamas sienų apmušalų audinys. Tapetų raštas ir faktūra (smulkesnė ar stambesnė) priklauso nuo siūlų kiekio ir jų sumezgimo technologijos. Tai vieninteliai dažomieji tapetai, atsparūs drėgmei, todėl juos drąsiai galima klijuoti vonioje, virtuvėje, nešildomame sodo namelyje ar net rūsyje.

Stiklo audinio tapetai yra atsparūs trinčiai. Jie dažnai dekoruojami tose patalpose, kur yra vaikštoma daug žmonių.

Nors klijuoti šiuos sienos apmušalus gana paprasta, tačiau dėl stiklo plaušelių dirbti su jais nėra malonu. Stiklo plaušeliai dirgina kvėpavimo takus, dirbant be pirštinių į rankas gali prilįsti rakščių.

Nedažytų stiklo audinio dažomųjų tapetų negalima palikti, nes toks paviršius nėra malonus liesti, kambario ore pasklidę audinio plaušeliai dirgina odą ir kvėpavimo takus.

Kamštinė danga nelaidi vandeniui, orui, nepūna, ilgaamžė. Gera garso ir šilumos izoliacija. Nebijo mechaninių pažeidimų: įdrėskimų ar įpjovimų, dūrimų smeigtukais. Kamštis - natūrali medžiaga. Veikiamas saulės jis šviesėja. Kamštinės sienų plokštės prie paviršių yra klijuojamos. Prieš klijavimą būtina plokštes aklimatizuoti, tai yra išpakuotas palaikyti apie 24 val. patalpoje, kurioje jos bus suklijuotos.

Dekoratyvinės plokštės interjerui suteikia išskirtinumo, individualumo, prabangos, gamintojai siūlo įvairiausių spalvų ir raštų dekoratyvines plokštes. Yra ypač atspari drėgmei. Skirta pastatų vidaus sienų apdailai – yra plačios panaudojimo galimybės.