Atpigo Trintuvė Severin SM 3773 Mėsmalės, trintuvės
48.58 € 63.85 € / 1 vnt

Atpigo Trintuvė Severin SM 3775 Mėsmalės, trintuvės
70.65 € 85.21 € / 1 vnt

Atpigo Trintuvas Jata BT185 Mėsmalės, trintuvės
45.36 € 49.37 € / 1 vnt

Atpigo Trintuvė Severin SM 3772 Mėsmalės, trintuvės
49.11 € 52.65 € / 1 vnt

Atpigo Mėsmalė Blaupunkt FMM301 Mėsmalės, trintuvės
51.18 € 53.99 € / 1 vnt

Atpigo Mėsmalė Gastroback Design Advanced 41409 Mėsmalės, trintuvės
298.71 € 310.55 € / 1 vnt

Atpigo Mėsmalė Gastroback Pro 41402 Mėsmalės, trintuvės
145.15 € 149.56 € / 1 vnt

Atpigo Trintuvas Blaupunkt HBD501WH Mėsmalės, trintuvės
48.55 € 49.60 € / 1 vnt

Atpigo Trintuvas Gastroback 40971 Mėsmalės, trintuvės
72.90 € 74.05 € / 1 vnt

Trintuvas Jata BT158 Mėsmalės, trintuvės
40.10 € / 1 vnt

Trintuvas Jata BT126 Mėsmalės, trintuvės
35.14 € / 1 vnt

Trintuvas Blaupunkt HBD801WH Mėsmalės, trintuvės

Mėsmalė Forme FMG-1863 Mėsmalės, trintuvės
60.79 € / 1 vnt

GASTROBACK 41403 Mėsmalė Mėsmalės, trintuvės
112.09 € / 1 vnt

Mėsmalė Blaupunkt FMM401 Mėsmalės, trintuvės

Trintuvas Jata BT199 Mėsmalės, trintuvės
51.34 € / 1 vnt

Vis dažniau pasirenkama malti mėsą namuose. Kokių pigesnių mėsmalių galima rasti internete ?

Mūsų močiutės apie maltą mėsą iš parduotuvės savo jaunystės laikais negirdėjo, tokio kaip faršo parduotuvės lentynose nebuvo. Nors apskritai, mėsa buvo deficitas. Todėl gerai pasiknisus giliausiuose spintos kampeliuose, kiekvienuose namuose galima rasti rankinę mėsos malimo mašinėlę. Kiekvienuose namuose mėsa buvo malama namuose. Tik paskutinius porą dešimtmečių įpratome maltą mėsą pirkti parduotuvėje. Bet vėlgi, patogumas, jog viskas jau sumalta ir padaryta buvo nustelbta abejonių ką parsinešame iš parduotuvės. Todėl vis daugiau žmonių pasirenka malti mėsą patys, namuose. Tad šiandien pakalbėsime apie mėsos malimą ir ką būtina apie tai žinoti.

Pirmiausia, norint mėsą malti namuose, reikalinga mėsmalė. Šiais laikais rankinės mėsmalės yra labiau virtuvės interjero akcentas prisiminti jaunystę, tačiau praktiškai mėsa nemalama. Tai užima daug laiko, reikalauja daug fizinės jėgos, ypač jei malami dideli mėsos kiekiai. Todėl pasirenkamos elektrinės mėsmalės, kurių pasirinkimas ir kainų gama leidžia kiekvienai šeimininkei rasti tinkamiausią variantą. Su šiuolaikinėmis mėsmalėmis internete galite susipažinti ir įsigyti elektroninėje parduotuvėje b-a.eu .

Faršo kokybė priklausys nuo malamos mėsos. Dažnai perkant iš parduotuvės skundžiamasi ir dvejojama, ar kartais ten nesumala visokių likučių. Tad pasirinkus malti namuose, esate užtikrinti ką iš tikro malate. Geriausias faršas gaunasi iš geriausios mėsos. Tad prieš malant pašalinkite visas sausgysles, plėves, žinoma, kaulus bei kremzles. Faršui tinka sprandinė, papilvė, mentė. Jei norite riebesnio faršo, kartu galite į mėsmalę įmesti lašinukų. Jei pageidaujate liesesnio faršo, kiaulieną maišykite su jautiena ar veršiena. Kvapumo faršui suteikia širdys, kepenėlės ar skrandukai.

Gaminant maltinukus, kotletus, galima drąsiai įmaišyti priedų į faršą. Pavyzdžiui, pravartu žinoti, jog purumo faršui suteikia batonas, džiuvėseliai, virti ryžiai, grikiai, bulvės, manų kruopos, avižiniai dribsniai, bulvių krakmolas. Sausi produktai išmirkomi piene ir įmaišomi į faršą – tai išties senovinis ir veikiantis patarimas purumui pasiekti.

Retai pagalvojama, tačiau patiekalams su faršu itin tinka džiovinti vaisiai. Išmirkyti ir susmulkinti vaisiai suteikia kepiniams pikantiškumo. Tinka džiovintos slyvos, džiovinti abrikosai, džiovintos spanguolės ir kiti vaisiai. Be džiovintų vaisių, itin tinka ir grybai. Tiek džiovinti, tiek švieži ar marinuoti.

Pagardinti gaminius iš faršo galima ir apkeptais svogūnais, troškintomis morkomis ar kopūstais, apkeptomis paprikomis. Žinoma, prie viso to, reikia nepamiršti, kad žalumynai atskleidžia viso patiekalo skonį. Mėsai itin tinka čiobreliai, bazilikai, raudonėlis, rozmarinai, mairūnai. Geriausia naudoti žalias prieskonines žoleles, tačiau jei neturite, tiks ir džiovintos.

Kalbant apie mėsos malimą, būtina priminti, jog su žalai mėsa reikia elgtis atsargiai. Todėl net pesnė mėsmalė turi būti tinkamai prižiūrima – po kiekvieno malimo išardoma, išplaunama po karštu vandeniu ir indų plovikliu, sausai išvaloma ir surenkama. Niekada nepalikite neplautos mėsos malimo mašinėlės.