Akrilinis hermetikas Knauf 310ml (pilkas) Akriliniai hermetikai

Akriliniai hermetikai

Akrilinis hermetikas yra skirtas įvairioms įtrūkusioms vietoms ar plyšiams sandarinti. Tinka dirbant ant betono, tinko paviršių, taip pat sandarinant langų rėmus, palanges, slenksčius. Akriliniai hermetikai įprastai yra skirti darbui patalpos viduje, tačiau priklausomai nuo konkretaus produkto parametrų, akrilinis hermetikas gali būti naudojamas ir lauke.
Pagal savo savybes yra gaminami skirtingų rūšių - vandeniui atsparūs ir vandeniui neatsparūs akriliniai hermetikai, todėl prieš perkant patartina tiksliai žinoti, kokiam darbui ir kokiu tikslu jie bus naudojami. Pavyzdžiui, vandeniui atsparus akrilinis hermetikas nebijo ne tik vandens, bet ir gali atlaikyti šaltį iki -15 laipsnių ar daugiau.
Jei norite akrilinį hermetiką naudoti lauko darbams, įsitikinkite, kad konkreti prekė yra tam tinkama. Įprastai dirbant su tokiais hermetikais, aplinkos sąlygos tam turi būti itin palankios - oras turi būti sausas ir šiltas. Iš esmės, akrilinis hermetikas nėra toks lankstus kaip silikoninis hermetikas.
Vandeniui neatsparūs akriliniai hermetikai yra nepastovūs: gali luptis, eižėti, nemėgsta nei lietaus, nei šalčio, pasižymi prastomis savybėmis drėgnoje aplinkoje, o gerai jaučiasi ne žemesnėje kaip 5 laipsnių temperatūroje. Tačiau kai kuriais atvejai netgi jie yra nepakeičiami, ypač kai yra remontuojamos suskeldėjusios sienos ir baldai. Teisingai juos naudojant, t.y. sausoje patalpoje, kurioje temperatūra didesnė kaip 5 laipsniai, akriliniai hermetikai tampa paklusnūs ir gali tarnauti iki 10 metų. Kai išdžiūsta, akriliniai hermetikai yra panašūs į akvarelinius dažus. Akriliniai hermetikai yra alternatyva silikoniniams, juos taip pat galima dažyti. Dažomas akrilinis hermetikas tik pilnai išdžiūvęs.