Atpigo Oro drėkintuvas Homedics ARMH-220WT-WWX Dream Aroma Diffuser Oro drėkintuvai

Atpigo Oro drėkintuvas Blaupunkt ADH701 Oro drėkintuvai
255.82 € 261.05 € / 1 vnt

Oro drėkintuvas Blaupunkt ADH501 Oro drėkintuvai

Oro drėkintuvas Blaupunkt AHS601 Oro drėkintuvai

Oro drėkintuvas Blaupunkt AHS701 Oro drėkintuvai

Oro drėkintuvas Blaupunkt AHS802 Oro drėkintuvai

Oro drėkintuvas Blaupunkt AHS803 Oro drėkintuvai

Oro drėkintuvas Blaupunkt AHS901 Oro drėkintuvai

Oro drėkintuvas Blaupunkt AHE601 Oro drėkintuvai

Oro drėkintuvas Beper VE.550 Oro drėkintuvai

Oro drėkintuvas Beper 70.402 Oro drėkintuvai

Oro drėkintuvas Beper 70.401 Oro drėkintuvai

Oro drėkintuvas Blaupunkt AHA501 Oro drėkintuvai

Oro drėkintuvas Beper HK-HQ601C Pink Oro drėkintuvai

Oro drėkintuvo pirkimo vadovas

Krentant lauko temperatūrai ir prasidėjus šildymo sezonui, oras namuose gali stipriai išsausėti. Dėl šios priežasties gali atsirasti įvairių fizinių negalavimų, pradedant odos niežėjimu bei alerginėmis reakcijomis, baigiant rimtomis kvėpavimo takų ligomis. Drėgmės lygio atstatymas, pasitelkiant oro drėkintuvą, padės atsikratyti fizinio diskomforto. Per didelis oro drėgnumas taip pat gali būti kenksmingas – taip gali būti sukurta puiki terpė daugintis pelėsiui, grybeliui, bei įvairioms bakterijoms. Dėl šios priežasties pasirinkti tinkamą oro drėkintuvą yra labai svarbu. Tai padaryti jums padės šis trumpas pirkimo vadovas.

Oro drėkintuvų rūšys

Oro drėkintuvai skirstomi į du tipus: karšto oro drėkintuvus ir šalto oro drėkintuvus. Jų veikimo principas skiriasi, bet paskirtis tokia pat – palaikyti tinkamą oro drėgmę. Kurį tipą pasirinksite, priklauso tik nuo jūsų – abiejų tipų drėkintuvų kainos labai panašios.

Įsitikinkite kad drėkintuvą būtų patogu valyti. Bandymai rodo, kad drėkintuvuose, kurie nėra reguliariai valomi, kaupiasi bakterijos.

Karšto oro drėkintuvai

Šio tipo drėkintuvai įkaitina vandenį iki virimo temperatūros, o išsiskyrusius garus naudoja oro drėkinimui. Dalis karšto oro drėkintuvų turi specialius mineralinius filtrus, valančius vandenį. Šiuos filtrus būtina reguliariai keisti, tačiau jie nėra brangūs. Tiesa, turintiems mažų vaikų, karšto oro drėkintuvai nerekomenduojami, dėl nudegimo galimybės.

Šalto oro drėkintuvai

Šalto oro drėkintuvai būna trijų rūšių: gariniai, ultragarsiniai ir valantys orą.

  • Gariniai drėkintuvai išgauna drėgmę ventiliatoriaus arba feno pagalba, pučiant orą į vandeniu absorbuotą kempinę. Tokie drėkintuvai naudoja mažiau elektros energijos, nei karšto oro drėkintuvai, be to, jie ypač patogūs šiltuoju metų laiku, nes nešildo patalpos. Pagrindinis jų trūkumas – ventiliatoriaus skleidžiamas triukšmas.
  • Ultragarsiniai drėkintuvai garams išgauti naudoja vibruojantį purkštuvą. Jis suskaido vandenį į smulkias daleles ir išpurškia į aplinką. Šie drėkintuvai labai efektyvūs, bet pasižymi kiek didesne kaina.
  • Drėkintuvai – oro valytuvai ne tik palaiko optimalią patalpų drėgmę, bet ir valo bei aromatizuoja orą. Oras gali būti valomas jonizavimo principu arba specialių filtrų pagalba, kuriuose surenkamos įvairios dalelės: dulkės, žiedadulkėms, pūkai, plaukai. Šio tipo drėkintuvai idealiai tinka žmonėms, kenčiantiems nuo įvairių alergijų.

Kaip pasirinkti drėkintuvą pagal patalpos dydį?

Ideali patalpos oro drėgmė svyruoja nuo 30-ies iki 50-ies procentų. Nekontroliuojant drėgmės, žiemą ji gali nukristi net iki 10-ies ar mažiau procentų. Šaltas oras turi mažiau drėgmės ir išdžiūsta žymiai greičiau, ypač jei namai šildomi malkomis kūrenama krosnimi ar židiniu.

Kad išsirinktumėte tinkamą oro drėkintuvą, išmatuokite kambarį. Žinant kambario kvadratūrą, bus galima rinktis iš plataus drėkintuvų asortimento. Tiesa, renkantis drėkintuvą, nepamirškite ir kitų veiksnių, tokių kaip efektyvumas, triukšmo lygis, ar patogumas.

Maži drėkintuvai – kambariams iki 30 m2

Vidutinio dydžio drėkintuvai – kambariams nuo 30 iki 45 m2

Mažiems bei vidutinio dydžio kambariams geriausiai tinka staliniai arba nešiojami drėkintuvai. Jie nebrangūs, tačiau nedideles jų talpas reikia nuolat papildyti.

Dideli drėkintuvai – kambariams nuo 45 iki 90 m2

Dideliems kambariams drėkinti skirti dideli – konteinerio tipo – drėkintuvai. Jie didesni už stalinius drėkintuvus, tačiau taip pat gali būti pernešami iš vienos vietos į kitą. Tiek ultragarsiniai, tiek gariniai drėkintuvai gali generuoti didelį garų kiekį.

Ultragarsiniai drėkintuvai pranašesni tuo, kad jie veikia itin tyliai, nes neturi ventiliatoriaus. Karšto oro drėkintuvai taip pat pasižymi tyliu veikimu – vienintelis garsas kurį jie skleidžia, tai tylus verdančio vandens burbuliavimas ar šnypštimas.

Itin dideli drėkintuvai – patalpoms didesnėms nei 90 m2

Didelėms patalpoms rekomenduojami dideli ultragarsiniai konteinerio tipo drėkintuvai. Kaip alternatyvą, galite rintis garinį drėkintuvą, tačiau dėl jų keliamo triukšmo venkite juos statyti ramybės zonose. Konteinerio tipo drėkintuvų talpyklos didelės, todėl juos pildyti teks rečiau, tačiau perstatyti iš vietos į vietą juos kur kas sunkiau.

Į ką atkreipti dėmesį?

Drėkintuvas nebūtinai turi atrodyti nuobodžiai. Šiais laikais prekyboje galima rasti išskirtinio dizaino modelių, kurie įtiks net išrankiausiam skoniui. Tačiau nepamirškite, kad forma turi derėti su funkcionalumu. Rinkdamiesi drėkintuvą, pirmiausia vadovaukitės patalpos dydžio formule, bet atkreipkite dėmesį ir į kai kuriuos papildomus dalykus:

Lengvas valymas

Pagrindinė taisyklė, kurios laikantis drėkintuvas ištikimai tarnaus ilgus metus: palaikykite švarą. Dėl šios priežasties tikriausiai norėtumėte, kad drėkintuvas būtų lengvai valomas. Kiekvieną dieną drėkintuvą ištuštinkite, išskalaukite ir išdžiovinkite. Kas savaitę pašalinkite bet kokias matomas nuosėdas actu, tada, dezinfekavę baliklio tirpalu pagal gamintojo instrukcijas, kruopščiai išskalaukite. Darykite tą kiekvieną kartą prieš ir po to, kai paliekate nenaudojamą drėkintuvą kitam sezonui. Esmė tokia: reguliarus, dažnas valymas yra būtinas, siekiant užtikrinti, kad drėgmė, skleidžiama drėkintuvo, būtų saugi kvėpuoti.

Patogus naudojimas

Tiek stalinis, tiek konteinerio tipo drėkintuvas turėtų būti lengvai valomas, bei lengvai perkeliamas iš vienos vietos į kitą. Talpykla vandeniui turėtų lengvai tilpti po vandens čiaupu. Jei renkatės garų drėkintuvą, atkreipkite dėmesį į kempinę: ar lengva ją pakeisti, bei kiek kainuos pakaitalas. Rinkitės drėkintuvą su lengvai suprantamu valdymo skydeliu bei ryškiu ekranu.

Drėgmėmatis

Dalis drėkintuvų turi drėgmėmačius, kurie išjungia prietaisą, kai pasiekiamas norimas drėgmės lygis. Modeliai be drėgmėmačių gali per daug pakelti drėgmės lygį – taip ant kambario langų gali susidaryti kondensatas. Jei perkate modelį be drėgmėmačio, vertėtų atskirai įsigyti higrometrą, kuris matuotų oro drėgnumą patalpoje.

Laikmatis

Kai kurie drėkintuvai gali būti užprogramuoti įsijungti nustatytu laiku – taip kambario oras bus idealus kaip tik tuo metu, kai grįšite namo. Tačiau atsiminkite, kad ilgą laiką drėkintuve stovintis vanduo yra puiki terpė veistis mikrobams.