EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn

Dažai ir dažymo įrankiai internetu

Naujienos Visos naujienos

Gruntas Ceresit CT-17 10 ltr

Kaina: 15.83 €
Žiūrėk ČIA

Emaliniai dažai DUROPAL 0.7l raudona

Kaina: 4.61 €
Žiūrėk ČIA
Emaliniai dažai DUROPAL 0.7l ruda

Emaliniai dažai DUROPAL 0.7l ruda

Kaina: 4.34 €6.41 €
Žiūrėk ČIA

Emaliniai dažai DUROPAL 2.5l ruda

Kaina: 14.82 €
Žiūrėk ČIA

Emaliniai dažai DUROPAL 2.5l sidabrinė

Kaina: 17.04 €
Žiūrėk ČIA

Emaliniai dažai DUROPAL 0.7l šviesiai ruda

Kaina: 4.45 €4.46 €
Žiūrėk ČIA
 
Populiariausios prekės Visos populiariausios prekės

Rūdžių rišiklis su cinku 1ltr.

Kaina: 1.89 €
Žiūrėk ČIA

Gruntas Knauf Beton Kontaktas 20kg

Kaina: 45.28 €
Žiūrėk ČIA

Gruntas prieš dekoratyvinį tinką PG 25 kg

Kaina: 39.57 €
Žiūrėk ČIA
Kvarcinis gruntas su baltu pigmentu QG 1,5 kg

Kvarcinis gruntas su baltu pigmentu QG 1,5 kg

Kaina: 3.36 €3.63 €
Žiūrėk ČIA

Trintuvė iš poliuretano 12x120cm

Kaina: 22.31 €
Žiūrėk ČIA

Gruntas potinkinis BAUMIT UNI PRIMER 25kg,

Kaina: 37.45 €
Žiūrėk ČIA
 

Siūlome įvairius sprendimus bei platų profesionalių dažų ir gruntų asortimentą - nuo standartinių iki specializuotų: dažai ir gruntai tinkuotiems, mediniams fasadams ir vidaus patalpoms, glaistai, dažai betonui ir metalui. Tai kokybiški, patikimi dažai, siūlantys įvairius sprendimus.

Dažai ir lakai grupuojami pagal šias grupes:

                      Aerozoliniai

                      Akriliniai

                      Emaliniai

                      Emulsiniai

                      Epoksidiniai

                      Grindims

                      Gruntai

                      Karščiui atsparūs

                      Lakai

                      Glaistai

                      Dažų nuėmėjai

 

 

Paviršiaus paruošimas

Prieš apdailos darbus užima 75 % darbo laiko. Ši paviršiaus paruošimo rekomendacija tinka vidaus ir išorės darbams. Dažomas paviršius turi būti sausas, nedulkėtas, be riebalinių dėmių, druskų, kitų teršalų.

Jei paviršius užterštas druskomis
Prieš užnešant ant paviršiaus apdailos medžiagas betono, plytų, tinko paviršių reikia būtinai gerai nuplauti vandeniu, kad neliktų įvairių druskų. Yra keletas druskos rūšių kurios daro ardomąją įtaką statybinei konstrukcijai. Tai yra sulfatai, nitratai, chloridai, karbonatai. Šios druskos įvairiai patenka į pastato konstrukciją:
- druskos pavidalu esančios statybinėse medžiagose (cementiniais mišiniais, plytomis)
- iš kitų vietų (gruntinio vandens, vandens purslų, polaidžio vandens)
- cheminių reakcijų metu su kenksmingomis dujomis (sieros dioksidas iš oro)
- neteisingai parinktų statybinių medžiagų restauravimui (šarminis skystas stiklas, medžiagos konservacijai)

Nauja plytų ar betono siena paprastai yra apdorojama druskos rūgštimi 5 %, o po to nuskalaujama vandeniu. Druskos, ištirpusios vandenyje, migruoja į paviršių ir, kai vanduo išgaruoja, ten pasilieka. Šios druskos stumia apdailos medžiagas nuo paviršiaus ir todėl apdailinės medžiagos pradeda luptis.

Jei paviršius užterštas riebalinėmis dėmėmis
Jei paviršius yra užterštas riebalinėmis dėmėmis, tai paviršių reikia nuvalyti mechaniškai. Būtina nuskusti skustuvu, metaliniu šepečiu iki tvirto paviršiaus. Po to nuplauti švariu vandeniu. Jei riebalinės dėmės nėra labai giliai įsiskverbę į paviršių, jį galima nušveisti švitriniu popieriumi Nr.60 arba Nr.80.

Jei paviršius užterštas mikroorganizmais ar pelėsiais
Jei paviršius paveiktas pelėsiais ir grybeliais jo negalima plauti, mechaniškai valyti ir ką nors su jomis daryti. Jei paviršių plausime ar šveisime, pelėsių ir mikroorganizmų poros pasklis ir užkrės kitus paviršius.
Pirmiausia prieš pradedant darbus reikėtų jei dirbama patalpose patikrinti ar jos gerai ventiliuojamos, atidarykite langus, kad reakcijos metu reaguojant valikliui ir mikroorganizmams nesusidarytų dujų koncentracija. Paviršių gausiai padenkite valikliu. Užnešimo būdai – teptuku, voleliu arba purškimu. Valiklis užnešamas tolygiai ant viso valomo paviršiaus, kad nesusidarytų žemų valiklio koncentracijų plotų, kuriose galimas pakartotinas pelėsinių grybelių išsivystymas. Paviršių apipurškiant purkštuvu jį laikyti 20 cm atstumu. Palikite (12 – 24) valandoms. Jeigu reikalinga, apdirbimo procedūrą pakartokite.
Po paviršiaus apdirbimo jį galima mechaniškai nuvalyti. Jei po mechaninio paviršiaus valymo atsidengia plotai su pelėsiais ar kitais mikroorganizmais, tikslinga pakartotinai užnešti valiklį.

 

Jei paviršius buvo ankščiau dažytas
Jei paviršius buvo ankščiau dažytas, patikrinti ar nėra atsilupę, atpleišėję sena dažų danga. Jei sena dažų danga neatšokus nuo paviršiaus, neatpleišėjus tai paviršių būtina nuplauti vandeniu su muilu, skalbimo milteliais arba 3 % koncentracijos sodos tirpalu, o po to - švariu vandeniu. Po plovimo būtina paviršių pašiaušti švitriniu popieriumi Nr.60 arba Nr.80. Jei seni dažyti paviršiai yra atšokę, atpleišėję tokį paviršių būtina nuskusti skustuvu, metaliniu šepečiu iki tvirto paviršiaus. Anksčiau dažyti paviršiai kreidos ar kalkių dažais, turi būti rūpestingai nuplauti, kad neliktų buvusių dažų. Po tokio valymo paviršių reikia nuplauti 5% druskos rūgšties arba neskiestu maistiniu acto rūgšties tirpalu. Po to nuplauti švariu vandeniu.

Tuštumų, išlaužų ir plyšių užtaisymas
Nuvalius ir paruošus paviršius gali atsirasti įvairių tuštumų, porų, plyšių. Juos rekomenduojama apdoroti ir ištaisyti armuojančiu glaistu.

 

Dažai. Ar viską apie juos žinote?

 

Pagrindinės vidaus apdailai skirtos dažų rūšys yra dvi. Tai vandeniu ir vaitspiritu skiedžiami dažai. Vandeniu skiedžiami yra populiaresni, nes skleidžia ne tokį aštrų kvapą. Tokie dažai pagal rišliąsias medžiagas skirstomi į lateksinius, akrilinius bei vinilinius. Pvz.: akrilinių dažų rišlioji medžiaga yra akrilo dervos.
Dažant akriliniais dažais paviršiai turi būti sausi. Svarbu, kad iš jų nesiskirtų drėgmė. Be to, akriliniais dažais dengti paviršiai palaipsniui gali prarasti savo spalvos ryškumą, tad jie nėra ilgaamžiški.
Lateksiniai dažai yra ypatingai atsparūs drėgmei, purvui bei valymui. Didžiausias šios rūšies dažų pagrindinis minusas – jie prastai praleidžia garus. Trumpiau tariant, jie neleidžia sienoms "kvėpuoti". Dėl šios priežasties lateksiniais dažais nerekomenduojama dažyti senų pastatų.
Viniliniai dažai labai gerai ir tolygiai pasiskirsto ir padengia paviršius, nes jų sudėtyje nėra kreidos. Taip ant sienų nesusidaro lašelių.

Kas kam tinka?

Kadangi daugiausiai judama koridoriuose, čia rekomenduojama naudoti plovimui ir trinčiai atsparius dažus arba dekoratyvinius tinkus. Virtuvės sienas taip pat ne pro šalį dažyti gerai valomais dažais – juk čia įvyksta įvairių nutikimų ir "nelaimių". Plaunamus dažus patariama naudoti ir vaikų kambariams dažyti, nes mažieji mėgsta savo piešiniais "dekoruoti" sienas. Tam puikiai tiks ir matiniai keraminiai dažai, kurie neleidžia įsigerti purvui. Taip sienas išpaišius net markeriu, dėmes galima lengvai pašalinti panaudojus paprastą trintuką, nesibaiminant, kad trinta vieta liks blizgi. Be to, svarbu, kad vaikų kambarių sienos būtų padengtos ekologiškai švariais dažais.
Plaunami dažai būna blizgūs ir matiniai. Tačiau matiniai sunkiau išvalomi. Valant jais dažytus paviršius, tikėtina susidurti su problema, kai valoma vieta ima blizgėti. Norint to išvengti, patariama sienas dažyti blizgiais dažais.
Ekologiškesni dažai yra tie, kurių sudėtyje yra mažiau lakiųjų organinių medžiagų. Tiesa, dabar ekologiškai nešvariais dažais paprastai prekiauti draudžiama.
Miegamuosiuose kambariuose žemesnis judėjimo intensyvumas leidžia naudoti ir matinius dažus. Vonios sienoms turi būti naudojami specialiai tam skirti dažai, kurie turėtų specialių priedų, saugančių sienas nuo pelėsio. Dažai turi būti atsparūs ne tik drėgmei, bet ir ploviklių poveikiui.
• Dažyti metaliniams paviršiams tinka bet kokios rūšies dažai. Svarbu tik, kad paviršiai būtų tinkamai paruošti. Tiesa, metalus specialistai pataria dažyti antikoroziniais dažais, neleisiančiais metalui pagelsti ir pristabdysiančiais jų rūdijimą.
• Medienai patalpose dažyti siūloma rinktis emalinius dažus. Medinėms grindims dažyti rekomenduojami grindų emaliniai dažai.
• Tinkuotiems bei mediniams fasadams geriausiai tiks vandens pagrindo fasadiniai dažai. Taip pat fasadus galima ir net rekomenduojama dažyti dažyvėmis.