Dažai MOVILAT-4 bazė A 9L Akriliniai dažai

Dažai MOVILAT-7 base A 0,9L Akriliniai dažai

Dažai žymėjimo RD-2 geltoni 4kg. Akriliniai dažai

Dažai žymėjimo RD-2 balti 4kg. Akriliniai dažai

Dažai MOVILAT-7 bazė A 3.6L Akriliniai dažai

Dažai luboms 2 PRO 5l Akriliniai dažai
23.15 € / 1 vnt

Dažai luboms 2 PRO 3l Akriliniai dažai
14.74 € / 1 vnt

Dažai Farba gumova balti matiniai, 3,5 kg Akriliniai dažai

Akriliniai dažai 

Dažų parinkimas priklauso nuo to, kokie paviršiai bus dažomi, žmonių judėjimo intensyvumo, patalpų paskirties drėgnumo ir kt. Taip pat labai svarbu yra, kad dažai neturėtų sveikatai kenksmingų medžiagų gyvenamosiose patalpose. Pagrindinės vidaus apdailai skirtos dažų rūšys yra dvi – vandeniu ir vaitspiritu skiedžiami dažai. Kadangi vandeniu skiedžiami dažai skleidžia ne tokį aštrų kvapą, todėl jie yra populiaresni. Pagal rišliąsias medžiagas dažai skirstomi į akrilinius, lateksinius bei vinilinius. Taigi akriliniai dažai yra pagaminti iš vandeniu skiestos akrilo dervos ir pigmentų. Garuojant vandeniui dervos dalelės sudaro patvarų, ilgalaikį sluoksnį.

Kai norite dažyti akriliniais dažais – paviršius būtinai turi būti sausas. Taip pat svarbu, kad iš paviršiaus nesiskirtų drėgmė. Akriliniais dažais dengti paviršiai palaipsniui gali prarasti savo spalvos ryškumą, tad jie nėra ilgaamžiški.
 

Akriliniai dažai prieš visiškai išdžiūdami tirpsta vandenyje, išdžiuvę yra atsparūs vandeniui. Išdžiuvęs šaltyje dažų sluoksnis yra kietesnis, o šilumoje atvirkščiai – minkštesnis ir tampresnis. Akriliniai dažai neaižėja užtepti ant paviršiaus. Taip pat akriliniai dažai yra beveik bekvapiai, sudėtyje nėra nuodingų garų, yra nedegūs. Dažai užtepti plonu sluoksniu išdžiūsta per 10-20 minučių. O nuo 1 val. iki 3 dienų džiūsta dažai užtepti storu sluoksniu.

Dauguma tiek akrilinių, tiek lateksinių, bei vinilinių dažų būna kelių blizgumo lygių: blizgūs, matiniai, lukšto blizgesio, šilko blizgesio arba mažo blizgumo. Blizgūs ir labai blizgūs dažai labiau išryškina paviršiaus nelygumus, todėl čia geriau būtų dažyti visiškai matiniai dažais. Privalumas blizgių dažų yra tai jog jie yra lengvai valomi, o ir nuvalyta vieta neblizga. Taigi matiniai dažai kuo puikiausiai tinka nelygiems, šiurkštiems paviršiams, nes porėtas paviršius sulaiko teršalus ir kt. Lukšto blizgesio, šilko blizgesio, mažo blizgumo dažai paviršiui suteikia vizualinio šiltumo ir gelmės efektą. Šio blizgesio tipo dažai atsparesni purvui nei matiniai.

Kainos yra labai panašios vinilinių bei akrilinių dažų – jie kainuoja nuo 20 iki 50 ir daugiau litų už vieną litrą.


Taigi jeigu nuspręsite kibti į dažymo darbus savo jėgomis, reikėtų susirinkti visą reikalingą informaciją, rasti tam laiko, jėgų ir kantrybės užbaigti dažymo darbus. Renkantis dažus reikėtų rinktis tik kokybiškų gamintojų dažus (ACRYLEX, ATLAS, DEKORAL, IGIS, RILAK, SAKRET, SNIEŽKA), nes nuo kokybės priklausys ir galutinis darbų rezultatas.