Dažai dekoratyviniai ALPINA STURM-OPTIK 1 l, antracito spalvos Statybiniai lakai

Lakas Alpina Parkettlack sm N 5 Statybiniai lakai

Lakas NITROLAK blizgantis 2.7L Statybiniai lakai

Lakas PF pentaftalinis medžiui 2.7L Statybiniai lakai

Lakas AURALAK M pus.matinis 2.7L Statybiniai lakai

Lakas nitro Biolar blizgus 2,7 ltr. Statybiniai lakai

Lakas nitro Biolar blizgus 1 ltr. Statybiniai lakai

Lakas NITROLAK pus.matinis 0.9L Statybiniai lakai

Lakai 

Statybinis lakas – skysta medžiaga, kuri užtepta ant pagrindo sudaro kietą, skaidrią plėvelę su apsauginėmis, dekoratyvinėmis arba specialiomis techninėmis savybėmis. Plėvelė gali būti matinė, blizgi ir pusiau blizgi. Lakas yra skysta medžiaga, o ant pagrindo užteptam lakui sustingus susidaro lako danga.

Iš džiūsiančiųjų aliejų, dervų ir tirpiklio daromi lakai. Paprastai lako danga būna blizgi, tačiau gali būti lakų, kurie yra pusiau blizgūs ar matiniai. Kadangi dažuose nebūna pigmentų, todėl lakai būna skaidrūs, silpnos spalvos arba bespalviai.

Statybiniai lakai gali apsaugoti nuo atmosferos poveikio, prailgina medžiagos tarnavimo laikotarpį, pabrėžia medžiagos tekstūrą, sukuria apsauginę plėvelę, kuri apsaugo medžiagą nuo pelėsių, puvimo ir kenkėjų. Laką galima naudoti tiek vidaus (baldams, grindims ir kt.), tiek ir išorės darbams ir kt. 

 

Statybiniai lakai gaminami skirtingose talpose, skirtingų kainų, gamintojų, rūšių ir kita. Yra gaminami ir ekologiški lakai, juos geriausiai būtų naudoti šeimose kuriose auga maži vaikai.

Prieš naudojant lakus reikia susipažinti su naudojimo instrukcija ir laikytis saugumo reikalavimų, nes statybinis lakas gali dirginti odą, pakenkti plaučiams, būtina saugoti nuo vaikų, atsitikus nelaimei su lakais būtina kuo greičiau kreiptis į gydytoją.

Geriausiai laką sunaudoti per 12 mėn. nuo pagaminimo datos.

Statybinį laką reikėtų naudoti ant jau paruošto, švaraus paviršiaus.