Pasiūlymai
Populiariausios prekės

Vonios kambario interjeras ir įranga

Vonios kambario erdvės planavimas

Prieš pradedant restauruoti ar iš naujo įrengti vonios kambarį būtina susikurti aiškų galutinio rezultato vaizdą. Pats geriausias būdas tai padaryti – susidėlioti ankstesnio vonios kambario pliusus ir minusus. Sakykim, jūs buvote įsirengę dušo kabiną, tačiau dažnai šaltais žiemos vakarais pasvajodavote apie karštą vonią, arba atvirkščiai, vonia užėmė didelę dalį kambario erdvės, tačiau būdavo itin retai naudojama. Toliau, susidarę aiškų vaizdą ko norite ir kur norite, įvertinkite vonios kambario erdvę, ar viskas tilps, ką esate užsibrėžę įsirengti, galbūt jei kambarys per mažas, yra galimybė jį praplatinti, arba atsisakyti mažiau svarbios santechnikos, be kurios bus galima išsiversti, tokios kaip kriauklė, bidė ir pan. Kitas ne mažiau svarbus momentas - atsižvelkite ir į šeimos narių amžių bei fizines galimybes. Saugumą užtikrinančios priemonės, tarp jų dušo termostatai neslystanti plytelių, vonios ir dušo padėklų danga, yra naudingos kiekvienam. Tačiau jos tampa ypač aktualios, kai vonios kambariu naudojasi vaikai arba pagyvenę žmonės.

Taigi, svarbiausia, kad norai sutaptų su galimybėmis ir jūs būtumėte patenkinti galutiniu rezultatu.

Lubų bei apšvietimo įrengimas

Apsisprendę kokio norite vonios kambario privalote nepamiršti, jog vonios apdailos medžiagos turi gerai „jaustis" kaimynystėje su vandeniu. Vis dėlto, drėgmės vonioje bus tikrai daug. Įrenginėjant lubas yra du populiariausi galimi variantai – dažytos lubos bei pakabinamos lubos. Dažant lubas patartina naudoti aliejinius dažus arba skystus tapetus. Tuo tarpu kur kas racionalesnis sprendimas – pakabinamos lubos. Visų pirma jas lengva prižiūrėti ir valyti. Tokios lubos padės praplėsti kambario erdvę, sulaikys daugiau šilumos bei pagerins akustines kambario savybes. Tačiau tokį populiarumą šios lubos daugiausia užsitarnavo dėl patogaus montavimo ir galimybės paslėpti lubų defektus. Taip pat montuojant šias lubas galima pakartoti patalpos kontūrus arba modeliuoti įvairius dizaino elementus, tokius kaip nišos, įdubos ir pan. Populiariausios medžiagos iš kurių gaminamos pakabinamos lubos yra mineralas, metalas, gipsas medis. Labiau nustebinti galima veidrodinėmis lubomis. Pastarosios dar labiau praplečia erdvę bei prideda daugiau šviesos.

Tačiau yra ir dar vienas modernus bei originalus būdas įsirengti lubas vonios kambaryje. Tai – įtempiamos lubos. Tai - visiškai novatoriškas sprendimas, iš esmės pakoregavęs interjero kūrimo galimybes. Šios lubos itin tinka drėgnoms patalpoms, yra lengvai valomos bei lengvai numontuojamos nepažeidžiant pačių lubų. Gali būti įvairios struktūros – lakuotos, blizgios, veliūrines, aksominės ir netgi šviečiančios. Neabejotinai įtempiamos lubos skirtos originalumą ir išskirtinumą mėgstantiems žmonėms.

Populiariausias apšvietimo sprendimas vonios kambaryje – halogenidai šviestuvai tvirtinami lubose ar spintelėse, veidrodžiuose, tačiau žmonės ieškantys originalumo gali rinktis ir šviestuvus. Klasikinis pavyzdys yra autonominiai prie sienos pritvirtinti šviestuvai. Kabinami šviestuvai vonioje dažniausiai nenaudojami dėl mažos erdvės. Nepamirškite, jog itin svarbus vonioje – veidrodžio apšvietimas, kadangi vaizdas jame privalo būti ryškus.

Grindų apdaila

 

Pats populiariausias sprendimas – grindų plytelės. Jų būna įvairių spalvų, dydžių, raštų bei tekstūrų. Žinoma, kad raštą bei spalvą derinsite prie bendro kuriamo vaizdo, taigi bereiks apsispręsti kokio dydžio plytelių norite ir kokios tekstūros: keramikinių, marmuro, akmens masės ar klinkerio. O galbūt jums priimtiniausios mozaikinės plytelės. Jei sugalvojote įsirengti šildomas grindis, reikėtų pabrėžti, jog jums tiks visų rūšių keraminės grindų plytelės. Grindų plytelės paprastai būna neglazūruotos, kadangi pastarosios neslysta.. Mažesniam vonios kambariui patartina rinktis šaltesnio atspalvio plyteles, kadangi šios optiškai padidina erdvę ir atv., jei jūsų vonios kambarys erdvus – galite klijuoti šiltų spalvų plytelėmis, kurios suteiks patalpai šilumos pojūtį ir kambarys neatrodys ankštas. Grindims reikėtų rinktis atsparias dėvėjimuisi, ilgaamžes plyteles, venkite grublėto paviršiaus plytelių, jei numatote, jog vonioje nuolat bus daug vandens.

Vietoj plytelių taip pat galima montuoti laminuotas grindis ar natūralios medienos grindis. Pastarąsias būtina nulakuoti, kad nepraleistų vandens. Dauguma laminatų yra pakankamai atsparūs drėgmei ir gali būti pilnai naudojami tokioje patalpoje, tačiau prieš pirkdami – pasidomėkite plačiau apie vandens nepralaidumą ir kitas esmines dangos savybes.

Norintys didesnio įspūdžio vonios kambaryje kuo puikiausiai tiks natūralus akmuo, toks kaip marmuras, skalūnas ar granitas. Natūralus akmuo interjere vertinamas kaip prabangos ir ilgaamžiškumo simbolis, taigi, įsirengę tokias grindis turėsite tikrai klasikinį bei elegantiška vonios kambarį. Svarbu pastebėti, jog akmuo vonioje pastoviai turi salietį su vandeniu, todėl rekomenduojama būtinai įrengti vandens filtrą bei impregnuoti akmens paviršių. Tai žymiai palengvina akmens priežiūrą ir padeda sumažinti kalkių nuosėdų kiekį.

Itin originalus variantas – grindų išklijavimas smulkiais nugludintais akmenukais. Toks darbas reikalauja daug kruopštumo ir triūso, tačiau atsiperka puikiu rezultatu.

Sienų apdaila

 

Pats įprasčiausias būdas kaip dekoruoti vonios kambario sienas – keramikinės plytelės. Jos naudojamos plačiai visame pasaulyje ir leidžia susikurti norimą vaizdą vonioje. Parduotuvėse galima rasti įvairiausių dydžių, spalvų, raštų plytelių, kurios puikiai išpildys jūsų fantazijas. Kokios spalvos dominuoja šių dienų interjere sunku pasakyti, kadangi vonios spalva – individualumo išraiška. Vieni nori šviesaus, raminančio, netgi hipnotizuojančio kambario, tuo tarpu kiti atvirkščiai trokšta žaismingumo bei valiūkiškumo. Plytelių dydis padeda perteikti erdvę, stambios plytelės sienos ir grindys tampa mažiau pastebimos, smulkesnės sukuria atvirkštinį rezultatą. Didelio formato plytelės padeda sukurti nesibaigiančios erdvės pojūti, taigi jos kuo puikiausiai tiks, jei jūsų vonios kambarys ankštokas. Plytelių išdėstymas ir tam tikrų raštų sukūrimas tampa dar viena galimybe pasireikšti fantazijai, jūs galite išgauti norimus kontrastus, įvairias formas bei taip susikurti išskirtinumą.

Paskutiniu metu vis svarbesniu kriterijumi renkantis plyteles tampa plytelės paviršius. Kadangi išskirtinis interjeras tampa kone mados dalyku, nelygaus paviršiaus plytelės padeda susikurti norimą įspūdį. Vis didesnį populiarumą tiek rūbų, aksesuarų ar baldų srityje įgaunantis vintažas jau pastebimas ir apdailoje. Dažnai galima atrasti prekybos vietose sendintų plytelių, kurios atrodo taip, kaip atkeliavusius iš tolimų praeities laikų. Tačiau jei susigundėte tokia sienų apdaila, prieš tai verta apmąstyti visas interjero detales, kadangi ši tematika yra labai subtili ir netgi menkiausias netinkamas aksesuaras gali sujaukti visą harmoniją.

Tiesa, itin įdomiai žiūrisi plytelės su tam tikrais raštais. Jei panorote įsirengti vonios kambarį itin populiaria jūrine tematika, rinkitės plyteles su inkaro, kriauklės, žuvėdros ar gelbėjimosi rato piešiniais, jei jums arčiau širdies gėlių skleidžiamas aromatas, kuo puikiausiai tiks plytelės su rytietiškų gėlių atvaizdais ir pan.

Kitas sprendimas jūsų voniai – mozaika. Mozaikos technika puikiai tinka išskirtiniam interjerui sukurti. Kadangi pagrindas yra lankstus, mozaikos plytelėmis galima padengti ne tik lygius, bet ir įvairiomis formomis išgaubtus paviršius. Mozaikos plytelėmis išklijuota siena atrodys moderniai, be to, sudarysite optiškai erdvesnės patalpos įspūdį. Iš mozaikinių plytelių ant savo vonios sienų jūs galite sukurti meno stebuklus ir kambarį padaryti nepakartojamu.

Sienas galima padengti ir plaunamais viniliniais tapetais (juos galima atpažinti pagal žymėjimą trimis bangelėmis; tai reiškia, kad tapetai nedrėksta, atsparūs vandens poveikiui ir lengvai valomi šlapia kempine). Originaliam rezultatui pasiekti itin tinka foto tapetai. Išklijuokite vieną sieną vandeniui atspariu foto tapetu ir galite atsidurti kalnuose, senovės Kinijoje ar tiesiog miške prie krioklio. Tiesa, prieš klijuojant tapetais būtina kruopščiai išlyginti sieną ir impregnuoti, kad būtų pasiektas maksimalus rezultatas ir naujuoju vonios kambariu džiaugtumėtės kuo ilgiau.

Sienas galima dengti ir impregnuota mediena. Toks interjero sprendimas sukurs šilumos bei jaukumo įspūdį ir daugiau tiks tokiu atvejų, jei norite sukurti „kaimiškos“, „valstietiškos“ vonios įvaizdį. Valiūkiškai atrodys įvairiomis spalvomis dažyta mediena.

Itin paplitęs sienų apdailos būdas – dažymas. Dažai turi būti akriliniai, o sienos tvarkingai nušlifuotos kadangi nudažius ryškesne spalva į paviršių iškils visi nelygumai ir defektai. Tačiau galima ir sąmoningai sukurti netvarkingos sienos efektą, tokiu atvejų sienų lyginti nereikia, dažus galima tepti tiesiai ant tokios, kokia ji yra. Jei turite meninių sugebėjimų, nudažytas vonios kambario sienas galima išpiešti. Jei to nesugebate – patikėkite profesionalams. Tokiu atveju jūsų vonia taps tarsi muziejus, o visi jo „lankytojai“ aikčios iš susižavėjimo. Jei nenorite jokių piešinių ant sienų ar nuobodžiai vienodų sienų, galite pažaisti su savo sienomis ir pvz. kambarį padaryti dryžuotą arba tiesiog nudažyti kelias vertikalias ar horizontalias linijas, kurios pakeis erdvės pojūtį bei suteiks kambariui žaismingumo.

Galimos ir kitos, dar nelabai įprastos sienų apdailos medžiagos, kaip: kamštinė medžiaga, stiklo blokeliai, natūralūs akmenėliai ir kt. Šiuo atveju reikalinga tik jūsų išmonė ir kūrybiškumas.

Santechnikos pasirinkimas

Prieš pirkdami santechniką dar kartelį gerai apmąstykite ko jums tikrai reikės ir ko galite atsisakyti, kadangi geriau įsigykite tikrai tik tą, kas reikalinga, bet kokybiškesnę produkciją. Sakykim, jūs esate labai užimtas žmogus, neturintis šeimos, tokiu atveju tikrai reikia pasvarstyti ar jums prireiks vonios, ar turėsite laiko ja naudotis. Greičiausiai turėtu užtekti tik dušo kabinos. Taigi, pirkdami tik kabiną, už tą pačią kainą galite išsirinkti daug kokybiškesnį gaminį. Apsvarstę ko tikrai reikia, pasistenkite, kad santechnika derėtų prie bendro vonios interjero, kadangi gana dažna klaida būna padaryta būtent šitame vonios įrengimo etape, apdaila padaryta viena tematika, o santechnika visiškai nedera.

Vonia. Vonių šiais laikais yra įvairių formų ir spalvų. Vonia gali būti ne prastesnė įmantri interjero detalė nei, sakykim, koks šviestuvas ar veidrodis. Galima įsigyti modernią šiuolaikinę kampinę, ovalo, apskritimo ar net kvadrato formos vonią, retro stiliaus vonią ar netgi sendintą, vintažinę. Jei siekiate komforto itin patiks masažinė vonia. Spalva taip pat neapsiriboja ties balta, kaip būdavo seniau. Dabar galima gauti žalią, mėlyną ar raudoną vonią, kuri kuo puikiausiai įsilies į interjerą. Vienintelis ir svarbiausias reikalavimas voniai ir apskritai visai santechnikai – kokybė. Kadangi kokybiška santechnika ir tarnaus ilgiau, ir atrodys gerai.

Klozetas. Klozetai išlikę šiek tiek santūresni nei vonios, tačiau taip pat galima rasti tinkantį jūsų interjerui. Didžiausias dizaino pasiekimas – kampuotas klozetas tvirtinamas tiesiai prie sienos. Tačiau ši mados tendencija tiks anaiptol ne visoms, o daugiau modernistinio tipo vonioms.

Dušo kabinos. Dušo kabinos tikriausiai labiausiai pažengusios santechnikos srityje, kadangi jau nebekalbama apie tik paprastą paprastai atliekamą veiksmą – maudymąsi. Dabar tuo pačiu metu jūs galite klausytis muzikos, gėrėtis ryškiaspalviu apšvietimu viduje ir netgi stebėti, kaip šoninėje sienelėje įrengtame akvariume plaukioja žuvytės. Bet jei kalbant apie dušo kabinų dizainą, tai galite rinktis ne tik baltos spalvos dušo kabinos padėklą, bet ir spalvotą arba nerūdijančio plieno. Kabinos sienelės būna tiek skaidraus stiklo, tiek su raštais, o dizaineris sieneles gali pagaminti net pagal specialų pageidavimą. Čia taip pat labai svarbi kokybė, kadangi nusipirkus prastesnę kabiną įmanoma, jog po kelerių metų naudojimo ar netgi greičiau pro sieneles ims veržtis vanduo, jos apkalkės ir atšoks apsauginės gumos. Taigi, renkantis santechniką geriau netaupyti.

Praustuvė. Praustuvės taip pat kaip ir klozetai gali būti tiek klasikinės formos, tiek kriauklės formos, tiek kvadratinės ir tvirtinamos tiesiai prie sienos. Todėl išsirinkite tokią, kuri labiausiai derės prie jūsų vonios interjero.

Bidė, pisuaras. Dažniausiai be šitų santechnikos gaminių daugelis namuose išsiverčia, tačiau jei turite pakankamai lėšų, erdvų vonios kambarį bei svarbiausią poreikį – tuomet rinkitės kokybiškus bei prie interjero derančius gaminius.

Vonios baldų bei aksesuarų parinkimas

 

Aksesuarai galutinai išpildo jūsų vonios kambario interjerą, daro jį šiltą bei jaukų, o galbūt suteikia kažkokio aštrumo ar intrigos. Aksesuarai arba turi derėti prie spalvinio vonios kambario sprendimo, arba būti visiškai jam kontrastingi.Vienas pagrindinių aksesuarų, kuriam turite skirti ypatingą dėmesį yra veidrodis. Veidrodis dažniausiai krenta vienas iš pirmųjų į akis vos įžengus į vonios kambarį, todėl stenkitės išsirinkti tinkamą bei derintį prie aplinkos. Nepamirškite vonioje kilimėlio, kadangi jis tarsi kontrastas visam tam šaltam įvaizdžiui, kurį sukuria blizgūs santechnikos bei apdailos paviršiai. Itin vonios kambaryje kaip aksesuaras tinka žvakės. Jos sukuria paslaptingumo, bet kartu šilumos jausmą. Tas pats ir su paveikslais, kurie pakabinti ant vienspalvės dažytos sienos suteikia jai gyvumo ir kontrastingumo. Taigi, apibendrinant galima pasakyti, jog kuo daugiau fantazijos pasirenkant aksesuarus, tuo originalesnis ir įdomesnis bus rezultatas.

Baldams puikiai tiks atsparios drėgmei laminuotos medžio drožlių plokštės. Paviršius turi būti tolygiai padegtas laku, nes drėgmės veikiami baldai neturi pradėti lupinėtis. Baldai vonios kambaryje turi būti kokybiški bei tvirti, apskritai vonios kambario nereikėtu labai perkrauti, įsigyti tik reikalingiausius baldus, kurie kartu atliktų tiek prezentacinę, tiek naudingumo funkcijas. Rinkdamiesi baldus atkreipkite dėmesį ir į rankenėles, geriau, kad jos būtų chromuotos ir bespalvės, nes kitu atveju spalva gali greitai nusitrinti.