Vandens tiekimo įranga
Vandens tiekimo įranga apima išsiplėtimo indus, siurblius, skaitiklius ir kita.
Išsiplėtimo indai apima išsiplėtimo indus šildymo sistemoms, išsiplėtimo indus vandens sistemoms. Taigi išsiplėtimo indus galite rinktis skirtus šildymo, vandentiekio sistemoms.
Išsiplėtimo indus galite rinktis iš plataus asortimento, skirtingų gamintojų, kainų, išmatavimų, tūrių, diametrų, svorių, medžiagų iš kurių yra pagaminti, spalvų ir kita.
Šilumos nešėjas (vanduo) yra nespūdus, tai yra jį spaudžiant (stengiantis sumažinti jo tūrį) staigiai padidėja slėgis. Taip pat žinoma, kad didėjant vandens temperatūrai, didėja jo užimamas tūris. Iš to seka išvada, kad šildymo sistemos tūris turėtų būti kintamo tūrio. Yra du būdai tai padaryti: atviroje sistemoje sumontuoti atvirą indą aukščiausiame sistemos taške, arba uždaroje sistemoje sumontuoti membraninį išsiplėtimo indą. Atviroje sistemoje keisis vandens lygis atvirame išsiplėtimo inde.
Membraninis išsiplėtimo indas turi guminę membraną, kuri dalija indą į dalis, vienoje yra šildymo sistemos vanduo, kitoje oras. Plėsdamasis vanduo per guminę membraną suspaudžia orą . Kadangi oras yra spūdus, jį spaudžiant slėgis padidėja santykinai nedaug. Vandens temperatūrai mažėjant, jo tūris mažėja, tada jį užima oras. Oras nuo vandens yra atskirtas gumine membrana. Membraninis (uždaras) išsiplėtimo indas yra geriau už atvirą dėl kelių priežasčių: pirmiausiai, kad uždaras išsiplėtimo indas gali būti montuojamas bet kur ir nereikia tiesti papildomų vamzdžių, taip pat nereikia papildomai jo izoliuoti nuo šalčio. Taip pat uždaroje sistemoje vanduo neturi kontakto su oru, todėl nėra galimybės patekti papildomam orui į vandenį, o tai leidžia ilgiau vamzdžiams ir kitiems prietaisams veikti. Dar viena priežastis, kodėl membraninis (uždaras) išsiplėtimo indas yra geriau už atvirą dėl to, kad jį įrengti ir juo naudotis yra paprasčiau ir pigiau.
Siurbliai apima cirkuliacinius siurblius, vandens siurblius, fekalinius siurblius, drenažinius siurblius ir kita.
Cirkuliaciniai siurbliai gali tikti namo šildymo ir karšto vandens ruošimo sistemoms.
Baseinuose cirkuliacijos siurblys yra pagrindinė baseino vandens filtravimo sistemos sudedamoji dalis. Pastatomi vandens siurbliai gali būti skirti pastoviam vandens tiekimui į baseino filtrą, bei užtikrina reikiamą vandens cirkuliaciją baseine.
Paprastai cirkuliaciniai baseino vandens siurbliai yra parenkami individualiai kiekvienam baseinui atsižvelgiant į baseino paskirtį, jo eksploataciją, bei kitus techninius ypatumus.
Cirkuliacinį siurblį montuoti yra paprasta.
Taigi cirkuliacinius siurblius gali naudoti vandens šildymo sistemos, oro kondicionavimo įrenginiai, uždaros šildymo sistemos, pramoniniai cirkuliaciniai įrenginiai ir kita.
Vandens siurbliai yra plačiai naudojami tiek ir buityje, tiek ir pramonėje.
Vandens siurbliai gali perpumpuoti švarų vandenį, be smėlio, priemaišų, žolių, spyglių ar kita.
Vandens tiekimui iš šulinių ar paviršinių vandens telkinių, kai vandens gylis nuo žemės paviršiaus neviršija 8 m, dažniausiai naudojami išcentriniai sausai statomi vandens siurbliai arba pilnai automatinės vandens tiekimo sistemos ( hidroforas), kurias sudaro vandens siurblys, išsiplėtimo bakas ir slėgio relė. Tokios sistemos yra palyginti nebrangios, užima nedaug vietos, lengvai montuojamos ir prižiūrimos.
Vandens siurblys su išsiplėtimo baku dažniausiai yra statomas namo rūsyje, į kurį yra atvestas vandens pasiurbimo vamzdis iš šulinio, ežero ar kito vandens telkinio. Kai vandens gylis šulinyje yra daugiau kaip 8 m nuo žemės paviršiaus iki vandens paviršiaus, galima naudoti inžektorinius vandens siurblius arba panardinamus giluminius siurblius. Inžektorinio siurblio sistemos vandens siurblys turi ne vieną pasiurbimo vamzdį, o du.
Panardinamų vandens siurblių konstrukcijos ypatybė yra ta, kad vandens paėmimo angos dažniausiai yra vandens siurblio apačioje, o vanduo teka vidine siurblio dalimi, aušindami variklį. Taip pat kai kurie vandens siurbliai gali turėti apsaugą nuo sausos eigos. Tokius vandens siurblius taip pat galima naudoti vandens tiekimui iš tvenkinių, ežerų ir iš kitų vandens telkinių.
Giluminiai vandens siurbliai yra naudojami su nedideliu priemaišų kiekiu pakėlimui iš vandens gręžinių ir šulinių. Tiems, kas turi giluminį gręžinį, dažniausiai gali tekti rinktis giluminio siurblio, leidžiančio į gręžinį sistemą. Tam, kad giluminis vandens siurblys automatiškai palaikytų vandens slėgį sistemoje, reikalingas išsiplėtimo bakas ir slėgio relė. Pasirenkant išsiplėtimo baką, svarbu atkreipti dėmesį į siurblio našumą. Renkantis giluminį vandens siurblį, reikia neužmiršti pasirūpinti tinkama variklio apsauga.
Fekaliniai siurbliai yra skirti pumpuoti nešvarų vandenį iš kanalizacijos su smėlio, dumblo priemaišomis, lapais, spygliais, medžio atplaišomis bei kitomis smulkiomis šiukšlėmis. Toks siurblys lengvai susidoros su labai užterštu rūsio vandeniu arba grioviu.
Drenažo siurbliai – skirti pumpuoti nešvarų vandenį su smėlio, dumblo priemaišomis, lapais, spygliais, medžio atplaišomis bei kitomis smulkiomis šiukšlėmis. Jeigu jums iki artimiausio šulinio toli eiti, toks siurblys tiks laistyti daržą, o vandenį galite siurbti iš artimiausio griovio ar tvenkinio. Tačiau svarbiausia drenažo siurblio paskirtis – išpumpuoti nešvarų vandenį iš rūsio bei kitų panašių vietų, kur jis kaupiasi.
Naudojant siurblius reikia laikytis saugumo reikalavimų.
Norint ilgai turėti nepakitusius, kokybiškus siurblius, reikia nepamiršti ir tinkamai juos prižiūrėti.
Skaitikliai gali būti skirti šalto vandens komercinei, šalto ar karšto vandens butuose apskaitai ir kita, kurie yra įrengiami gyvenamuosiuose namuose ar kitose panašaus tipo patalpose ir kita.
Buitiniai vandens skaitikliai gali būti lengvai montuojami bet kokioje padėtyje – tiek vertikaliai, tiek ir horizontaliai, yra patogus duomenų nuskaitymas, patikimi ir ilgaamžiai, gali būti atsparūs išorinio magnetinio lauko poveikiui ir kita.
Taip pat buitinius vandens skaitiklius galite rinktis elektroninius.
Komercinei skaitikliai gali susidėti iš žalvarinio korpuso, kuriame įmontuota besisukanti sparnuotė ir skaičiuotuvas, sumuojantis pratekėjusio vandens kiekį ir kita. Vanduo gali įtekėti į korpusą ir sukti sparnuotę.
Didmeninę medžiagų prekybą verslui vykdo mūsų partneris UAB Dovyra.