Baro kėdė CD-964 Baro kėdės
Turime sandėlyje
69.08 € / 1 vnt

Baro kėdė H-34 Baro kėdės
Turime sandėlyje
80.96 € / 1 vnt

Baro kėdė C-300 Baro kėdės
Turime sandėlyje
61.20 € / 1 vnt

Baro kėdė MATRIX 2 balta / juoda Baro kėdės
Turime sandėlyje
69.35 € / 1 vnt

Atpigo Baro kėdė H-111 Baro kėdės
62.25 € 75.10 € / 1 vnt

Baro kėdė H-96 tamsiai žalia Baro kėdės
64.23 € 64.24 € / 1 vnt

Baro kėdė H-96 tamsiai mėlyna Baro kėdės
64.23 € 64.24 € / 1 vnt

Baro kėdė H-86 Baro kėdės
60.25 € 60.26 € / 1 vnt

Baro kėdė H-83 Baro kėdės
80.98 € 80.99 € / 1 vnt

Baro kėdė H-93 tamsiai pilka Baro kėdės
80.98 € 80.99 € / 1 vnt

Baro kėdė H21 kreminė Baro kėdės
64.20 € / 1 vnt

Baro kėdė H-44 šviesus ąžuolas / juoda Baro kėdės
100.65 € 100.66 € / 1 vnt

Baro kėdė H-93 tamsiai mėlyna Baro kėdės
80.98 € 80.99 € / 1 vnt

Baro kėdė H21 pilka Baro kėdės
64.20 € / 1 vnt

Baro kėdė C-105 velvetas pilka Baro kėdės
59.26 € 59.27 € / 1 vnt

Pusbario kėdė Chic H-2 Velvet kario Baro kėdės

Baro kėdė Trix B H-1 velvetas žalia Baro kėdės
94.76 € 94.77 € / 1 vnt

Kaip išsirinkti baro kėdę?

Nors šis baldas nuo seno buvo naudojamas baruose (ką byloja ir pavadinimas), baro kėdė ilgainiui tapo įprastu namų interjero elementu, kurį mielai renkasi eiliniai vartotojai. Kad ir kam baro kėdė būtų naudojama: kaip namų baro aksesuaras, ar kaip virtuvinės kėdės pakaitalas – ji neabejotinai praturtins jūsų būsto interjerą. Baro kėdė puikiai tinka ne tik virtuvėje: daugybė žmonių visame pasaulyje jas naudoja svetainėse, terasose, stato šalia baseinų. Šiame pirkimo gide aptarsime baro kėdžių dydžius, medžiagas, iš kurių jos gaminamos, bei tokių kėdžių paskirtis ir privalumus. Taip pat duosime keletą naudingų patarimų apie tai, į ką reikia atsižvelgti, perkant baro kėdę.

Baro kėdė – kas tai?

Šio skirsnio antraštė kai kuriems skaitytojams gali pasirodyti keista. Argi ne akivaizdu, kad baro kėdė – tai baldas, ant kurio žmonės sėdi kavinėse ar baruose? Taip, tai tiesa, tačiau baldų pramonėje egzistuoja specifiniai matavimo kriterijai, kuriais remiantis, baro kėdės atskiriamos nuo įprastų kėdžių.

Paprastai, baro kėdės (angl. bar stool) aukštis turėtų siekti 73-76 cm, matuojant nuo grindų iki sėdynės apačios. Kiek žemesnės yra vadinamosios bufeto kėdės (angl. counter stool) – 61-66 cm. Įprastinės kėdės (angl. table chair) aukštis, matuojant nuo grindų iki sėdynės apačios, standartiškai yra 45-50 cm. Šie skaičiai yra tik vidurkiai, ir gali skirtis, priklausomai nuo gamintojo bei kėdės modelio. Pagrindinis veiksnys, lemiantis kėdės aukščio pasirinkimą, turėtų būti tai, ar kėdės ir baro (ar stalo) aukščiai dera tarpusavyje. Suderinamumą galite pasitikrinti lentelėje, pateiktoje žemiau:

Kėdės aukštis Paviršiaus, prie kurio bus statoma kėdė, aukštis
Baro kėdė (73-76 cm) Aukštas baras (104-109 cm)
Bufeto kėdė (61-66 cm) Užkandžių / gėrimų stalas, bufetas (89-94 cm)
Valgomojo kėdė (45-50 cm) Valgomojo stalas (71-76 cm)

Metalinė ar medinė baro kėdė?

Baro kėdės paprastai gaminamos iš įvairiausių rūšių medienos arba metalo. Medžiagų pasirinkimas yra asmeninio skonio reikalas. Tačiau, kiekviena jų turi savo charakteristikas, į kurias verta atkreipti dėmesį, prieš priimant sprendimą.

Medinės baro kėdės

Medinės baro kėdės - klasikinis ir patikimas pasirinkimas. Šios kėdės pirmiausia asocijuojasi su tradiciniais barais, triukšmingais pašnekesiais prie alaus bokalo, smiginio ar kortų kaladės. Vis dėlto, medinės baro kėdės nebūtinai reiškia nevalyvą aludę. Šiais laikais, jų galima rasti įvairiausių formų ir medžiagų, tiek tradicinio, tiek modernaus stiliaus. Dažniausiai naudojamas medis jų gamyboje – ąžuolas, vyšnia, klevas, uosis ir raudonmedis. Pirkėjams, kuriems patinka kaimiški akcentai interjere, arba tiems, kurie nori susikurti tipinę baro atmosferą biliardo kambaryje, medinės baro kėdės – puikus pasirinkimas. Medis, ypač tamsesnės natūros, spinduliuoja šilumą bei suteikia jaukumo bet kuriai patalpai. Kai kurie mediniai baro kėdžių modeliai yra pakankamai aptakūs, todėl puikiai pritaptų ir itin modernioje virtuvėje ar prašmatniame kambaryje.

Metalinės baro kėdės

Kita materija, paplitusi baro kėdžių gamyboje, yra metalas. Paprastai, metalinės baro kėdės gaminamos iš plieno arba aliuminio. Kaip ir medinių kėdžių, jų yra įvairių modelių. Metalines baro kėdes noriai renkasi tie, kurie savo namuose pirmenybę teikia šiuolaikiškam, moderniam stiliui ar industrinei išvaizdai. Netgi tie pirkėjai, kuriems priimtinesnė tradicinė išvaizda, turi galimybę rinktis iš plataus asortimento metalinių baro kėdžių. Pagrindinis tokių kėdžių privalumas yra tas, kad dažniausiai jos turi hidraulinį mechanizmą, leidžiantį vartotojui lengvai reguliuoti kėdės aukštį. Be to, metalas – itin patvari medžiaga, todėl tokios baro kėdės jums ištikimai tarnaus ne vieną dešimtmetį.

Baro kėdžių apmušalai

Kita detalė, kurią reiktų apgalvoti – kėdžių apmušalai. Kaip ir pasirinkimas tarp metalo bei medžio, apmušalai iš esmės yra asmeninio skonio reikalas. Vis dėlto, renkantis audinius, verta turėti galvoje tam tikrus veiksnius.

Naudingi patarimai

Nepriklausomai nuo to, kokius apmušalus pasirinkote, yra keletas aspektų, kuriais reikėtų vadovautis, priimant galutinį sprendimą:

  • Medžiaga turi būti lengvai valoma. Baro kėdės paprastai naudojamos virtuvėje, prie baro arba užkandžių stalo. Anksčiau ar vėliau, kėdė tikriausiai bus kuo nors aplieta: kai tai nutiks, ko gero norėtumėte, kad ji lengvai nusivalytų. Oda, poliesteris arba mikropluoštas, tokiu atveju, yra puikus pasirinkimas. Plastikas ir vinilas taip pat gana lengvai valomi.
  • Estetinis vaizdas taip pat svarbu. Nors odą lengva valyti, ji gali tiesiog nederėti bendrame interjero kontekste. Tokiu atveju, išvaizda tiesiog užgoš funkcionalumą.
  • Siekiant didesnio komforto, sėdimoji dalis bei visos aštrios briaunos turėtų turėti paminkštinimus.
  • Baro kėdžių, kurios bus naudojamos dažnai, apmušalai turėtų būti pagaminti iš patvarios medžiagos. Čia vėl nepralenkiama oda, kuri ne tik yra labai patvari, bet ir natūrali. Tačiau reiktų nepamiršti, kad oda blunka, veikiama saulės spindulių, o virtuvės dažnai yra vienos labiausiai apšviestų zonų namuose. Dėl šios priežasties, apsvarstykite galimybę pasirinkti medžiagą, atsparesnę saulei.
  • Apmušalus paprastai turi dauguma metalinių baro kėdžių, tuo tarpu medinės kėdės dažniausiai parduodamos be jų. Jei pasirinksite medines baro kėdes, galbūt norėsite įsigyti specialias pagalvėles, gal net skirtingas, skirtingoms progoms.

Kiti aspektai

Čia paminėsime keletą kitų aplinkybių, kurios gali būti svarbios, perkant baro kėdes.

Atstumai tarp kėdžių

Paprastai, baro kėdės yra statomos eilėje viena šalia kitos, vadinasi, turi būti paliekama pakankamai erdvės kiekvieno sėdinčiojo alkūnėms. Paprastai, 66-76 cm atstumo tarp kiekvienos baro kėdės centro turėtų užtekti, kad žmonės galėtų patogiai sėdėti vienas šalia kito. Atsižvelgiant į šią taisyklę, prieš perkant baro kėdes, būtina išmatuoti erdvę, kurioje jos stovės. Taip tiksliai žinosite, kiek baro kėdžių gali tilpti norimoje vietoje.

Reguliuojamo aukščio baro kėdės

Tokios kėdės – labai patogus ir universalus sprendimas. Turint reguliuojamo aukščio baro kėdes galima pritaikyti jas bet kokiam stalui ar kitai zonai, neapsiribojant viena konkrečia erdve. Medinės baro kėdės paprastai turi sraigtinį aukščio reguliavimo mechanizmą, tuo tarpu metalinių kėdžių mechanizmai gali būti sraigtiniai arba hidrauliniai. Hidraulinis mechanizmas paprastai būna pateptas plonu tepalo sluoksniu, kuris gali tepti drabužius, todėl įsitikinkite, kad mechanizmas turi apsauginį gaubtą. Taip pat atkreipkite dėmesį į pakojus: jie taip pat turėtų būti reguliuojami, priklausomai nuo kėdės aukščio. 

Atlošas ir ranktūriai

Kad būtų užtikrinamas maksimalus komfortas, dalis baro kėdžių turi ranktūrius bei (arba) atlošą, skirtą atsiremti. Tradiciškai, baro kėdės neturėdavo tokių prabangos detalių, todėl pirkėjai, kurie nori tradicinės išvaizdos, turėtų rinktis kėdes, be atlošų ir ranktūrių. Vis dėlto, ieškantys komforto, turėtų žinoti, kad atlošas ir ranktūriai pareikalaus papildomos erdvės, ir į tai atsižvelgti.

Išvados

Jei namo rūsyje norite sukurti jaukaus baro atmosferą, arba pridėti papildomų akcentų virtuvės salai, baro kėdės yra tai, ko jums reikia. Kiekvieno pirkėjo skonį patenkins didelis skirtingų kėdžių modelių pasirinkimas, pradedant kaimišku ir tradiciniu, baigiant šiuolaikiniu ir minimalistiniu dizainu, bei visus juos vienijantis komfortas, lankstumas ir stilius. Baro kėdės gali būti puikus virtuvinių kėdžių pakaitalas, taip pat idealiai tinkantis poilsio zonose – mansardose ar prie baseino. Tikimės, kad šis vadovas suteikė pakankamai informacijos, kurią reiktų žinoti, perkant baro kėdes. Na o pabaigai, norime priminti, kad viena geriausių vietų įsigyti baro kėdę – internetinė parduotuvė www.b-a.eu.