EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn

Palapinės internetu pigiau

Palapinė Spokey ZEPHYR II

Palapinė Spokey ZEPHYR II

Kaina: 36.76 €42.71 €
Žiūrėk ČIA
Trivietė palapinė Freetime ISIS 3

Trivietė palapinė Freetime ISIS 3

Kaina: 59.24 €61.83 €
Žiūrėk ČIA

Keturvietė palapinė Freetime ISIS 4

Kaina: 111.86 €
Žiūrėk ČIA

Palapinė Raid Lite DLX

Kaina: 120.00 €
Žiūrėk ČIA

Trivietė palapinė Freetime FIDJI 3

Kaina: 149.44 €
Žiūrėk ČIA

Dvivietė palapinė Freetime ISIS 2

Kaina: 83.01 €
Žiūrėk ČIA

Trivietė palapinė Norsk 3 Lime Green

Kaina: 178.00 €
Žiūrėk ČIA

Trivietė palapinė Montana 3 Mosaic Blue

Kaina: 97.10 €
Žiūrėk ČIA

Dvivietė palapinė Norsk 2 Lime Green

Kaina: 146.49 €
Žiūrėk ČIA

Keturvietė palapinė Futura Duo

Kaina: 243.00 €
Žiūrėk ČIA

Dvivietė palapinė Freetime FIDJI 2

Kaina: 112.51 €
Žiūrėk ČIA

Dvivietė palapinė Montana 2 Mosaic Blue

Kaina: 83.49 €
Žiūrėk ČIA

Keturvietė palapinė Freetime FIDJI 4

Kaina: 146.69 €
Žiūrėk ČIA

Keturvietė palapinė TUNDRA

Kaina: 141.74 €
Žiūrėk ČIA

Dvivietė palapinė Abarqs Domepack-2

Kaina: 32.57 €
Žiūrėk ČIA

Keturvietė palapinė Freetime SIERRA LX

Kaina: 236.36 €
Žiūrėk ČIA
Palapinė Funster Mosaic Blue size 2

Palapinė Funster Mosaic Blue size 2

Kaina: 50.81 €61.20 €
Žiūrėk ČIA
Palapinė Spokey CLASSIC 3

Palapinė Spokey CLASSIC 3

Kaina: 87.13 €103.76 €
Žiūrėk ČIA
 
 

Kaip nebrangiai išsirinkti kokybišką palapinę internetu?

Keliaudami palapinėse nakvoja dažniausiai jauni žmonės, kurie mėgsta nuotykius ir laisvę. Arba tiesiog neturi pinigų viešbučiui. Nemažai jaunų žmonių mėgsta keliauti po Europą ar pasaulį autostopu. Žinoma, norint iškeliauti bent savaitei, reikės kažkur apsistoti. Vienas variantas, jei nenorima leisti pinigų viešbučiams ir hosteliams, yra bandyti miegoti pas svetingus žmones. Tačiau tai yra gana sudėtinga ir niekada nesate tikras, ar tikrai šiąnakt pavyks rasti nakvynę. Gerokai paprasčiau yra miegoti palapinėje, kurią galima išsiskleisti kone bet kur. Todėl retas kuris keliautojas iškeliauja po užsienį be palapinės. Jos apsaugo nuo lietaus, uodų, todėl kai kurie keliautojai nė neįsivaizduoja žygių be palapinės.O palapinės nėra tokios jau pigios. Tiesa, jei nežiūrime pačių pigiausių, kurios praleidžia vandenį. Ar įmanoma keliauti be palapinės? Tikrai taip. Ir tam yra ne vienas būdas. Tačiau pradėkime nuo pradžių.

Turėti gerą palapinę yra didelis pliusas. Ji suteikia daugiau laisvės, nes nakvoti su palapine galima kone bet kur. Svarbu, kad palapinė būtų ne iš pigiausių ir nepraleistų lietaus. Šis pralaidumas matuojamas milimetras. Ir kuo daugiau milimetrų nurodo gamintojas, tuo nepralaidesnė palapinė yra ir tuo drėgnesniam orui tinka. Taigi, jei nusprendėte rimtai keliauti, geriau įsigykite kokybišką palapinę internetu už gerą kainą ir niekuomet nereikės sukti galvos, kur šiąnakt miegoti.

Vienas didžiausių galvosūkių pradedantiesiems stovyklautojams – palapinės internete pasirinkimas. Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti visiškai nesudėtinga, didelė gamintojų ir modelių gausa neretai apsuka galvą. Dažniausia klaida, kurią daro nepatyrę pirkėjai – netinkamas savų poreikių įvertinimas. To pasekmė -  pasirenkama palapinė, kuri netenkina potencialaus naudotojo poreikių, arba juos viršija. Kad taip neatsitiktų, jūsų dėmesiui pateikiame trumpą palapinių pirkimo internetu vadovą, kuriame rasite visą reikalingą informaciją apie palapines, jų rūšis ir pritaikymą.

Palapinės  sudėtinės dalys

Kiekvieną palapinę, neskaičiuojant kuoliukų ir maišo, sudaro trys pagrindinės dalys: strypeliai, vidinis sluoksnis ir išorinis sluoksnis. Kokybiškai palapinei kiekviena šių dalių yra labai svarbi.

Strypai atlieka palapinės karkaso funkciją. Aukštesnės klasės modeliuose naudojami aliuminio arba anglies pluošto, žemesnės klasės – stiklo pluošto ­– strypai.

Palapinės vidinis bei išorinis sluoksniai paprastai gaminami iš nailono arba poliesterio, o išorinis sluoksnis bei dugnas papildomai padengiamas poliuretanu – vandeniui nepralaidžia medžiaga. Išorinis palapinės sluoksnis ne tik padeda apsisaugoti nuo kritulių, bet saugo ir nuo ultravioletinių spindulių bei vėjo. Kai kurių palapinių išorinį sluoksnį, esant reikalui, galima naudoti atskirai, kaip lengvą pastogę.

Palapinių tipai

Prieš nuspręsdami, kokią palapinę pirkti, turėtumėte apgalvoti, kokio tipo palapinė jums tiktų geriausiai. Yra daug palapinių rūšių, skirtų naudoti skirtingais metų laikais ir sąlygomis, todėl labai svarbu įsigyti palapinę, kuri  patenkintų jūsų poreikius, ar bent didžiąją jų dalį. Jei planuojate stovyklauti ištisus metus, apsvarstykite universalios arba konvertuojamos palapinės įsigijimo galimybę.

Vasarinės / atviros palapinės

Kaip nurodo pavadinimas, šio tipo palapinės yra skirtos naudoti tik šiltu oru. Didžiąją dalį vasarinių / atvirų palapinių medžiagos sudaro tinklelis, kuris užtikrina optimalią ventiliaciją. Vientisa, drėgmei nepralaidžia medžiaga dengiamas tik palapinės stogas bei dugnas. Kokybiškos vasarinės palapinės, turinčios tvirtą karkasą, gali sėkmingai stovėti ir esant sudėtingesnėms oro sąlygoms: stipriam vėjui ar liūčiai.

Trijų sezonų palapinės

Šios palapinės pritaikytos universaliems poreikiams ir yra skirtos naudoti pavasarį, vasarą ir rudenį. Trijų sezonų palapinės turi stiprų karkasą, atsparų stipriems vėjo gūsiams, kita vertus, jis nepritaikytas atlaikyti sniego svorį. Tokių palapinių vidinį sluoksnį sudaro tinklelio ir vientisos medžiagos derinys, o išorinis sluoksnis užtikrina apsaugą nuo lietaus, vėjo bei saulės. Dėl savo universalumo, trijų sezonų palapinės yra populiariausias pasirinkimas pirkėjų tarpe.

Konvertuojamos / visų sezonų palapinės

Konvertuojamos palapinės skirtos tiems, kurie mėgsta stovyklauti įvairiomis sąlygomis. Tokios palapinės turi daug funkcijų, įskaitant erdvų prieangį ir įvairias tento tvirtinimo galimybes, kurios leidžia vartotojui nuimti nereikalingas dalis vasarą ir uždėti šaltuoju metų laiku. Langai paprastai gaminami iš tinklelio, tačiau turi nuleidžiamas langines, kurias galima uždaryti orui subjurus. Toks universalumas, žinoma, turi savo kainą – tai palapinės svoris. Šios palapinės, jeigu pilnos komplektacijos, yra sunkiausios rinkoje.

Alpinizmo / žieminės palapinės

Šios palapinės skirtos naudoti esant ekstremalioms žiemos oro sąlygomis. Joms gaminti naudojami tvirti ir stori audiniai, be to, tokios palapinės turi itin tvirtą karkasą, papildomas tvirtinimo kilpas ir stačius šlaitus, padedančius geriau apsisaugoti nuo sniego. Alpinizmui / žiemai skirtos palapinės paprastai yra žemo profilio, todėl yra atsparesnės vėjui bei sniegui. Taip pat jos turi erdvų prieangį, skirtą laikyti įrangai.

Tentai / vienasienės palapinės

Šios palapinės skirtos stovyklautojams, kurie linkę aukoti komfortą vardan svorio. Šio tipo palapinė – tai vienas medžiagos (nailono arba poliesterio) gabalas, kuris gali būti tvirtinamas ant medžių, akmenų, šaknų, strypų ar kitų objektų. Tento tvirtinimas reikalauja gerų mazgų rišimo įgūdžių, be to, tokia palapinė neturi sienų bei grindų ir teikia menką apsaugą nuo vabzdžių. Vis dėlto, jei tinkamai įrengta, tokia palapinė gali tapti puikia pastoge.

Palapinių vidinė erdvė

Daugumai pirkėjų, palapinės erdvumas yra svarbiausias aspektas, renkantis prekę. Nors gamintojai dažniausiai nurodo palapinės dydį kvadratiniais metrais ar stovyklautojų, galinčių į ją tilpti, skaičiumi, yra keletas papildomų niuansų, kuriuos turėtumėte žinoti.

Nurodomas stovyklautojų skaičius reiškia tai, kiek žmonių gali komfortabiliai miegoti palapinėje. Tačiau šis rodiklis neapima stovyklavimo įrangos. Trumpai tariant, dvivietėje palapinėje gali komfortabiliai apsistoti vienas žmogus su savo stovyklavimo įranga. Dviems žmonėms ir jų įrangai jau reikės keturvietės palapinės. Paprasta taisyklė – rinkitės palapinę, skirtą dviems žmonėms daugiau, nei iš tikro yra stovyklautojų. Jeigu įrangą laikysite automobilyje arba atskiroje palapinėje, šios taisyklės galite netaikyti.

Dar vienas ypatumas, į kurį reiktų atkreipti dėmesį – stovima erdvė. Palapinės stačiais šlaitais yra erdvesnės, be to, geriau apsaugo nuo sniego ir lietaus. Šiuo atveju, reiktų atsižvelgti į tai, kokiomis oro sąlygomis palapinė bus naudojama ir kiek žmonių ja naudosis. Jei palapinė ilgesnį laiką bus naudojama atšiauriomis sąlygomis, stovima erdvė gali labai praversti – juk nėra labai patogu, jei ilgą laiką esi priverstas tūpčioti bei kūprintis.

Palapinių medžiagos ir konstrukcija

Šiuolaikinės palapinės gaminamos iš įvairių medžiagų, tačiau dažniausiai naudojamos yra dvi: nailonas ir poliesteris. Abu šie audiniai yra ploni, lengvi ir pralaidūs orui, tačiau turi keletą skirtumų. Nailonas yra lengvesnis už poliesterį ir dažniau naudojamas pigesniuose gaminiuose. Poliesteris, savo ruožtu, atsparesnis ultravioletiniams spinduliams, todėl labiau tinka ilgalaikiam stovyklavimui.

Be medžiagų, reikėtų atkreipti dėmesį ir į palapinės siūles. Kokybiškos palapinės turi tvirtas siūles su dvigubu dygsniavimu, be to, siūlės hermetizuojamos specialia juosta ar skystu gruntu, siekiant užtikrinti sandarumą.

Palapinės dugnas turėtų būti vientisas, su apvadais, šiek tiek pakeltais virš žemės, taip užtikrinant apsaugą nuo drėgmės ir nepageidaujamų lankytojų, tokių kaip gyvatės, vabzdžiai ir kiti smulkūs gyvūnai. Papildomas brezento ar polietileno paklotas suteiks didesnę apsaugą nuo drėgmės, taip pat padės apsaugoti palapinės dugną nuo šakų, akmenų ar kitokių aštrių objektų.

Dar vienas dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – kuoliukai ir kilpos. Kilpos, prisiūtos vidinio ir išorinio sluoksnių kraštuose, esant reikalui, padės įtempti palapinę. Tai užtikrina palapinės stabilumą ir ypač gelbsti esant stipriam vėjui. Nepamirkite įsigyti papildomų kuoliukų, kurie pravers, jei pamesite ar sulaužysite senuosius.

Palapinių atsparumas vandeniui

Palapinių atsparumas vandeniui žymimas „mm“ ir varijuoja nuo 800 iki 10 000 mm. Skaičius nurodo vandens stulpelio aukštį milimetrais. Pavyzdžiui, 1500 mm reiškia, kad audinys pajėgus atlaikyti 1500 mm vandens stulpelį daugiau nei vieną minutę, prieš lašui prasiskverbiant per audinį. Kad geriau įsivaizduotumėte, tai pakankamai daug, kad išvengtumėte varvėjimo per stiprų lietų. Kuo didesnis skaičius, tuo didesnę liūtį pajėgi atlaikyti palapinė. Paprastai rekomenduojama rinktis ne mažesnį nei 1500 ir ne didesnį nei 4000 mm atsparumą, kurio gali prireikti nebent ekstremaliems atvejams.

Palapinių prieangis

Didelė dalis palapinių turi prieangį – papildomą erdvę be dugno, skirtą susidėti įrangai, šlapiems ar suteptiems drabužiams bei avalynei. Rinkdamiesi palapinę su prieangiu, įvertinkite, ar jis pakankamai aukštas ir erdvus, kad jame būtų patogu. Atkreipkite dėmesį, ar geras lietaus vandens nutekėjimas nuo prieangio stogo – juk palapinės durys dažnai laikomos praviros ventiliacijai, tad nesinorėtų, kad vanduo lašėtų į palapinės vidų.

Kaip pratęsti palapinės tarnavimo laiką

Įsigijus palapinę, rekomenduojama ją pirmiausia išbandyti kontroliuojamoje aplinkoje, pavyzdžiui, namų kieme. Tai leis geriau susipažinti su palapinės dalimis ir konstrukcija, išsiaiškinti, kiek laiko užtrunka ją pastatyti, ir kiek tai sudėtinga. Kelis kartus pastačius ir išardžius palapinę, vėliau bus žymiai lengviau tai padaryti stresinėse situacijose: tamsoje, ar esant nepalankioms oro sąlygoms.

Baigę stovyklauti, kruopščiai išvalykite palapinės vidų: iššluokite šiukšles ir drėgnu skudurėliu nuvalykite nešvarumus. Leiskite palapinei visiškai išdžiūti, prieš ją pakuojant. Tai padės išvengti pelėsio ir grybelio. Kai palapinė nenaudojama, nelaikykite jos maiše: vietoje to laikykite ją laisvai, gerai vėdinamoje vietoje, ir įdėkite į dėklą tik prieš išsiruošiant į kelionę.

Nors palapinės pasirinkimas pradedantiesiems stovyklautojams gali pasirodyti nelengvas uždavinys, vadovaujantis pateiktais patarimais apsispręsti nebus sunku. Svarbiausia žinoti, kokiomis sąlygomis bus naudojama palapinė ir kiek žmonių ja naudosis. Įsigijus palapinę, svarbu tinkamai ja rūpintis – taip savo naujuoju pirkiniu galėsite džiaugtis kur kas ilgiau. Na o puiki vieta įsigyti palapinę – internetinė parduotuvė www.b-a.eu. Čia ne tik rasite gausybę modelių, atitinkančių kiekvieno stovyklautojo poreikius, bet ir patogų apsipirkimą ir palankias kainas.

Palapinės - padėsime apsispręsti renkantis.

Palapinės, kaip ir kitas inventorius renkamos pagal paskirtį – t.y. pirmiausia reikia gerai žinoti kur keliausite, kur nakvosite, poilsiausite Lietuvoje ar Europoje. Svarbu žinoti ir tai, kada ketinate keliauti. Lengvos trijų sezonų palapinės yra skirtos pavasariui bei vasarai. Jos puikiai tinka esant vėjuotam ir lietingam orui, tačiau netinkamos esant sniegui. Jeigu keliaujate tik šiltuoju metų laiku — rinkitės trijų sezonų variantą, tačiau žiemos keliautojams siūlomos keturių sezonų palapinės.

Priklausomai nuo naudojimo pobūdžio palapinės gali būti universalios, bet yra gaminamos ir specializuotos palapinės, kaip pvz. skirtos speleologų bazinėms stovykloms ar palapinės-platformos, naudojamos uoliniuose maršrutuose. Tokios palapinės nelabai tiks baidarių žygyje ar poilsiaujant prie ežero.

Nors skirtingi gamintojai nevienodai skirsto palapines pagal naudojimo pobūdį, tačiau galima išskirti tris pagrindines linijas, tai:

- ekspedicinės palapinės;

- aktyvaus poilsio palapinės;

- laisvalaikio palapinės.

Renkantis palapinę visų pirmiausia svarbu žinoti jos hidrostatinį slėgį, t.y. kiek palapinė atlaiko kritulių. Išorinio palapinės tento hidrostatinis slėgis gali būti nuo 450 iki 10 000 mm. Palapinės kiaurai nepralis, jei jos hidrostatinis slėgis bus ne mažesnis nei 1500 – 2000 mm. Jeigu hidrostatinis slėgis yra mažiau nei 1000 mm, palapinė atlaiko tik nedidelį lynojimą. Taip pat svarbu, žinoti, jog kuo didesnis atsparumas vandeniui , tuo ilgiau ir patikimiau palapinė jums tarnaus.

Aukštis – jeigu Jums patogiau persirengti stovint arba tiesiog geriau jaučiatės didesnėje erdvėje, rinkitės aukštesnes palapines. Etiketėje paprastai žymima „peak height“ ir matuojama iki viršūnės.

Įėjimo patogumas – atkreipkite dėmesį ar palapinė turi vieną įėjimo angą ar dvi, kokios jos formos, kaip lengvai atsisega ir užsidaro.

Palapinės karkasas - jo struktūra lemia kaip sunku ar lengva ją surinkti. Kuo mažiau karkaso elementų, tuo greičiau ją pastatysite. Kur kas lengviau palapinės vidinę dalį prisegti kabliukais prie karkaso, negu jį prakišinėti per „rankoves“. Kai kurios palapinės turi tiek kabliukus, tiek rankoves atstojančias kilpas siekiant subalansuoti tvirtuma, ventiliaciją ir pastatymo lengvumą. Taip pat nemažiau svarbi ir karkaso kokybė. Juk šiai palapinės daliai tenka bemaž didžiausios apkrovos. Patys atspariausi ir lengviausi karkasai gaminami iš aliuminio lydinio vamzdelių. Net ir po ilgų naudojimo metų toks karkasas išliks toks pat tvirtas ir patikimas. Kita medžiaga naudojama karkasų gamyboje - stiklo pluoštas. Palapinės su stiklo pluošto karkasu yra gerokai pigesnės, tačiau sunkesnės ir nusileidžia atsparumu vėjui.

Tentas – tai atskira vandeniui atspari palapinės dalis apsauganti nuo kritulių. Yra dviejų tipų tentai – dengiantys viršutinę palapinės dalį bei pilnai apgaubiantys visą palapinę. Pastarieji pasižymi geresnėmis apsauginėmis savybėmis, tačiau palapinė tampa kiek prasčiau vėdinama. Esant geram orui visada galite nuimti tentą bei miegoti po žvaigždėtu dangumi bei pabusti su pirmais saulės spinduliais. O pirmasis palapinės sluoksnis jus puikiai apsaugos nuo uodų bei kitų vabzdžių.

Palapinės sluoksniai. Jei rinksitės vieno sluoksnio, tai ji bus ne tokia atspari lietui ir viduje darysis kondensatas. Miegant, oras palapinės viduje yra kur kas šiltesnis nei lauke ir ant palapines lubų gali rinktis drėgmė. Nuo lubų ji nutekės arba nulašės, kas mažins poilsio džiaugsmą. Dvisluoksnės palapinės vidinė dalis padaryta iš gerai orą praleidžiančios, o viršutinė iš neperšlampamos ir neperpučiamos medžiagos. Tokiu būdu kondensato išvengsite, arba jis kaupsis  ant antro sluoksnio.

Supakuotos palapinės dydis ir svoris – keliaujant mažu automobiliu, o juo labiau dviračių arba plaukiant baidare šis kriterijus tampa esminiu.

Siūlės. Rinkitės tą palapinę, kurioje dugnas yra padarytas iš vandeniui nepralaidžios medžiagos, o susiuvimo su „sienomis“ siūlės randasi kiek aukščiau. Jei siūlės yra lygiai su žeme, per jas į palapinės vidų gali pribėgti vandens. Siūlės taip pat turi būti apklijuotos specialia izoliacine juosta. Jei tokios juostos nėra, įsigyki ją pats ir prieš pirmą kart naudojant palapinę – apklijuoki visas siūles. Šį procesą reikia kartoti kasmet.

Ventiliacija – tinklelis dažniausiai būna įsiūtas palapinės lubose, duryse ir langeliuose. Šios angos užtikrina oro srautų judėjimą bei padeda išvengti kondensato susidarymo. Dengiant tentą svarbu, kad jis nesiliestų su vidine palapinės dalimi. Taip pat per ventiliaciją į palapinės vidų neturi papulti sniegas ar lietus. Geriausia, jeigu ventiliacines angas galima atidaryti ir uždaryti neišlendant iš palapinės.

Prieangis – patogus palikti nešvarią avalynę bei kitus daiktus ar maisto atsargas esant lietingam orui. Prieangis gali būti arba integruota tento dalis arba priedas, kuris parduodamas atskirai.

Vidinės kišenės ir kilpos – kilpa žibintui paprastai būna palapinės pačiame viršuje, kad užtikrinti geriausią vidaus apšviestumą. Palapinės šonines kilpas galite panaudoti pakabindami tinklinę lentyną (paprastai parduodama atskirai) ir sudėti raktus, telefonus bei kitus smulkius daiktus. Išlaikysite tvarką palapinėje, daiktai nepasimes ant grindų ir bus saugūs nuo drėgmės. Taip pat galite pasinaudoti ir kišenėmis esančiomis palapinės viduje.

Verta atkreipti dėmesį ir į palapinės dugną:  jis gali būti polietileninis arba iš poliesterio. Abi šios medžiagos nepraleidžia vandens, tačiau šiek tiek skiriasi. Polietileninis dugnas storesnis, tad tokia palapinė sunkesnė nei su poliesterio dugnu. Užtat poliesterio dugnas brangesnis. Pirkti palapinę be dugno neverta. Tuo įsitikinsite lyjant lietui, kai vanduo skverbsis pro palapinės apačią. Dažniausiai visos palapinės turi armuotus, kad mažiau plyštų, dugnus, susiūtus su vidine palapine.

Palapinės pagrindas – klojamas po palapine (parduodamas atskirai). Kad ir koks palapinės grindų audinys būtų tvirtas, uolos, augalų ražienos, šakos ar purvas gali brangiai kainuoti. Sutaisyti ar pakeisti pagrindą kainuoja kur kas mažiau negu nauja palapinė. Šeimyninėms palapinėms, kai judėjimas į/iš yra labai intensyvus jis ypač naudingas.

Kai jau tiksliai žinote kokio dydžio palapinė jums reikalinga, svarbiausias sprendimas yra kokybė. Vienkartinėms išvykoms geru oru nebrangios palapinės gali pakakti. Tačiau jeigu stovyklavimas yra Jūsų kompanijos veikla, kokybiška ir ilgaamžė palapinė yra protinga investicija.