Atpigo Šeimyninė Palapinė 8-12 Vietų 430x305x203 cm Palapinės

Atpigo Palapinė Coleman Darwin 3 Plus Palapinės
228.67 € 239.10 € / 1 vnt

Paplūdimio palapinė Pavillo Beach Quick Palapinės

Keturvietė palapinė Royokamp, mėlyna Palapinės

Palapinė 1,6 kg MFH Outdoor Palapinės

Palapinė Supertarp Helikon 3x3m Palapinės

Palapinė Omega 4 Žalia Palapinės
389.90 € / 1 vnt

Palapinė Tornado 3 Žalia Palapinės
196.90 € / 1 vnt

Palapinė Mil-Tec Woodland Igloo 2 Palapinės

Palapinė Stratosphere Snugpak norka Palapinės

Palapinė Taifun 2 Žalia Palapinės
139.90 € / 1 vnt

Palapinė Aero 2 Žalia Palapinės
279.90 € / 1 vnt

Palapinė Tornado 2 Žalia Palapinės
167.90 € / 1 vnt

Palapinė Excel Šviesiai žalia Palapinės

Palapinė Ionosphere Snugpak 1,52 kg Palapinės

Kaip išsirinkti palapinę?

Vienas didžiausių galvosūkių pradedantiesiems stovyklautojams – palapinės pasirinkimas. Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti visiškai nesudėtinga, didelė gamintojų ir modelių gausa neretai apsuka galvą. Dažniausia klaida, kurią daro nepatyrę pirkėjai – netinkamas savų poreikių įvertinimas. To pasekmė - pasirenkama palapinė, kuri netenkina potencialaus naudotojo poreikių, arba juos viršija. Kad taip neatsitiktų, jūsų dėmesiui pateikiame trumpą pirkimo vadovą, kuriame rasite visą reikalingą informaciją apie palapines, jų rūšis ir pritaikymą.

Palapinės dalys

Kiekvieną palapinę, neskaičiuojant kuoliukų ir maišo, sudaro trys pagrindinės dalys: strypeliai, vidinis sluoksnis ir išorinis sluoksnis. Kokybiškai palapinei kiekviena šių dalių yra labai svarbi.

Strypai atlieka palapinės karkaso funkciją. Aukštesnės klasės modeliuose naudojami aliuminio arba anglies pluošto, žemesnės klasės – stiklo pluošto ­– strypai.

Palapinės vidinis bei išorinis sluoksniai paprastai gaminami iš nailono arba poliesterio, o išorinis sluoksnis bei dugnas papildomai padengiamas poliuretanu – vandeniui nepralaidžia medžiaga. Išorinis palapinės sluoksnis ne tik padeda apsisaugoti nuo kritulių, bet saugo ir nuo ultravioletinių spindulių bei vėjo. Kai kurių palapinių išorinį sluoksnį, esant reikalui, galima naudoti atskirai, kaip lengvą pastogę.

Palapinių tipai

Prieš nuspręsdami, kokią palapinę pirkti, turėtumėte apgalvoti, kokio tipo palapinė jums tiktų geriausiai. Yra daug palapinių rūšių, skirtų naudoti skirtingais metų laikais ir sąlygomis, todėl labai svarbu įsigyti palapinę, kuri patenkintų jūsų poreikius, ar bent didžiąją jų dalį. Jei planuojate stovyklauti ištisus metus, apsvarstykite universalios arba konvertuojamos palapinės įsigijimo galimybę.

Vasarinės / atviros palapinės

Kaip nurodo pavadinimas, šio tipo palapinės yra skirtos naudoti tik šiltu oru. Didžiąją dalį vasarinių / atvirų palapinių medžiagos sudaro tinklelis, kuris užtikrina optimalią ventiliaciją. Vientisa, drėgmei nepralaidžia medžiaga dengiamas tik palapinės stogas bei dugnas. Kokybiškos vasarinės palapinės, turinčios tvirtą karkasą, gali sėkmingai stovėti ir esant sudėtingesnėms oro sąlygoms: stipriam vėjui ar liūčiai.

Trijų sezonų palapinės

Šios palapinės pritaikytos universaliems poreikiams ir yra skirtos naudoti pavasarį, vasarą ir rudenį. Trijų sezonų palapinės turi stiprų karkasą, atsparų stipriems vėjo gūsiams, kita vertus, jis nepritaikytas atlaikyti sniego svorį. Tokių palapinių vidinį sluoksnį sudaro tinklelio ir vientisos medžiagos derinys, o išorinis sluoksnis užtikrina apsaugą nuo lietaus, vėjo bei saulės. Dėl savo universalumo, trijų sezonų palapinės yra populiariausias pasirinkimas pirkėjų tarpe.

Konvertuojamos / visų sezonų palapinės

Konvertuojamos palapinės skirtos tiems, kurie mėgsta stovyklauti įvairiomis sąlygomis. Tokios palapinės turi daug funkcijų, įskaitant erdvų prieangį ir įvairias tento tvirtinimo galimybes, kurios leidžia vartotojui nuimti nereikalingas dalis vasarą ir uždėti šaltuoju metų laiku. Langai paprastai gaminami iš tinklelio, tačiau turi nuleidžiamas langines, kurias galima uždaryti orui subjurus. Toks universalumas, žinoma, turi savo kainą – tai palapinės svoris. Šios palapinės, jeigu pilnos komplektacijos, yra sunkiausios rinkoje.

Alpinizmo / žieminės palapinės

Šios palapinės skirtos naudoti esant ekstremalioms žiemos oro sąlygomis. Joms gaminti naudojami tvirti ir stori audiniai, be to, tokios palapinės turi itin tvirtą karkasą, papildomas tvirtinimo kilpas ir stačius šlaitus, padedančius geriau apsisaugoti nuo sniego. Alpinizmui / žiemai skirtos palapinės paprastai yra žemo profilio, todėl yra atsparesnės vėjui bei sniegui. Taip pat jos turi erdvų prieangį, skirtą laikyti įrangai.

Tentai / vienasienės palapinės

Šios palapinės skirtos stovyklautojams, kurie linkę aukoti komfortą vardan svorio. Šio tipo palapinė – tai vienas medžiagos (nailono arba poliesterio) gabalas, kuris gali būti tvirtinamas ant medžių, akmenų, šaknų, strypų ar kitų objektų. Tento tvirtinimas reikalauja gerų mazgų rišimo įgūdžių, be to, tokia palapinė neturi sienų bei grindų ir teikia menką apsaugą nuo vabzdžių. Vis dėlto, jei tinkamai įrengta, tokia palapinė gali tapti puikia pastoge.

Tinkamos palapinės pasirinkimas

Jei jau žinote, kokio tipo palapinė, atsižvelgiant į oro sąlygas, jums tinkamiausia, galite pereiti prie palapinės dizaino ir konfigūracijos. Kiekvienas iš aukščiau išvardintų palapinių tipų turi aibę variacijų, pritaikytų skirtingiems vartotojų poreikiams. Kiekvienas stovyklautojas ir stovyklavimo sąlygos skiriasi, todėl gerai apgalvokite savo reikmes, kad užsitikrintumėte maksimalų komfortą ir patogumą naudoti.

Vidinė erdvė

Daugumai pirkėjų, palapinės erdvumas yra svarbiausias aspektas, renkantis prekę. Nors gamintojai dažniausiai nurodo palapinės dydį kvadratiniais metrais ar stovyklautojų, galinčių į ją tilpti, skaičiumi, yra keletas papildomų niuansų, kuriuos turėtumėte žinoti.

Nurodomas stovyklautojų skaičius reiškia tai, kiek žmonių gali komfortabiliai miegoti palapinėje. Tačiau šis rodiklis neapima stovyklavimo įrangos. Trumpai tariant, dvivietėje palapinėje gali komfortabiliai apsistoti vienas žmogus su savo stovyklavimo įranga. Dviems žmonėms ir jų įrangai jau reikės keturvietės palapinės. Paprasta taisyklė – rinkitės palapinę, skirtą dviems žmonėms daugiau, nei iš tikro yra stovyklautojų. Jeigu įrangą laikysite automobilyje arba atskiroje palapinėje, šios taisyklės galite netaikyti.

Dar vienas ypatumas, į kurį reiktų atkreipti dėmesį – stovima erdvė. Palapinės stačiais šlaitais yra erdvesnės, be to, geriau apsaugo nuo sniego ir lietaus. Šiuo atveju, reiktų atsižvelgti į tai, kokiomis oro sąlygomis palapinė bus naudojama ir kiek žmonių ja naudosis. Jei palapinė ilgesnį laiką bus naudojama atšiauriomis sąlygomis, stovima erdvė gali labai praversti – juk nėra labai patogu, jei ilgą laiką esi priverstas tūpčioti bei kūprintis.

Medžiagos ir konstrukcija

Šiuolaikinės palapinės gaminamos iš įvairių medžiagų, tačiau dažniausiai naudojamos yra dvi: nailonas ir poliesteris. Abu šie audiniai yra ploni, lengvi ir pralaidūs orui, tačiau turi keletą skirtumų. Nailonas yra lengvesnis už poliesterį ir dažniau naudojamas pigesniuose gaminiuose. Poliesteris, savo ruožtu, atsparesnis ultravioletiniams spinduliams, todėl labiau tinka ilgalaikiam stovyklavimui.

Be medžiagų, reikėtų atkreipti dėmesį ir į palapinės siūles. Kokybiškos palapinės turi tvirtas siūles su dvigubu dygsniavimu, be to, siūlės hermetizuojamos specialia juosta ar skystu gruntu, siekiant užtikrinti sandarumą.

Palapinės dugnas turėtų būti vientisas, su apvadais, šiek tiek pakeltais virš žemės, taip užtikrinant apsaugą nuo drėgmės ir nepageidaujamų lankytojų, tokių kaip gyvatės, vabzdžiai ir kiti smulkūs gyvūnai. Papildomas brezento ar polietileno paklotas suteiks didesnę apsaugą nuo drėgmės, taip pat padės apsaugoti palapinės dugną nuo šakų, akmenų ar kitokių aštrių objektų.

Dar vienas dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – kuoliukai ir kilpos. Kilpos, prisiūtos vidinio ir išorinio sluoksnių kraštuose, esant reikalui, padės įtempti palapinę. Tai užtikrina palapinės stabilumą ir ypač gelbsti esant stipriam vėjui. Nepamirkite įsigyti papildomų kuoliukų, kurie pravers, jei pamesite ar sulaužysite senuosius.

Atsparumas vandeniui

Palapinių atsparumas vandeniui žymimas „mm“ ir varijuoja nuo 800 iki 10 000 mm. Skaičius nurodo vandens stulpelio aukštį milimetrais. Pavyzdžiui, 1500 mm reiškia, kad audinys pajėgus atlaikyti 1500 mm vandens stulpelį daugiau nei vieną minutę, prieš lašui prasiskverbiant per audinį. Kad geriau įsivaizduotumėte, tai pakankamai daug, kad išvengtumėte varvėjimo per stiprų lietų. Kuo didesnis skaičius, tuo didesnę liūtį pajėgi atlaikyti palapinė. Paprastai rekomenduojama rinktis ne mažesnį nei 1500 ir ne didesnį nei 4000 mm atsparumą, kurio gali prireikti nebent ekstremaliems atvejams.

Prieangis

Didelė dalis palapinių turi prieangį – papildomą erdvę be dugno, skirtą susidėti įrangai, šlapiems ar suteptiems drabužiams bei avalynei. Rinkdamiesi palapinę su prieangiu, įvertinkite, ar jis pakankamai aukštas ir erdvus, kad jame būtų patogu. Atkreipkite dėmesį, ar geras lietaus vandens nutekėjimas nuo prieangio stogo – juk palapinės durys dažnai laikomos praviros ventiliacijai, tad nesinorėtų, kad vanduo lašėtų į palapinės vidų.

Kaip pratęsti palapinės tarnavimo laiką

Įsigijus palapinę, rekomenduojama ją pirmiausia išbandyti kontroliuojamoje aplinkoje, pavyzdžiui, namų kieme. Tai leis geriau susipažinti su palapinės dalimis ir konstrukcija, išsiaiškinti, kiek laiko užtrunka ją pastatyti, ir kiek tai sudėtinga. Kelis kartus pastačius ir išardžius palapinę, vėliau bus žymiai lengviau tai padaryti stresinėse situacijose: tamsoje, ar esant nepalankioms oro sąlygoms.

Be to, kiekvienam stovyklautojui praverstų žinoti kelias paprastas palapinės priežiūros taisykles: jos ne tik padės išlaikyti palapinę tvarkingą, bet ir pratęs jos naudojimo laiką.

Pirmoji ir turbūt svarbiausia taisyklė – niekada nevalgykite ir nelaikykite maisto palapinės viduje. Maisto kvapas gali pritraukti į palapinę keturkojus gyvūnus, kurių nagai bei dantys gali padaryti didelės žalos. Jei palapinė turi prieangį, maistas gali būti ruošiamas ir vartojamas jame, tačiau po to nepamirškite jį išvalyti, kad išvengtumėte vabzdžių bei gyvūnų draugijos.

Baigę stovyklauti, kruopščiai išvalykite palapinės vidų: iššluokite šiukšles ir drėgnu skudurėliu nuvalykite nešvarumus. Leiskite palapinei visiškai išdžiūti, prieš ją pakuojant. Tai padės išvengti pelėsio ir grybelio. Kai palapinė nenaudojama, nelaikykite jos maiše: vietoje to laikykite ją laisvai, gerai vėdinamoje vietoje, ir įdėkite į dėklą tik prieš išsiruošiant į kelionę.

Išvados

Nors palapinės pasirinkimas pradedantiesiems stovyklautojams gali pasirodyti nelengvas uždavinys, vadovaujantis pateiktais patarimais apsispręsti nebus sunku. Svarbiausia žinoti, kokiomis sąlygomis bus naudojama palapinė ir kiek žmonių ja naudosis. Įsigijus palapinę, svarbu tinkamai ja rūpintis – taip savo naujuoju pirkiniu galėsite džiaugtis kur kas ilgiau. Na o puiki vieta įsigyti palapinę – internetinė parduotuvė www.b-a.eu. Čia ne tik rasite gausybę modelių, atitinkančių kiekvieno stovyklautojo poreikius, bet ir patogų apsipirkimą ir palankias kainas.