Pinigų grąžinimo garantija
Saugumo garantija
Geros kainos

EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
Darbinis plotas
Variklio tipas
Gamintojas
Filtruoti
 
 

Motoblokai ir kultivatoriai

Motoblokas GREEN C12

Kaina: 1033.99 €
Žiūrėk ČIA

Motoblokas GREEN C11

Kaina: 897.87 €
Žiūrėk ČIA

Benzininis kultivatorius MTD T/380

Kaina: 666.95 €
Žiūrėk ČIA

Motoblokas Dormak TB 48

Kaina: 423.02 €
Žiūrėk ČIA

Motoblokas Dormak TB 50 Pro R

Kaina: 657.27 €
Žiūrėk ČIA

Kultivatorius MTD T/245

Kaina: 595.32 €
Žiūrėk ČIA

Benzininis kultivatorius HECHT 755

Kaina: 432.30 €
Žiūrėk ČIA

Benzininis kultivatorius AL-KO Farmer MH 5001 R (4.5 AG)

Kaina: 582.29 €
Žiūrėk ČIA

Benzininis kultivatorius MTD T 205

Kaina: 570.90 €
Žiūrėk ČIA

Elektrinis kultivatorius DEDRA DED8710, 1500W

Kaina: 169.00 €
Žiūrėk ČIA

Elektrinis kultivatorius DEDRA DED8709, 1050W

Kaina: 117.00 €
Žiūrėk ČIA
Skarifikatorius - aeratorius DEDRA DED8706, 1,8kW Kultivatoriai ir motoblokai

Skarifikatorius - aeratorius DEDRA DED8706, 1,8kW

Kaina: 149.50 €169.00 €
Žiūrėk ČIA

Skarifikatorius - aeratorius DEDRA DED8705, 1,5kW

Kaina: 117.00 €
Žiūrėk ČIA
 
 

Motoblokai: pirkimo vadovas

Jei esate pradedantysis daržininkas, motoblokas skirtas kaip tik jums. Tai priemonė, kurios jums prireiks, norint tinkamai paruošti dirvą sėjai savo darže bei nuveikti daugelį kitų ūkio darbų. Motoblokas – tai mechanizuotas, varikliu varomas įrankis, prie kurio darbinio veleno galima jungti įvairius padargus: plūgą, frezą, akėčias ir t.t. Su motobloku be vargo sukasite sklypą, pašalinsite piktžoles ir išpurensite dirvą, o tai labai svarbu, norint, kad sėklos lengvai dygtų, o augalai vešėtų ir neštų gausų derlių.

Tad pasidairykime labiausiai jums tinkančio varianto.

Motoblokų tipai

Prekyboje galima rasti begalę motoblokų iš skirtingų gamintojų, tačiau paprastai jie yra gana panašūs ir atlieka tas pačias funkcijas. Žemiau pateikiame keletą pagrindinių motoblokų tipų, kuriuos galima sutikti šiandieninėje rinkoje.

1. Motoblokai-kultivatoriai

Motoblokas-kultivatorius yra kompaktiškas įrenginys, suprojektuotas taip, kad jo padargai būtų montuojami priekyje. Tokio motobloko paskirtis – arti ir purenti dirvą. Viena vertus, jis turi pakankamai galios, kad galėtumėte paruošti sėjai nedidelį sklypą, kita vertus – jo funkcijos ir pritaikymas yra gana riboti. Vienas tokių motoblokų privalumų – nedidelė kaina.

2. Motoblokai su priekyje tvirtinamu frezos mechanizmu

Šie motoblokai yra didesni, lyginant su kultivatoriais, o tai reiškia, kad jie turi daugiau galios ir funkcijų. Su tokiu motobloku galima atlikti stambesnius darbus, nei su paprastu kultivatoriumi, reikalaujančius galingesnio variklio bei didesnių padargų pajėgumų. Pagrindinis šio tipo motobloko įnagis – freza, kurios plotis dažniausiai siekia apie 50-60 centimetrų. To visiškai pakanka vidutinio dydžio sklype, be to, toks motoblokas pakankamai kompaktiškas ir puikiai tinka mažesnėms erdvėms, kuriose dideliam įrenginiui manevruoti būtų sudėtinga. Motoblokas su priekyje tvirtinamu frezos mechanizmu idealiai tinka lengviesiems landšafto formavimo darbams, gėlynų, lysvių paruošimui.

3. Motoblokai su gale tvirtinamu frezos mechanizmu

Šio tipo motoblokai aprūpinti galingu varikliu, o jų frezos mechanizmas pritvirtintas gale, skirtingai nuo anksčiau minėtų motoblokų rūšių. Siekiant didesnio efektyvumo, šių motoblokų padargai visiškai atskirti nuo važiuoklės sistemos.

Šio tipo motoblokų frezos plotis paprastai siekia 100 ir daugiau centimetrų. Frezos gali būti sukamos važiavimo arba priešinga važiavimui kryptimi. Frezos mechanizmas itin galingas ir sugeba be vargo tvarkytis su neįdirbta dirva, velėna ir kietais sušokusios žemės gabalais.

Didieji motoblokai, be frezavimo, paprastai gali atlikti ir aibę kitų funkcijų: arti, šluoti, smulkinti šakas, valyti sniegą, siurbti vandenį ir t.t. Žinoma, tam reikalingi papildomi priedai, kurių dažniausiai nebūna standartinėje komplektacijoje.

4. Elektra varomi motoblokai

Šiais laikais, kai vis didesnis dėmesys skiriamas aplinkai ir atsinaujinančios energijos rūšims, vis populiaresni tampa elektra varomi motoblokai.

Šio tipo motoblokus gamina dauguma gamintojų, pradedant garsiais vardais, baigiant smulkesnėmis įmonėmis, besispecializuojančiomis išskirtinai šioje srityje.

Vis dėlto, elektrinius motoblokus verčiau rinktis tuo atveju, jei dirbamos žemės plotas nėra didelis, o dirvožemis – pakankamai minkštas. Sudėtingesniems darbams šiems motoblokams paprasčiausiai gali pristigti galios.

Ką reiktų apgalvoti, prieš perkant motobloką?

1. Kokio dydžio plote bus dirbama?

Motoblokų galia skiriasi, priklausomai nuo modelio, todėl prieš perkant svarbu suprasti, kiek energijos reikės dirvai paruošti.

Nedideliam sklypui jums nebūtina įsigyti didžiausio ir galingiausio motobloko. Lygiai taip pat nereikėtų pirkti tokio, kuriam trūksta galingumo tinkamai atlikti planuojamus darbus.

Jei planuojate dirbti įvairios paskirties sklypuose, verčiau įsigyti galingesnį, universalesnį modelį.

2. Koks jūsų sklypo dirvožemis?

Laimingiausiais galima vadinti daržininkus, kurių sklypuose plyti puri priemolio ar priesmėlio dirva. Ši dirvos rūšis yra tinkamiausia sodui bei daržui. Deja, ne visiems taip pasiseka ir neretai tenka taikstytis su akmenuotu ar molingu dirvožemiu.

Išdžiūvusi molinga žemė sušoka į gabalus, o tada ją tampa dar sunkiau įdirbti. Tokiu atveju reiktų pasidairyti galingesnio motobloko, kuris padėtų susitvarkyti su tokiomis problemomis.

Tuo tarpu minkšto priemolio dirvožemiu manipuliuoti lengva, todėl galite rinktis paprastesnį modelį, su priekyje tvirtinamu frezos mechanizmu.

3. Esamas (įdirbtas) ar naujas sklypas?

Įdirbti naują sklypą visuomet yra sunkiausia užduotis, kuri gali pasirodyti per sunki net kai kuriems motoblokams. Taigi, rinkdamiesi turėkite galvoje, kad naujam sklypui įdirbti prireiks galingo modelio, galinčio susidoroti su kieta žeme.

Įdirbtas sklypas, kuriam užtenka įprastinės priežiūros, žymiai palengvina jūsų pasirinkimą. Šiuo atveju galite rinktis mažesnės galios motobloką, kuris bus naudojamas išpurenti dirvai.

4. Universalumas

Motoblokai paprastai projektuojami atlikti vienam konkrečiam darbui, kurį jie daro labai gerai. Tačiau daugumai pirkėjų reikia įrankio, kuris galėtų atlikti kelias funkcijas ir padėtų nudirbti įvairius ūkio darbus. Čia kalbame apie universalius motoblokus, kuriuose numatyta galimybė tvirtinti įvairių paskirčių padargus.

Vis dėlto, net ir tokie motoblokai paprastai parduodami tik su vienu įrankiu, pavyzdžiui, freza – likusius norimus padargus jums teks įsigyti atskirai.

5. Kaina

Motoblokų kainos gali labai skirtis, priklausomai nuo gamintojo, modelio, atliekamų funkcijų ir komplektacijos. Prieš priimdami sprendimą, visuomet išsiaiškinkite, kas įskaičiuota į motobloko kainą.

Pasiūloje galima rasti įvairių variantų, nuo pačių brangiausių iki pigesnių, ekonominių, tačiau turite aiškiai apsibrėžti, ko reikia jums. Nėra jokio tikslo skirti daug pinigų gaminiui su funkcijomis, kurių niekada nepanaudosite.