Gipskartonio plokštė GKF 1200x2600x12,5 (3,12 kv.m.). Gipso kartono plokštės (GKP)

Gipso kartono plokštės (GKP) - universalios, drėgmei atsparios, priešgaisrinės plokštės


Gipso kartono plokštės (GKP) - gipskartonis yra unikali statybinė medžiaga, kuri naudojama vidaus apdailai - sienoms, luboms, pertvaroms. Jo paviršius yra glotnus bei lygus, todėl taisyklingai jį sumontavus, papildomai nereikia lyginti paviršiaus ir galima atlikti sekančius vidaus apdailos darbus - gruntuoti, užtaisyti siūles bei nuglaisčius dažyti ar klijuoti tapetus.

Gipskartonis būna nuo 2 iki 4,8 m ilgio, dažniausiai 1,2 m pločio bei gali būti nuo 6 iki 24 mm storio. Kad padidinti šios medžiagos savybes (tvirtumą, atsparumą bei tankumą) į gipsą yra įmaišomos medžiagos, kurios leidžia pasiekti geresnius šių savybių rezultatus. Kartoninis paviršius padidina dažų sukibimą bei leidžia išvengti papildomo paviršiaus apdirbimo darbų eigoje.

Gipso kartonas gali būti paprastas, atsparus vandeniui, drėgmei, ugniai (priešgaisrinis), taip pat priešvėjinis ar gipso kartonas grindims montuoti. Paprastas gipskartonis per ilgesnį laiko tarpą įgeria 25 procentus drėgmės, o atsparus drėgmei tik 10 procentų. Tad jei planuojate atlikti remonto darbus patalpose su didesniu drėgmės lygiu, rekomenduojamas naudoti drėgmei atsparus gipskartonis.

Gipso kartonas - bene vienintelė medžiaga, tinkama figūrinėms luboms su įvairiomis puošmenomis sukurti. Taip pat naudojant šią plokštę galima paslėpti vamzdžius, kabelius, laidus - vėliau prireikus, visa tai labai lengva pasiekti, tarp sienos ir gipskartonio plokštės galima montuoti įvairias šilumą ir garsą izoliuojančias medžiagas.

Iš išorės gipso kartono plokštės yra atskiriamos atitinkama spalva: paprastas - pilkos spalvos, atsparus drėgmei - žalias, ugniai - raudonas gipskartonis. Paprastas dažniausiai naudojamas visoms patalpoms, išskyrus vonią bei virtuvę, o žalias vonioje bei virtuvės zonoje.

Gipso kartono plokštės tipai ir pritaikymas


Standartinės (paprastos) gipso kartono plokštės

Paprasta gipskartonio plokštė yra naudojama sausosios statybos sistemose, nekeliant joms tam tikrų specifinių reikalavimų. Įprastai šio tipo gipso kartonas naudojamas vidaus apdailos darbams, įrengiant ar išlyginant sienas, lubas ar pertvaras patalpose, kur yra standartinis drėgmės lygis. Paprastosios gipso plokštės tinka sienoms, pertvaroms ir luboms ant karkaso, mansardoms, kabamosioms luboms įrengti po juodosiomis lubomis arba medinėmis sijomis, taip pat gali būti klijuojamos ant betono. Spalva - baltas gipso kartonas.

Gipso kartono plokštės grindims

Gipskartonio plokštės Knauf Brown - gipso kartonas skirtas naudoti Knauf sausųjų grindų sistemose. Tai vienas iš greičiausių grindų klojimo būdų, kadangi dirbant nėra priverstinių pertraukų (nereikia laukti, kol grindys išdžius). Baigiamąją dangą (plyteles, laminatą, kiliminę dangą) galima kloti jau sekančią. Knauf Brown gipso kartono plokštė grindims tinkama grindų įrengimui tose patalpose, kur apkrovos klasė yra 2 kN/m². Tinka kambariams, koridoriams gyvenamuosiuose namuose, taip pat ligoninėse, viešbučių kambariuose, virtuvės, vonios, biurų patalpose. Įrengiant grindis gipso kartono plokšte sutrumpinamas statybos ar remonto laikas.

Atsparios drėgmei gipso kartono plokštės

Tai impregnuotos gipso kartono plokštės, naudojamos padidinto drėgnumo patalpose, kur ilgalaikė santykinė drėgmė neviršija 70%. Drėgmei atsparios gipso kartono plokštės tinka vonios kambariui, taip pat visoms kitoms vidaus patalpoms. Pavyzdžiui, atspari drėgmei gipskartonio plokštė Knauf GREEN sudaryta iš impregnuoto gipso branduolio su ≤10% vandens įgėrimu. Spalva - žalias gipso kartonas. Tiesa, šios gipskartonio plokštės netinkama montavimui pastovios drėgmės patalpose - pirytse, baseinuose ir kitose panašiose vietose, kur ciklinė drėgmė ilgesnė nei 6 valandos. Tam idealiai tinka cementinė plokštė Knauf Aquapanel Indoor.

Gipso kartono plokštės atsparios ugniai

Ugniai atspari arba priešgaisrinė gipso kartono plokštė yra montuojama vidaus patalpose, kurioms keliami aukštesni gaisrinės saugos reikalavimai. Pavyzdžiui, atspari ugniai gipso kartono plokštė Knauf RED GKF yra sudaryta iš gipso branduolio su stiklo pluoštu, kuris padidina mechaninį bei atsparumą ugniai. Spalva - raudonas gipso kartonas.

Akustinės gipskartonio plokštės

Tai gipso kartonas, skirtas pagerinti akustikai ir garso absorbcijai patalpose. Pavyzdžiui, akustinė gipso kartono plokštė Knauf CLEANEO UFF naudojama lubų sistemose patalpų akustikai pagerinti. Šios perforuotos gipso kartono plokštės puikiai tinka ir kuriant individualių patalpų interjero dizaino projektus.

Priešvėjinės gipso kartono plokštės

Priešvėjinė gipskartonio plokštė yra skirta išorės atitvarų apsaugai nuo vėjo sukeliamų šilumos nuostolių. Jos yra plačiai naudojamos statant karkasinius namus, taip padidindamos namo standumą. Pavyzdžiui, priešvėjinė gipso plokštė Knauf KTS taip pat yra atspari drėgmei. Ši priešvėjinė gipso kartono plokštė dažniausiai naudojama išorinėms sienoms, šiluminei izoliacijai iš išorės. Tiesa, tiesioginiam ir ilgalaikiam atmosferos poveikiui jos nėra tinkamos.

Gipskartonio plokštės pigiau, perkant internetu


Kaip jau supratote, gipso kartono plokštės yra gaminamos skirtingų matmenų, spalvų, jos pritaikomos skirtingoms sritims ir techniniams reikalavimams. Būtent nuo šių visų savybių priklauso ir gipso kartono plokštės kaina. Mūsų kataloge galite rasti itin platų, įvairaus tipo plokščių pasirinkimą. Atsparios drėgmei ir ugniai, taip pat paprastos bei priešvėjinės ir akustinės gipso kartono plokštės gera kaina. Dažnai yra vykdomos akcijos, o jų metu gipskartonio plokštė pigiau kainuos nei įprastai.

Jei nesate tikri, kokios gipskartonio plokštės jums geriausiai tiktų atliekant vidaus apdailos darbus - pasikonsultuokite su mumis. Papasakokite, kokius darbus planuojate daryti ir mes patarsime, koks sprendimas būtų tinkamiausias.

Užsisakius internetu gipso kartono plokštės pristatomos į bet kurį miestą.