Žvejybiniai valai 

 

Žvejybinis valas, tai dirbtinis siūlas, kuri kabliuką, blizgę ar kitą panašų komponentą sieja su meškerykočiu arba žvejybine rite.

Šiuolaikiniai valai yra itin ploni ir atlaiko dideles apkrovas. Paprastai Europoje valo storis matuojamas milimetrais, o ilgis metrais, tačiau tai priklauso nuo gamintojo pateikiamų standartų ir gali svyruoti nuo 0,01 iki 0,80 milimetro storio bei nuo 20 iki 5000 metrų ilgio. Taip pat gaminami plaukiantys arba skęstantys valai.

Žvejybinio valo tipai gali būti monofilamentinis, pintas ir muselinis. Monofilomentinis valas, tai vienos gijos tįstantis valas. Pintas, tai keleto supintų gijų netįstantis valas. Meselinis, tai panašus į paprastą storą siūlą.

Žvejybinis valas yra naudojamas pagal gamintojo jam suteikiamą specifikaciją, pavyzdžiui žvejoti upėse, jūroje įvairias žuvis.

Žvejybinius valus galite rinktis iš skirtingų gamintojų, kainų, spalvų, išmatavimų, medžiagų ir kita.

Perkant žvejybinį valą reikia kreipti dėmesį į gamintojo nurodomas charakteristikas. Taip pat valas turėtų būti nematomas žuviai, bet lengvai įžiūrimas meškeriotojui. Jis turi būti glotnus ir lygus per visą ilgį, taip pat stiprus ir tvirtas mazgų surišimo vietose, nebijoti trinties. Kokybiškas valas nebus pigus. Taip pat prieš perkant valą būtina gerai jį apžiūrėti. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip valas yra suvyniotas, patikrinti jo paviršių, taip pat palyginti su kitos firmos tokio paties skersmens valu.
 

Žvejybinį valą reikėtų keisti tada, kai atsiranda valo paviršiaus šerpetojimai ar pasikeičia valo spalva. Kartais žvejojant gali atsitikti taip, kad valo paviršius žvejojant yra pažeidžiamas, tada užtenka pakeisti ar tik nukirpti tam tikrą valo atkarpą ir galite naudotis toliau. Žvejojant dažnai geras valas tinkamai tarnauja vieną sezoną. Po žvejybos būtų gerai valą išdžiovinti ir iki kitos žūklės laikyti sausoje vietoje. Taip pat valą kenkia UV spinduliai, todėl jį reikėtų laikyti taip, kad jo nepasiektų saulės spinduliai.

Taigi renkantis žvejybinį valą reikėtų atkreipti dėmesį į trintį, valo stiprumą, mazgo tvirtumą, valo spalvą, valo tamprumą ir kita.


Jeigu nežinote kokį žvejybinį valą pasirinkti, Jums visada gali padėti šios srities specialistas, konsultantas.

Žvejybinį valą būtų geriausiai pirkti iš patikimų gamintojų, kurie garantuoja kokybę, ilgaamžiškumą ir kita.

Žvejybinį valą galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, nes čia galite rinktis iš plataus asortimento, nereikia gaišti laiko važinėjant į parduotuves, galima sutaupyti pinigų ir laiko.