Radiatoriai, konvektoriai, elektriniai šildytuvai
Radiatoriai konvektoriai apima aliuminius radiatorius, ketinius radiatorius, konvektorius, plieninius radiatorius, radiatorių priedus, rankšluoščių džiovintuvus, gyvatukus, šildytuvus elektrinius ir kita.
Aliumininiai radiatoriai yra geresni šilumos laidininkai, nei plieniniai radiatoriai. Šių radiatorių paviršius yra lygus, todėl lengvai valomi bei praktiški. Labai maži šilumos nuostoliai. Šie radiatoriai renkami iš sekcijų, todėl ilgis gali būti neribojamas. Tačiau pagrindinis jų trūkumas: jei cirkuliuojančiame vandenyje bus abrazyvinių medžiagų (pvz., rūdžių nuo juodo metalo jungiamųjų dalių), jie gali greitai prakiurti.
Taip pat aliuminiai radiatoriai gali pasižymėti tokiomis savybėmis kaip: atsparumas korozijai, lengvumas, mažas temperatūros inertiškumas, didelis šilumos atidavimo plotas, galimybė surinkti norimo ilgio radiatorius ir kita.
Paprastai aliuminiai radiatoriai yra lengvai montuojami.
Aliuminiai radiatoriai yra jungiami tik šone ir perkant pajungimui reikalingas medžiagas, reikia jas pirkti iš vieno gamintojo ar bent jau iš vieno pardavėjo.
Daugiabučiuose aliuminiai radiatoriai yra mažiau tinkami, nes yra jautresni ir yra didelė tikimybė, jog gali prakiurti dėl cheminių reakcijų. Reikia įdėmiau žiūrėti į slėgį. Aliuminiai radiatoriai dažnai būna su mažesniu slėgiu, o daugiabučiuose būna hidrauliniai bandymai.
Prieš pasirenkant radiatorius, reikėtų taip pat atsižvelgti į būsto langų dydį, jų kiekį kambaryje ar name, taip pat ir į jų išdėstymą: kokioje - šiaurinėje ar pietinėje - namo pusėje įrengti langai ir kita.
Šiuolaikinės gamybos ketiniai radiatoriai yra atsparūs rūdijimui ir gaminami aukštos liejimo kokybės. Tačiau Rusijoje pagamintus ketinius radiatorius būtina perdažyti ir patikrinti jų tarpsekcines jungtis. Taip pat šie radiatoriai visada bijojo hidraulinių smūgių. Tačiau nepaisant to, ketiniai radiatoriai puikiai tinka tuose butuose, kur reikia ilgiau išlaikyti šilumą, nes iš visų radiatorių jie tai daro efektyviausiai.
Vienos ketinių radiatorių sekcijos kaina gali svyruoti nuo 30 iki 100 litų.
Statant, montuojant šiuos radiatorius atstumas tarp ašių turi būti 50 cm. Tvirtinant tokius radiatorius galima tiesiog nupjauti vamzdžius, įdėti perėjimus ir prijungti naują radiatorių. Jie yra nesunkiai pakeičiami, nebrangiai kainuoja prijungimo darbai, taip pat būna nedaug problemų juos prijungiant.
Ketinių radiatorių privalumai gali būti: neribotas eksploatavimo laikas, higieniškumas, paprastas valymas, gali būti surenkami pagal pageidaujamą galingumą ir kita.
Ketiniai radiatoriai beveik nereaguoja į šilumos nešiklio kokybę, todėl tokius radiatorius galima įrengti beveik kiekviename standartiniame daugiabutyje ar senesnės statybos name.
Šiuolaikiniai radiatoriai išsiskiria aukšta liejimo kokybe ir šiuolaikišku dizainu.
Taigi ketiniai radiatoriai pasižymi geru patvarumu, kuo negali pasidžiaugti kitų rūšių radiatoriai.
Ketiniai radiatoriai dėl savo patvarumo paprastai yra montuojami mokyklose, darželiuose bei drėgnose patalpose, kur plieniniai radiatoriai greičiau praranda savo prekinę išvaizdą.
Gamintojai gali pasiūlyti skirtingų stilių radiatorius – modernius, stilingus, plokščius, senovinius ir kita. Taip pat juos galite dažyti sau tinkama prie interjero spalva, pasirinkti reikalingą sekcijų skaičių bei jų aukštį. Radiatorių formą bei dydžius gali diktuoti būsto erdvė ir reikiamas šildymo galingumas.
Taigi ketiniai radiatoriai gali būti puikūs ieškantiems patvarumo, funkcionalumo, estetikos darnos, o ypatingai senamiesčio būstų savininkams.
Konvektoriai apima grindinius, viršgrindinius konvektorius, grindinių konvektorių groteles ir kita.
Konvektoriais yra vadinami šildymo įrenginiai, kuriuose šildymo elementas šilumą į patalpą spinduliuoja per natūralią oro cirkuliaciją (konvekciją).
Konvektoriai turi paprastą konstrukciją, kuri užtikrina tylų, tolygų ir greitą patalpos sušildymą.
Pagrindinės konvektoriaus dalys gali būti šios: tuščiaviduris stačiakampis metalinis korpusas, korpuso apačioje esantis kaitinimo elementas, kaitinimo elemento darbą reguliuojantis įmontuotas termostatas.
Korpusas gali būti pagamintas taip, kad šaltas oras, pereidamas per kiaurymę apatinėje konvektoriaus dalyje, susiliečia su šildymo elementu ir šildamas išeina per kiaurymę viršutinėje konvektoriaus dalyje. Todėl dėl kryptingo šilto oro judėjimo patalpa gali sušilti tolygiau ir greičiau.
Grindiniai konvektoriai yra montuojami prie didelių langų ar stiklinių fasadų ir skirti yra sukurti šilto oro „užuolaidą“, kuri sulaiko nuo lango ateinančią šalto oro masę. Jie puikiai tinka kaip papildomi šilumos prietaisai kartu su grindiniu šildymu ar radiatoriais, taip pat gali būti pagrindiniai šilumos prietaisai nedidelio ar vidutinio šilumos poreikio patalpose. Netgi veikdami kaip papildomi šildymo prietaisai, pavasarį ir rudenį jie visiškai patenkina šilumos poreikį. Žiemą, ypač naudojant su inertiškomis šildomomis grindimis, jie užtikrina greitą reagavimą į temperatūros pokyčius.
Grindiniai konvektoriai yra montuojami į patalpos grindis, todėl yra matomos tik dekoratyvinės, prie grindų dangos pritaikytos grotelės. Todėl jie idealiai tinka patalpoms, kuriose yra keliami aukšti interjero dizaino reikalavimai.
Grindiniai konvektoriai gali pasižymėti tokiomis savybėmis: labai tvirta korpuso konstrukcija, geras atsparumas korozijai, tvirtos ir estetiškos aliuminio arba ruloninės medinės grotelės, nesudėtingas montavimas, nesudėtinga priežiūra ir kita.
Visi grindinių konvektorių korpusai komplektuojami su apdailinio anotuoto aliuminio rėmeliu.
Kadangi per paskutinius kelerius metus labai padaugėjo pastatų su dideliais įstiklintais paviršiais, taigi ir susidomėjimas grindiniais konvektoriais labai išaugo.
Grindiniai konvektoriai gali būti naudojami kaip priedas prie esamos grindų šildymo sistemos, o moderniuose pastatuose net kaip pagrindinė patalpų šildymo sistema.
Viršgrindiniai konvektoriai gali būti pakabinami, pastatomi, nešiojami, elektriniai ir kita.
Viršgrindiniai konvektoriai gali būti tvirtinami prie sienos ir pasižymėti tokiomis savybėmis kaip: lengvai instaliuojami ir valomi, turintys elektroninį termoreguliatorių, dėl savo konstrukcijos gali būti gaunamas stiprus savaiminis oro judėjimas ir kita.
Taigi dažniausiai konvektoriai yra montuojami ant sienos ir kuo žemiau kabės konvektorius, tuo efektyvesnis bus jo darbas. Papildomas įrenginio efektyvumas pasiekiamas, jei šiluma atspindima nuo vidinio plokštės paviršiaus. Oro konvekcija kartu su šilumos spinduliavimu užtikrina palyginti greitą ir tolygų viso patalpos oro sušilimą. Kai kurie modeliai, siekiant, kad vos tik juos įjungus oras šiltų greičiau, gali turėti įmontuotus ventiliatorius. Konvektorius gali turėti laikmatį, kuris automatiškai , priklausomai nuo poreikio, perjungia jo veikimą iš maksimalaus galingumo į minimalų ir atvirkščiai.
Konvektoriaus privalumas yra tame, kad jame nėra tarpinio šilumos nešėjo (tepalo arba vandens) ir elektrinius variklius turinčių ventiliatorių, kurie kelią triukšmą ir gali sugesti.
Plieniniai radiatoriai apima apatinio, šoninio pajungimo radiatorius, higieninius radiatorius, dekoratyvinius radiatorius ir kita.
Populiariausi radiatoriai yra plieniniai, nes prekybininkų teigimu tokių radiatorių yra parduodama daugiausiai. Tai lemia ne tik plieninių radiatorių įvairovė, bet ir didelis skleidžiamos šilumos lygis, taip pat įrengti šiuos radiatorius yra perpus pigiau nei šildomas grindis. Tačiau plieninius radiatorius lyginant su aliuminiais yra ne tokie ilgaamžiai, nes jų sienelių storis yra ne didesnis nei 1,5 mm, tad radiatoriai greičiau ir susidėvi.
Priklausomai nuo plieninių radiatorių gamintojo, išmatavimų, galios, talpos ir kita jie gali kainuoti nuo 200 iki 600 Lt.
Taigi plieninius radiatorius galite rinktis iš skirtingų gamintojų, išmatavimų, galios, talpos, spalvų, rūšių ir kita.
Plieniniai radiatoriai populiariausi yra tokių gamintojų kaip: „Korado“, „Kermi“, „Purmo“ ir kita. Jie iš esmės yra panašūs, skirtumas kaip vartotojui didelės reikšmės tikrai neturi.
Jeigu plieninių radiatorių paviršius yra padengtas specialia danga, tai gali padidinti jų kainą, tačiau tokiu atveju tokius radiatorius galima montuoti padidinto drėgnumo patalpose.
Nesvarbu kokius radiatorius naudosite, nepamirškite kad svarbiausia yra ne radiatoriai, o namo varža, subalansuotas namo šildymas ir kita.
Radiatorių priedai yra radiatorių laikikliai, kojelių apdaila, kamščiai, termostatinė galva, ventiliai ir kita.
Rankšluoščių džiovintuvai, gyvatukai apima gyvatukus džiovintuvus šildymo sistemoms, elektrinius gyvatukus ir kita.
Nuo rankšluosčių džiovintuvų priklauso vonios kambario temperatūra, drėgmės lygis, interjeras, jaukumas, patogumas ir kita.
Gyvatukus džiovintuvus šildymo sistemoms galite rinktis iš plataus asortimento, skirtingų gamintojų, kainų, spalvų, išmatavimų, medžiagų iš kurių yra pagaminti, galingumų, formų, rūšių ir kita.
Taigi gyvatukų įvairovė yra didžiulė. Pagal šilumos šalinį gyvatukai yra skirstomi į elektrinius – šildomus elektra, vandeninius – šildomus karštu vandeniu iš centralizuotos ar namo šildymo sistemos bei kombinuoto šilumos šaltinio – tokie gali būti šildomi tiek elektra, tiek ir vandeniu.
Kokia bus vonios kambario temperatūra priklauso nuo gyvatuko galingumo, medžiagos iš kurios yra pagamintas, džiovintuvo ilgio bei skersmens. Na, o kombinuoto šildymo džiovintuvo (šildant elektra) atiduodamas šilumos kiekis priklauso nuo teno galios.
Rankšluosčių džiovintuvai gali būti pagaminti iš nerūdijančio plieno, cinkuoto plieno vamzdžių, žalvario ar vario.
Gyvatukus galite kabinti ant sienos, kampe, taip pat gali būti tvirtinami prie grindų ir atlikti atitvarinės sienelės funkciją.
Jeigu į kopetėlių tarpus telpa net stori rankšluosčiai, tai tada jie yra patogūs naudojimui, taip pat nerūdijančio plieno gyvatukai yra atsparesni korozijai. Nerūdijančio plieno gyvatukai - kopetėlės nedažomi, jie blizgios plieno spalvos, tuo tarpu variniai ir cinkuoto vamzdžio gaminiai gali turėti labai plačią spalvų gamą.
Variniai džiovintuvai turi labai geras šilumos laidumo savybes. Cinkuoto vamzdžio gyvatukai pasižymi mažesnėmis šilumos laidumo sąvybėmis, tačiau yra pigesni.
Gyvatuko dizainas, forma taip pat yra labai svarbi, kaip ir jo galingumas, medžiaga iš kurios yra pagamintas ir kita.
Nusipirkus elektrinį gyvatuką Jums reikės pasirūpinti tik jų pakabinimu Jūsų numatytoje vietoje ir įjungti į rozetę. Gyvatukas gali turėti reguliuojamą kaitinimo elementą, kurio pagalba galėsite nusistatyti norimą temperatūrą, o nesant poreikiui ir apskritai išjungti gyvatuką.
Ypatingos priežiūros gyvatukams nereikia, jeigu jie yra tinkamai parinkti ir sumontuoti gali tarnauti ir kelis dešimtmečius. Atkreipti dėmesį reikėtų jeigu yra pažeistas apsauginis dažų sluoksnis, kadangi gyvatukai yra naudojami drėgnose patalpose, tad gali pradėti rūdyti. Tada tokias vietas reikėtų tiesiog uždažyti.
Elektriniai gyvatukai yra šildomi elektra ir juos renkantis reikia atsižvelgti į vonios kambario plotą. Jei patalpoje šildomos grindys, užtenka mažesnės galios gyvatuko.
Jei nėra galimybės prijungti gyvatuko prie šildymo sistemos, tada lieka viena išeitis, tai yra naudoti elektrinį rankšluosčių džiovintuvą. Elektriniai gyvatukai taip pat yra labai tinkami, kur reikia papildomo šilumos šaltinio, jei daugiabučio vonios kambaryje nepakanka centrinio šildymo sistemos gyvatuko šildymo.
Yra rinkoje ir kombinuotos šilumos džiovintuvų: žiemą juos galima jungti prie šildymo sistemos, o vasarą pagal poreikį šildyti elektra. Tai ne tik patogu, bet ir galima sutaupyti pinigų, pavyzdžiui, išsirengę atostogauti, gyvatuką galėsite išjungti.
Šildytuvai elektriniai apima tepalinius šildytuvus, ventiliatorinius šildytuvus, elektrinius radiatorius, konvekcinius šildytuvus ir kita.
Taigi radiatorius konvektorius galite greitai išsirinkti ir užsisakyti tiesiog internetu, nes čia galite rinktis iš plataus asortimento, nereikia gaišti laiko važinėjant į parduotuves, galima sutaupyti pinigų ir laiko, nereikia rūpintis papildomu transportu ir kita.