Pasiūlymai
Populiariausios prekės
Vinys statybinės 5.0x150 valytos Statybinės vinys, juodos
Turime sandėlyje
2.97 € / 1 kg

Medsraigtis 6,0x200 geltonas Medsraigčiai, cinkuoti geltonai (kūgine galvute)
Turime sandėlyje
0.24 € / 1 vnt

Medsraigtis 6.0x60 geltonai cinkuotas Medsraigčiai, cinkuoti geltonai (kūgine galvute)
Turime sandėlyje
25.92 € / 1 tūks.vnt.

Vinys statybinės 2.5x50 valytos cinkuotos Statybinės vinys, cinkuotos
Turime sandėlyje
3.25 € / 1 kg

Medsraigtis 3.0x30 geltonai cinkuotas Medsraigčiai, cinkuoti geltonai (kūgine galvute)

Medvaržtis DIN571 5x40 cinkuotas Medsraigčiai šešiakampe galva
20.03 € / 1 tūks.vnt.

Medsraigtis 4.5x40 geltonai cinkuotas Medsraigčiai, cinkuoti geltonai (kūgine galvute)

Tvirtinimo elementai (medžio konstrukcijų) 

Tvirtinimo elementų (medžio konstrukcijų) įvairovė yra labai didelė: tai kabliai (pusiaukilpiniai, įsukami) ir kilpos, medsraigčiai, smeigės, sraigtai Din 7981, cinkuoti, sraigtai medžiui Din 571, cinkuoti, vinys ir kt.

Tvirtinimo elementų (medžio konstrukcijų) nuolat vis daugėja – atsiranda papildomų ir tobulesnių elementų. Konstruktoriai atranda vis naujų tvirtinimo mechanizmų bei principų, kuria naujas sujungimo dalis bei naujausias technologijas, padedančias tvirtinimo detalėms išlikti kuo ilgaamžiškesnėmis. Galutinis rezultatas priklauso nuo teisingo tvirtinimo elementų pasirinkimo.

Visą medienos tvirtinimo gaminių asortimentą galima suskirstyti pagal jiems skirtų krūvių dydžius, pagal jų pritaikymo sritį arba pagal siauresnes charakteristikas: iš kokių medžiagų jie pagaminti, pagal sriegio buvimą (arba nebuvimą), formą.

Kadangi lauke tvirtinimo elementus veikia korozija, tai laukui naudojami tvirtinimo elementai atsparūs išoriniams veiksniams. Dažniausiai naudojama apsauga nuo korozijos yra tvirtinimo elementų (medžio konstrukcijų) cinkavimas. Tačiau jeigu labai svarbi yra kokybė, tai geriausiai būtų naudoti nerūdijančio plieno gaminius. Nerūdijančio plieno gaminiai yra brangesni, tačiau esate garantuotas galutiniu rezultatu.

Tvirtinimo elementai skiriasi krūvio dydžiu bei porūšiu. Krūvio dydis tai svoris, kurį gaminys turės išlaikyti. Tačiau krūvis laikui bėgant gali kisti.

Dažnai pasitaiko, kad tvirtinimo elemento detalė būna matomose vietose. Dekoratyvinės dangos, gaminiams suteikia gražesnės išvaizdos. Tam naudojami varis, nikelis, bei chromas.

Vinis yra vienas paprasčiausių ir pigiausių tvirtinimo elementų. Vinys gaminamos iš valcuotos vielos, supjaustomos pagal reikiamą ilgį ir formuojamas galvutė. Tuo pačiu metu formuojamas vinies smaigalys. Priklausomai nuo tipo, vinių gamybai naudojama viela gali būti ir plieninė, cinkuota. Naudojamos ir vinys iš nerūdijančio plieno, o paveikslų rėmams, baldams ir interjero detalėms gaminamos vinys su dekoratyviomis galvutėmis. Vinys yra parduodami pagal svorį arba vienetais. Vinys yra skirtingų išmatavimų ir diametrų.

Vinių tipai yra – padidinta galva vinys, statybinės vinys, cinkuotos, maža galvute vinys, patetinės vinys, sraigtinės vinys, su plačia galvute vinis ir kt. Skirtingų tipų vinys yra skirtingai ir panaudojamos.

Vinys paprastai įkalamos plaktuku smogiant į galvutę, kad smūgio kryptis sutaptų su vinies išilgine ašimi. Jei vinis stora, dažnai prieš tai jai išgręžiama skylė siekiant išvengti medienos skilimo.

Kabes taip pat kaip ir vinis galima panaudoti įvairiausiose srityse. Kai kurios kabės pagal medžiagos tvirtinimo stiprumą gali prilygti kelioms vinims ir net pranokti. Kabės įkalamos tik specialiomis mašinomis: tiek elektrinėmis, tiek ir dirbančiomis suslėgtu oru. Kabės pirmiausia sutvirtintos į apkabas, kurios užtaisomos į mašinos dėtuvę. Yra daug kabių rūšių ir dydžių. Medienos plokščių ir dangų tvirtinimui yra naudojamos siauros kabės, o plonesnėms medžiagoms – plačios. Kuo plonesnė medžiaga, tuo platesnė kabė jos tvirtinimui.

Medsraigčius yra gerai naudoti, todėl kad iš pradžių sukuria tvirtesnį ryšį, taip pat juos yra lengva išsukti, ir laiko tam sugaištama kelis kartus mažiau nei traukiant vinis ir kabę. Būtent todėl medsraigčiai naudojami ten, kur tikėtinas dalių ar dangų išmontavimas. Medsraigčiai medžiui paprastai gaminami iš minkštųjų plieno rūšių, jie dažnai cinkuoti, siekiant išvengti korozijos. Medsraigčiai medžiui yra gaminami skirtingo ilgio ir storio, taip pat turi atitinkamus žymenis. Medsraigčių galvutės yra įvairių formų: plokščios su vidiniu šešiakampiu, trikampis su žvaigždiniu įsukimu, plokščias apvalia galvute ir kt.

Plokščių detalių sujungimui tarpusavyje naudojamas kaištis. Šis kaištis gali būti pagamintas iš kietos medienos arba metalo. Metaliniai kaiščiai turi dyglius, kurie užveržiant įsiskverbia į medienos struktūrą ir neleidžia detalėms pajudėti pagal ašį. Kaiščiai yra gaminami įvairiausių formų - stačiakampio formos, žiedo, apvalios ir kt. Dažnai kaiščiai yra naudojami ten, kur būtina sujungti medinę detalę su ne medinėmis dalimis.