Vaikiška Lova Tami P 190x80 Vaikiškos lovos
Turime sandėlyje
294.34 € / 1 vnt

Vaikiška Lova Happy 1808 (iš ekspozicijos) Vaikiškos lovos
Turime sandėlyje
159.98 € / 1 vnt

Atpigo Dviaukštė lova Mobi MO19 Vaikiškos lovos
489.98 € 618.98 € / 1 vnt

Dviaukštė lova su darbo stalu Mobi MO20 Vaikiškos lovos

Vaikiška Lova Sweety 1608. Vaikiškos lovos

Vaikiška vienvietė lova Mauricius Vaikiškos lovos

Vaikiška lova Tymon 200x90 Vaikiškos lovos

Vaikiška Lova Sweety 1808 Vaikiškos lovos
239.98 € / 1 vnt

Vaikiška Lova Laura/MB Vaikiškos lovos
279.98 € / 1 vnt

Vaikiška Lova Sweety 1408 Vaikiškos lovos
249.99 € / 1 vnt

Vaikiška lova Filip 180x80. Vaikiškos lovos

Vaikiška lova Cross 200x90 Vaikiškos lovos

Vaikiška Lova Sweety 2008 Vaikiškos lovos
239.98 € / 1 vnt

Vaikiška lova Fire Truck Vaikiškos lovos
182.98 € / 1 vnt

Vaikiška Lova Happy 1408 Vaikiškos lovos
219.98 € / 1 vnt

Vaikiška lova Filip 160x80. Vaikiškos lovos

Vaikiška Lova LILI 180x80 Vaikiškos lovos
279.98 € / 1 vnt

Vaikiška Lova LILI 160x80 Vaikiškos lovos
269.98 € / 1 vnt

Dviaukštės lovos vaikams: kokią pasirinkti?

Kaip pasirinkti dviaukštę lovą, kuri ne tik patiktų jūsų vaikams, bet ir būtų praktiška?

Dviaukštė lova – vienas šauniausių dalykų, susijusių su vaikyste. Smagios kopėtėlės, skirtos laipioti aukštyn ir žemyn, lovos dalijimasis su broliuku ar sesute ir miegas aukštai virš žemės: taip, tikrai nieko nėra geriau!

Vis dėlto, tėveliams gali tekti smarkiai pasukti galvą, norint išrinkti geriausiai tinkančią dviaukštę lovą savo mažyliams.

Kad palengvintumėme paieškas, sudarėme sąrašą dalykų, kuriuos reiktų apsvarstyti, perkant naują dviaukštę lovą jūsų vaikų kambariui.

Įvertinkite kambario dydį

Prieš perkant bet kokio tipo dviaukštę lovą, turėtumėte išmatuoti plotą, kuriame ketinate statyti lovą, taip pat patalpos lubų aukštį. Įsitikinkite, kad tarp viršutinio gulto čiužinio ir lubų būtų ne mažiau kaip 90-ies centimetrų atstumas: tai padės išvengti sužalojimų.

Medžiagos

Tikriausiai puikiai pamenate, kaip elgėtės su savo kambario baldais, būdami vaikai. Šiuolaikinė karta – ne išimtis. Todėl labai svarbu, kad dviaukštė lova būtų pritaikyta aktyviam vaikų gyvenimo būdui ir atlaikytų jų nežabotą energiją. Viena iš būdų tai nustatyti – pasižiūrėti, iš kokių medžiagų lova pagaminta.

Dauguma šiuolaikinių dviaukščių lovų vaikams yra gaminamos iš metalo, plastiko, spygliuočių arba lapuočių medienos. Jei negalite apsispręsti, rinkitės lapuočių medieną, kuri puikiai tinka bet kokio amžiaus vaikams. Metalas linksta ir girgžda, plastikas – lūžta, tuo tarpu kietmedis yra tvirta ir atspari medžiaga, todėl būsite tikri, kad lovos nereikės keisti, praėjus vos keliems metams.

Konstrukcija

Pirkdami dviaukštę lovą, turite būti tikri, kad ji tvirta ir patvari. Štai kodėl siūlome atidžiai pažvelgti į dviaukštės lovos konstrukcijos kokybę ir užduoti keletą pagrindinių klausimų.

Ar lovos dalių sujungimai sustiprinti, užtikrinant maksimalų stabilumą, ar paprasčiausiai susukami? Ar papildomi komponentai tokie pat tvirti, kaip ir pagrindiniai, ar tai žemos kokybės papildiniai? Ar lova turi integruotą tvirtą pagrindą čiužiniui, ar tik kelias lentjuostes (kokiu atveju tektų papildomai investuoti į brangesnį čiužinį su kišeninėmis spyruoklėmis)? Žinokite, ką gaunate, prieš išleisdami pinigus.

Saugumas

Kai kalba eina apie dviaukštes lovas, tėvai natūraliai pirmenybę teikia vaikų saugumui. Šiuolaikinių baldų dizainas yra daugelio metų mokslinių tyrimų ir tobulėjimo rezultatas, didele dalimi nulemtas vartotojų atsiliepimų, todėl, įsigydami dviaukštę lovą, turėtumėte gauti standartines saugos priemones, tokias kaip paaukštintos dvigubos apsauginės tvorelės ir apdailos medžiagos, neturinčios toksiškų savybių.

Aukštesnės klasės dviaukštės lovos turi sutvirtintus laiptelius, kurie padidina stabilumą ir užtikrina saugų priėjimą prie viršutinio gulto. Idealiu atveju, po laiptelių pakopomis būna įrengtos nišos, skirtos susidėti daiktams – tai padeda praktiškiau išnaudoti kambario erdvę.

Kitos funkcijos

Jei jau užsiminėme apie erdvės išnaudojimą, dar vienas dviaukščių lovų privalumas – erdvės taupymas. Taip yra todėl, kad jos užima daugiau vertikalaus ploto, o ne horizontalaus, todėl daugiau grindų ploto lieka kitiems baldams ar pramogoms. Kokybiškai pagamintai dviaukštei lovai užteks nedidelio čiužinio: tai reiškia, kad liks daugiau erdvės palovyje, kurią galima išnaudoti daiktų sandėliavimui. Tai galima padaryti įrengus specialius ištraukiamus stalčius ar panaudojus dėžes. Kaip jau minėta, dar viena puiki vieta daiktams laikyti – nišos po lovos laiptelių pakopomis.

Jei vaikų kambarys pakankamai didelis ir erdvės taupymas jums nėra aktualus, galite rinktis dviaukštę lovą gilesniu dugnu arba apatiniu gultu, sumontuotu statmenai viršutiniajam. Apatinis gultas dažnai turi ratukus, todėl jį galima sustumti arba ištraukti, priklausomai nuo poreikio.

Neapsisprendžiate, kokia dviaukštė lova jums tiktų?

b-a.eu internetinėje parduotuvėje rasite didelį vaikų kambario baldų bei dviaukščių lovų asortimentą. Mūsų parduotuvės paieškos sistema sukurta patogiai prekių paieškai, taigi norimą lovą galėsite išsirinkti drauge su visa šeima. b-a.eu – pirk pigiau ir patogiau!

Vaikiškos lovos - į ką butina atkreipti dėmesį?

Perkant internetu, galima rinktis iš didžiulio vaikiškų lovų asortimento: nuo metalo iki raudonmedžio, nuo senovinio stiliaus imitacijos iki itin modernios, nuo stačiakampio formos iki apvalios. Lietuvoje lovų pasirinkimas taip pat išties nemažas. Dauguma tėvų įrenginėdami vaikų kambarį nori, kad jis būti itin žaismingas, jaukus ir teiktų vaikučiui didžiulį malonumą, taigi dažnai perka lovą pagauti pirmo įspūdžio, gerai neapsvarstę. O tai gana didelė klaida, kadangi, visgi galioja tam tikri kriterijai, kuriuos reikia aptarti prieš įsigyjant vaikišką lovą:

1. Dydis. Renkant lovą, visada atsiminkite, kad ji turi puikiai tikti vaiko kambaryje. Ar ją pastačius liks pakankamai vietos vaiko žaidimams? Ar vaikas galės patogiai jaustis savo kambaryje? Tai yra keletas klausimų, kuriuos reikia užduoti prieš perkant vaiko lovą.

2. Erdvės išsaugojimas. Jei turite daugiau nei vieną vaiką, visuomet apsvarstykite ar lovos pastatymas bus patogus abiejų vaikų miegui. Dviaukštės lovos, žinoma yra patogus sprendimas.

3. Dizainas. Perkant lovą visada stenkitės atsižvelgti į spalvą ar dizainą, kuris patiktų jūsų vaikui. Žinoma, jūs negalite pirkti princesės tematikos lovos jaunuoliui.

4. Praktiškumas. Kitas dalykas, kurį turėtumėte apsvarstyti kuriant vaiko kambarį yra baldo funkcijos. Ar lova gali atlikti kelias funkcijas, sutaupant vietos? Žinoma, jūs visada turite įsitikinti, kad kambarys vaikui išliktų jaukus ir patogus žaidimams.

5. Biudžetas. Galiausiai, svarbiausia visų svarstytinų aspektų dalis yra biudžeto numatymas. Šiai dienai rinka siūlo labai platų asortimentą, todėl paieškoję tikrai rasite pageidaujamą lovą už prieinamą kainą. Internetas suteikia neribotą pasirinkimą.

Kuo mažesni vaikai, tuo didesnę paros dalį jie praleidžia savo lovelėje. Kūdikiui ji turi būtų saugi, kokybiška, ekologiška, pagaminta iš natūralių medžiagų. Taip pat būtina galimybė reguliuoti lovos aukštį, kad vaikui augant jį būtų galima saugiai ir patogiai pasiekti, nebūtų aštrių kampų bei išsikišimų. Uždėkite ant jos specialius plastmasinius antgalius, kurie apsaugos mažylį nuo pavojų. Mažyliams dažniausiai parenkami be spyruoklių ar kokosiniai čiužiniai, nes mažas svoris dar neįsisavina anatominių zonų. Jei vaikutis alergiškas, rinkitės lateksinį arba viskoelastinį čiužinuką, kuriuose nesiveisia bakterijos, pelėsiai ar erkutės.

Nuo maždaug 8-10 metų vaikas gali miegoti ir standartinių matmenų viengulėje lovoje.Vaikui paaugus turi būti išlaikoma kuo taisyklingesnė kūno poza miegant, todėl tuo metu aktualiausias čiužinys bei lova, į kurią jis dedamas. Jos pagrindas bei medinės grotelės turi atitikti čiužinio išmatavimus, negadinti jo teigiamųjų savybių, užtikrinti oro pralaidumą. Lova augančiam vaikui turi būti patvari, ilgaamžiška, atitikti jo ūgį. Jos ilgis bent 15 centimetrų turi viršyti miegančiojo ūgį. Vyresnio amžiaus vaikams bei paaugliams būtina parinkti pačius geriausius natūralius, vidutinio kietumo ergonominius čiužinius, kad nesugadinti stuburo formavimosi ir vystymosi. Miegant būtina išlaikyti kuo taisyklingesnę kūno pozą.

Renkant lovą vaikams, svarbu atsižvelgti į jų amžių, poreikius, norus, pomėgius, būdą ir charakterį. Vaikas sparčiai auga, todėl reikėtų rinktis funkcionalius, su juo kartu „augančius“ baldus, kad nereikėtų jų taip greitai keisti. Lovą reikėtų pasirinkti erdvesnę, kad naktį vaikas neiškristų ar neužsigautų vartydamasis. Žinant mažųjų energingumą ir išradingumą, jų lova turėtų būti kuo saugesnė, tvirtesnė ir stabilesnė.

Iš ko turi būti pagaminta vaikiška lova

 

Taip pat itin svarbu iš kokios medžiagos pagaminta vaikučio lovytė. Žinoma, geriausia, kai vaikučio lovelė būna pagaminta iš medienos, juk tai natūrali ir aplinkai draugiška medžiaga. Patys naudingiausi sveikatai baldai yra pagaminti iš pušies, riešutmedžio, ąžuolo ir maumedžio. Brangiausi baldai — iš pušies — gerina patalpų orą. Tačiau, natūralios medienos baldai ganėtinai brangūs ir įperkami toli gražu ne visiems. Dauguma šiuolaikiškų medinių baldų yra gaminami iš medžio drožlių ar medžio plaušo. Iš jų pagaminti baldai pranašesni tuo, kad juos įsigyti gali didesnė dalis žmonių. Antra, jiems gaminti prireikia mažiau medienos, kurios atsargos pasaulyje senka neregėtai sparčiai. Tačiau iš jų gali išsiskirti kenksmingos medžiagos — formaldehidai ir fenolis. Jie neigiamai veikia kepenis, inkstus, širdį ir galvos smegenis. Ne visada nuo jų gelbsti ir tai, kad išorinė baldų pusė yra apklijuojama plona fanera, pagaminta iš vertingų rūšių medienos, ar dirbtinėmis medžiagomis, primenančiomis „medieną“.

Baldai iš smulkiadispersinės frakcijos — tai beveik tokie pat, kaip ir iš medžio drožlių. Tik jie gaminami iš žymiai smulkesnių pjuvenų, kurios yra suklijuojamos ekologiškai švariomis rišliosiomis medžiagomis, pavyzdžiui, ligninu, kurio yra ir medienos sudėtyje. Be to, tokie baldai yra patvaresni, estetiškesnės išvaizdos ir tik nežymiai brangesni už pagamintus iš medžio drožlių ar medžio plaušo.

Taigi, toliau itin svarbu kuo padengtas baldas. Tai jokiu būdu negali būti paprastas lakas. Vaikiškos lovelės turėtų būti padengtos nekenksmingu – ekologišku laku, kadangi besiformuojančiam jaunam organizmui svarbi saugi ir neužteršta aplinka.

Tačiau, visgi, didžioji dalis gamintojų yra socialiai atsakingi ir būtent vaikiškas lovas gamina nenaudoti jokių toksiškų medžiagų, galinčių sukelti ligas ar sveikatos sutrikimus.

Dviaukštės lovos

Dviaukštės lovos yra puikus sprendimas šeimoms, auginančioms pametinukus arba beveik pametinukus, kurie dalinasi kambariu. Be to, vaikams dviaukštė lova audrina vaizduotę, o tėvams tokia lova – puiki galimybė racionaliai išnaudoti vaikų kambario erdvę.

Jei vienas vaikas nori dviaukštės lovos, jam galima išrinkti lovą, kurios apatinę dalį sudaro spintelės, stalas ar žaidimų kambarys. Kai kurios dviaukštės lovos gali būti išmontuojamos ir pastatomos ant grindų. Tačiau prieš perkant dviaukštę lovą, verta įsiklausyti į šiuos specialistų patarimus:

Jei vaikas keliasi naktį ar neramiai miega, tegul guli apačioje.

  • Vaikai iki šešerių metų neturėtų miegoti viršuje.
  • Vaikas, miegantis viršuje, turi turėti lempą, kurią prireikus išlipti galėtų įsijungti.
  • Apsauginės grotelės turėtų būti aplink visą lovą.
  • Čiužinys turi būti tiksliai pritaikytas.
  • Įspėkite vaikus, kad laipioti galima tik kopetėlėmis.
  • Įsitikinkite, kad lova yra stabili.
  • Pravartu periodiškai patikrinti, ar varžtai tvirtai įsukti
  • Išdykavimas antrajame lovos aukšte – dažniausia nelaimingų atsitikimų priežastis. Nepalikite vaikų vienų ir užtikrinkite jų saugumą.

Taigi rinktis tikrai yra iš ko – tiesiog susikurkite tobulos vaikiškos lovelės viziją ir ieškokite jos analogo.