Pasiūlymai
Populiariausios prekės

Statybinės plokštės sienoms ir grindims gera kaina


Statant namus ar atliekant remonto darbus vidaus patalpose yra naudojamos įvairios statybinės plokštės. Priklausomai nuo plokštės tipo, jomis yra dengiamos nelygios betoninės sienos, daromos sienų pertvaros, statybinė plokštė taip pat yra naudojama klojant grindis (pavyzdžiui išlyginant nelygų betono pagrindą). Tai tik keletas pavyzdžių, kur yra naudojamos statybinės plokštės. Priklausomai nuo statybos tipo, keliamų reikalavimų, skirtingose srityse naudojami ir skirtingi sprendimai. Pavyzdžiui, drėgmei atsparios plokštės yra montuojamos aplinkose, kur yra didesnė nei įprasta drėgmė. Tokios plokštės yra mažiau paveikios drėgmei, todėl nepraranda savo savybių. Ugniai atsparios plokštės skirtos montavimui aplinkose, kur yra padidintas gaisro pavojus. Gaisro atveju ugniai atsparios plokštės neleidžia plisti ugniai.

Dažniausiai visur girdime ir matome trumpinius CDP, MPP, MDP, GK ir OSB-3. Ką reiškia šie žymėjimai ir kur šios plokštės yra naudojamos trumpai apžvelgsime.

CDP - cemento drožlių plokštės. Jos priskiriamos prie gaminių, skirtų sausajai statybos technologijai. Šios plokštės naudojamos montuojant įvairios paskirties surenkamąsias konstrukcijas, taip pat rekonstruojant senus pastatus bei statant naujus. Jos tinka vidaus pertvaroms, luboms, grindims, palangėms, „plaukiojančioms“ grindims, perdangoms ir pastogėms įrengti. Šios plokštės idealiai tinka specialios paskirties konstrukcijoms, kurioms keliami ypač dideli priešgaisriniai reikalavimai. Taip pat CDP plokštės puikiai izoliuoja garsą, yra atsparios vabzdžiams ir pelėsių poveikiui. Su šiomis plokštėmis lengva dirbti, jas galima gręžti, pjauti, frezuoti ir šlifuoti.

Apibendrinant, galima išskirti šias CDP plokščių savybes:

  • nekenksmingos aplinkai
  • atsparios ugniai statybinės plokštės
  • pasižymi puikiomis garso izoliacijos savybėmis
  • atsparios oro sąlygoms (dėl atsparumo drėgmei, CDP yra tinkamiausios naudoti drėgnose aplinkose ir išorės konstrukcijose)
  • atsparios šalčiui
  • saugios higienos požiūriu (neskleidžia kvapų, jų sudėtyje nėra kenksmingų medžiagų)
  • atsparios pelėsiui, grybeliui ir vabzdžiams
  • lengvos ir elastingos
  • lengvai apdorojamos (jas galima apdoroti visais standartiniais medienos apdorojimo įrenginiais)

MPP – medžio plaušo plokštės. Šios plokštės gaminamos iš spygliuočių ir lapuočių medienos plaušų. Tai aukštos kokybės gaminys, atsparus fiziniam poveikiui, tačiau skirtas naudoti tik vidaus patalpose. Dažniausiai MPP plokštės naudojamos baldų vidiniams paviršiams bei vidaus apdailai.  

MPP plokštės taip pat gali būti priešvėjinės, ir skirtos garso izoliacijai. Medžio plaušo plokštės „WIND“ (impregnuotos) – tai ekologiškos, šilumai ir garsui atsparios plokštės. Skirtingai nei įprastos MPP plokštės, MPP „WIND“ naudojamos išoriniam pastatų apšiltinimui. Šios plokštės yra viena iš populiariausių medžiagų karkasinių ir medinių pastatų šiltinimui bei garso izoliacijai.

MPP plokštės „STANDART“ (neimpregnuotos) yra skirtos atlikti vidaus apdailos darbams. Termoizoliacinės „STANDART“ plokštės, pagamintos iš medžio plaušo, naudojamos vidaus apdailoje, kaip papildoma sienų, grindų ar lubų šilumos ir garso izoliacija. Taip pat jos suteikia konstrukcijoms papildomo stabilumo. Izoliacinės plokštės pasižymi orui laidžiomis savybėmis – jos sugeria perteklinę drėgmę, esančią patalpoje ir išskiria ją atgal, kai patalpa yra per sausa. Ši funkcija užtikrina, kad drėgmė nesikauptų šiltinamąjame izoliaciniame sluoksnyje. Šios ekologiškos plokštės veikia kaip geras akustinis izoliacinis elementas: jos pagerina kambario akustiką, prislopina garsus tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Medžio plokštės puikiai akumuliuoja šilumą ir neleidžia patalpoms staiga atvėsti. Dėka šios funkcijos išlaikoma stabili kambario temperatūra.

MDP – medžio drožlių plokštės. Tai trijų sluoksnių supresuotos ir nušlifuotos medienos drožlių plokštės – aukščiausios kokybės žaliava baldų gamyboje. Taip pat jos gali būti naudojamos įrenginėjant grindis, sienas, durų gamyboje, bei kitoms statybos ir remonto reikmėms.

Drėgmei  atsparios MDP plokštės „Durelis Populair“ – ypatingai atsparios drėgmei plokštės, naudojamos ir drėgnoje, ir sausoje aplinkoje. Drėgmė turi labai mažą poveikį šioms plokštėms, todėl jos neišbrinksta ir neišsiplečia. Be to, tai stiprios, stabilios, atsparios varžtams plokštės. Jų paviršius yra lygus ir kietas, todėl jas labai lengva eksploatuoti ir tvirtinti. Šios plokštės dažnai naudojamos sienų, stogų, pertvarų, grindų ir kt. statybinėse konstrukcijose. Daugelis statybininkų drėgmei atsparias MDP plokštes naudoja klojiniams, liejant gelžbetonines konstrukcijas. Plaušų struktūra smulki, ypatingai plokštės paviršiuje, todėl plokštė, net sudrėkusi, neiškelia plaušų į paviršių.

GK – gipso kartono plokštė. Jų būna kelių rūšių:

GKB – tai standartinės, baltos spalvos gipso kartono plokštės, skirtos vidaus patalpoms ir kabamosioms luboms įrengti. Plokštės montuojamos ant metalinių profilių arba medinių karkasų. Šios plokštės yra puikus pasirinkimas, kai konstrukcijai nėra keliami specifiniai garso izoliacijos reikalavimai.

GKBI – impregnuotos, žalios spalvos, drėgmei ir grybeliui atsparios gipso kartono plokštės. Šios plokštės skirtos vidaus patalpoms įrengti ir yra naudojamos drėgnose patalpose (virtuvėse, vonios kambariuose – ten, kur drėgmė nėra ilgalaikė). Šios plokštės nėra tinkamos nuolatinės drėgmės patalpose (pirtyse, baseinuose ir t.t.).

GKF – priešgaisrinės, raudonos spalvos gipso kartono plokštės. Tai nedegios, mechaniškai atsparios, nekenksmingos plokštės, skirtos vidaus patalpų įrengimui.

GKFI „Blue“ – mėlynos spalvos plokštės, naudojamos visais atvejais, kai įrengiamos vidaus patalpos. Tai universalios sausosios statybos plokštės, naudojamos sistemose, kurioms keliami gaisrinės saugos, garso izoliacijos ir fizinio atsparumo reikalavimai. Šios plokštės yra impregnuotos ir tinkamos naudoti normalaus drėgnumo patalpose.

OSB-3 – orientuotų skiedrų plokštės.
Šias statybines plokštes sudaro keletas sluoksnių medienos drožlių, padengtų pažangios technologijos dervomis ir sutvirtintų karštu presu. OSB plokštės naudojamos karkasinių namų statyboje, dengiant stogus (po bituminėmis čerpėmis), klojant grindis (po parketu, kiliminėmis ir PVC dangomis), įrenginėjant laikinas patalpas, taip pat baldų gamyboje, interjero apdailoje. OSB-3 plokštės gali būti su išdroža (špuntuotos) ir lygiais kraštais. Abiem atvejais jų matmenys skiriasi. Špuntuotų OSB-3 plokščių matmenys – 2500x625 mm arba 2500x675 mm. Plokščių lygiais kraštais matmenys –  2500x1250mm.

Išvardinome ir trumpai aptarėme pagrindines statybinių plokščių rūšis bei jų panaudojimo galimybes. Vis dėlto, prieš įsigyjant vienos ar kitos rūšies plokštes, būtina pasitarti su jas montuosiančiais specialistais, kurie padės jums išsirinkti tinkamiausią variantą. Statybinės plokštės sienoms ir grindims parduodamos gera kaina. Išsirinkti bei užsisakyti greitai ir paprastai galite internetu, mūsų elektroninėje parduotuvėje.