EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
Rodyti
Tūris
Tipai
SPF
 

Saulės kremai internetu

Australian Gold purškiamas pienelis su natūraliais bronzantais ir apsauga nuo saulės SPF30 237ml

Kaina: 22.00 €
Žiūrėk ČIA

Australian Gold purškiamas kūno pienelis su natūraliais bronzantais ir apsauga nuo saulės SPF10 237ml

Kaina: 20.00 €
Žiūrėk ČIA

Australian Gold purškiamas pienelis su natūraliais bronzantais ir apsauga nuo saulės SPF15 237ml

Kaina: 20.00 €
Žiūrėk ČIA

Saulės kremas Dermacol Solar Intense Body Bronze Accelerator Cosmetic 200ml

Kaina: 11.92 €
Žiūrėk ČIA

Saulės kremas Lavera Sun SPF 20 Sun Spray 125 ml

Kaina: 14.77 €
Žiūrėk ČIA

Saulės kremas Dermacol Sun Cream & Lip Balm SPF30 Cosmetic 30ml

Kaina: 8.39 €
Žiūrėk ČIA

Saulės kremas Dermacol After Sun Regenerating & Hydrating Balm Cosmetic 200ml

Kaina: 6.92 €
Žiūrėk ČIA

Saulės kremas Clarins Delicious Self Tanning Cream Cosmetic 125ml

Kaina: 32.91 €
Žiūrėk ČIA

Saulės kremas Piz Buin Allergy Spray SPF50 Cosmetic 200ml

Kaina: 23.38 €
Žiūrėk ČIA

Saulės kremas Clarins SPF 50+ Sun Care Milk For Children 150 ml

Kaina: 26.95 €
Žiūrėk ČIA

Matis Paris After Sun Refreshing Gel 200ml

Kaina: 50.12 €
Žiūrėk ČIA

Saulės kremas Garnier Ambre Solaire Sensitive Advanced SPF 50+ Tanning Lotion for Sensitive Skin 400ml

Kaina: 18.53 €
Žiūrėk ČIA

Saulės kremas Piz Buin In Sun Moisturising Lotion SPF10 Cosmetic 200ml

Kaina: 14.48 €
Žiūrėk ČIA

Saulės kremas Piz Buin Allergy Spray SPF30 Cosmetic 200ml

Kaina: 21.80 €
Žiūrėk ČIA

Saulės kremas Nivea SPF 30 Protect & Bronze Sun Lotion200 ml

Kaina: 14.57 €
Žiūrėk ČIA

Saulės kremas Piz Buin In Sun Moisturising Lotion SPF20 Cosmetic 200ml

Kaina: 15.40 €
Žiūrėk ČIA

Saulės kremas Juvena Prevent & Optimize Top Protection SPF30 Cosmetic 40ml

Kaina: 31.63 €
Žiūrėk ČIA

Saulės kremas Matis Paris CityProtect TM 50 SPF 50 Réponse Jeunesse Day Fluid 30ml

Kaina: 39.57 €
Žiūrėk ČIA
 
 

Saulės kremai - pagalba gražiam įdegiui

Taip, jau galime pasidžiaugti saulės šiluma. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad saulė daro ne tik teigiamą (pakelia nuotaiką,  leidžia gamintis vitaminui D odoje, veikia antibakteriškai ir t.t.), bet ir stiprų neigiamą poveikį. Ateinančius kelis mėnesius, kai ypač daug laiko praleidžiama lauke, vertėtų labiau pasirūpinti kokybiškomis priemonėmis nuo kenksmingo saulės poveikio.

Saulės spindulių sukeliamos problemos

 

Nudegimas. Nudegimas saulėje yra ūmi odos reakcija į didelį UV spindulių kiekį. Jei oda nuo spindulių apsaugota nepakankamai, spinduliai ima skverbtis gilyn, sukeldami fotochemines reakcijas. Odos kapiliarai išsiplečia, tarp kraujagyslių sienelių ląstelių atsiranda tarpai, pro kuriuos į aplinkinius audinius ima skverbtis skysčiai, sukeldami uždegimą – patinimą, paraudimą ir skausmą. Priklausomai nuo odos tipo ir saulės aktyvumo, nudegti galima vos per kelias minutes.

Lėtiniai odos pokyčiai – fotosenėjimas.

UV spindulių poveikis - nudegimai ir kiti pokyčiai sumuojasi bėgant metams. UV spinduliai sukelia vadinamųjų laisvųjų radikalų atsiradimą odoje. Susikaupęs didesnis jų kiekis veikia kaip nuodas ir yra labai žalojantis ląsteles ir net genetinę medžiagą - DNR. Oda stengiasi apsisaugoti, gamindama melaniną, bet tam reikia laiko.

UVB spinduliai veikia išorinį sluoksnį epidermį (sukelia paraudimą, melanino gamybą, odos patamsėjimą po 3-6-ų parų). UVA spinduliai skverbiasi giliau į dermą, jie yra pagrindiniai senėjimo “kaltininkai” sukelią greitą pigmentaciją, trunkančią 12 val., sutrikdo elastino ir kolageno skaidulų gamybą, todėl atsiranda smulkių raukšlelių, įvairiausių pigmentinių dėmių, gali vystytis vėžiniai pakitimai. Fotosenėjimo reiškiniai labiausiai matomi atvirose vietose – veido, kaklo, rankų odoje.

Apie SPF

 

Viešojoje erdvėje nesunkiai galima aptikti informacijos ir formulių, kas yra SPF ir ką jis reiškia. Vienur teigiama, kad apsaugos nuo saulės veiksnys (angl. SPF – Sun Protection Factor) nurodo, kiek laiko galima būti saulėje ir daugina jį iš 10 minučių, kiti siūlo šį skaičių dauginti iš 20. Tad jei vieni rekomenduoja saugiai mėgautis saule apie 150 min (kai SPF = 15), remiantis kitu skaičiavimu saulė neturėtų daryti žalos net 5 valandas.

Nepaisant pateikiamų formulių, būtina suvokti, kad negali būti visiems vienodą poveikį turinčio kremo. Kiekvieno mūsų odos tipas skiriasi, saulės spinduliuotės intensyvumas skirtingu paros metu taip pat yra kintantis, todėl tik mes patys, vertindami savo odos jautrumą, galime numatyti, kiek laiko galime būti saulėje.

Apsaugos nuo saulės veiksnys yra neapsaugotą odą ir kremu apsaugotą odą pasiekiančių spindulių santykis. Tai yra, jei kremo SPF yra 2, vadinasi, jūsų odą ištepus kremu pasieks du kartus mažiau spindulių, arba 50%.

Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad kuo didesnis priemonės SPF, tuo mažesnis papildomas veiksmingumas.

Pavyzdžiui, jei SPF 20 kremas praleidžia 20 kartų mažiau spinduliuotės, vadinasi jis sulaiko net 95% UVB spindulių. O SPF 30 bus efektyvesnis tik 1,6 % ir sulaikys 96,6% spindulių. 50 SPF kremas sulaiko 98 % UVB spindulių. Ne veltui Europos Komisija priemones, kurių SPF viršija 60 SPF ribą, rekomenduoja žymėti 50 , kadangi papildomas apsauginis poveikis yra nykstamai mažas. Tai yra, spektrometro ir bandymų su savanoriais pagalba atliekant matavimus neįmanoma tiksliai nustatyti pastebimo apsaugos veiksnio, todėl jis būtų vartojamas tik rinkodaros tikslais.

Šie SPF žymėjimai galioja tik Europos Sąjungoje. JAV, Australijoje SPF skaičiai gali skirtis.

Kaip veikia apsauginiai kremai?

 

Gali erzinti tai, jog apsauginiu kremu išteptos kūno vietos tampa baltos, tačiau tai ženklas, jog oda apsaugota, ir taip yra sugeriami, atspindimi bei sklaidomi UVB spinduliai. Beje, šiuo metu kuriama vis daugiau apsauginių kremų, prisitaikančių prie odos spalvos.

Siūlau nepiktnaudžiauti maudynėmis arba, ilgiau pamirkus vandenyje, nedelsti ir pakartotinai išsitepti apsauginiu kremu nuo saulės, kadangi vandeniui visiškai atsparių kremų nėra. Taigi net ir naudodami priemones su prierašu „waterproof“ pakartokite apsaugines procedūras, ypač jei tą kartą naudojate purškiklius ar losjonus — jie nusiplauna dar greičiau.

Dozavimas ir naudojimas

 

Priemones patariu naudoti likus 20 – 30 min. iki saulės vonių. Vienam kartui pakanka maždaug 40 ml kremo ar losjono. Tuomet galite būti užtikrinti, jog visas kūnas padengtas priemone ir yra apsaugotas. Šią procedūrą kartokite kas 2-3 val. ant švarios, sausos odos. Leiskite priemonei visiškai įsigerti. Taip pat atkreipiu dėmesį, jog prakaitas ir nešvarumai ant odos mažina SPF apsaugą.

Atminkite, jog įdegis ir nudegimai pasimato tik per 24 val. nuo seanso pabaigos, tad nepersistenkite, manydami, jog neįdegėte.

Aktyviausia saulė būna tarp 10 ir 14 valandos. Net ir apsiniaukusią dieną musų odą pasiekia UV spinduliai, todėl itin jautrios odos savininkams privalu naudoti apsaugines priemones.

Patariu įvertinti atostogų vietą, t.y. tai paplūdimys, o galbūt kalnai. Sniegas, smėlis, ledas ir vanduo atspindi net iki 80 proc. saulės spindulių, todėl, esant tokiose vietose, rizika nudegti yra dar didesnė.

Kiek kremo tepti, kad jis saugotų odą?

 

Daug daugiau problemų iškyla dėl neteisingo priemonių vartojimo nei dėl nepakankamo saulės apsaugos faktoriaus (SPF). Žmonės linkę taupyti apsaugines priemones, nori išvengti nemalonaus limpančios odos pojūčio, todėl dažnai tepasi nepakankamu kiekiu. Norint užtikrinti ant pakuotės nurodytą apsaugos nuo saulės veiksnį, reikia sunaudoti 2 mg priemonės vienam kvadratiniam odos centimetrui. Vidutinio sudėjimo suaugusiam žmogui (apie 70 kg svorio) tai sudaro maždaug 36 gramus. Dažniausiai suvartojama tik pusė reikiamo kiekio, todėl tai iškart susilpnina apsaugą, kurią turėtų suteikti pasirinkta priemonė.