EUR /

  /

Pristatymas: Lietuva

Pristatymas (shipping to)
Prekių krepšelis: 0
+370 699 62969
8:00-17:00 d.d.
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
inn
Rodyti
Tipas
Dydis
Gamintojas
Filtruoti
 
 

Batutai internetu pigiau

Batutas inSPORTline 457 cm

Batutas inSPORTline 457 cm

Kaina: 283.50 €326.03 €
Žiūrėk ČIA
Batutas inSPORTline 366 cm

Batutas inSPORTline 366 cm

Kaina: 244.30 €280.95 €
Žiūrėk ČIA
Batuto stovų rinkinys inSPORTline

Batuto stovų rinkinys inSPORTline

Kaina: 21.67 €24.77 €
Žiūrėk ČIA
Batuto apsaugini rėmas spyruoklėms 96 cm

Batuto apsaugini rėmas spyruoklėms 96 cm

Kaina: 10.50 €11.76 €
Žiūrėk ČIA
Atsarginis batuto tentas 457 cm

Atsarginis batuto tentas 457 cm

Kaina: 126.90 €139.09 €
Žiūrėk ČIA

Batuto matracas inSPORTline 122 cm

Kaina: 21.50 €
Žiūrėk ČIA

Kopetėlės batutui inSPORTline

Kaina: 25.99 €
Žiūrėk ČIA

Atsarginis batuto tentas 140 cm

Kaina: 28.70 €
Žiūrėk ČIA

Batuto apsauginis rėmas spyruoklėms inSPORTline 183 cm

Kaina: 28.70 €
Žiūrėk ČIA

Atsarginis batuto tentas FROGGY 183 cm

Kaina: 27.20 €
Žiūrėk ČIA

Atsarginis batuto tentas BASIC 457 cm

Kaina: 23.99 €
Žiūrėk ČIA

Batutas inSPORTline 122 cm

Kaina: 49.77 €
Žiūrėk ČIA

Batutas BERG Favorit InGround 330 su saugumo tinklu Comfort

Kaina: 814.61 €
Žiūrėk ČIA

Batutas inSPORTline Sun 366 cm

Kaina: 647.39 €
Žiūrėk ČIA

Batutas inSPORTline Sun 305 cm

Kaina: 503.42 €
Žiūrėk ČIA

Batutas BERG Favorit 270 su apsauginiu tinklu

Kaina: 631.35 €
Žiūrėk ČIA

Batutas BERG Favorit 380

Kaina: 638.25 €
Žiūrėk ČIA

Batutas BERG Champion 330 su apsauginiu tinklu Deluxe

Kaina: 1135.57 €
Žiūrėk ČIA
 
 

Kaip išsirinkti batutą?

Batutas – puikus laisvalaikio užsiėmimas visai šeimai. Nors dažnas pirkėjas apie batutą pirmiausia galvoja, kaip apie pramogą vaikams, kur jie gali smagiai dūkti ir išlieti savo energiją, iš tiesų tai – rimtas sportinis įrenginys. Batutai vaidina svarbų vaidmenį palaikant sportininkų bei tam tikrų profesijų atstovų fizinį pasiruošimą. Kiekvienas, norintis įsigyti batutą, turėtų žinoti batutų tipus ir galimus jų priedus bei saugos ir priežiūros ypatybes. Ar tai būtų batutas vienam asmeniui, skirtas treniruotėms, ar didžiulis kiemo batutas vaikų pramogoms – žinodami galimybes ir paskirtis, išsirinksite kur kas lengviau.

Batutų tipai

Kalbant apie batutus, daugeliui prieš akis iškyla klasikinis modelis: apvalus, su metaliniu rėmu, kojomis ir ant rėmo standžiai įtemptu audiniu. Nors kai kas klaidingai galvoja, kad spyruokliavimo efektą sukelia tamprus audinys, iš tiesų tai vyksta spyruoklių, išdėstytų apačioje, per visą kilimėlio perimetrą, dėka. Be tradicinių modelių, yra ir keletas kitų rūšių, tokių kaip mini batutai, bei batutai, skirti vaikams.

Klasikiniai batutai

Kaip jau minėta, didžioji dalis batutų yra klasikinio – apvalaus – dizaino, tačiau jų būna ir stačiakampės formos. Stačiakampė versija yra labiau paplitusi gimnastikos salėse ir plačiau naudojama profesionalų. Apvalių batutų būna įvairių dydžių, bet paprastai jų skersmuo siekia 2,5 - 5 metrus. Įprastai tokie batutai statomi kieme arba didelėse patalpose.

Mini batutai

Mini batutai paprastai naudojami patalpose ir yra skirti fitneso treniruotėms. Jų skersmuo siekia apie 1 metrą, o aukštis – vos 30 cm nuo žemės. Dauguma tokio tipo batutų yra sulankstomi, todėl jie ypač patogūs sandėliuoti. Mini batutas gali būti naudojamas atlikti įvairius pratimus, tačiau tai vienu metu gali daryti tik vienas asmuo.

Vaikiški batutai

Šiuos pripučiamus batutus, skirtus vaikams, tikriausiai ne kartą esate mate miesto šventėse ar mugėse. Jie taip pat naudojami dienos centruose bei mokyklose, o dalis šeimų juos įsigyja namams ir stato kieme arba naudoja įvairiems pobūviams. Pripučiamų vaikiškų batutų galima rasti įvairių formų, primenančių pilis ar gyvūnus. Prie vaikiškų batutų galima priskirti ir mažus klasikinius batutus, turinčius specialius aptvarus, kopėčias, ir pritaikytus vaikų ūgiui.

Batutų priedai

Be paties batuto, yra daug priedų, kuriuos galima įsigyti kartu arba atskirai ir naudoti su batutu. Tai įvairūs apsauginiai tinklai, baldakimai, tentai, kopėtėlės ir uždangalai. Žinant šių priedų galimybes, dažną batutą galima pritaikyti individualiems poreikiams.

Apsauginiai tinklai

Apsauginis tinklas montuojamas aplink batutą ir atlieka apsauginę funkciją. Žinoma, tai nereiškia, kad galima palikti vaikus šokinėti be priežiūros, kadangi tinklas neapsaugos nuo visų įmanomų traumų, tačiau jis padės išvengti iškritimų ant žemės. Tinklas pagamintas iš akytos medžiagos, todėl užtikrinamas geras matomumas iš abiejų pusių.

Baldakimai ir palapinės

Baldakimas paprastai tvirtinamas prie apsauginio tinklo atramų viršaus. Jis apsaugo batutą nuo saulės kaitros, taigi vaikai nerizikuos perkaisti. Palapinė, savo ruožtu, turi ne tik baldakimą, bet ir užuolaidas, užleidžiamas ant apsauginio tinklo. Jo dėka batute bus dar vėsiau, o aplinka įdomesnė vaikams, tačiau sumažės matomumas.

Kopėtėlės

Kopėtėlių dėka, užlipti ir nulipti nuo batuto bus kur kas patogiau. Tai ypač aktualu vaikams, kuriems paprastai reikia padėti užlipti. Be to, kai nėra kopėčių, jie gali susižeisti, bandydami nusiropšti nuo batuto. Kopėtėlės dažnai reikalingos ir suaugusiems, ypač jei batutas didelis ir jo aukštis siekia 90 ir daugiau centimetrų nuo žemės. Reiktų žinoti, kad kuo didesnis batuto skersmuo, tuo didesnis ir jo aukštis. Užlipimo / nulipimo tikslui gali būti naudojamas ir suoliukas, tačiau pradėjus šokinėti, jį reikėtų patraukti, siekiant išvengti sužeidimų.

Uždangalai

Uždangalas yra neatsiejama tinkamos batuto priežiūros dalis. Kiekviena įranga, laikoma lauke yra pažeidžiama nuo UV spindulių bei kritulių – ne išimtis ir batutai. Jų uždangalai gaminami iš vinilo arba plastiko ir paprastai tvirtinami prie rėmo apačios specialiais kabliukais. Itin svarbu pasirinkti teisingą uždangalo dydį – taip jis galės tinkamai atlikti savo funkciją.

Sauga

Nors batutas suteiks begales linksmybių, jis gali kelti pavojų, jei bus neatsargiai naudojamas. Vaikai niekada neturėtų būti palikti be priežiūros, kai žaidžia ant batuto. Tokiu atveju visada turėtų būti bent vienas prižiūrėtojas, o geriausiu atveju – du ar daugiau, nes vienas prižiūrėtojas tiesiog neturėtų pakankamai laiko sureaguoti ir padėti šokinėjančiam priešingoje batuto pusėje.

Batutai beveik visada parduodami su naudojimo instrukcijomis. Atidžiai vadovaukitės jomis. Instrukcijoje gali būti nurodyti svorio, ūgio, ar asmenų, vienu metu galinčių būti ant batuto, limitai. Naudojantis batutu, aplink jį neturėtų būti jokių daiktų. Batutas turėtų stovėti ant minkšto paviršiaus, pavyzdžiui, minkštos žemės ar žolės, ir niekada ant betono ar šaligatvio.

Reiktų atkreipti dėmesį, jog ne visi sužalojimai įvyksta, nukritus nuo batuto ant žemės. Didelė dalis traumų nutinka paslydus arba atsitrenkus kūno dalimi į rėmą ar spyruokles. Nors šios batuto dalys paprastai yra paminkštintos specialiais apmušalais, stiprus smūgis vis tiek gali pakenkti. Kad to išvengtumėte, venkite šokinėti batuto kraštuose ir laikykitės arčiau centro. Nelipkite ant batuto, jei negaluojate, esate pavargęs, sužeistas ar išgėręs. Niekada nešokinėkite per lietų arba ant šlapio batuto, nes jo kilimėlis tampa itin slidžiu.

Batuto priežiūra

Jei ilgesnį laiką nenaudosite batuto, uždenkite jį specialiu uždangalu. Jis apsaugos batutą nuo paukščių išmatų, vabzdžių, lapų, purvo, dulkių, kritulių bei UV spindulių. Ant batuto geriausia šokinėti basomis arba mūvint kojines. Tai padės išlaikyti jo kilimėlį švarų ir sumažins pažeidimų riziką. Patekusius nešvarumus nuvalykite minkštu šluotele arba šepečiu.

Venkite sėdėti, stovėti arba vaikščioti ant rėmo, esančio batuto kraštuose. Taip palaipsniui gali atsirasti pažeidimų ir susiformuoti rūdys, kurios gali pakenkti apsauginiams rėmo apmušalams. Esant poreikiui, galite įsigyti atsarginių batuto dalių. Nedelsdami pakeiskite nusidėvėjusius uždangalus, apmušalus, spyruokles ar kilimėlį, jei įtariate, kad sugadinta detalė gali kelti pavojų.

Išvados

Batutas – puiki sporto bei aktyvaus poilsio priemonė, nuo kurios valandų valandas nenorės nulipti ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Nors naudojimasis batutu reikalauja atidžios priežiūros, laikydamiesi nurodytų saugos taisyklių, sumažinsite nelaimingų atsitikimų ir traumų riziką. Jei žinosite batutų rūšis bei jų priedų panaudojimo galimybes, batutą išsirinksite be jokio vargo, o jis užtikrintai jums tarnaus ilgą laiką.